Nasze strony wykorzystują pliki cookies.       Więcej AKCEPTUJĘ

   KLUB SPORTOWY POMORZANIN – 1935 TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE   


14.12.2019

POMAGAMY ZWIERZAKOM


Przekazaliśmy zebraną karmę do Schroniska.
Schronisko Dla Zwierząt Toruń otrzymało od nas prawie 1200 kg karmy!!!
O naszej zbiórce karmy i pomocy dla Schronisko Dla Zwierząt Toruń mogliście dziś również usłyszeć na antenie Radio GRA Toruń. Gośćmi Radia Gra był trener Janik oraz trójka młodych zawodników (Kacper, Franek i Borys).
Zapis audycji możecie znaleźć pod tym linkiem.


9.12.2019

MIKOŁAJKI 2019


W sobotę 7.12.2019 roku przyszedł do nas Mikołaj. Spóźnił się jeden dzień, jednak spóźnienie było celowo zaplanowane. Tego bowiem dnia piłkarze Pomorzanina obchodzili Piłkarskie Mikołajki. W tym roku obraliśmy sportową konwencję imprezy. Starsze grupy bawiły się na dużym boisku przy ul. Szosa Chełmińska 75, gdzie zawodnicy rywalizowali w małych grach 3x3 na zasadzie turnieju pod nazwą Talentiada. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, było chłodno i padał deszcz wszyscy uczestnicy bawili się doskonale. A wizyta Świętego Mikołaja dodatkowo podgrzewała atmosferę. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie upominki a na zakończenie każdy uczesnik mógł się rozgrzać przygotowanym ciepłym posiłkiem.

Młodsze grupy przywitały Mikołaja na Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr3 przy ul. Legionów. Tam najmłodsi zawodnicy Pomorzanina rywalizowali w konkurencjach sportowych, piłkarskie tory przeszkód, strzały do celu, rzuty karne na bramkę strzeżoną przez samego Mikołaja a na koniec był oczywiście mecz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które umieszczone są w galerii.


3.12.2019

PIŁKARSKIE MIKOŁAJKI POMORZANINA


Już w najbliższą sobotę tj. 7.12.2019 piłkarze Pomorzanina będą świętować MIKOŁAJKI. Tym razem wybraliśmy sportową formułę imprezy.
Poniżej przedstawiamy harmonogram imprezy:

GRUPA 1 - Miejsce imprezy: ul. Szosa Chełmińska 75 godzina 11.00 – 13.00
Roczniki: - 2001/2002 Czajkowski
- 2003/2004 Jarosz
- 2005 Balicki
- 2006 Mazur
- 2007 Zawadzki
- 2008 Janik
Turniej w Mini Piłce Nożnej „TALENTIADA” – jest to konkurs indywidualny!!!

GRUPA 2 - Miejsce imprezy: Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. Legionów, godzina 15.00 – 17.00
Roczniki: - 2009 Jarosz
- 2010 Wierzchowski Sławek
- 2011 Przyziółkiewicz
- 2012 i młodsi Wierzchowski Łukasz
- plus uczniowie klas 0-III SP3


Konkurencje sprawnościowe, piłkarskie dla najmłodszych, tory przeszkód, mini gry.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PIŁKARSKO-MIKOŁAJKOWEJ ZABAWY


1.12.2019

WYNIKI KONKURSU !PRZEDSTAWIAMY OFICJALNE WYNIKI KONKURSU ZBIÓRKI KARMY – WSPOMAGAMY Schronisko Dla Zwierząt Toruń

UWAGA! Grupy młodzieżowe zebrały łącznie, aż 1186 kilogramów karmy !!!


Pierwsze miejsce w naszym konkursie zajął zespół prowadzony przez trenera Janika. Rocznik 2008 zebrał 270 kg !!! Drugie miejsce przypadło rocznikowi 2006. Podopieczni trenera Mazura zebrali 233 kg !!! Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy trenera Balickiego. Rocznik 2005 zebrał 231 kg. Czwarte miejsce dla rocznika 2007. Zawodnicy trenera Zawadzkiego zebrali w listopadzie 200 kg karmy. W pierwszej piątce znalazł się również zespół z rocznika 2009. Podopieczni trenera Jarosza uzbierali 160 kg. Kolejne miejsca przypadły odpowiednio: szóste: rocznik 2010 - 46 kg (trener Wierzchowski), siódme: rocznik 2003/2004 - 36 kg (trener Jarosz) oraz ósme: rocznik 2011/2012 - 10 kg (trenerzy Przyziółkiewicz oraz Wierzchowski).

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą akcję! Ponad TONA karmy trafi do Toruńskiego schroniska.
Oficjalne wręczenie nagrody nastąpi już za tydzień – 7 GRUDNIA podczas KLUBOWYCH MIKOŁAJEK !!!

Mój Toruń Schronisko Dla Zwierząt Toruń Pomagamy Zwierzakom KS Pomorzanin Toruń


18.11.2019

KONKURS


AKTUALIZACJA WYNIKÓW NA DZIEŃ 18.11.2019
Na tą chwilę pierwsza trójka wygląda następująco:
I – Młodzik D2 trener Janik
II – Młodzik D1 trener Zawadzki
III – Trampkarz C1 trener Balicki

Rywalizujemy do końca listopada, co tydzień będziemy podawać bieżące wyniki – nagroda czeka!!!


18.11.2019

WYSOKA WYGRANA Z KUJAWIANKĄ

KS Pomorzanin Toruń – MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 4:0

BRAMKI:
16' Masato Hayashi, 24' Daniel Katerla, 30' Daniel Katerla, 81' Mateusz Grudziński.

Wysoko pokonaliśmy w dzisiejszym spotkaniu zespół z Izbicy Kujawskiej różnicą aż czterech bramek. Od pierwszego gwiazdka sędziego to nasz zespół narzucił rywalom swój styl gry. Wyraźnie przejeliśmy inicjatywę i już po 30 minutach meczu prowadziliśmy 3:0. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Hayashi. W 16 minucie do piłki ustawionej w narożniku podszedł Woroniecki. Dośrodkował on na głowę Kamila Czyżniewskiego, który fenonomenalnie przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Japończyka. Masato przyłożył głowę i otworzył wynik spotkania. W 24 minucie nasz zespół przeprowadził bardzo ładną akcję. Witucki posłał prostopadłe podanie do Zaborowskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Ten pojedynek popularny Zabor przegrał, jednak świetnie w polu karnym odnalazł się Katerla, który skierował odbitą piłkę do bramki. Sześć minut później Katerla ponownie pokonał bramkarza Kujawianki. Wykorzystał on dobre dośrodkowanie Wituckiego i uderzeniem głową zdobył bramkę. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Nawet sytuacja z 67 minuty nie wprowadziła nerwowości w nasze poczynania. Wtedy to Łukasz Witucki za drugą żółtą kartkę zobaczył czerwony kartonik. Zawodnicy Kujawianki próbowali, jednak pewnie broniliśmy dostępu do własnej bramki. Wynik spotkania ustalił Mateusz Grudziński, który w 81 minucie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka uderzona przez naszego zawodnika odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki.
SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Czyżniewski, Więckowski, Kaźmierczak, Kordyla, Katerla (85' Lewandowski), Szprenglewski (73' Grudziński), Woroniecki, Hayashi (85' Ziółkowski), Zaborowski (65' Sajda), Witucki.

PO DZISIEJSZYM SPOTKANIU WRACAMY NA POZYCJĘ LIDERA IV LIGI !!!

Nasz konkurs wygrywa Pan Maciej Platta, który poprawnie wytypował wynik dzisiejszego meczu i był najbliżej minuty pierwszej bramki dla Pomorzanina. Zapraszamy do kontaktu i odbioru niespodzianki!


14.11.2019

ZAPRASZAMY NA MECZ SENIORÓW!


10.11.2019

KONKURS


Trwa bardzo zacięta rywalizacja konkursowa. Wszystkie drużyny młodzieżowe włączyły się do naszej szlachetnej zabawy i zbierają karmę dla zwierząt z toruńskiego schroniska.
Na tą chwilę pierwsza trójka wygląda następująco:
I – Młodzik D2 trener Janik
II – Młodzik D1 trener Zawadzki
III – Trampkarz C2 trener Mazur

Rywalizujemy do końca listopada, co tydzień będziemy podawać bieżące wyniki – nagroda czeka!!!


10.11.2019

MAMY AWANS DO I LIGI


Dobre wieści przesłał trener Jakub Balicki. Prowadzony przez niego zespół Pomorzanin Toruń 2005 awansował do 1 ligi wojewódzkiej.
We wczorajszym spotkaniu nasz zespół zremisował na wyjeździe z BKS-em Bydgoszcz 1:1. Ten wynik sprawił, żeby awansować musieliśmy liczyć na potknięcie zespołu z Brodnicy. Zespół Spójnia Białe Błota 2005 w sportowej rywalizacji pokonał 3:0 Gol Brodnica. Dzięki sportowej postawie zespołu z Białych Błot możemy cieszyć się z upragnionego awansu. Nasz zespół wykonał bardzo dobrą pracę w tym sezonie. Uważam, że piłkarsko zasłużenie awansowaliśmy wyżej. Bilans naszych spotkań w tej rundzie to 9 zwycięstw, 4 remisy i tylko 1 porażka - powiedział Balicki.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!


9.11.2019

POMORZANIN PEWNIE WYGRYWA W MOGILNIE

Pogoń Mogilno – KS Pomorzanin Toruń 0:2

BRAMKI:
45' Rafał Więckowski, 50' Masato Hayashi

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Czyżniewski, Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Katerla (88' Lewandowski), Szprenglewski (65' Grudziński), Woroniecki, Hayashi, Kordyla (75' Balcerowicz), Witucki.

Możecie zobaczyć już skrót z tego spotkania, który pojawił się na stronie Pogoni.

Nasz konkurs wygrywa Pan Paweł Hrycz, który poprawnie wytypował wynik meczu i był najbliżej minuty pierwszej bramki dla Pomorzanina.
Zapraszamy do kontaktu i odbioru zestawu nagród


5.11.2019

KOLEJNA WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W TORUNIU


5.11.2019 byliśmy obecni w Szkole Podstawowej NR 3 – spotkaliśmy się z rodzicami uczniów klas młodszych. Przez cały rok zachęcamy do podjęcia przez dzieci treningów w naszym klubie. Nabory uzupełniające wszystkich roczników trwają przez cały czas. Zapraszamy.
Dodatkowo nasza wizyta związana była z planami utworzenia w szkole klasy sportowej o profilu piłka nożna pod patronatem KS Pomorzanin Toruń. Ofertę składaliśmy rodzicom uczniów obecnych klas III, którzy w roku szkolnym 2020/2021 zasilą szeregi czwartoklasistów.


