Nasze strony wykorzystują pliki cookies.       Więcej AKCEPTUJĘ

   KLUB SPORTOWY POMORZANIN – 1935 TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE   

28.12.2020

Tego jeszcze nie było!

Noworoczny mecz-trening piłkarzy i sympatyków Pomorzanina, organizowany od 1963 roku, tym razem się nie odbędzie. Teraźniejszość regulowana zasadami spowodowanymi pandemią nie pozwala na podtrzymanie tradycji. Nie będzie też toastu i piłkarskich życzeń na boisku. Pozostajemy więc w przekonaniu, że w ślad za naszymi życzeniami świąteczno-noworocznymi, Rok 2021 będzie dobrym czasem dla każdego kto czyta te słowa.22.12.2020

Podsumowanie jesiennej rywalizacji

Piłkarska drużyna seniorów po 28 latach awansowała do III ligi. Po jesiennych rozgrywkach zajęła 18 lokatę, w gronie 22 zespołów. Jak postawę beniaminka oceniają trener Łukasz Jankowski oraz Jarosław Piórkowski, prezes Zarządu?

Opinia trenera Łukasza Jankowskiego

Opinia prezesa Jarosława Piórkowskiego


17.12.2020

Wyjątkowy medal dla Pomorzanina7.12.2020

Osiemnastki


Porażką 0:2 zakończył się ostatni w tym roku występ naszej III ligowej drużyny. Pomorzanin zajął w tabeli osiemnaste miejsce z dorobkiem… 18pkt.
Rywalem Pomorzanina, w zaległym meczu 14 kolejki, był Świt Skolwin, który na własnym boisku zdobył komplet punktów. Dzięki temu nadal liczy się w rywalizacji o awans do II ligi. W pierwszej połowie gospodarze byli zaskoczeni dobrą grą naszej drużyny. Podopieczni Łukasza Jankowskiego uzyskali optyczną przewagę, natomiast piłkarze Świtu skupili się na kontratakach. Niestety aktywna postawa naszej drużyny została zakłócona w 28 min.. Wtedy kontuzji doznał Masato Hayashi, wyróżniający się w konstruowaniu gry Pomorzanina. Osłabienie drużyny, przy jednoczesnym braku w składzie Wiktora Pokorowskiego i Ariela Jastrzembskiego, w krótkim czasie wykorzystali gospodarze. W 33 min. po główce stopera do piłki doszedł napastnik Świtu i strzałem z 15m pokonał naszego bramkarza. Po zmianie stron przewaga należała do gospodarzy, którzy swoją wyższość udokumentowali w 64 min. zdobyciem drugiego gola. Nie oznacza to wcale, że nasi piłkarze godzili się z tym wynikiem. Doskonałą okazję na 5 min. przed zakończeniem spotkania miał Mateusz Zbiranek. Po podaniu Rafała Więckowskiego znakomicie przymierzył, ale po nieudanej interwencji bramkarza, szczęśliwie piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Świtu.
Drużyna w połowie grudnia zakończy treningi. Wiosną rozegra cztery mecze w ramach pierwszej rundy rozgrywek. Po czym nastąpi podział na dwie grupy. Czołowa ósemka grać będzie o awans, natomiast pozostałe zespoły o utrzymanie się w lidze. Zapowiada się mocna rywalizacja, wszak możliwy jest spadek nawet dziesięciu zespołów. Będzie to zależało od tego, kto z naszego regionu spadnie z II ligi. Do podsumowania jesiennych rozgrywek wrócimy jeszcze przed świętami.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski (78 min. Wojciech Wołk), Rafał Więckowski, Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Kamil Woroniecki, Masato Hayashi (28 min. Dawid Zaborowski), Mateusz Zbiranek, Paweł Karbowiński (88 min. Miłosz Waszczuk), Franciszek Marzec (65 min. Michał Kalitta), Patryk Straszewski (55 min. Maksymilian Boczek).


30.11.2020

Minimalna, ale porażka


Bez punktów wrócili nasi piłkarze ze Starogardu Gdańskiego. Przegrali 0:1.
Na rozegranie zaległego spotkania 16 kolejki nasza drużyna jechała z nadzieją uzyskania korzystnego wyniku. Za taki przyjęto nawet remis. Zwycięstwo było najbardziej optymistycznym wariantem, wszak w ostatnim czasie piłkarze ze Starogardu Gdańskiego uzyskiwali znakomite wyniki. M.in. na wyjeździe, w środę 25 listopada, pokonali lidera Polonię Środa Wielkopolska 1:0, zremisowali też 1:1 z Bałtykiem Gdynia i z dorobkiem 29 pkt. usadowili się na 5 miejscu w tabeli. Szkoda, ale już na początku meczu gospodarze objęli prowadzenie. W 12 min. po rzucie rożnym nasz brakarz minął się z piłką i napastnik KP skutecznie zamknął akcję . Zdobyty gol wprowadził pewność w szeregi gospodarzy, którzy do przerwy dyktowali warunki gry. Owszem nasi zawodnicy próbowali doprowadzić do remisu, ale na dobra sprawę jedynie Franciszek Marzec w 35 min. miał szansę na zdobycie gola. Po indywidualnej akcji, mając przed sobą tylko bramkarza trafił właśnie w niego. Po przerwie gospodarze stwarzali groźne sytuacje, przede wszystkim ze stałych fragmentów gry. Nasza drużyna miała klika okazji na wyrównanie, lecz zabrakło pomysłu na pokonanie obrońców gospodarzy.

Przed Pomorzaninem jeszcze jedno spotkanie. Także wyjazdowe. Szóstego grudnia rywalem będzie drużyna z czołówki tabeli, Świt Skolwin, którego celem sezonu jest awans do II ligi.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Ariel Jastrzembski, Paweł Karbowiński, Wiktor Pokorowski (66 min. Masato Hayashi), Kamil Woroniecki, Franciszek Marzec, Miłosz Waszczuk (84min. Maksymilian Boczek), Mateusz Zbiranek, Michał Kalitta (82 min Patryk Straszewski).


24.11.2020

Odpowiedź Zbigniewa Fiderewicza, Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia.


Komentarz do powyższego pisma.

W sprawie podziału 340 tys. złotych mamy odmienne zdanie. Należy podkreślić, że nie był to konkurs kosztów. Argument ten pojawił się gdy przyszło uzasadnić niesprawiedliwą decyzję.

