Nasze strony wykorzystują pliki cookies.       Więcej AKCEPTUJĘ

   KLUB SPORTOWY POMORZANIN – 1935 TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE   Z cyklu „POZNAJMY SIĘ”

Trener Łukasz Jankowski

1. Panie Trenerze od kilku dni jest Pan szkoleniowcem pierwszej drużyny Pomorzanina. Może Pan zdradzić kibicom, w jaki sposób znalazł się Pan w Toruniu, co skłoniło Pana do podjęcia pracy w naszym Klubie?

Poziom zawodników w tym zespole, plan na przyszłość oraz ludzie wokół klubu.Po rozmowie z zarządem znałem cel, a ja i z tego co widzę również piłkarze w tym zespole lubimy wyzwania. Myślę że po to zostaje się piłkarzem lub trenerem żeby walczyć o najwyższe cele. To również miało wpływ na decyzję o dołączeniu do Pomorzanina Toruń.

2. Może Pan powiedzieć kilka słów o sobie? O swojej dotychczasowej pracy trenerskiej.

Ostatnie 3 lata spędziłem w klubie MUKS CWZS Bydgoszcz pracując z zespołami U-19 oraz U-17 z którym w tej rundzie awansowaliśmy do CLJ U-17. W tym czasie pracowałem również w PZPN przy projekcie AMO. Poprzednio pracowałem w Zawiszy Bydgoszcz z zespołami młodzieżowymi oraz z pierwszym zespołem w pierwszej lidze jako asystent Juriego Ształowa ,z drugim zespołem z którym wywalczyliśmy awans do 4 ligi. Prowadziłem również Wdę Świecie w 3 lidze. Przez chwilę byłem również analitykiem pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. Resztę czasu spędziłem na prowadzeniu zespołów młodzieżowych.

3. Jak wygląda sytuacja w klubie, czy poznał Pan już wszystko i wszystkich? Jak wyglądają pierwsze zajęcia z zespołem. Jaki ma Pan plan pracy z zespołem w okresie przygotowawczym? Czy rozegracie dużo gier kontrolnych aby mógł Pan lepiej poznać drużynę?

Poznałem zarząd i zawodników, na poznanie wszystkich mam nadzieję że będzie jeszcze trochę czasu. Wszyscy wydają się bardzo mili i oddani klubowi. Teraz koncentruje się na zespole. Okres przygotowawczy ma 7 tygodni, rozegramy w nim 5 lub 6 sparingów. W okresie przygotowawczym chcemy zacząć od badań i testów wydolności. Planujemy również kilka treningów indywidualnych, mam nadzieje że wszystko z korzyścią dla zespołu i zawodników.

4. Po rundzie jesiennej Pomorzanin zajmuje pierwsze miejsce w IV lidze. Kibice i sympatycy klubu mają jasno sprecyzowany cel – awans do III ligi. A jakie cele postawił przed Panem i zespołem Prezes klubu?

Cel jest jasny, jak już mówiłem wcześniej ja i zawodnicy lubimy wyzwania. Po kilku treningach wiem że jakość piłkarzy jest wysoka, a co za tym idzie cel osiągalny. Liga zweryfikuje czy model pracy który przyjęliśmy był skuteczny.

5. Zespół juniora starszego na wiosnę będzie grał na poziomie 1 ligi, czy planuje Pan oglądać mecze młodszych zawodników Pomorzanina i przyglądać się pod kątem ewentualnego zasilenie pierwszej drużyny?

Oczywiście w miarę możliwości i czasu chętnie obejrzę mecze młodzieżowych grup. Jestem już po pierwszej rozmowie z koordynatorem grup młodzieżowych i umówiliśmy się spotkanie na którym omówimy szkolenie i dalsze działania.

6. Czego życzyć Panu na ta rundę?

Szczęścia. Piłkarze są dobrzy i z tego co wczoraj widziałem potrafią również zaangażować się w treningi, plan również wydaje się właściwy…więc pozostaje szczęście.

7. I tego właśnie Panu życzymy i do zobaczenia na najbliższym meczu.

Dziękuję za rozmowę.

NASI SPONSORZY


PARTNER MEDIALNY


PARTNER MEDYCZNY


PARTNER TECHNICZNY


KLUBY I AKADEMIE PARTNERSKIE