2.11.2019

WYGRANA Z WŁOCŁAVIĄ WŁOCŁAWEK!

KS Pomorzanin Toruń – Wloclavia Włocławek 4:0

BRAMKI:
34' Rafał Więckowski, 41' Dawid Zaborowski, 70' Łukasz Witucki, 83' Łukasz Witucki

Pewnie pokonaliśmy we wczorajszym spotkaniu zespół z Włocławka różnicą aż czterech bramek. Na ławce trenerskiej Daniela Osińskiego zastąpił Dariusz Durda, który z przytupem przywitał się z kibicami Pomorzanina. Wygrana naszych piłkarzy pozwoliła zbliżyć się do lidera rozgrywek IV Ligi. Tracimy tylko punkt do pierwszego miejsca w lidze i pozostajemy dalej w grze o awans. Wczorajszy mecz lepiej rozpoczęli nasi goście. Między 15 a 18 minutą stworzyli sobie trzy znakomite sytuacje. Świetna postawa Łukasza Zapały uchroniła nas przed utratą bramek. Z każdą minutą gry nas zespół się rozkręcał. W 34 minucie do piłki ustawionej w narożniku podszedł Kamil Woroniecki. Popularny Wrona precyzyjnie wrzucił futbolówkę na głowę Rafała Więckowskiego, który otworzył wynik spotkania. Nasz zespół poszedł za ciosem i w 41 minucie Dawid Zaborowski wpisał się na listę strzelców. Dobił on uderzenie Wituckiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Druga odsłona meczu należała już zdecydowanie do nas. W 70 minucie Mateusz Grudziński wrzucił piłkę na głowę Jastrzembskiego, a ten dograł ją wzdłuż pola karnego do Wituckiego, który dołożył nogę i podwyższył nasze prowadzenie. W 83 minucie wynik spotkania ustalił ponownie Witucki. Po prostopadłym podaniu od Katerlii nasz napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i pewnie go pokonał.
SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Czyżniewski, Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Katerla, Szprenglewski, Woroniecki (78' Sajda), Hayashi (69' Grudziński), Zaborowski, Witucki.

Nasz konkurs wygrywa Pan Marcin Marchwiński, który jako jedyny poprawnie wytypował wynik dzisiejszego meczu. Zapraszamy do kontaktu i odbioru zestawu nagród.


2.11.2019

UWAGA KONKURS!!!

ZBIERAMY KARMĘ DLA ZWIERZĄT – WSPOMAGAMY TORUŃSKIE SCHRONISKO

PRZEZ CAŁY LISTOPAD WSZYSTKIE DRUŻYNY PIŁKARSKIE POMORZANINA PODEJMUJĄ RYWALIZACJĘ – KTÓRY ZESPÓŁ PRZYNIESIE DO KLUBU NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ (LICZONE W KG) KARMY DLA ZWIERZĄT WYGRYWA NAGRODĘ NIESPODZIANKĘ!!!
PAMIETAJCIE TAK, JAK NA BOSIKU LICZY SIĘ PRACA ZESPOŁOWA!!! KAŻDY ZAWODNIK NASZEGO KLUBU WŁĄCZA SIĘ DO AKCJI – PO ZAKOŃCZENIU KONKURSU ZWYCIĘSKI ZESPÓŁ OPRÓCZ NAGRODY GŁÓWNEJ POJEDZIE RÓWNIEŻ DO TORUŃSKIEGO SCHRONISKA I PRZEKAŻE ZEBRANĄ KARMĘ!!!


31.10.2019

Daniel Osiński nie jest już trenerem pierwszej drużyny Pomorzanina

W ostatni dzień października została podjęta bardzo istotna decyzja w naszym klubie. W tym właśnie dniu zakończył pracę z pierwszą drużyną trener Daniel Osiński.
Zaistniałą sytuację skomentował Prezes klubu Pan Jarosław Piórkowski:
– Umowa z trenerem została rozwiązana za porozumieniem stron. Nie ma tutaj żadnej sensacji. Uznaliśmy, że w tych okolicznościach, które nastąpiły, najlepiej będzie się pożegnać. Sprawy sportowe nie miały wpływy na naszą decyzję. Jesteśmy zadowoleni z pracy trenera i życzymy trenerowi wszystkiego najlepszego w kolejnej pracy.
W czterech ostatnich kolejkach ligowych zespół poprowadzi dyrektor sportowy Dariusz Durda. Natomiast decyzje, co do nowego szkoleniowca zostaną podjęte po Nowym Roku.


29.10.2019

ZAPRASZAMY NA MECZ SENIORÓW!


27.10.2019

BRAMKOWY REMIS W INOWROCŁAWIU

Cuiavia Inowrocław – KS Pomorzanin Toruń 2:2

BRAMKI:
8' Damian Adamski, 54' Mikołaj Błaszczyk, 11' Mateusz Grudziński, 75' Łukasz Witucki

Cztery bramki obejrzeli dziś kibice zgromadzeni na trybunach Inowrocławskiego stadionu. Spotkanie 13 kolejki pomiędzy Cuiavia a Pomorzaninem zakończyło się podziałem punktów. Pierwsi do naszej siatki trafili gospodarze. W 8 minucie gry po uderzeniu Damiana Adamskiego piłka odbiła się od naszego obrońcy i rykoszetem zmyliła Łukasza Zapałę. Trzy minuty później wynik był już remisowy. Bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Grudziński. Niestety w 27 minucie Mateusz podkręcił staw skokowy i musiał opuścić plac gry z kontuzją. Na boisku w jego miejsce pojawił się Łukasz Witucki. Po przerwie w 54 minucie gry gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, nasz bramkarz tak niefortunnie wypiąstkował piłkę, że trafił nią w zawodnika gospodarzy Mikołaja Błaszczaka. Na nasze nieszczęście futbolówka znalazła się w naszej bramce i to gospodarze cieszyli się z gola. W 75 minucie po rajdzie Zaborowskiego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Witucki, który doprowadził do remisu. Drużyna z Inowrocławia miała swoje sytuacje, jednak to nasz zespół mógł wywieźć komplet punktów z trudnego terenu. W doliczonym czasie gry po podaniu Wróblewskiego w dobrej sytuacji znalazł się Masato, jednak jego strzał został zablokowany.
To już drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa Pomorzanina, a w sumie trzeci remis w 13 spotkaniach.

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Czyżniewski (46' Kordyla), Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Grudziński (27' Witucki), Katerla, Szprenglewski (64' Ziółkowski), Woroniecki, Hayashi, Zaborowski (86' Kaźmierczak).

Po 13 kolejce:
1. Lider Włocławek 28 pkt
2. KS Pomorzanin Toruń 27 pkt
3. Sportis Łochowo 26 pkt

Nasz konkurs wygrywa Kuba Krebel, który jako jedyny poprawnie wytypował wynik dzisiejszego meczu. Zapraszamy do kontaktu i odbiór zestawu nagród!!!


16.10.2019

ZAPRASZAMY NA MECZ SENIORÓW!


6.10.2019

WYGRYWAMY Z BKS-em BYDGOSZCZ!!!

KS Pomorzanin Toruń - Budowlany KS Bydgoszcz 2:0

BRAMKI:
43', 64' Masato Hayashi

W sobotnie popołudnie seniorzy pokonali różnicą dwóch trafień ambitnie grający zespół z Bydgoszczy. Dwukrotnie do siatki rywali trafił Masato Hayashi. W końcówce pierwszej połowy Japończyk zamienił centrostrzał Zaborowskiego na bramkę. W 64 minucie po ładnej akcji, dobrą wrzutką z prawej strony popisał się Wróblewski, a najlepiej ustawiony w polu karnym Masato nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Od 68 minuty goście grali w dziesiątkę. Mateusz Papaj nieprzepisowo zatrzymał Dawida Zaborowkiego, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, chociaż mogliśmy wygrać wyżej. Znakomitą sytuację zmarnował najpierw Katerla, a poźniej Witucki.

Z dorobkiem 23 punktów po 10 kolejkach przewodzimy w ligowej tabeli o Mistrzostwo IV Ligi!!!

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Czyżniewski (90' Orlicki), Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Woroniecki, Katerla (90' Lewandowski), Szprenglewski (72' Grudziński), Hayashi, Zaborowski (83' Sajda), Witucki.


4.10.2019

ZAPRASZAMY NA MECZ SENIORÓW!


29.09.2019

PIERWSZA PORAŻKA SENIORÓW

KS Legia Chełmża – KS Pomorzanin Toruń 4:2

BRAMKI:
14' Łukasz Bielski, 29' Paweł Zieliński, 68' Rafał Etmański, 90' Miłosz Waszczuk, 48' Łukasz Witucki, 57' Daniel Katerla

W 9 kolejce przegrywamy pierwsze spotkanie w sezonie 2019/2020. Zagraliśmy słabe zawody, popełniliśmy dużo błędów i po raz pierwszy schodzimy z boiska pokonani. Mecz mógł rozpocząć się dla nas znakomicie. W pierwszej akcji strzał Katerli zatrzymał się jednak na poprzeczce. W 14 minucie po rzucie wolnym gospodarze strzelili pierwszą bramkę. Piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska na bramkę głową zamienił - Łukasz Bielski. 7 minut później zawodnik gospodarzy - Łukasz Domrowicz zachował się bardzo nie fair. Opluł on Jastrzembskiego i otrzymał od sędziego czerwoną kartkę. Od 21 minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Niestety w 29 minucie spotkania zagranie w polu karnym Rafała Więckowskiego przechwycił - Paweł Zieliński i pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani z chęcią odrobienia strat. W przeciągu 12 minut wyrównaliśmy stan rywalizacji. W 48 minucie - Łukasz Witucki strzelił bramkę po dośrodkowaniu Dawida Zaborowskiego, a w 57 minucie - Daniel Katerla skierował do siatki piłkę głową po dośrodkowaniu Kamila Woronieckiego. Wydawało się że kwestią czasu jest objęcie prowadzenia. Nic bardziej mylnego. Pomimo kliku naszych sytuacji to gospodarze strzelili trzecią bramkę. W 68 minucie sędzia dopatrzył się przewinienia naszego obrońcy i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się kapitan gospodarzy - Rafał Etmański. W doliczonym czasie gry Legia strzeliła jeszcze czwartą bramkę - Miłosz Waszczuk ustalił wynik spotkania.
SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Kordyla (75' Czyżniewski), Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Woroniecki (75' Sajda), Katerla, Szprenglewski (46' Grudziński), Hayashi, Lewandowski (46' Zaborowski), Witucki.