Z wyliczeń zawartych w piśmie od Pana Zastępcy, płynie dla nas lekcja – nie należy być dobrym gospodarzem. Mamy bowiem o 46 procent niższe koszty. Nawet mimo niższych kosztów, dotacja pokryje 53 procent naszych wydatków, a nie 58 procent, jak u naszego sportowego rywala.

Wniosek jest prosty. Należy zwiększyć koszty, nie patrząc na możliwości.
Czyli:
► zarząd pracuje za darmo, a powinien mieć etaty, zaś na stanowisku prezesa najlepiej zatrudnić kogoś znanego spoza Torunia.
► angażuje do drużyny młodych piłkarzy z Torunia oraz regionu, z których kilku wcześniej grało w Elanie. Robimy błąd, bo należy podpisać kontrakty z doświadczonymi graczami z kraju, a może zatrudnić zagranicznych zawodników.
► w biurze pracuje jedna osoba na części etatu, która prowadzi sprawy sekcji piłki nożnej i hokeja na trawie. Należy, według sugestii, zatrudnić dwie, a może trzy osoby, bo przecież są dwie sekcje.

Naszym zdaniem decyzja miejskiej władzy antagonizuje zgodne środowisko piłkarskie Torunia. Nawet przedstawiciele Elany wskazywali na kuriozalną decyzję. W swojej opinii nie jesteśmy odosobnieni. Przekonują nas o tym liczne głosy mieszkańców Torunia, ba nawet osób pracujących w UMT. Zgodnie podkreślają niesprawiedliwy charakter decyzji.

Z przykrością stwierdzamy, że takie działania władz miejskich najwyższego szczebla, zniechęcają do społecznej pracy. Zniechęcają do pracy na rzecz dzieci i młodzieży, która licznie bierze udział w zajęciach organizowanych przez nasz klub. Taka decyzja utrudnia również rozmowy ze sponsorami, którzy sygnalizują, że nie potrafimy z miasta pozyskać tyle środków finansowych co inni, na tym samym poziomie rozgrywek.

To wszystko dzieje się pod szyldem Toruń miastem sportu. Hasło ładne, lecz należy je wypełnić treścią o równym poszanowaniu wszystkich.

Z poszanowaniem
Jarosław Piórkowski
Prezes Zarządu KS Pomorzanin


15.11.2020

Szósty remis


Nie było goli w ostatnim tegorocznym meczu, jaki nasza drużyna rozegrała z Kotwicą Kołobrzeg na własnym boisku.
To nie był emocjonujący pojedynek. Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla naszej drużyny, gdyż już w 7 min. kontuzji doznał Jakub Sajda. Podopieczni Łukasza Jankowskiego wcale nie skupili się na pilnowaniu dostępu do swojej bramki. Wyżej notowana Kotwica nie mogła sobie poradzić z drużyną beniaminka. Gra toczyła się na całym boisku, lecz brakowało zdecydowanych akcji, po których można się było z spodziewać gola. Okazję do zdobycia bramki w 26 min. miał Kamil Woroniecki, ale po strzale z ok. 25m piłka poszybowała wysoko nad bramką gości. Także w 36 min. po rzucie wolnym, wykonywanym tuż przy linii pola karnego, Rafał Więckowski nie przejął piłki. Po przerwie nie było inaczej. Dużo biegania, mało ciekawych sytuacji. Szansę na objecie prowadzenia ponownie miał Woroniecki. Po rzucie rożnym w 61min. piłka minimalnie minęła słupek. Goście też nie zachwycali skutecznością. Dopiero w doliczonym czasie stworzyli groźną sytuację, lecz bramkarz, Jakub Mikołajczak, uprzedził napastnika Kotwicy, po czym obaj upadli na murawę. Goście w tej sytuacji widzieli jedenastkę, lecz sędzia miał odmienną opinię. W rezultacie kolejny remis i … zdobyty ważny punkt z doświadczoną drużyną z Kołobrzegu. To nie koniec rozgrywek w tym roku. Nasza ekipa ma do rozegrania dwa zaległe mecze. W Starogardzie Gdańskim wystąpi 28 listopada, a 6 grudnia zmierzy się na wyjeździe ze Świtem.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak - Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Kamil Woroniecki, Franciszek Marzec (89min. Maksymilian Boczek), Jakub Sajda (7min. Paweł Karbowiński, 78min. Miłosz Waszczuk), Wiktor Pokorowski (87min.Patryk Straszewski), Ariel Jastrzembski, Adrian Wróblewski.


10.11.2020 Transmisję meczu można oglądać również na: https://youtu.be/K-bzGyhD3CQ
8.11.2020

Efektywnie i efektownie


Pomorzanin na własnym boisku zdobył komplet punktów w pojedynku z Gryfem Wejherowo, który w minionym sezonie występował w II lidze. Na otwarcie meczu, już w 4min., Rafał Więckowski wykorzystał rzut karny za zagranie ręką przez obrońcę Gryfa. Zdobyta bramka uskrzydliła naszych graczy, którzy wyraźnie przeważali. Świetnie prezentowali się Franciszek Marzec, Jakub Sajda, jak również Kamil Piskorski. Jednak na udokumentowanie przewagi czekaliśmy do 32 minuty. Wtedy to Sajda wykorzystał podanie Marca i uderzeniem z 16m nie dał szans brakarzowi Gryfa. W drugiej połowie nasi piłkarze oddali inicjatywę gościom, przez co gra się wyrównała. Nie brakowało dogodnych sytuacji, lecz gola nie było. W końcowych minutach świetną okazję zaprzepaścił Paweł Karbowiński, bliski zdobycia gola był też Wiktor Babiński. Dopiero w doliczonym czasie gry, po rzucie wolnym wykonanym przez Babińskiego, najszybszy okazał się Masato Hayashi, który ustalił wynik spotkania na 3:0.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak - Paweł Karbowiński, Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Kamil Woroniecki (56min. Mateusz Zbiranek), Franciszek Marzec (66min.Dawid Zaborowski), Jakub Sajda (86min. Miłosz Waszczuk), Wiktor Pokorowski, Ariel Jastrzembski

W sobotę, 14 listopada nasz zespół na własnym boisku podejmie Kotwicę Kołobrzeg. Mecz, na oświetlonym boisku, będzie transmitowany przez Telewizję Toruń. Początek o godz. 18.00.


