Nasze strony wykorzystują pliki cookies.       Więcej AKCEPTUJĘ

   KLUB SPORTOWY POMORZANIN – 1935 TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE   

28.12.2022

Jubileuszowy trening noworoczny


Już po raz 60. spotkają się piłkarze Pomorzanina Toruń na noworocznym treningu. Początek tej tradycji wyznacza 1963 rok. Nadal to wydarzenie pozostaje w kalendarzu najstarszego klubu sportowego Torunia. Tylko w 2021 roku z powodu pandemii piłkarskie spotkanie piłkarzy i sympatyków klubu nie mogło się odbyć.
Zatem kontynuujemy dobre zwyczaje i uroczyście zapraszamy na noworoczny trening, który 1 stycznia 2023, w samo południe rozpocznie się na boisku przy ul. Szosa Chełmińska 75.27.11.2022

Znakomity finisz

Lech Rypin-Pomorzanin 1:2(0:0)


Nasza drużyna pokonała w Rypinie tamtejszego Lecha 2:1. Tym samym Pomorzanin wygrał trzecie kolejne spotkanie, w tym drugie na wyjeździe. Słowem efektywnie zakończył rundę jesienną. Z dorobkiem 22. pkt. uplasował się na 11. pozycji.
O samym meczu niewiele można napisać, jedynie tyle, że dominowała ekipa Pawła Mądrzejewskiego. Nasz zespół miał przewagę, ale w pierwszej połowie nie potrafił zdobyć gola. Okazji nie brakowało. Lecz strzały były niezbyt silne, albo niecelne. Najlepszą okazję miał Łukasz Cięgotura gdy piłka trafiła w poprzeczkę. Pewnym usprawiedliwieniem nieskutecznych poczynań piłkarzy była sztuczna nawierzchnia i chłodna aura.
W drugiej połowie było podobnie, ale już nie tak samo, bowiem trzy razy piłka trafiła do bramki. Dwa gole zdobyli nasi zawodnicy. Potrzebowali na to zaledwie trzy minuty. W 58. Bohdan Telychko sprytnie wykorzystał podanie Kamila Woronieckiego i z 16.m skutecznie przymierzył w krótki róg. Swój kolejny znakomity występ zdobyciem gola przypieczętował Kacper Kamiński. Przy tej bramce, w 60.min, asystował Łukasz Cięgotura. Natomiast gospodarze honorowego gola zdobyli w doliczonym czasie gry po błędzie naszej obrony.
Gratulujemy znakomitego zakończenia jesiennych występów. Dodajmy, że w ubiegłym roku nasza drużyna po jesiennych rozgrywkach miała na koncie tylko 7 punktów. Teraz jest dużo lepiej, ale do wiosennych meczów należy się solidnie przygotować, aby zachować miejsce w IV lidze.

Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Łukasz Cięgotura (77 Wojciech Wołk), Dawid Szefler, Kacper Kamiński (65 Adam Reise), Hubert Cieślik, Kamil Woroniecki, Wiktor Kaszyński, Paweł Zaroślak (65 Wiktor Babiński), Remigiusz Wojnowski (70 Marek Piątkowski), Bohdan Telychko (65 Jakub Bollin)


21.11.2022

Nowy Zarząd

W piątek 18 listopada podczas Walnego Zebrania Członków KS Pomorzanin Toruń powołano nowy Zarząd klubu. Jego Prezesem ponownie został Jarosław Piórkowski, który funkcję piastuje od 27 stycznia 2018 roku.
Uczestnicy Walnego Zebrania Członków (WZC) wysłuchali sprawozdań: finansowego oraz z działalności klubu za okres czteroletniej kadencji. Przedstawiono również sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, obejmujące mijającą kadencję. Na tej podstawie WZC udzieliło absolutorium ustępującemu zarządowi.
Podczas WZC powołano nowy Zarząd. Jego skład tworzą:

 • Jarosław Piórkowski - Prezes Zarządu
 • Roman Barnat - wiceprezes Zarządu, dyr Finansowy
 • Radosław Popowski - wiceprezes Zarządu, dyr sekcji hokeja na trawie
 • Łukasz Wróblewski - wiceprezes Zarządu, dyr sekcji piłki nożnej
 • oraz członkowie Zarządu: Joanna Szczepkowska, Krzysztof Balczerski, Zdzisław Raczyński, Filip Sobczak.