Pomimo porażki utrzymujemy fotel lidera rozgrywek. GRAMY DALEJ!!!


25.09.2019

WYGRYWAMY W PUCHARZE!!!

LKS Naprzód Jabłonowo Pomorskie - KS Pomorzanin Toruń 1:3

W ramach rozgrywek o Okręgowy Puchar Polski pokonujemy zespół Naprzód Jabłonowo Pomorskie i meldujemy się w IV fazie rozgrywek.
Bramki dla Pomorzanina: 2' Mateusz Grudziński, 41' Jakub Sajda, 47' Wojciech Lewandowski
SKŁAD POMORZANINA:
Nowicki, Czyżniewski (60' Zaborowski) Burnosienko, Orlicki, Wróblewski (60' Katerla), Kaźmierczak, Woroniecki (75' Hayashi), Lewandowski, Grudziński, Sajda (50' Szprenglewski) , Balcerowicz.


22.09.2019

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO SENIORÓW


KS Pomorzanin Toruń – MLKS Unia Gniewkowo 1:0

Bramka: 23’ Masato Hayashi
Mecz, który obfitował w wiele sytuacji bramkowych mógł się podobać zgromadzonym kibicom.
Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy w 10 minucie oddali groźny strzał z okolic pola karnego. Kapitalną interwencją popisał się Łukasz Zapała, który odbił piłkę zmierzającą do naszej bramki. W 23 minucie padła jedyna bramka. Po składnej akcji i ładnym podaniu Kamila Woronieckiego, nasz zawodnik Masato Hayashi umieścił piłkę w bramce gości.
W dzisiejszym pojedynku „obijane” były słupki i poprzeczki z obu stron, jednak do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.
Mecz na szczycie nie zawiódł i do końca trzymał w napięciu. Drużyna z Gniewkowa postawiła nam dziś trudne warunki, jednak to nasz zespół dopisał komplet punktów do ligowej tabeli!
Skład Pomorzanina:
Zapała, Kordyla, Szprenglewski (64’ Lewandowski), Więckowski, Zaborowski (56’ Sajda), Woroniecki (35’ Grudziński), Hayashi, Katerla (91’ Kaźmierczak), Wróblewski, Jastrzembski, Witucki.

Fot: Gniewkowo.eu


18.09.2019

ZAPRASZAMY NA MECZ SENIORÓW!


15.09.2019

WYGRANA W MECZU NA SZCZYCIE

Sportis Social Football Club – KS Pomorzanin Toruń 0:2

Bramki: 68' Kamil Woroniecki, 72' Wojciech Lewandowski.
Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo, kolejne trzy punkty! Brawo!

W sobotnie popołudnie piłkarze Pomorka udali się do Łochowa aby rozegrać mecz z miejscowym Sportisem. W pierwszej połowie spotkania gospodarze próbowali kreować bramkowe sytuację, jednak bez zarzutów spisywał się nasz blok defensywny. W drugiej odsłonie to nasz zespół wyraźnie przejął inicjatywę i udokumentował swoją przewagę dwoma trafieniami. W 68 minucie gry dośrodkowanie z lewej strony boiska na bramkę zamienił Kamil Woroniecki a w 72 minucie błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Wojciech Lewandowski. Odbitą piłkę skierował on do siatki.

Po 7 kolejkach jesteśmy w dalszym ciągu zespołem niepokonanym. Oby tak dalej!!!

Skład Pomorzanina:
Zapała, Kordyla, Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Woroniecki (82' Sajda), Katerla (88' Czyżniewski), Szprenglewski (80' Grudziński), Hayashi, Zaborowski (46' Lewandowski), Witucki.


11.09.2019

DZIĘKUJĘMY ZA WSPARCIE

Miło nam poinformować, że dzięki współpracy z FSMM – FUNDACJA STUDENCKA „MŁODZI MŁODYM” otrzymaliśmy zwrot 1 % podatku. Kwotę, która zasiliła nasze konto przeznaczyliśmy na uregulowanie faktury za transport naszych młodych zawodników na letni obóz przygotowawczy w Nowej Wsi Przywidzkiej. Dziękujemy za wsparcie!!!


8.09.2019

PEWNE ZWYCIĘSTWO W SOBOTNIM MECZU SENIORÓW

KS Pomorzanin Toruń - MZKS Orlęta Aleksandrów Kujawski 4:1

Bramki: 17', 78' Witucki, 21' Jastrzembski, 71' Więckowski - 81' Szafran
Po dwóch trafieniach Łukasza Wituckiego oraz po jednym Ariela Jastrzembskiego i Rafała Więckowskiego pewnie pokonujemy zespół Orląt. W dzisiejszym spotkaniu to nasz zespół nadawał tempo gry. Nasza wyraźna przewaga została udokumentowana czterema bramkami. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w końcówce spotkania.
SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Wróblewski, Więckowski, Jastrzembski (74' Orlicki),Kordyla (65' Kaźmierczak), Woroniecki, Hayashi (74' Lewandowski), Katerla, Zaborowski, Szprenglewski (80' Grudziński), Witucki.

Po 6 kolejkach z dorobkiem 14 punktów przewodzimy w ligowej tabeli o Mistrzostwo IV LIGI!


2.09.2019

ZAPRASZAMY NA MECZ SENIORÓW!


2.09.2019

Mobilne AMO – szkolenie / trening pokazowy


10 września we wtorek na obiektach MOSiR przy ul. Szosa Chełmińska 75 w Toruniu odbędzie się kolejne już szkolenie / trening pokazowy i gra selekcyjna w ramach projektu Mobilne AMO.

Gospodarzem wydarzenia jest KS Pomorzanin Toruń

Oprócz zawodników i trenerów naszego klubu do udziału w szkoleniu zapraszamy również zawodników i trenerów z innych klubów.

Program szkolenia:

Kategorie:
Orlik 2010-2009
Młodzik 2007-2008

Plan spotkania

16:30 – zajęcia teoretyczne – KREATYWNOŚĆ
17:30 - trening pokazowy kat Orlik rocznik 2010-2009 boisko
18:30 - gra selekcyjna kat. Młodzik rocznik 2007 – 2008 boisko

Prośba aby zawodnicy biorący udział w treningu i grze byli 30 min. przed rozpoczęciem.
Zajęcia poprowadzą Trenerzy z PZPN Mariusz Modracki i Krzysztof Jabłoński.
Wstęp na szkolenie/trening pokazowy jest wolny – Zapraszamy!!!


2.09.2019

BRAMKOWY REMIS WE WŁOCŁAWKU


Lider Włocławek – KS Pomorzanin Toruń 1:1

Bramki: 38' Łukasz Witucki – 74' Robert Kowalczyk

Szósta bramka w sezonie Łukasza Wituckiego zapewniła nam punkt w starciu w sobotnie popołudnie. Nasz napastnik w 38 minucie silnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety w tym meczu nasi zawodnicy nie ustrzegli się błędów. Jeden z nich wykorzystali miejscowi. W 74 minucie podczas zamieszania w polu karnym - Robert Kowalczyk z bliska zdobył wyrównującego gola.
Skład Pomorzanina:
Zapała, Kordyla, Więckowski, Jastrzembski, Kaźmierczak (55' Sajda), Woroniecki (60' Grudziński), Katerla, Szprenglewski (72' Lewandowski), Hayashi, Zaborowski (46' Czyżniewski), Witucki.


29.08.2019

PIERWSZY TRENING NASZEJ KOBIECEJ DRUŻYNY ZAPRASZMY !!!


Od 2 września startujemy z zajęciami dla dziewcząt. Zajęcia będą odbywały się na Orliku przy ul. Ugory w poniedziałki i środy o godzinie 17.00 – 18.30. Trenerem zespołu został Trener Sławomir Wierzchowski posiadający licencję trenerską UEFA B, II trenerem zespołu będzie Trener Jakub Balicki również legitymujący się licencją trenerską UEFA B. Wszystkie dziewczęta w rocznikach 2008,2009,2010,211,2012 zapraszamy na nasze zajęcia.
Zainteresowanych Rodziców prosimy o kontakt osobisty podczas zajęć lub kontakt telefoniczny:
Trener Sławomir Wierzchowski tel. 504701970
Trener Jakub Balicki tel. 537189420
Trener koordynator ds. piłki młodzieżowej Marcin Zawadzki tel. 500137433


25.08.2019

WYSOKIE ZWYCIĘSTWO NASZYCH ZAWODNIKÓW

KS Pomorzanin Toruń – GLKS Piast Złotniki Kujawskie 5 : 0

Bramki: 9', 71' Łukasz Witucki, 28' ,73' Masato Hayashi, 75' Adam Kaźmierczak

Nasi zawodnicy nie dali żadnych szans beniaminkowi rozgrywek - Piastowi Złotniki Kujawskie. Pewnie pokonaliśmy zespół gości, aż 5:0. Rywale nie mieli nic do powiedzenia i nie byli w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Zapałę.
Pierwszy gol autorstwa Łukasza Wituckiego padł już w 9 minucie. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Masato Hayashi. Rezultat 2:0 utrzymywał się do 71 minuty i nie oddawał różnicy klas dzielącej obie drużyny. W końcówce spotkania trafiliśmy jeszcze trzykrotnie w ciągu zaledwie sześciu minut. Gole strzelali Witucki, Hayashi i Kaźmierczak.
Po czterech kolejkach z dorobkiem 10 punktów przewodzimy w tabeli o Mistrzostwo IV ligi !!!

Skład Pomorzanina:
Zapała, Kordyla (45' Kaźmierczak), Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Woroniecki, Katerla, Grudziński (60' Czyżniewski), Hayashi, Zaborowski (60' Sajda), Witucki (80' Balcerowicz).