5.11.2020

Transmisję meczu można oglądać również na: https://youtu.be/SvoQG3yClUQ


25.10.2020

Nie przegraliśmy


Jednego gola i jeden punkt zdobyli nasi piłkarze w meczu z Gwardią Koszalin.
To miał być przełomowy mecz podopiecznych Łukasza Jankowskiego. Po trzech spotkaniach bez punku, Pomorzanin na własnym boisku podejmował równorzędną Gwardię z Koszalina. Własne boisko nie do końca było atutem. W pierwszej części optyczną przewagę zdobyli goście. Przez 20 minut gra praktycznie toczyła się na stronie torunian, lecz obyło się bez groźnego strzału. Natomiast nadzieja na objęcie prowadzenia pojawiła się w 16 min.. Jednak po mocnym uderzeniu Rafała Więckowskiego, z rzutu wolnego, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Gwardii. Po chwili szansę miał też Masato Hayashi, lecz po interwencji bramkarza, akcja skończyła się rzutem rożnym. Kolejny kontratak Pomorzanina zakończył się faulem na Mateuszu Zbiranku, w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki w 24 min. był Ariel Jastrzembski. Goście chcieli jeszcze do przerwy odrobić stratę, ale jedyną dogodną sytuację do zmiany wyniku miał… nasz zawodnik Paweł Karbowiński. Niestety podanie było zbyt mocne i nie zdołał zamknąć akcji. Po przerwie mecz był wyrównany, lecz czytelnych akcji do zdobycia gola brakowało. Nikt też nie myślał, że to nastąpi w 72 minucie. Z pozoru spokojna akcja gości sprawiła, że po minięciu naszych obrońców, którzy nie kwapili się przerwać akcji, również nasz bramkarz minął się z piłką. Do pustej bramki z 3m strzelił Bartosz Maciąg. W końcowym kwadransie meczu najdogodniejszą okazję do zdobycia drugiego gola dla Pomorzanina miał jeszcze Franciszek Marzec, który wrócił do gry po kontuzji. Goście też nie godzili się podziałem punktów. W 82 min. silny strzał pod poprzeczkę, efektownie obronił Mateusz Złotogórski. W sumie zostało się cieszyć ze zdobytego punktu, chociaż apetyt był na trzy. Następny mecz Pomorzanin zagra na wyjeździe w listopadzie. Pojedynek z 31 października został przełożony na środę 4 listopada. Ten dzień jest niefortunny dla naszych piłkarzy, wszak koliduje z ich pracą i nauką. Dlatego zarząd klubu stara się, by odbył się w sobotę 21 listopada. Do tego jednak jest potrzebna zgoda działaczy Świtu Skolwin.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski – Adrian Wróblewski, Mateusz Zbiranek, Paweł Karbowiński (87min. Maksymilian Boczek), Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Jakub Sajda (55min. Franciszek Marzec), Wiktor Pokorowski (85min. Kamil Woroniecki), Ariel Jastrzembski.


18.10.2020

Jedna minuta


Dwie bramki w ciągu jednej minuty stracił Pomorzanin w meczu z Unią w Swarzędzu.
Do pojedynku nasza drużyna przystąpiła bez pięciu zawodników z podstawowego składu. Powód, kontuzje i przeziębienie. Nie było też Rafała Więckowskiego, z racji meczu zespołu rezerw Elany, którego jest trenerem. Mimo to nasi zawodnicy byli równorzędnym partnerem dla ekipy, która w poprzedniej kolejce zremisowała z liderem, Polonią Środa Wielkopolska. Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny grały ostrożnie i praktycznie nie stworzyły dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, koncentrując się na obronie. Po przerwie zarysowała się przewaga Pomorzanina. Okazji do zdobycia prowadzenia nie wykorzystał Mateusz Zbiranek. Po jego strzale piłka znalazła się tuż przy wewnętrznej stronie słupka. Prawdopodobnie nawet bramkarz Unii był zaskoczony, że piłka nie minęła linii bramkowej. Nasza drużyna utrzymywała optyczną przewagę i częściej była w posiadaniu piłki. Niestety w 80 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłki znalazła się na 5 m przed naszą bramką. Po serii odbić od kilku zawodników wtoczyła się do naszej bramki. Na dobrą spraw nie wiadomo kto był jej strzelcem. Nasi gracze chcieli jak najszybciej odrobić stratę, lecz niefortunnie stracili piłkę. Napastnik Unii po błyskawicznej kontrze znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem. Niestety, ale wykorzystał okazję z pożytkiem dla swojej drużyny. Szkoda kolejnego wyrównanego meczu, w którym nie zdobywamy punktów. Ba, w trzech pojedynkach nie strzeliliśmy gola. Pozostaje czekać na przełamanie fatalnej serii. Najbliższa okazja pojawi się w sobotę 24 października. Pomorzanin podejmie Gwardię Koszalin. Początek meczu o godz. 13:00.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski – Adrian Wróblewski (86min. Oliwier Kowalczyk), Kamil Piskorski, Ariel Jastrzembski, Wiktor Babiński, Wiktor Pokorowski (71min. Kamil Woroniecki), Mateusz Zbiranek, Masato Hayashi (83min. Michał Kalitta), Miłosz Waszczuk, Paweł Karbowiński, Maksymilian Boczek (83min. Patryk Straszewski).


15.10.2020

Pismo do Prezydenta – 12.10.2020

W połowie września br. Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie szkolenia sportowego, organizacji i udziału toruńskich zespołów piłki nożnej mężczyzn w rozgrywkach seniorskich w III lidze w okresie od 1.10.2020r. do 31.12.2020r. Do podziału przeznaczono 340 tys. złotych. W tej klasie rozgrywkowej w obecnym sezonie występują dwa toruńskie kluby: Elana Toruń i Pomorzanin Toruń.

Na początku października br. Zarząd klubu otrzymał informację, z Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, o przyznaniu dotacji w wysokości 130 tys. złotych. Zatem Pomorzanin otrzymał o 80 tys. złotych mniej, jako że do podziału na dwa kluby była kwota 340tys. złotych. Ponieważ w bezpośrednich rozmowach telefonicznych nie uzyskano wyjaśnień o kryteriach podziału pieniędzy, Zarząd klubu skierował pismo do Prezydenta Miasta Torunia.