  Dokonano również wyboru Komisji Rewizyjnej. Jej przewodniczącym został Robert Krużyński, wiceprzewodniczącym Leszek Kalinowski, sekretarzem Jacek Krajniewski.

  Nowemu Zarządowi i Komisji Rewizyjnej życzymy dużej aktywności, wytrwałości i cierpliwości w działaniu oraz dobrych wyników sportowców KS Pomorzanina Toruń.


  20.11.2022

  Efektywnie i efektownie

  Pomorzanin-Start Pruszcz 5:2(2:0)


  Znakomicie zaprezentowała się drużyna Pomorzanina w IV ligowym pojedynku ze Startem Pruszcz. Oprócz dobrej gry na pochwałę zasługuje skuteczność. Pomorzanin zdobył 5 goli, goście dwa.
  Pierwsza część meczu była pokazem, wręcz koncertowej gry naszej drużyny. Zawodnicy każdej formacji świetnie współpracowali, co skutkowało licznymi akcjami pod bramką rywala. W 16 min. Kamil Woroniecki wykorzystał podanie Remigiusza Wojnowskiego, lecz piłka trafiła w słupek. Po czterech następnych minutach Kacper Kamiński, szesnastolatek, z asystą Woronieckiego otworzył wynik meczu. Po chwili strzał Dawida Szeflera z około 30 m z trudem obronił bramkarz Startu. Lecz w 24 min., musiał uznać wyższość Remigiusza Wojnowskiego. Start był bliski zdobycia gola kontaktowego w 42 min., ale Dawid Kuchnicki nogą wybił piłkę.
  Po przerwie mecz był bardziej wyrównany, ale nadal nasza ekipa nadawała ton rywalizacji. W 53 min. rzut karny, z pomocą bramkarza Startu, wykorzystał Woroniecki. Nie minęła minuta i również ze stałego fragmentu gry, rzutu wolnego, gola zdobył Hubert Cieślik. I gdy się wydawało, że” jest po meczu” w 65 minucie niefortunne zagranie Kaszyńskiego na zaśnieżonej murawie zakończyło się samobójczym golem. „Prezent” uskrzydlił Start. Minęła zaledwie minuta gdy po mocnym bocznym strzale było 4:2 … i zrobiło się nerwowo. Nasz drużyna gorzej radziła się w śnieżnej aurze. Przewaga gości stawała się bardziej wyraźna, ale decyzja z ławki trenerskiej podjęta w 70min., o jednoczesnej zmianie czterech zawodników, pozwoliła opanować i uspokoić grę. Podczas indywidualnej akcji w 84 min. na polu karnym Adam Reise został sfaulowany. Kapitan, Kamil Woroniecki, najlepszy zawodnik na boisku, ponownie wykorzystał jedenastkę. Wynik 5:2 przekonał gości, że niewiele już mogą zmienić.
  Pomorzanin zdobył trzy punkty, po koncertowej pierwszej połowie i zmiennej postawie w drugiej połowie. Dorobek 19 pkt. plasuje zespół na 12 miejscu, ale najważniejsze jest to, że doczekaliśmy się skuteczności i efektownej gry. W sobotę26 listopada na zakończenie rundy jesiennej mecz w Rypinie z Lechem.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Łukasz Cięgotura (70 Wojciech Wołk), Dawid Szefler(70 Marek Piątkowski), Kacper Kamiński (70 Adam Reise), Hubert Cieślik, Kamil Woroniecki, Wiktor Kaszyński, Paweł Zaroślak (70 Wiktor Babiński), Remigiusz Wojnowski, Bohdan Telychko


  25.10.2022

  Ogłoszenie w sprawie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia KS Pomorzanin

  Zarząd Stowarzyszenia KS Pomorzanin w Toruniu zawiadamia, że Walne Zebranie Członków odbędzie się 18 listopada 2022 roku o godzinie 17:00 w dużej Sali Konferencyjnej K-PZPN, podokręg Toruń, przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 1/3.
  Przedmiotem obrad będą m. in.:

 • zatwierdzenie sprawozdań finansowych oraz z działalności klubu,
 • powołanie nowych członków zarządu oraz komisji rewizyjnej,
 • zmiany w statucie stowarzyszenia,
 • przyjęcie nowego herbu klubu.

 • Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zebraniu proszone są o kontakt z klubem.
  Zgłoszenia kandydatów do organów stowarzyszenia przyjmowane są do 10 listopada 2022 roku.
  Projekt nowego statutu, nowego herbu, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności klubu zostaną wyłożone do wglądu w sekretariacie klubu od dnia 10 listopada 2022 roku.


  14.11.2022

  Leśny turniej piłki nożnej


  13.11.2022

  Są kolejne punkty

  Notecianka Pakość – Pomorzanin 1:2(1:1)


  Piłkarze Pomorzanina zdobyli komplet punktów w wyjazdowym pojedynku IV ligi. W Pakości pokonali Noteciankę 2:1.
  Tym razem od początku meczu wszyscy nasi zawodnicy przystąpili do gry z dużym zaangażowaniem i wolą walki o zwycięstwo. Już w 6 minucie Kamil Woroniecki strzelił z dystansu, ale piłka minęła bramkę. Po chwili odpowiedzieli gospodarze. Z takim samym skutkiem. Okazji do zdobycia gola nie brakowało. Jednak napastnicy obu ekip zawodzili w decydujących zagraniach. Dopiero akcja z rzutu rożnego w 42 min. zakończyła się objęciem prowadzenia przez Noteciankę. Radość gospodarzy trwała zaledwie dwie minuty. Gola „do szatni” silnym strzałem z 20m zdobył Dawid Szefler.
  Po wznowieniu gry optyczną przewagę miała nasza drużyna. Świetny mecz rozgrywał Kacper Kamiński. Dwa razy był bliski wpisania się na listę zdobywców gola, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Aktywny był Woroniecki, który po kilku nieudanych akcjach zdobył bramkę w 66 minucie. Do końca meczu był nieustępliwy na polu karnym rywala. Ale miał pecha, bo np. piłka trafiła w poprzeczkę, albo odbiła się od słupka. W każdym rzazie wynik się nie zmienił i trzy punkty dopisano do konta Pomorzanina, który z 16 pkt. zajmuje 13. miejsce w tabeli.
  Warto podkreślić, że w drużynie Pomorzanina wystąpiło 5. nastolatków, a świetny mecz, cały mecz, rozegrał Wiktor Kaszyński, wychowanek klubu.
  Z kronikarskiego obowiązku należy podać, że pod nieobecność Pawła Mądrzejewskiego, drużynę poprowadził Maciej Mazur, szkoleniowiec młodych piłkarzy Pomorzanina. Panie trenerze, gratulujemy zwycięstwa z seniorskim zespołem.
  W sobotę 19 listopada nasza drużyna na stadionie miejskim przy ul. Bema podejmie Start Pruszcz. Mecz rozpocznie się w samo południe. Kibiców Pomorzanina i sympatyków piłki serdecznie zapraszamy.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Dawid Szefler, Jakub Bollin(55 Adam Reise), Kacper Kamiński (80 Wojciech Wołk), Hubert Cieślik, Kamil Woroniecki, Wiktor Kaszyński, Paweł Zaroślak, Remigiusz Wojnowski, Bohdan Telychko (60 Łukasz Cięgotura)


  7.11.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Notecianka Pakość – Pomorzanin, 12.11.2022, godz.13.00 1:2
  A1, junior starszy, III liga okr., Pomorzanin – Wisła Dobrzyń, 11.11.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:3
  B2 junior młodszy, III liga okr., Pomorzanin – Węgrowianka Węgrowo, 12.11.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 13:0
  D2, młodzik młodszy, III liga okr., Unislavia Unisław – Pomorzanin, 12.11.2022, godz. 11.00 5:0
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – Gwiazda Toruń, 12.11.2022, godz. 12:00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:2
  C2, Trampkarz młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Olimpia II Grudziądz – Pomorzanin, 12.11.2022, godz. 12:30 3:1
  A1, junior starszy, I liga woj., FAF Elana Toruń – Pomorzanin, 13.11.2022, godz. 10.00, ul. 63. Pułku Piechoty 47 7:1
  B1, junior młodszy, I liga woj., Pomorzanin – Olimpia Grudziądz, 13.11.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 2:3