Zdjęcia z meczu (fot. Jacek Smarz)


15.08.2019

PODZIAŁ PUNKTÓW W BYDGOSZCZY !!!


W meczu drugiej kolejki o Mistrzostwo IV ligi nasz zespół zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Bydgoskim Chemikiem. Chemik Moderator Bydgoszcz – KS Pomorzanin Toruń 0:0
Skład Pomorzanina:
Zapała, Kordyla, Więckowski, Orlicki (46' Woroniecki), Wróblewski, Katerla, Jastrzembski, Szprenglewski (71' Grudziński), Hayashi, Zaborowski (83' Dryps), Witucki (90' Kaźmierczak).
Już w najbliższą niedzielę kolejny mecz ligowy. W ramach trzeciej kolejki zagramy ponownie w Bydgoszczy (jednak tym razem w roli gospodarza) z miejscowym Zawiszą.

Tu można znaleźć więcej zdjęć z meczu


13.08.2019

WYGRYWAMY NA INAUGURACJĘ IV LIGI !!!

KS Pomorzanin Toruń - KS Chełminianka Chełmno 2:1
Bramki: 15' Łukasz Witucki, 88' Ariel Jastrzembski, 40' Oskar Andrzejewski
Skład Pomorzanina:
Zapała, Kordyla, Więckowski, Orlicki, Wróblewski, Katerla (90' Balcerowicz), Jastrzembski, Szprenglewski (62' Woroniecki), Hayashi (79' Grudziński), Zaborowski (79' Czyżniewski), Witucki.


30.07.2019

DUŻE WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO KLUBU


W dniu 30.07.2019 na posiedzeniu Zarządu KPZPN – Zarząd przychylił się do wniosku Wydziału Piłkarstwa Kobiecego i zatwierdził obsady trenerskie kadr wojewódzkich kobiet. Miło nam poinformować, że trenerami w kadrach wojewódzkich zostali nasi trenerzy.
Jakub Balicki został I trenerem kadry wojewódzkiej kobiet U12
Marcin Zawadzki został II trenerem kadry wojewódzkiej kobiet U14

Jako Klub Sportowy Pomorzanin Toruń składamy gratulacje naszym trenerom. Panowie jesteśmy z Was dumni i życzymy Wam powodzenia w kolejnym wyzwaniu trenerskim!

Dla przypomnienia informujemy, że od września w Klubie Pomorzanin Toruń ruszają zajęcia piłkarskie dla dziewcząt.


29.07.2019

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA TRENERÓW 28 - 29.07.2019


W dniach 28-29.07.2019 w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Konferencja Trenerów z licencją UEFA PRO, UEFA A, UEFA Elite Youthe A, UEFA Goalkeeper A oraz UEFA Futsal B. Łódź kolejny już raz otrzymała możliwość goszczenia wybitnych wykładowców oraz najlepszych trenerów w kraju. Wśród uczestników byli obecni min. Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek a także jego poprzednicy Andrzej Strejlau, Paweł Janas, Jerzy Engel , Waldemar Fornalik, Franciszek Smuda. Obecni byli również selekcjonerzy reprezentacji młodzieżowych Jacek Magiera i Czesław Michniewicz.
Dwudniowe szkolenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w tym roku Atlas Arena gościła ponad 1500 trenerów. W tak wyjątkowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego klubu. Do Łodzi wybrali się Dyrektor Sportowy Klubu Dariusz Durda i Koordynator ds. piłki młodzieżowej Marcin Zawadzki. Obaj panowie zgodnie potwierdzili wysoki poziom merytoryczny konferencji, jak również wysoki poziom organizacyjny. Każde tego typu spotkanie daje wiele możliwości, obserwacji, nauki, wymiany doświadczeń i poglądów z innymi trenerami.


26.07.2019

DZIEWCZYNY NA START JUŻ WE WRZEŚNIU!!!
– KS POMORZANIN SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ KOBIET –


22.07.2019

ZOSTAŃ PIŁKARZEM POMORZANINA
AKADEMIA PIŁKARSKA POMORZANIN TORUŃ
OGŁASZA NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY DO GRUP MŁODZIEŻOWYCH


16.07.2019

Z cyklu „POZNAJMY SIĘ”


Wywiad z I Trenerem Danielem Osińskim


10.07.2019

DANIEL OSIŃSKI – NOWYM TRENEREM PIŁKARZY POMORZANINA


Nowym szkoleniowcem piłkarzy Pomorzanina Toruń został Daniel Osiński.
Mający 37 lat trener pochodzi z Bydgoszczy. Wcześniej pracował przede wszystkim z młodzieżą, ale w ostatnim okresie trenował seniorów Piasta Złotniki Kujawskie, z którym w minionych rozgrywkach wywalczył awans do IV ligi. Trener Osiński był również w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu Zawiszy Bydgoszcz.
Nowego szkoleniowca serdecznie witamy i życzymy samych sukcesów w pracy z naszym zespołem.


4.07.2019

PRZYSTĘPUJEMY DO PROGRAMU CERTYFIKACJI PZPN


Śpieszymy poinformować, że Klub Sportowy Pomorzanin Toruń złożył wszystkie potrzebne dokumenty i ubiega się o włączenie do programu PZPN Certyfikacja Szkółek Piłkarskich.
Program Certyfikacji powstał w celu podniesienia poziomu szkolenia i jego kontroli w klubach i akademiach piłkarskich. Szkółki, które po spełnieniu szeregu kryteriów otrzymają certyfikaty na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) będą mogły liczyć na korzyści wynikające ze współpracy z krajową Federacją.
O certyfikat ubiegać się mogą podmioty biorące udział w oficjalnych rozgrywkach krajowych, które prowadzą szkolenie dzieci w co najmniej jednej z kategorii z przedziału U6-U13 w czasie nie krótszym niż przez 2 ostatnie pełne sezony.

Certyfikaty zostaną przyznane we wrześniu 2019 i będą obowiązywały przez dwa sezony piłkarskie, czyli do czerwca 2021 roku. Złożenie formularza, jego akceptacja oraz zakwalifikowanie do programu nie są jednoznaczne z nadaniem certyfikatu.


4.07.2019

ZMIANA TRENERA W PIERWSZYM ZESPOLE !!!


Dariusz Durda nie jest już trenerem drużyny Seniorów naszego Klubu. Po trzech latach pracy i dwóch awansach trener Dariusz Durda przestaje pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu.

Bardzo dziękujemy trenerowi za jego pracę i sukcesy, które osiągnął z naszym zespołem – powiedział na oficjalnej konferencji Jarosław Piórkowski prezes Pomorzanina. Był to bardzo udany czas, uznaliśmy jednak, że trzeba zweryfikować koncepcję naszej dalszej współpracy na przyszłe lata. Z trenerem nie rozstajemy się zupełnie – Dariusz Durda obejmie stanowisko dyrektora sportowego klubu.

Natomiast nazwisko nowego trenera poznamy w niedalekiej przyszłości – rozmowy z kandydatami trwają. Wybierzemy osobę, której koncepcja pracy i wizja budowy pierwszej drużyny będzie spójna z naszą. Wszystkie nasze działania i wybory zawsze staramy się dokładnie przemyśleć i dokonujemy tylko takich które gwarantują nam rozwój.


4.07.2019

DUŻY SUKCES JUNIORÓW STARSZYCH !!!

Juniorzy Starsi wygrali swoją ligę i awansowali do 1 ligi wojewódzkiej.

Przedstawiamy Wam wyniki poszczególnych spotkań:
KS Pomorzanin Toruń – KP Polonia Bydgoszcz 2:1
CWZS II Bydgoszcz – KS Pomorzanin Toruń 4:2
KS Pomorzanin Toruń – Unia Wąbrzeźno 3:3
KS Pomorzanin Toruń – BOSIR Dąb Barcin 2:2
Włocłavia Włocławek – KS Pomorzanin Toruń 2:4
KS Pomorzanin Toruń – Budowlany KS Bydgoszcz 7:4
Lech Rypin – KS Pomorzanin Toruń 0:2
KP Polonia Bydgoszcz – KS Pomorzanin Toruń 1:4
KS Pomorzanin Toruń – CWZS II Bydgoszcz 0:0
Unia Wąbrzeźno – KS Pomorzanin Toruń 1:3
BOSIR Dąb Barcin – KS Pomorzanin Toruń 0:1
KS Pomorzanin Toruń – Włocłavia Włocławek 3:0
Budowlany KS Bydgoszcz – KS Pomorzanin Toruń 0:3 (walkower)
KS Pomorzanin Toruń – Lech Rypin 3:1


Barwy Pomorzanina reprezentowali:
Mieczkowski Wiktor, Strużanowski Jan, Bielicki Jędrzej, Zwolankowski Błażej, Nikoniuk Artur, Kamiński Patryk, Pyskło Patryk, Jagielski Miłosz, Laskowski Klaudiusz, Dubilewicz Jan, Jeżewski Hubert, Kubiak Miłosz, Kłosowski Kacper, Balcerowicz Oskar, Tonderski Bartosz, Piasek Adam, Marchelak Mateusz, Lewandowski Maksymilian, Lewandowski Marek, Wołk Wojciech, Niedbała Marcel, Rafiński Michał, Nagórka Kacper, Pietruszka Mateusz, Drążkowski Kamil, Kowal Wojciech, Piasecki Mateusz
Sztab szkoleniowy:
Arkadiusz Czajkowski – trener, Jacek Kłosowski, Andrzej Zwolankowski, Tomasz Nowicki, Grażyna Kostyra

SERDECZNIE GRATULUJEMY
Zapraszamy wszystkich chętnych zawodników urodzonych w latach 2001 i 2002 do dołączenia do naszej drużyny!  Przyjdź i reprezentuj barwy Pomorka w 1 lidze wojewódzkiej !‼
Więcej informacji udziela trener Arkadiusz Czajkowski (tel: 506045448), lub trener Koordynator Marcin Zawadzki (tel: 500137433).


RODZINNY PIKNIK „SPORT – ZDROWIE – REKREACJA – ŁĄCZY NAS POMORZANIN”, CZYLI PIŁKARSKIE ZAKOŃCZENIE SEZONU 2018/2019 ZA NAMI !