Pozostajemy w przekonaniu, że otrzymamy odpowiedź od Pana Prezydenta. Jej treść zamieścimy także na klubowej witrynie.


10.10.2020

Przodkowo z przodu


W meczu beniaminków Pomorzanin na własnym boisku musiał uznać wyższość gości. GKS Przodkowo wygrał 2:0.
Obie ekipy przystąpiły do rywalizacji z dużą ostrożnością. W dużej mierze dbano, by piłka znajdowała się jak najdalej od własnej bramki. Stąd niewiele było okazji do zdobycia gola. Pierwsi szansę na objęcie prowadzenia mieli goście. Jednak strzał głową, dopiero w 20 min., nie sprawił Jakubowi Mikołajczakowi kłopotu. Kilkanaście minut później silne uderzenie Rafała Więckowskiego z trudem obronił bramkarz GKS. Niestety ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do gości. Swoją przewagę przypieczętowali w 38 min., kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, mający dużo swobody, Dawid Patelczyk z ponad 20m, skierował piłkę pod poprzeczkę. Po przerwie gra była bardziej wyrównana, chociaż goście częściej dyktowali warunki. W 56 min. poprzeczka uratowała nas od straty gola. Z kolei w 64 min. Wiktor Babiński był bliski wyrównania, lecz bramkarz dość szczęśliwe wypiąstkował. Jak się okazało była to ostatnia okazja do zdobycia bramki przez Pomorzanina. Na dodatek goście w doliczonym czasie gry wykorzystali rzut karny. Ponownie na listę strzelców wpisano Patelczyka. Zdobyte 3pkt. sprawiły, że GKS Przodkowo wyprzedził w tabeli naszą drużynę.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak - Paweł Karbowiński (71 min. Miłosz Waszczuk), Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Michał Kalitta (64min. Patryk Straszewski), Kamil Woroniecki (60min. Mateusz Zbiranek), Jakub Sajda (81min. Maksymilian Boczek), Ariel Jastrzembski, Adrian Wróblewski


6.10.2020
4.10.2020

Bez punktów


Nasza drużyna przegrała 0:1 z Chemikiem w Policach. Gospodarze zdobyli bramkę już w 3min. po rzucie rożnym. W podbramkowym zamieszaniu nasi gracze nie potrafili wybić piłki, co przypadkowo wykorzystali piłkarze Chemika. Pomorzanin próbował przejąć inicjatywę, ale bez powodzenia. Niestety, zbyt wiele było niecelnych podań i brakowało pomysłu na zniwelowanie straty. Mecz do przerwy był wyrównany. Po wznowieniu gry przewagę uzyskali podopieczni Łukasza Jankowskiego. Gospodarze skupili się na utrzymaniu korzystnego rezultatu organizując nieliczne kontrataki. Najbliżej wyrównania był Michał Kalitta. W 70 min. piłka po jego strzale trafiła w słupek. Do końcowego gwizdka Pomorzanin miał przynajmniej cztery świetne okazje do zmiany wyniku. Szkoda, ale zabrakło gola, przynajmniej jednego. Pomorzanin wrócił do Torunia bez punktowego dorobku.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Ariel Jastrzembski, Rafał Więckowski, Wiktor Babiński, Mateusz Zbiranek (46min. Kamil Woroniecki), Kamil Piskorski, Masato Hayashi, Franciszek Marzec (30min. Paweł Karbowiński), Jakub Sajda (75min. Miłosz Waszczuk), Patryk Straszewski (46 min. Michał Kalitta).

W sobotę 10 października nasza drużyna w III ligowym pojedynku podejmie GKS Przodkowo. Mecz rozpocznie się o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Bema. Serdecznie zapraszamy.


26.09.2020

Po prostu! SENSACJA!!!


Pomorzanin 2:1 pokonał wicelidera Radunię Stężyca. Z pewnością to rozstrzygnięcie można zaliczyć do największej niespodzianki 9 kolejki III ligowych rozgrywek grupy 2. Nikt nie ukrywał, że Pomorzanina czeka trudne spotkanie. Radunia jest bowiem doświadczonym i mocnym zespołem. Dość napisać, że w poprzednich spotkaniach zdobyła aż 27 goli i straciła zaledwie sześć. Z tym też większym zdziwieniem obserwowaliśmy grę toruńskiego beniaminka, bez respektu, z dużą wolą walki i spokojem pod własną bramką. Mimo lekkiej przewagi gości nie byli oni w stanie przeprowadzić podbramkowej sytuacji. Raptem jeden, dwa sygnalizowane i niezbyt silne strzały mogły dać prowadzenie, lecz bramkarz Pomorzanina czuł się pewnie w swojej roli. Chociaż pierwszą groźniejszą akcję stworzył toruński zespół, kiedy w 8 min. Patryk Straszewski skierował piłkę nieco nad poprzeczką. Z kolei goście mieli szansę na gola w 29 min.. Lecz silny strzał kierowany w okienko, Jakub Mikołajczak wybił na rzut rożny. Po przerwie gra stała się zdecydowanie ciekawsza. Radunia, która przyjechała po pewne trzy punkty, chciała jak najwcześniej objąć prowadzenia. Już w 48 min. silny strzał z dużej odległości minął nasz słupek po zewnętrznej stronie. Lecz maksymalne ożywienie na trybunach nastąpiło dwie minuty później. W podbramkowej sytuacji najwięcej spokoju zachował Michał Zbiranek i pewnie pokonał bramkarza Raduni. Po chwili w swoim stylu, czyli mocnym uderzeniem, popisał się Rafał Więckowski. Szkoda, lecz piłkę kierowaną pod poprzeczkę bramkarz wybił za końcową linię. Z upływem czasu mecz stawał się coraz bardziej interesujący. Przed dużym wyzwaniem, jakim jest dla bramkarza rzut karny, stanął Mikołajczak w 72 min.. Ku radości kibiców efektownie obronił jedenastkę. Po upływie czterech minut przed szansą podwyższenia prowadzenia z rzutu karnego, stanął Więckowski. I ją wykorzystał. Pomorzanin, aż trudno było uwierzyć, prowadził 2:0!!. Lecz goście nie rezygnowali . W 80 min. płaskim strzałem z ponad 20 m trafili do bramki gospodarzy. Od tego momentu gra stała się jeszcze ciekawsza. Goście dążyli do remisu, a nasi gracze wcale nie myśleli o obronie wyniku. Najbliżej zdobycia trzeciej bramki dla Pomorzanina był Masato Hayashi. Jego strzał z kilku metrów, obronił bramkarz gości. Końcowy gwizdek arbitra zagłuszyły radosne okrzyki piłkarzy i sympatyków Pomorzanina. Coś co przed meczem wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Pomorzanin pokonał wicelidera.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Mateusz Zbiranek (69 min.Kamil Woroniecki), Kamil Piskorski (91min. Maksymilian Boczek), Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafar>ł Więckowski, Franciszek Marzec (86min. Miłosz Waszczuk), Jakub Sajda (82min. Paweł Karbowiński), Patryk Straszewski (63min. Michał Kalitta), Ariel Jastrzembski, Adrian Wróblewski.