Na samym początku chcielibyśmy wszystkim zawodnikom, rodzicom oraz sympatykom klubu serdecznie podziękować za aktywny i bezpieczny udział w naszym wydarzeniu. Dziękujemy Wam młodzi sportowcy Akademii KS Pomorzanin Toruń oraz zaprzyjaźnionej Football Academy Toruń za świętną sportową zabawę. Dziękujemy Panu Adamowi Malinowskiemu wraz z załogą za obsługę gastronomiczną naszego eventu. Dziękujemy naszemu Partnerowi medycznemu – JOPA Clinic za promocję zdrowia, za badania stóp oraz konsultację fizjoterapeutyczne. Dziękujemy ratownikowi z grupy HKR Toruńza pokaz i naukę pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy Panu Jarosław Gryckiewicz za aktywny udział w obsłudze turnieju. Dziękujemy Wydziałowi Sportu Urzędu Miasta Mój Toruń za udostępnienie boiska i upominki dla uczestników. Dziękujemy rodzicom za słodkie poczęstunki oraz pomoc w ich wydawaniu. Dziękujemy Fundacja DKMS – Zostań Dawcą Szpiku za obecność. Kilkoro z nas dołączyło do tak wspaniałej inicjatywy, którą promujecie. Dziękujemy Pani Sylwii z Upominki z wiklinki za uatrakcyjnienie naszej oferty o artykuły do wystroju. Dziękujemy trenerom grup młodzieżowych za przygotowania i prowadzenie wszystkich atrakcji. Świetna robota! Hasło ŁĄCZY NAS POMORZANIN nie jest tylko pustym zwrotem, ono niesie ze sobą przekaz. Wszyscy razem tworzymy jedną wielką POMORKOWĄ RODZINĘ ‼!

Kapitalna atmosfera towarzyszyła nam przez cały słoneczny dzień. Od samego rana aktywnie rywalizowaliśmy w turniejach. Na najmłodszych uczestników czekał również piłkarski tor przeszkód oraz dmuchany zamek, a na tych troszkę starszych - konkurencje żonglerki oraz celności strzałów. Emocji dziś na boisku jak i poza nim nie brakowało . Na zakończenie do rywalizacji sportowej stanęli Rodzice, Sympatycy, Zarząd, Trenerzy. W mieszanych składach minimalnie lepsi okazali się „pomarańczowi”, a niektórych zagrań nie powstydziliby się nawet zawodowi piłkarze. Brawo !!! Już niebawem pełna fotorelacja z pikniku.


Klub Sportowy Pomorzanin Toruń wraz z Partnerem Medycznym JOPA Clinic ma zaszczyt zaprosić na rodzinny piknik sportowy:

„SPORT-ZDROWIE-REKREACJA – ŁĄCZY NAS POMORZANIN
- czyli piłkarskie zakończenie sezonu 2018/2019”


22 czerwca 2019 godzina 10:00 – 16:00 – obiekty MOSiR / KS Pomorzanin Toruń


Głównym celem pikniku jest integracja środowiska sportowego w naszym mieście i aktywne zakończenie sezonu piłkarskiego przez wszystkie piłkarskie drużyny KS Pomorzanin, promocja zdrowia, profilaktyki i aktywności fizycznej. A także zbiórka i rejestr potencjalnych dawców szpiku.

W programie przewidzieliśmy:

- Turniej piłki nożnej
- Konkurencje piłkarskie dla najmłodszych
- Animacje sportowe
- Dmuchane place zabaw
- Malowanie twarzy
- Grill i słodki poczęstunek
- Wata cukrowa
- Gadżety klubowe

W ramach promocji zdrowia i aktywności fizycznej:
Punkty medyczne:
- namiot naszego Partnera Medycznego – JOPA Clinic
- pomiar ciśnienia krwi
- nauka pierwszej pomocy przedmedycznej
- namiot FUNDACJI DKMS–ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

Przewidujemy, że w naszym piłkarskim - pikniku weźmie udział ponad 500 osób, będą to zawodnicy i trenerzy wszystkich grup młodzieżowych naszej Akademii, zawodnicy i sztab pierwszej drużyny, zapraszamy również Rodziców naszych podopiecznych, udział w turnieju piłkarskim planowany jest dla drużyn naszej Akademii, a także drużyn młodzieżowych z akademii zaprzyjaźnionych z naszym Klubem.

SPORT-ZDROWIE-REKREACJA – ŁĄCZY NAS POMORZANIN
22 CZERWCA – DOŁĄCZ DO NASZEJ SPORTOWEJ RODZINY!!!
ZAPRASZAMY


Prezes i Zarząd Klubu Sportowego Pomorzanin
Jarosław Piórkowski
Mieczysław Wiśniewski


ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNYPORAŻKA SENIORÓW


KS Pomorzanin Toruń – BKS Sparta Brodnica 0:2

Bramki: 18' Bartosz Zalewski, 85' Krystian Jańczak.

Po dzisiejszym meczu goście z Brodnicy wywieźli komplet punktów. Spotkanie zostało rozegrane na głównej płycie Stadionu Miejskiego. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli zawodnicy Sparty. Od początku przejeli inicjatywę i więcej utrzymywali się przy piłce. Po wrzutce z lewej strony boiska w 18 minucie wynik spotkania otworzył - Bartosz Zalewski, który strzałem głową pokonał naszego bramkarza. Pomimo kilku okazji wynik nie uległ zmienie i na przerwę schodziliśmy przegrywając jedną bramką. Druga połowa spotkania to zdecydowanie lepsza gra z naszej strony. Przez wiekszą część dążyliśmy do doprowadzenia do wyrównania. Czas uciekał a piłka nie chciała wpaść do siatki przyjezdnych. Pięć minut przed końcem zawodów goście wyprowadzili zabójczą kontrę i ustalili wynik. Drugą bramkę dla Brodnickiej Sparty strzelił - Krystian Jańczak.

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Gęgotek, Więckowski, Orlicki, Wróblewski, Łątkowski (46' Stasiak), Pietrowski (77' Regulski), Elsner, Woroniecki (64' Piasecki), Balcerowicz (46' Ziółkowski), Kwiatkowski M.

Za oprawę spotkania i dziecięcą eskortę dziękujemy zawodnikom naszej Akademii oraz zawodnikom Football Academy Toruń. W ramach współpracy klubów, dzieci mogli wyprowadzić seniorów oraz rozegrać mini mecz na głównej płycie stadionu przy ul. Bema.

DOŁĄCZ DO NAS ‼ REPREZENTUJ NASZE BARWY !!!
KS Pomorzanin Toruń – Football Academy Toruń 


TRZY PUNKTY ZOSTAŁY W JANIKOWIE


KS Unia Janikowo – KS Pomorzanin Toruń 3:1

Bramki: 32’ Kamil Kuropatwiński, 72’ Filip Jagielski, 75’ Wojciech Lewandowski – 58’ Sylwester Gęgotek

Lider rozgrywek okazał się lepszy we wczorajszym spotkaniu o dwa trafienia i pokonał nasz zespół 3:1. W pierwszej połowie wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy – Kamil Kuropatwiński, który w 32 minucie wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i ładnym strzałem umieścił piłkę w naszej bramce. W 58 minucie meczu udało nam się doprowadzić do remisu. W polu karnym faulowany był Adrian Wróblewski. Sędzia spotkania podyktował rzut karny, a do futbolówki podszedł Rafał Więckowski. Rafał za słabo uderzył piłkę, którą obronił bramkarz. Najsprytniejszy przy dobitce okazał się jednak Sylwester Gęgotek. Znalazł się on w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie doprowadzając do wyrównania. Stracona bramka przez gospodarzy podziałała na nich pobudzająco. Szybko strzelili dwie bramki i zainkasowali komplet punktów. Łukasza Zapałę w 72 minucie pokonał Filip Jagielski, a w 75 minucie Wojciech Lewandowski wpisał się na listę strzelców.

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Gęgotek (86’ Łątkowski), Więckowski, Orlicki, Czyżniewski, Pietrowski, Wróblewski, Kwiatkowski P., Wójtowicz, Stasiak (18’ Piasecki), Balcerowicz (72’ Ziółkowski).

Pozostałe wyniki 31 kolejki:
Notecianka Pakość - Polonia Bydgoszcz 3:2 
Pogoń Mogilno - Cuiavia Inowrocław 1:3
Unia Gniewkowo - Chełminianka Chełmno 1:2
Wisła Nowe - Kujawiak Lumac Kowal 3:3
Sparta Brodnica - Unia Drobex Solec Kujawski 2:2
Włocłavia Włocławek - Budowlany KS Bydgoszcz 0:0
Lech Rypin - Legia Chełmża 2:1
Kujawianka Izbica Kujawska - Orlęta Aleksandrów Kujawski 0:4

Porażka Polonii Bydgoszcz zapewniła nam na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek utrzymanie wśród IV–ligowców


PORAŻKA SENIORÓW W RYPINIE


Lech Rypin – KS Pomorzanin Toruń 2:1

Bramki: 56' Martyn Trędewicz, 82' Daniel Jasieniecki – 58' Rafał Więckowski (karny)

Przegrywamy sobotnie spotkanie w Rypinie z miejscowym Lechem. Początek spotkania to optyczna przewaga gospodarzy, którzy lepiej weszli w mecz i więcej utrzymywali się przy piłce. Po 30 minutach mecz się wyrównał. To nasza drużyna powinna zejść na przerwę prowadząc 1:0. W doskonałej sytuacji Paweł Kwiatkowski za lekko uderzył piłkę i ta niestety znalazła się w rękach bramkarza. Na przerwę piłkarze schodzili bez goli.
W 56 minucie po rzucie rożnym gospodarze wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu w naszym polu karnym najlepiej odnalazł się Martyn Trędewicz, który pokonał Łukasza Zapałę. Stracona bramka zadziałała mobilizująco na nasz zespół i już 120 sekund później był remis. Po składnej akcji w polu karnym faulowany był Olaf Wójtowicz, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Rafał Więckowski. W 82 minucie meczu zawodnik Lecha - Daniel Jasieniecki trafił do naszej bramki i zapewnił zwycięstwo miejscowym.

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Gęgotek, Więckowski, Łątkowski, Czyżniewski, Pietrowski, Wróblewski, Kwiatkowski P. (60' Ziółkowski), Wójtowicz, Piasecki (66' Balcerowicz), Kwiatkowski M (80' Rafiński).

W najbliższą środę (29.05) w ramach 30 kolejki o Mistrzostwo IV LIGI podejmować będziemy zespół MGKS Kujawianka Izbica Kujawska. Zagramy na Pomorku. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00.
Wstęp wolny


GRATULUJEMY NASZYM LASKARZOM!!!


JEDNO MIASTO – DWIE AKADEMIE – WSPÓLNY CEL!!!

22 maja 2019 w siedzibie Klubu Sportowego Pomorzanin Toruń doszło do spotkania przedstawicieli Pomorzanina Toruń z przedstawicielem toruńskiego oddziału Football Academy. Pomorzanina reprezentowali Prezes Klubu pan Jarosław Piórkowski oraz trener koordynator ds. piłki młodzieżowej Marcin Zawadzki, a Football Academy trener koordynator i założyciel oddziału Toruń pan Marcin Klonowski. Spotkanie dotyczyło omówienia wspólnych działań i strategii dotyczącej rozwoju piłki nożnej w naszym mieście, a także nawiązania ścisłej współpracy między najstarszym klubem w mieście, a prężnie działającą i wciąż rozwijającą się Akademią piłkarską FA.
Spotkanie zakończyło się pełnym sukcesem z obu stron.
KS Pomorzanin Toruń i Football Academy nawiązały współpracę na mocy której wszyscy zawodnicy FA kończący wiek umożliwiający grę w FA mają możliwość bezpośredniej kontynuacji swojej przygody piłkarskiej w KS Pomorzanin Toruń. Dodatkowo obie Akademie będą współpracować podczas organizacji wspólnych przedsięwzięć – turnieje piłkarskie, pikniki i spotkania okolicznościowe a trenerzy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą podczas cyklicznych spotkań.
Bardzo się cieszę z naszego spotkania i rozpoczęcia współpracy. Przedstawiam Football Academy oddział Toruń, jako naszego partnera – powiedział koordynator ds. piłki młodzieżowej KS Pomorzanin Marcin Zawadzki.
Więcej informacji na temat Football Academy można znaleźć tutaj: https://www.footballacademy.pl/


W NAJBLIŻSZY WEEKEND PIŁKARZE KIBICUJĄ LASKARZOM
WSPÓLNIE WALCZYMY O TYTUŁ MISTRZA POLSKI

25 i 26 maja zostaną rozegrane Finały Mistrzostw Polski w hokeju na trawie.  Wezmą w nich udział cztery najlepsze zespoły I ligi seniorów i seniorek. Wszyscy zawodnicy Pomorzanina sekcji piłka nożna trzymają kciuki za swoich kolegów laskarzy
PANOWIE CZEKAMY NA TYTUŁ MISTRZA POLSKI!!!


KOLEJNY REMIS NASZEJ DRUŻYNY


KS Pomorzanin Toruń – MLKS Unia Gniewkowo 0:0

W ramach rozgrywek o mistrzostwo IV ligi nasz drużyna zremisowała bezbramkowo z zespołem z Gniewkowa. Spotkanie to w słoneczne sobotnie popołudnie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Licznie zgromadzeni kibice obu drużyn nie doczekali się jednak bramek.
Goście wyraźnie zmęczeni po środowym pojedynku w Półfinale Okręgowego Pucharu Polski przysłowiowo nie zawiesili wysoko poprzeczki. Umiejętnie jednak bronili dostępu do swojej bramki. Zawodnicy Pomorka pomimo stworzonych kilku dobrych sytuacji nie potrafili dziś pokonać bramkarza gości i mecz zakończył się podziałem punktów.

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Ziółkowski (56' Rafiński), Więckowski, Orlicki, Czyżniewski, Kwiatkowski P. (65' Woroniecki), Pietrowski, Wróblewski, Balcerowicz (46' Stasiak), Wójtowicz, Kwiatkowski M. (70' Piasecki).

Do tabeli ligowej dopisujemy punkt. Aktualnie plasujemy się na 8 miejscu w tabeli z dorobkiem 40 punktów. W następnej kolejce czeka nas wyjazd na mecz do Rypina. Tam zmierzymy się z miejscowym Lechem i powalczymy o zwycięstwo ‼

Za oprawę spotkania i dziecięcą eskortę dziękujemy zawodnikom z rocznika 2005 i 2006.
Przypominamy o ciągłej rekrutacji do naszej Akademii. Dołącz do nas i reprezentuj barwy Pomorka!
Tu można znaleźć więcej informacji...


POMORZANIN TORUŃ JEDZIE NA MISTRZOSTWA ŚWIATA!!!


Dużą niespodziankę przygotował dla naszych zawodników Prezes Klubu Jarosław Piórkowski. Zawodnicy naszej Akademii mają możliwość uczestniczenia w dużym święcie piłkarskim, które już niebawem rozpoczyna się w naszym kraju.
Mowa oczywiście o Mistrzostwach Świata U20. W turnieju startuje również nasza reprezentacja. Trenerem kadry PZPN U20 jest Jacek Magiera.
Poniżej przedstawiamy plan wyjazdów na wybrane mecze poszczególnych drużyn naszej Akademii. Wszelkich szczegółowych informacji udzielają trenerzy wybranych drużyn lub trener koordynator Marcin Zawadzki.

TERMIN MECZ GRUPY/TRENERZY
26.05 EKWADOR – WŁOCHY Prezes Piórkowski, Prezes Wiśniewski, Trener Zawadzki (rocznik 2007), Trener Janik (rocznik 2008)
28.05 PANAMA – FRANCJA Prezes Piórkowski, Prezes Wiśniewski, Trener Wierzchowski (rocznik 2010), Trener Jarosz (Rocznik 2009)
29.05 WŁOCHY – JAPONIA Prezes Piórkowski, Prezes Wiśniewski, Trener Balicki (rocznik 2006), Trener Mazur (rocznik 2006)
31.05 ARABIA SAUD. – PANAMA Prezes Piórkowski, Prezes Wiśniewski, Trener Wierzchowski (rocznik 2004), Trener Jarosz (rocznik 2002/2003)


CENNY PUNKT W MOGILNIE!!!


Pogoń Mogilno – KS Pomorzanin Toruń 2:2

Bramki: Antoni Krajnyk 12′, Patryk Perliński 80′ - Mateusz Pietrowski 76′, Olaf Wójtowicz 90’+3
Podopieczni trenera Dariusza Durdy zremisowali w wyjazdowym meczu z drużyną z Mogilna w ramach 27 kolejki – IV ligi.

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Gęgotek, Więckowski, Orlicki, Czyżniewski, Łątkowski (46' Woroniecki), Pietrowski, Wróblewski, Kwiatkowski P. (46' Stasiak), Wójtowicz, Kwiatkowski M. (61' Piasecki).

Zobaczcie skrót sobotniego spotkania: https://www.youtube.com/watch...


ZWYCIĘSTWO W MECZU SENIORÓW


KS Pomorzanin Toruń – MLKS Wisła Nowe 1:0

Bramka: 80' Rafał Więckowski

Strzał głową Rafała Więckowkiego zapewnia nam zdobycie kompletu punktów w dzisiejszym spotkaniu. Popularny Więcek wykorzystał w 80 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Pawła Kwiatkowskiego i umieścił piłkę w siatce.
W trakcie spotkania stworzyliśmy sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych. W drugiej połowie Patryk Stasiak a później Olaf Wójtowicz znaleźli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Niestety zabrakło im zimnej krwi i obaj nie trafili nawet w światło bramki. Zawodnicy Wisły Nowe mieli również swoje okazję, lecz w naszej bramce dobrze dysponowany był Łukasz Zapała, który nie dał się zaskoczyć. Do ligowej tabeli dopisujemy 3punkty!

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Gęgotek, Więckowski, Orlicki, Czyżniewski, Łątkowski (46' Kwiatkowski P.), Pietrowski, Wróblewski, Wójtowicz, Balcerowicz (46' Stasiak), Kwiatkowski M. (80' Piasecki)

Rocznikowi 2007 dziękujemy za oprawę meczu i dziecięcą eskortę.

Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do naszej Akademii.
Więcej informacji o naborze znajdziecie na naszej stronie internetowej

ŁACZY NAS POMORZANIN


SENIORZY WRACAJĄ NA WŁAŚCIWE TORY !!!


Wloclavia Włocławek – KS Pomorzanin Toruń 0:4

Bramki: 2' Miłosz Kwiatkowski, 14', 82' Olaf Wójtowicz, 62' Szymon Łątkowski

Po kilku słabszych spotkaniach, w końcu zagraliśmy bardzo dobre zawody i we wczorajszym pojedynku byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Od samego początku wyszliśmy zmotywowani do walki o 3 punkty. W 2 minucie meczu nieporozumienie obrońców wykorzystał Miłosz Kwiatkowski, który pewnym strzałem z okolicy 16 metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Dwanaście minut później kolejny błąd w ustawieniu zawodników Włocłavii wykorzystał Olaf Wójtowicz, który po podaniu od naszego bramkarza znalazł się w sytuacji sam na sam i podwyższył na 2:0. Gospodarze w 34 minucie mogli wrócić do gry. Sędzia spotkania zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Tomasz Szablewski, jednak Łukasz Zapała obronił jego strzał.
W drugiej połowie gospodarze próbowali pokonać naszego bramkarza głównie strzałami z dystansu. W 62 minucie Mateusz Pietrowski po ładnym dryblingu wbiegł z piłką w pole karne i wycofał ją do Szymona Łątkowskiego, który umieści piłkę w siatce. Wynik spotkania ustalił Olaf Wójtowicz, który w 82 minucie po wrzutce z prawej strony ładnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.
Groźnie wyglądającej kontuzji doznał nasz zawodnik Michał Czarnecki. „Czarny” wracaj szybko do zdrowia!

Krótki materiał wideo oraz galerię zdjęć z meczu przygotowany przez portal Włocławek NaszeMiasto.pl możecie znaleźć pod tym linkiem

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Gęgotek, Więckowski, Orlicki, Czyżniewski, Czarnecki (21' Łątkowski), Wróblewski (86' Niedbała), Wójtowicz, Balcerowicz (46' Stasiak), Pietrowski, Kwiatkowski M. (82' Kłosowski).
Już w najbliższą sobotę (04.05) zapraszamy na kolejny mecz ligowy. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Wisła Nowe. Zagramy na Pomorku o godzinie 16:00. Wstęp wolny!!!


GŁADKIE 0:3...