23.09.2020

Pucharowe zwycięstwo


Piłkarze Pomorzanina awansowali do 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. W III rundzie na wyjeździe zwyciężyli Drwęcę Golub-Dobrzyń 5:0. Rywal naszych piłkarzy występuje w rozgrywkach Klasy A. Zgodnie z oczekiwaniem mecz miał jednostronny przebieg. Nasza drużyna dominowała, chociaż pierwszego gola zdobyła w 37 min. po celnym uderzeniu Patryka Straszewskiego. Podopieczni Łukasza Jankowskiego zdecydowanie skuteczniej zagrali w drugiej połowie spotkania. Serię goli otworzył Straszewski, który ponownie na listę strzelców wpisał się w 62 minucie. Trzy następne bramki Pomorzanin zdobył w ostatnich dziesięciu minutach. Franciszek Marzec strzelił bramkę w 80 min., a Michał Kalitta pokonał bramkarza w 81 i 83 min. Kolejny mecz Pucharu Polski nasza drużyna zagra na wiosnę.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski – Wojciech Wołk, Oliwier Kowalczyk, Paweł Karbowiński, Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek, Maksymilian Boczek (60min. Franciszek Boczek), Dawid Zaborowski (75min. Jakub Sajda), Patryk Straszewski, Miłosz Waszczuk (70min. Michał Kalitta), Adrian Wróblewski (72min. Wiktor Babiński)


22.09.2020
19.09.2020

Zwycięstwo


Efektownym zwycięstwem m Pomorzanina 3:0 zakończył się mecz z Górnikiem w Koninie. Losy wyjazdowego spotkania w dużej części zostały ukierunkowane w pierwszej części rywalizacji. Piłkarze Łukasza Jankowskiego chcieli w pełni wykorzystać meczowe możliwości. Nadzieja na powodzenie pojawiła się już w 22min.. Z silnym strzałem Michała Kalitty, po dośrodkowaniu Franciszka Marca, nie poradził sobie bramkarz Górnika i nasza drużyna objęła prowadzenie. Na ponowne udokumentowanie przewagi nasi piłkarze potrzebowali niewiele czasu. W 30min. Kamil Woroniecki wykorzystał podanie Kalitty i druga bramka była na koncie Pomorzanina. Gospodarze jeszcze przed przerwą dążyli do zdobycia kontaktowego gola, lecz uważna gra naszych obrońców i dobra organizacja gry na całym boisku sprawiły, że wynik się nie zmienił. Podobnie było w drugiej części, już bardziej wyrównanej. Nasi gracze nie skupili się na utrzymaniu korzystnego wyniku, ale gospodarze wierzyli w powodzenie i groźnie atakowali. Jednak w tym meczu skuteczność była po stronie Pomorzanina. Swoją wyższość nasi piłkarze przypieczętowali w doliczonym czasie gry. Trzeciego gola zdobył Patryk Straszewski zamykając podanie Adriana Wróblewskiego. Z trzema punktami drużyna Jankowskiego wróciła do Torunia, ciesząc się z awansu w tabeli.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Masato Hayashi, Ariel Jastrzembski, Wiktor Babiński, Mateusz Grudziński (39min. Dawid Zaborowski), Kamil Piskorski, (88min. Oliwer Kowalczyk), Jakub Sajda (61 min. Paweł Karbowiński), Franciszek Marzec (71 min. Miłosz Waszczuk), Kamil Woroniecki, Michał Kalitta (59min. Patryk Straszewski)


16.09.2020

Ulubiona …siódemka?


Remisem 1:1 zakończyło się zaległe spotkanie 3. kolejki. Pomorzanin na własnym boisku podejmował Unię Janikowo.
Obie drużyny przystąpiły do gry z ogromną ochotą na zdobycie kompletu punktów, by dzięki temu uciec z dolnej części tabeli. Po ostrożnym początku meczu i grze w środkowej części boiska, pierwszą dogodną okazję wypracowali podopieczni Łukasza Jankowskiego. W 9 min. Adrian Wróblewski dwa razy dośrodkował na pole karne Unii, ale jej obrońcy byli szybsi od naszych napastników. Z kolei w 17 min. Dawid Zaborowski mógł strzelać na bramkę. Wybrał jednak podanie, które przejęli goście. Po 5 min. Kamil Woroniecki z kilkunastu metrów posłał piłkę nad poprzeczką bramki Unii. Po chwili goście zdobyli kuriozalną bramkę. Niczym dwa tenisowe loby, pierwszy nad obrońcami, drugi nad bramkarzem, sprawiły, że piłka znalazła się w siatce Pomorzanina. Dobrą stroną tej akcji był sportowy gniew naszych piłkarzy. Po czterech próbach doprowadzenia do remisu, ta piąta okazała się skuteczna. Podanie Dawida Zaborowskiego, przyjął na głowę Jakub Sajda i z bliskiej odległości, po słupku, zdobył gola. Po przerwie goście przejęli inicjatywę na tyle, że dopiero w 64 min. nasi piłkarze stworzyli pierwszą akcję pod bramką rywala. Zacięta walka trwała do końcowego gwizdka. W końcowych minutach więcej z gry miał Pomorzanin. Jednak podział punktów stał z się faktem, z czego obie drużyny nie były zadowolone. W tej sytuacji po 7 kolejkach Pomorzanin ma siedem punktów i siedem zdobytych goli. Jakby tego było mało, ….zajmuje 17 lokatę w tabeli.