KS Pomorzanin Toruń - Budowlany KS Bydgoszcz 0:3

Bramki: 26' Dawid Wiśniewski, 49' Arkadiusz Woźniak, 67' Oskar Andrzejewski

Osłabieni brakiem kilku zawodników przegrywamy dzisiejsze spotkanie z Budowlanymi Bydgoszcz. W eksperymentalnym zestawieniu zagraliśmy po prostu słabe zawody. W 26 minucie wynik meczu otworzył strzałem z rzutu wolnego Dawid Wiśniewski. Uderzeniem z okolicy 18 metrów zaskoczył on naszego bramkarza. Po rozpoczęciu drugiej połowy tracimy drugą bramkę. Arkadiusz Woźniak w 49 minucie wygrał pojedynek biegowy z naszym obrońcą i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Wejście smoka zaliczył Oskar Andrzejewski, który pojawił się na boisku w 65 minucie spotkania, a 120 sekund później cieszył się z gola. Przysłowiowo dołożył nogę i ustalił wynik dzisiejszego spotkania.
SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Gęgotek, Więckowski, Orlicki, Pietrowski, Łątkowski, Niedbała, Kwiatkowski P. (76' Stasiak), Rafiński (46' Balcerowicz), Wójtowicz, Czyżniewski.


JAKUB – GRATULUJEMY!!!


Śpieszymy poinformować, że nasz drogi kolega, Trener Jakub Balicki został ojcem! Szczęśliwym Rodzicom gratulujemy a małego Staszka serdecznie witamy w naszej Pomorkowej Rodzinie.


NIEKORZYSTNY WYNIK SENIORÓW

MGKS Kujawiak Lumac Kowal - KS Pomorzanin Toruń 2:1

Bramki: 15' Hubert Szymczak, 47' Łukasz Grube - 24' Rafał Więckowski

W nienajlepszych nastrojach zasiądą jutro do Wielkanocnego stołu zawodnicy pierwszej drużyny. Dzisiejsze spotkanie to porażka naszych zawodników z niżej notowaną drużyną z Kowala. W 15 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Ładnym strzałem za pola karnego popisał się Hubert Szymczak. Zawodnicy z Kowala długo nie cieszyli się z prowadzenia. W czasie indywidualnej akcji Olaf Wójtowicz był faulowany w polu karnym, a pewnym egzekutorem jedenastki w 24 minucie okazał się Rafał Więckowski. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Na samym początku drugiej odsłony zawodnik gości Łukasz Grube pokonał naszego bramkarza strzałem z rzutu wolnego. Od tego momentu próbowaliśmy gonić wynik. W końcówce spotkania zabrakło nam trochę szczęścia. Rafał Więckowski uderzył piłkę nożycami, lecz ta trafiła tylko w słupek. Gospodarze dowieźli prowadzenie do końca i wygrali dzisiejsze spotkanie 2:1.

SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Czyżniewski, Więckowski, Orlicki, Wróblewski, Czarnecki, Gęgotek, Kwiatkowski P. (72' Pietrowski), Piasecki (80' Łątkowski), Wójtowicz, Balcerowicz (56' Kwiatkowski M.).

Po 23 kolejkach w dalszym ciągu plasujemy się na 8 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów.

Gramy dalej!


PODZIAŁ PUNKTÓW W MECZU SENIORÓW

KS Pomorzanin Toruń - Cuiavia Inowrocław 0:0

Dzisiejsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie spotkania więcej z gry mieli zawodnicy Pomorzanina. Niestety wyraźne posiadanie piłki nie przełożyło się na sytuacje bramkowe. W 31 minucie zawodnik gości uderzył piłkę przewrotką, lecz ta trafiła w słupek. Minutę później Mateusz Piasecki znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Mógł on wykorzystać nieporozumienie obrońców jednak nasz zawodnik nie trafił nawet w światło bramki.  Można powiedzieć, że druga połowa spotkania rozpoczęła się dopiero w 75 minucie. Do tego czasu nie wydarzyło się nic ciekawego. W ostatnich 15 minutach to goście stworzyli sobie groźniejsze sytuacje. Po strzale z rzutu wolnego przed utratą bramki uratowała nas poprzeczka, a w sytuacji sam nam sam, nasz bramkarz Łukasz Zapała zachował zimną krew i nie dał się pokonać. Jedyny celny strzał w ostatnich minutach spotkania, który oddał Rafał Więckowski to za mało aby pokonać dziś ambitnie grający zespół Cuiavii.
SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Ziółkowski, Więckowski, Orlicki, Wróblewski, Czarnecki, Kwiatkowski P., Woroniecki (62' Gęgotek), Wójtowicz, Kwiatkowski M. (46' Balcerowicz), Piasecki (85' Łątkowski).

Dziecięca eskorta na meczach domowych naszej drużyny, to już tradycja. Tym razem dziękujemy rocznikowi 2008. Gorąco zachęcamy do dołączenia do Naszej Akademii.


PIERWSZA PORAŻKA SENIORÓW W RUNDZIE WIOSENNEJ

KS Pomorzanin Toruń - KS Chełminianka Chełmno 1:2

Bramki: 90' Miłosz Kwiatkowski - 8' Piotr Gross, 73' Dawid Szpankiewicz
Po dobrym starcie w rundzie wiosennej (jedno zwycięstwo i dwa remisy) nadszedł czas aby „przełknąć” gorycz porażki. Przegrywamy dzisiejsze spotkanie z drużyną z Chełmna. Nerwowy początek naszych zawodników spowodował szybką utratę bramki. Już w 8 minucie spotkania wynik otworzył Piotr Gross. Pierwsza połowa to głównie walka w środku pola, w której niewiele już się działo. Wprowadzone po przerwie zmianiany ożywiły spotkanie. W 65 minucie Kamil Góral znalazł się w znakomitej sytuacji. Powinien być remis jednak naszemu zawodnikowi zabrakło zimnej krwi i z 3 metrów trafił prosto w bramkarza gości. W 73 minucie błąd ustawienia naszej obrony wykorzystał Dawid Szpankiewicz. Niepilnowany w naszym polu karnym zawodnik gości pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zaliczył Miłosz Kwiatkowski, który ładnym strzałem w 90 minucie ustalił wynik spotkania.

SKŁAD POMORZANINA:

Zapała, Czyżniewski, Więckowski, Łątkowski, Wróblewski, Czarnecki, Gęgotek (46' Góral), Kwiatkowski P., Wójtowicz, Piasecki (46' Kwiatkowski M.), Woroniecki (76' Balcerowicz)

W dzisiejszym spotkaniu dziecięcą eskortę stanowili zawodnicy z rocznika 2009 i 2010, którzy w przerwie meczu rozegrali „wewnętrzny” sparing. Brawo!!!


REMIS W MECZU SENIORÓW

KS Pomorzanin Toruń – KS Legia Chełmża – 1:1
Bramki: 60' Kamil Woroniecki (karny) – 54' Maciej Rożnowski
Dopisujemy jeden punkt do ligowej tabeli. Dzisiejsze spotkanie to mecz walki, w którym to my musieliśmy gonić wynik. Goście objęli prowadzenie w 54 minucie po ładnym strzale z dystansu Macieja Rożnowskiego. Licznie zgromadzeni kibice nie musieli długo czekać na odpowiedź zawodników Pomorka. W 60 minucie faulowany w polu karnym był Miłosz Kwiatkowski. Piłkę na 11-stym metrze ustawił Kamil Woroniecki i pewnym strzałem pokonał bramkarza Legii. Pomimo kilku okazji bramkowych z obu stron wynik nie uległ już zmianie.
SKŁAD POMORZANINA: Zapała, Więckowski, Orlicki, Czyżniewski, Wróblewski, Gęgotek (75' Piasecki), Łątkowski (64' Niedbała), Kwiatkowski P., Wójtowicz, Rafiński (46' Kwiatkowski M.), Woroniecki
W dzisiejszym spotkaniu naszych zawodników wyprowadziła najmłodsza drużyna akademii. Rocznikowi (2011 i młodsi) bardzo dziękujemy za dziecięcą eskortę. Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do naszej akademii!!!


DOBRY START NASZEJ MŁODZIEŻY

23.03.2019 rozpoczęli rozgrywki w II Lidze Wojewódzkiej nasi Juniorzy C1. Zespół pod wodzą Trenera Sławomira Wierzchowskiego wygrał z Polonią Bydgoszcz. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Gratulujemy i zapraszamy na szczegółową relację tutaj...
A także do galerii, gdzie zostały umieszczone zdjęcia z tego spotkania...


PEWNE ZWYCIĘSTWO DRUŻYNY SENIORÓW

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Dariusza Durdy pewnie pokonali zespół z Aleksandrowa Kujawskiego.

MZKS Orlęta Aleksandrów Kujawski – KS Pomorzanin Toruń 0:3

Bramki: 36’ Czyżniewski, 54’ Woroniecki, 76’ Wójtowicz

SKŁAD POMORZANINA:

Zapała, Więckowski, Orlicki, Czyżniewski, Wróblewski, Czarnecki, Łątkowski, Kwiatkowski P. (75’ Ziółkowski), Wójtowicz, Kwiatkowski M. (67’ Balcerowicz), Woroniecki (85’ Rafiński)


TRENING MOTORYCZNY W JOPA CLINIC

20 marca 2019 odwiedziliśmy naszego Partnera Medycznego – JOPA Clinic. Nasi zawodnicy z zespołów JUNIOR A1/B1 i C1/C2 uczestniczyli w treningu motorycznym przeprowadzonym przez Trenerów/Fizjoterapeutów pracujących na co dzień w Klinice. Zajęcia były bardzo wartościowe, zawodnicy pracowali w kilkuosobowych grupach. Warto zauważyć, że JOPA Clinic dysponuje profesjonalną salą ćwiczeń wyposażoną w potrzebny sprzęt, przyrządy i przybory przy użyciu, których zawodnik może poprawiać wszystkie cechy motoryczne ale również korygować wady postawy, jak również odzyskiwać sprawność po odniesionej kontuzji. Jesteśmy przekonani, że pierwszy trening w JOPA, był naszym pierwszym wspólnym krokiem w naszej współpracy.

Zapraszamy do galerii, gdzie umieściliśmy zdjęcia z zajęć.