W najbliższą sobotę, 19 września, Pomorzanin zagra w Koninie z tamtejszym Górnikiem.

Pomorzanin zagrał w składzie: Jakub Mikołajczak - Kamil Piskorski, Wiktor Babiński (75min. Paweł Karbowiński), Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Dawid Zaborowski (69min. Miłosz Waszczuk), Michał Kalitta (60 min. Sebastian Owczarczyk), Kamil Woroniecki, Jakub Sajda (87min. Maksymilian Boczek), Ariel Jastrzembski, Adrian Wróblewski.


15.09.2020
12.09.2020

REMIS Z ELANĄ


Piłkarskie derby Torunia, Pomorzanin – Elana, zakończyły się bezbramkowym wynikiem. Biorąc pod uwagę klasę rywala, rezultat jest sukcesem beniaminka. Podopieczni Łukasza Jankowskiego przystąpili do pojedynku bez respektu dla doświadczonego przeciwnika. Owszem drużyna Elany dominowała na boisku, ale w decydujących zagraniach była bezradna wobec obrońców Pomorzanina i świetnie dysponowanego w bramce Jakuba Mikołajczaka. W 9 min. Patryk Straszewski przerwał strzał napastnika Elany wybijając piłkę obok bramki. Klika minut później po kontrataku Franciszek Marzec został zatrzymany na polu karnym Elany. W odpowiedzi goście oddali mocny strzał z kilkunastu metrów, ale znakomitą interwencją popisał się Mikołajczak. Jeszcze przed zejściem do szatni, piłka po groźnej akcji trafiła w spojenie naszej bramki. Po wznowieniu gry rywale przyśpieszyli grę licząc na objęcie prowadzenia. Nasi gracze nie dali się zaskoczyć i skutecznie odpierali ataki przed polem karnym. W 57 minucie słowacki napastnik Elany, Marcin Matus, mimo silnego strzału z bliskiej odległości, musiał uznać wyższość naszego bramkarza. Po kilkunastu minutach Jakub Sajda, próbował zdobyć gola, kończąc akcję główką. Ł. Jankowski chcąc utrzymać tempo swojej drużyny, już klika minut po przerwie wprowadzał zmiany. W 75 min. wykorzystał limit, ale dzięki temu Pomorzanin prowadził równorzędny pojedynek. Niewiele brakowało, aby Kamil Woroniecki tuż po wejściu na boisku, wpisał się na listę strzelców. Piłka po jego uderzeniu przeszła minimalnie nad spojeniem bramki rywala. Po chwili goście mieli dwie okazje do zmiany wyniku, ale znów Mikołajczak był górą. Sytuacja na korzyść Pomorzanina zmieniła się w 82 min. kiedy za dwie żółte kartki, boisku opuścił hiszpański gracz Elany. Nasi zawodnicy próbowali wykorzystać osłabienie gości, ale ostatecznie cieszyli się z osiągniętego remisu, tym bardziej, że w doliczonym czasie Elana atakowała z ogromną determinacją. Jednak piłkę skutecznie przejmował Rafał Więckowski i z boiska bardziej zadowoleni schodzili piłkarze naszej drużyny.

Nasza drużyna zagrała w składzie: Jakub Mikołajczak, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Mateusz Zbiranek (60min.Paweł Karbowiński), Franciszek Marzec (71min. Maksymilian Boczek), Jakub Sajda (65min. Kamil Piskorski), Mateusz Grudziński (75min. Kamil Woroniecki), Patryk Straszewski (49min. Sebastian Owczarczyk), Ariel Jastrzembski, Adrian Wróblewski.

Już w najbliższą środę 16 września nasz zespół podejmie Unię Janikowo w zaległym meczu z 3 kolejki. Początek spotkania o godz. 16:00.
Zapraszamy.


8.09.2020
5.09.2020

POWODZENIE NA WYJEŹDZIE


Wykorzystany rzut karny w doliczonym czasie gry, zapewnił naszej drużynie remis w pojedynku z doświadczonym gospodarzem, Jarotą Jarocin.
Dla naszych zawodników, beniaminka III ligi, każdy mecz jest sporym wyzwaniem. Nie inaczej było w Jarocinie. Jarota po pięciu kolejkach z dorobkiem 10 pkt. zajmowała 4 lokatę. Na dodatek grała na własnym boisku. Zatem była niekwestionowanym faworytem pojedynku. Tyle teorii. W praktyce, dzięki ambitnej postawie zawodników Pomorzanina, mecz miał wyrównany przebieg. Po początkowym kwadransie zarysowała się nawet przewaga podopiecznych Łukasza Jankowskiego. Kiedy wydawało się, że bramka dla Pomorzanina jest kwestią minut, gola zdobyli gospodarze. Rzutu wolnego z około 25m nie zdołał obronić Mikołajczak. Piłka minimalnie minęła mur i Jarota objęła prowadzenie. Mimo licznych akcji Pomorzanina wynik się nie zmieniał. Naszym zawodnikom brakowało dokładnego rozegrania akcji pod bramką rywala i spokojnej kalkulacji, czyli doświadczenia. Lecz nie można było odmówić determinacji w dążeniu do zmiany rezultatu. Efekt tej postawy nastąpił w doliczonym czasie gry. W 93 min. po dośrodkowaniu Wróblewskiego, Jastrzembski podał do Więckowskiego, którego strzał zatrzymał ręką zawodnik gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Rafał Więckowski. Ważny punkt dopisano do konta Pomorzanina.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Ariel Jastrzembski, Rafał Więckowski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Wiktor Pokorowski (66 min. Mateusz Zbiranek), Mateusz Grudziński (82 min. Kamil Piskorski), Franciszek Marzec (70 min. Dawid Zaborowski), Jakub Sajda (76 min. Maksymilian Boczek), Michał Kalitta (45 min. Patryk Straszewski)