LEKARZ SPORTOWY – BADANIA LEKARSKIE

W najbliższą środę tj. 20.03.2019 odwiedzi nas lekarz sportowy, który tradycyjnie przeprowadzi badania zawodników grup młodzieżowych. Poniżej są godziny przyjęć poszczególnych grup.

Godzina 18:30

2010, 2009, 2008, 2007

Godzina 19:30

2006, 2005, 2004, 2003, 2002


PODZIAŁ PUNKTÓW W BYDGOSZCZY

KP Polonia Bydgoszcz - KS Pomorzanin Toruń 2:2

Bramki:

54' Robert Sawicki, 88' Damian Adamski, 45' Miłosz Kwiatkowski, 48' Olaf Wójtowicz

SKŁAD POMORZANINA

Zapała, Więckowski, Orlicki, Czyżniewski, Wróblewski, Czarnecki, Gęgotek (26' Łątkowski), Woroniecki (90' Niedbała), Kwiatkowski M. (82' Rafiński), Wójtowicz, Piasecki (57'Kwiatkowski P.)
Zobacz galerię zdjęć...


NA PUCHAR MUSIMY JESZCZE POCZEKAĆ

W piątkowy wieczór w ramach rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski piłkarze Pomorzanina przegrali z Chemikiem i odpadli z tych rozgrywek. Spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem. Goście mieli pewne kłopoty z dojazdem do Torunia. Już na początku spotkania bramkę dla naszego zespołu strzelił Olaf Wójtowicz. Zawodnicy Chemika jednak szybko wyrównali za sprawą Dawida Janickiego. Po przerwie to bydgoszczanie trafili jeszcze trzy krotnie. W 56 minucie Siekirka wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a 120 sekund później Janicki podwyższył na 1:3. Na niespełna kwadrans przed końcem bramkę dla naszego zespołu zdobył Rafał Więckowski. Skutecznie uderzył on z rzutu karnego. Trafienie to dało cień nadziei na doprowadzenie do remisu, jednak ostatnie słowo należało do naszych gości. W 77' ponownie na listę strzelców wpisał się Siekirka.

KS Pomorzanin Toruń – Chemik Moderator Bydgoszcz 2:4 (1:1)

bramki:

Olaf Wójtowicz 5', Rafał Więckowski 76' k - Dawid Janicki 18', 58', Piotr Siekirka 56', 77'

KS Pomorzanin:

Zapała - Wróblewski, Więckowski, Łątkowski, Czyżniewski - Czarnecki (76' Ziółkowski), Gęgotek, Woroniecki Wójtowicz (70' Balcerowicz), Rafiński (46' Kwiatkowski M.) - Piasecki (60' Góral)

Chemik Moderator:

Więckowicz - Chojnacki, Czajka, Frasz, Kacprzak (60' Włosiński) - Śmietanko, Maziarz - Kot (75' Sapa), Olszewski, Siekirka - Janicki (60' Kawałek)

Chemikowi dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnej fazie rozgrywek. Kibicom dziękujemy za tak liczne przybycie. Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia galerii z dzisiejszego spotkania dostępnej pod tym linkiem...


ZOSTAŃ PIŁKARZEM POMORZANINA – DOŁĄCZ DO NASZEJ AKADEMII

Akademia Piłkarska KS Pomorzanin Toruń

zaprasza chłopców i dziewczynki do naszych grup młodzieżowych. Zajęcia w naszej Akademii, to wspaniała zabawa, niezapomniana przygoda, nawiązywanie przyjaźni i kształtowanie swojego charakteru. Zajęcia prowadzimy na salach gimnastycznych (okres zimowy) oraz na boiskach otwartych. Nasze zespoły biorą udział w rozgrywkach prowadzonych przez K-P ZPN, jak również w licznych turniejach.

Obecnie prowadzimy nabór rocznika 2011 i młodszych. Trenerem grupy jest Arkadiusz Traczyk – tel. 600698626

Prowadzimy również nabór uzupełniający we wszystkich rocznikach grup młodzieżowych!!!

Wszelkich informacji udziela trener koordynator ds. piłki młodzieżowej Marcin Zawadzki tel. 500137433


MECZ PUCHAROWY – ZMIANA TERMINU!!!

Informujemy o zmianie terminu meczu w ramach 1/8 Finału Regionalnego Pucharu Polski. KS Pomorzanin zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz dzień wcześniej, czyli 8.03.2019 o godzinie 17.00. ZAPRASZAMY!


OKRES PRZYGOTOWAWCZY DOBIEGA KOŃCA

Dokładnie dwa tygodnie, już tylko tyle czasu dzieli nas od rozpoczęcia rozgrywek IV ligi. A już za tydzień 9 marca KS Pomorzanin zmierzy się Z Chemikiem Bydgoszcz – spotkanie zostanie rozegrane w ramach 1/8 Finału Regionalnego Pucharu Polski. Poniżej przedstawiamy wyniki, jakie uzyskał nasz zespół w meczach sparingowych przygotowujących do rundy wiosennej. A już niedługo na naszej stronie ukaże się wywiad z Trenerem I zespołu Dariuszem Durdą!

MECZE SPARINGOWE PIERWSZEJ DRUŻYNY

DATA MECZ WYNIK
30.01.2019 KS POMORZANIN – KS Kutno 3 : 9
2.02.2019 KS POMORZANIN – Drwęca D-G 5 : 0
6.02.2019 KS POMORZANIN – Mień Lipno 3 : 0
9.02.2019 KS POMORZANIN – Kasztelan Sierpc 4 : 4
13.02.2019 KS POMORZANIN – TKP Elana CLJ 2 : 1
16.02.2019 KS POMORZANIN – Dąb Barcin 2 : 0
22.02.2019 KS POMORZANIN – Mustang Ostaszewo 2 : 4
27.02.2019 KS POMORZANIN – Zdrój Ciechocinek 10 : 1
2.03.2019 KS POMORZANIN – Cyklon Kończewice 5 : 0


ZAŁOŻYLIŚMY KONTO NA TWITTERZE

KS POMORZANIN TORUŃ – TO NASZE OFICJALNE KONTO NA TWITTERZE.
ZAPRASZAMY do obserwowania nas nie tylko na naszej nowej stronie internetowej ale również na naszych kontach społecznościowych. Jesteśmy na TT i FB – przejdziesz klikając odnośniki na stronie, w zakładce menu.


PZPN zainteresował się Jego działalnością. JAKUB BALICKI – BOHATER Z BOISKA

Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem na temat działalności naszego Trenera – człowieka o wielkim sercu. Trener Jakub Balicki na stronach portalu www.laczynaspilaka.pl


Z wizytą w JOPA CLINIC

13 lutego w środę Prezes Klubu Jarosław Piórkowski wraz z trenerami gościli w JOPA Clinic.

JOPA Clinic to nowo powstała w Toruniu placówka medyczna specjalizująca się w przywracaniu sprawności ruchowej zarówno osób aktywnie żyjących, jak i tych po urazach, czy też z dysfunkcjami, kontuzjami przewlekłymi. JOPA Clinic ma w swej ofercie specjalistyczne usługi medyczne głównie z zakresu ortopedii i rehabilitacji, ale każdy pacjent znajdzie również pomoc lekarzy i specjalistów chirurgii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, urologii, neurologii, reumatologii, fizykoterapii i radiologii USG. Prezes Klubu oraz trenerzy mogli przyjrzeć się z bliska, jakie możliwości oferuje placówka, zapoznać się z ofertą i przede wszystkim porozmawiać z właścicielami a także pracownikami – specjalistami JOPA. Nasza wizyta, to dopiero początek czegoś większego. Bardzo zależy nam na profesjonalnej opiece medycznej dla naszych zawodników a JOPA CLINIC, to wymarzony partner medyczny dla każdego klubu – powiedział po spotkaniu koordynator grup młodzieżowych Marcin Zawadzki.


Osobowość roku 2018

Z wielką radością informujemy, że nasz trener Jakub Balicki wygrał miejski etap wojewódzkiego plebiscytu i otrzymał tytuł: OSOBPOWOŚCI ROKU 2018. Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach, Jakub startował w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Od piątku 15 lutego rozpoczął się wojewódzki finał plebiscytu. Naszemu trenerowi gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsza część plebiscytu.


Z cyklu „POZNAJMY SIĘ”

Wywiad z Marcinem Zawadzkim – Trenerem Koordynatorem ds. piłki młodzieżowej.


W nowym roku KS Pomorzanin pod tradycyjną nazwą

KS Pomorzanin – pod taką nazwą do rozgrywek rundy wiosennej IV ligi przystąpi nasza drużyna. Wraz z zakończeniem 2018 roku dobiegła końca współpraca klubu z dotychczasowym partnerem, w związku z czym z nazwy znika szyld „Kolegium Jagiellońskie”. Pragniemy serdecznie podziękować za ostatnie lata. Dla Klubu był to dobry czas, pełen radosnych momentów. Nasza drużyna najpierw awansowała z A-klasy do ligi okręgowej, a następnie do IV ligi, w której gra obecnie. Rozstajemy się w przyjaźni i dziękujemy za współpracę oraz pomoc naszej drużynie – powiedział Jarosław Piórkowski, prezes najstarszego toruńskiego klubu.


1 styczeń 2019 – TRENING NOWOROCZNY

Tradycji stało się zadość. 1 stycznia o godzinie 12.00 zgodnie z wieloletnią tradycją toruński Pomorzanin rozegrał noworoczny treningowy mecz piłkarski. Jak, co roku w spotkaniu wzięli udział piłkarze pierwszego zespołu, juniorzy a także zawodnicy zespołu oldboy's, którzy postanowili wspólnie rozpocząć 2019 rok towarzyskim meczem piłkarskim.

Tym razem lepsi okazali się młodsi piłkarze, którzy pokonali oldbojów 7:6. Strzelcem pierwszego gola w 2019 roku był Marcin Chwojnicki, który trafił w 27 minucie. Po spotkaniu, wszyscy składali sobie życzenia, była również lampka szampana i pyszny żurek. Wszystkim uczestnikom treningu noworocznego, jak również wszystkim kibicom i sympatykom naszego klubu życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są w galerii.

KILKA ZDJĘĆ Z GALERII


NASI PARTNERZY


PARTNER MEDIALNY


PARTNER MEDYCZNY


PARTNER TECHNICZNY


KLUBY I AKADEMIE PARTNERSKIE