29.08.2020

CENNE ZWYCIĘSTWO


Mecz naszej drużyny z Mieszko Gniezno był okazją do pierwszego zwycięstwa w III lidze. I ta okazja została wykorzystana. Pomorzanin pokonał gości 3:1.
Początek meczu należał do podopiecznych Łukasza Jankowskiego. Kilka sytuacji na połowie Mieszka kończyło się rzutami wolnymi, wszak goście zbyt ostro przerywali akcje torunian. Jednak efektu bramkowego nie było. Lecz już składna akcja w 14 min. zakończyła się objęciem prowadzenia. Prostopadłe podanie Wiktora Babińskiego wykorzystał Jakub Sajdak, który efektowną główką pokonał bramkarza z Gniezna. Radość z prowadzenia trwała zaledwie 4 minuty. Przy biernej postawie defensywy Pomorzanina goście po strzale Jakuba Hoffmanna z bliskiej odległości doprowadzili do remisu. Mimo optyczne przewagi naszej drużyny wynik do przerwy się nie zmienił. Ogromną szansy nasi piłkarze nie wykorzystali w 26 min. Tuż przy linii bramkowej piłka uderzana przez kilku naszych graczy nie trafiła do siatki. Także kilka groźnych kontrataków gości zakończyło się bez celnego strzału. Najbliżej zdobycia prowadzenie byli goście w32 min. kiedy piłka trafiła w poprzeczkę.
Po przerwie mimo przewagi Pomorzanina brakowało spokoju w bliskiej odległości bramki Mieszka. Na szczęście nasi gracze ambitnie walczyli o każdą piłkę wierząc w końcowe zwycięstwo. Wymierny efekt starań nastąpił w 69 min.. Sebastian Owczarczyk podanie Rafała Więckowskiego zamienił na bramkę. Mimo prowadzania nasza drużyna nie czekała na końcowy gwizdek arbitra. Kilka świetnych akcji po prawej stronie boiska prowadził Franciszek Marzec, który wszedł na boisko w 65 min.. Swoją aktywność przypieczętował bramką w doliczonym czasie gry przy asyście Dawida Zaborowskiego. To było pierwsze, ale jakże cenne zwycięstwo naszej drużyny w III lidze. Zespół wykorzystał okazję atut swojego boiska i zdobył komplet punktów.

Nasza drużyna zagrała w następującym składzie: Jakub Mikołajczak, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Jakub Sajda (65 min. Franciszek Marzec), Wiktor Pokorowski (46 Dawid Zaborowski), Mateusz Grudziński (82 min. Maksymilian Boczek), Patryk Straszewski (59 min. Sebastian Owczarczyk), Ariel Jastrzembski, Miłosz Waszczuk (46 min. Kamil Woroniecki), Adrian Wróblewski.

tabela III ligi, grupa 2


28.08.2020

WEJŚIE NA MECZ POMORZANIN – MIESZKO GNIEZNO

Wejście przez bramę główną od strony lodowiska. Bilety po 12zł do nabycia w kasie przy lodowisku. Początek meczu o godz. 17:00.
Serdecznie zapraszamy.


18.06.2020

Pomorski Związek Piłki Nożnej ogłosił Komunikat Komisji Licencji Klubowych – III liga gr. 2

Treść komunikatu


27.05.2020

KOLEGIUM JAGIELLOŃSKIE


20.05.2020

KOMUNIKAT KLUBU – W TYM ROKU NA OBOZY NIE POJEDZIEMY

Zarząd Klubu Sportowego Pomorzanin Toruń informuje, że podczas najbliższych wakacji nie organizujemy wyjazdów na obozy piłkarskie. Decyzja podyktowana jest sytuacją w kraju związaną z COVID-19.


18.05.2020

WRACAMY DO TRENINGÓW

Od poniedziałku 18.05.2020 zespoły KS Pomorzanin Toruń wracają do zajęć treningowych. Zajęcia odbywają się na obiektach należących do Miasta Torunia, gdzie warunki sanitarne i wymogi bezpieczeństwa są zgodne z wytycznymi Ministerstwa i Sanepidu.
W miesiącu maju wysokość składki członkowskiej jest dobrowolna –
od 1 czerwca wracamy do opłaty 100zł płatnej do 10 każdego miesiąca.
Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się w zakładce Akademia.


14.05.2020

Pomorzanin w III lidze


Piłkarze Pomorzanina ponownie w III lidze. Po 28 latach piłkarska drużyna seniorów wróciła do rozgrywek III ligi drugiej grupy. To trzeci awans w ostatnich czterech latach. Przypadł w 85 rocznicę powstania klubu, najstarszego na sportowej mapie Torunia.

Warto zaznaczyć, że efektowny marsz do III ligi rozpoczął się w 2016 roku, gdy Pomorzanin występował w A klasie. Wtedy z inicjatywy Jarosława Piórkowskiego, obecnego prezesa Zarządu, powołano Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Sportowych Pomorzanin 1935 Toruń. Dodajmy, Jarosław Piórkowski i Mieczysław Wiśniewski, założyciele SWIS, w styczniu 2018 roku objęli kierownicze funkcje w klubie. Wiodącym celem stała się budowa piłkarskiej drużyny seniorów, która może nawiązać do dobrych tradycji, związanych z występami na poziomie III ligi. Przypomnijmy, że piłkarze Pomorzanina ostatni raz grali na tym szczeblu w sezonie 1992/93.

Okazuje się, że oczekiwany cel osiągnięto już po czterech sezonach. W rozgrywkach 2016/17 zespół prowadzony przez Mariusza Łangowskiego i Krzysztofa Wasilkiewicza w rundzie jesiennej i Dariusza Durdę w rundzie rewanżowej, awansował do ligi okręgowej. Pobyt w tej klasie rozgrywek był najkrótszy z możliwych. Piłkarze z trenerem Dariuszem Durdą po jednym sezonie przekroczyli progi IV ligi. Jako beniaminek sezonu 2018/2019 utrzymali się w tym gronie. Latem z zespołem rozstał się trener, który za namowa zarządu, czyli J. Piórkowskiego i Mieczysława Wiśniewskiego, dyrektora sekcji piłkarskiej, przyjął funkcję Dyrektora Sportowego. Jesień ubiegłego roku piłkarze rozpoczęli pod okiem nowego szkoleniowca Daniela Osińskiego, który cztery kolejki przed zakończeniem rundy zrezygnował z prowadzenia zespołu. Trudną sytuacje uratował … Dariusz Durda. Zgodził się poprowadzić zespół do końca rundy. Uczynił to w wymarzony sposób, efektownie i efektywnie.
W czterech meczach zdobył komplet punktów, z dorobkiem 12 goli, bez straconej bramki. W efekcie Pomorzanin pewnie umocował się na pozycji lidera z przewagą 4 punktów nad drugim zespołem. W styczniu tego roku trenerem drużyny został Łukasz Jankowski. Jak się później okazało, z powodu pandemii korono wirusa odwołano wiosenne potyczki.

Zgodnie z decyzją PZPN jesienne rozgrywki stały się podstawą do wręczenia Pomorzaninowi przepustki do III ligowych rozgrywek w sezonie 2020/2021.

Obecnie Łukasz Jankowski przygotowuje zespół do nowego sezonu. Zawodnicy prowadzili indywidualne zajęcia nakreślone przez szkoleniowca i w połowie maja spotkali się na treningach.


8.05.2020

URATUJ ŻYCIE AGNIESZKI

MAMA NASZEGO ZAWODNIKA POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY

Strona dedykowana Pani Agnieszce: www.dkms.pl/dawca-dla-Agnieszki


7.05.2020

MAMY AWANS DO 3 LIGI!

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych zostały odwołane.
Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Więcej informacji:


5.05.2020

KOMUNIKAT KLUBU!


W ZWIĄZKU Z LICZNYMI ZAPYTANIAMI INFORMUJEMY, ŻE KLUB SPORTOWY POMORZANIN TORUŃ NA CHWILĘ OBECNĄ NIE WZNAWIA JESZCZE ZAJĘĆ TRENINGOWYCH DLA SWOJEJ AKADEMII.
DO PIERWSZEGO TRENINGU CHCEMY MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE WSZYSTKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I WYMOGI SANITARNE SĄ ZREALIZOWANE W STOPNIU GWARANTUJĄCYM BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH ZAWODNIKÓW.
JAK TYLKO BĘDZIEMY GOTOWI PRZEKAŻEMY ODPOWIEDNI KOMUNIKAT Z HARMONOGRAMEM ZAJĘĆ POSZCZEGÓLNYCH GRUP.

LEPIEJ 10 DNI PÓŹNIEJ NIŻ 1 DZIEŃ ZA WCZEŚNIE.

ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM ZARZĄD KLUBU POMORZANIN.


Zarząd KS POMORZANIN życzy wszystkim wesołych i spokojnych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!


28.03.2020

KOMUNIKAT KLUBU!


Szanowni Państwo,
W związku z panującą epidemią w naszym kraju jak i na całym świecie
WSTRZYMUJEMY OPŁACANIE SKŁADEK CZŁONKOWSKICH DO CZASU WZNOWIENIA TRENINGÓW.
Jednocześnie informujemy że ostatnia wpłata składki jest za marzec. Oczekujemy również uregulowania składek zaległych za wcześniejsze miesiące. O wznowieniu zajęć treningowych oraz wpłaceniu składek za kolejne miesiące poinformujemy z właściwym wyprzedzeniem.


28.01.2020

BURSA UCZNIOWSKA JAGÓDKA OFICJALNYM PARTNEREM POMORZANINA


Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych stałych Partnerów dołączyła Bursa Uczniowska Jagódka z Górzna. Nasz Klub od kilku już lat współpracował z Bursą ale od tego roku Bursa została naszym oficjalnym Partnerem a to oznacza, że wszystkie nasze grupy młodzieżowe spędzą swoje letnie obozy właśnie w Górznie. Każdy Klub piłkarski ma swoje sprawdzone miejsca, ośrodki, bazy treningowe. Wysyłając dzieci na obozy przede wszystkim chcemy mieć pewność, że w danym miejscu jest wszystko, to czego nam potrzeba. A właśnie w Górznie w Jagódce spełnione są wszystkie nasze oczekiwania – mówi trener koordynator grup młodzieżowych Marcin Zawadzki. Bursa Jagódka położona jest w malowniczym miejscu, na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, pośród lasów, jezior i rezerwatów przyrody. Bursa zapewnia dostęp do pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o naturalnej nawierzchni, parku linowego, miejskiej plaży, sprzętu pływającego. Na terenie ośrodka znajduje się boisko typu Orliczek (sztuczna nawierzchnia), siłownia zewnętrzna, wypożyczalnia rowerów, świetlica na której znajdują się stoły do tenisa stołowego i piłkarzyki.


16.01.2020

Z cyklu „POZNAJMY SIĘ”


Wywiad z I Trenerem Łukaszem Jankowskim


14.01.2020

ŁUKASZ JANKOWSKI NOWYM TRENEREM PIŁKARZY POMORZANINA


Nowym szkoleniowcem piłkarzy Pomorzanina Toruń został Łukasz Jankowski. Mający 39 lat trener pochodzi z Bydgoszczy. Posiada dyplom trenerski UEFA A i bogate doświadczenie zawodowe. Wcześniej pracował zarówno z młodzieżą, jak również z seniorami na różnym poziomie rozgrywkowym. Swoje doświadczenie zdobywał min w MUKS CWZS Bydgoszcz, Stomil Olsztyn S.A., WKS Zawisza Bydgoszcz S.A., Klub Sportowy Wda Świecie, a także w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy oraz w Polskim Związku Piłki Nożnej.
Nowego szkoleniowca serdecznie witamy i życzymy samych sukcesów w pracy z naszym zespołem.


1.01.2020

W NOWY ROK NA SPORTOWO


Już po raz 58 odbył się TRENING NOWOROCZNY. Tradycyjnie 1 Stycznia punktualnie o godzinie 12:00 rozegraliśmy mecz w którym wzięło udział prawie 40 uczestników. W towarzyskim spotkaniu na Stadionie Miejskim zagrali zawodnicy, oldboje, działacze, przyjaciele klubu oraz zawodniczki. Wygrali Biali, którzy pokonali Niebieskich 2:0. Pierwszą bramkę w Nowym Roku w 15 minucie strzelił KRZYSZTOF DALKIEWICZ. Wykorzystał on precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Wierzchowskiego. Wynik spotkania ustalił Maciej Mazur, który ładnym strzałem pokonał bramkarza Niebieskich.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

KILKA ZDJĘĆ Z GALERII


NASI PARTNERZY


PARTNER MEDIALNY


PARTNER MEDYCZNY


PARTNER TECHNICZNY


KLUBY I AKADEMIE PARTNERSKIE