  6.11.2022

  Bez punktów

  Pomorzanin Toruń - Pomorzanin Serock 1:3(0:2)


  Po słabym występie nasza drużyna przegrała 1:3 z imiennikiem z Serocka.
  Pod nieobecność Pawła Mądrzejewskiego, odsuniętego po czerwonej kartce, drużynę poprowadził Łukasz Wróblewski. Z kolei na murawie, przeważnie z powodu kontuzji, nie zagrali: Jakub Sajda, Kamil Woroniecki, Łukasz Cięgotura, Joachim Trenk, Wiktor Pokorowski. W tej sytuacji, nawet mimo własnego boiska, faworytem nie byliśmy. Mimo to sam początek meczu dał nadzieję. Nasi zawodnicy już w 5 min. wypracowali dogodną sytuację, ale pojedynek z bramkarzem przegrał Adam Reise. Za to goście zaledwie trzy minuty później skutecznie zakończyli akcję. Zdobyli bramkę dobijając piłkę po wybiciu przez Dawida Kuchnickiego. Przy wyrównanej grze znów w lepszej sytuacji znaleźli się przyjezdni. Po faulu na polu karnym wykorzystali jedenastkę. Natomiast strzały naszych napastników były raczej podaniami do bramkarza lub mijały cel. Po zmianie stron nasi zawodnicy przystąpili do gry z większą ochotą, bardziej zdeterminowani. Jednak wystarczył błąd w obronie i goście w 58 minucie prowadzili 3:0. Po czterech minutach wyrównanego pojedynku gola dla naszej drużyny zdobył Remigiusz Wojnowski, który w II połowie zastąpił Jakuba Bollina. Znakomicie wykorzystał podanie Marka Piątkowskiego i kierując piłkę w długi róg nie dał szans … Łukaszowi Zapale, bramkarzowi serockiego zespołu. Więcej goli nie było, chociaż, sądząc po przebiegu rywalizacji, remis był możliwy. Pod kilkoma warunkami. Należy poprawić skuteczność, grać z większym zacięciem przez cały mecz i zmniejszyć ilość niecelnych podań. Wówczas można liczyć na lepsze wyniki.
  Po 14 kolejce nasza ekipa, ciągle z dorobkiem 13 pkt., plasuje się na 14. miejscu. Trzynaste przejął imiennik z Serocka, który zgromadził 14pkt.. Liderem jest Elana przed Włocłavią, które mają na koncie po 29 pkt.
  W najbliższą sobotę 12 listopada nasz zespół zagra z Notecianką w Pakości, zagra bez Piątkowskiego, który w 84 min. spotkania opuścił boisko po dwóch żółtych kartkach.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Bohdan Telychko (65 Wiktor Kaszyński), Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Wiktor Babiński (46 Wojciech Wołk), Dawid Szefler, Jakub Bollin (46 Remigiusz Wojnowski), Kacper Kamiński, Hubert Cieślik, Paweł Zaroślak, Adam Reise.


  2.11.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Pomorzanin Serock, 5.11.2022, godz.13.00, stadion miejski, ul. Bema 1:3
  A1, junior starszy, III liga okr., LTP Lubanie – Pomorzanin, 05.11.2022 3:6
  B2 junior młodszy, III liga okr., LZS Świedziebnia – Pomorzanin, 05.11.2022 1:4
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), FAF Elana Toruń – Pomorzanin, 06.11.2022, godz. 10:00, ul. 63. Pułku Piechoty 47 6:0
  A1, junior starszy, I liga woj., Pomorzanin – Olimpia Grudziądz, 06.11.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 0:1
  B1, junior młodszy, I liga woj., Pogoń Mogilno – Pomorzanin, 06.11.2022 0:3
  D2, młodzik młodszy, III liga okr., Pomorzanin – Mustang II Ostaszewo, 06.11.2022, godz. 18:15, ul. Szosa Chełmińska 75 0:4

  27.10.2022

  Żyj sportowo, bez uzależnień

  Od soboty 1października br. KS Pomorzanin Toruń, przy wsparciu Gminy Miasta Toruń, realizuje programu „Żyj sportowo, bez uzależnień”.
  Podczas spotkań piłkarskich seniorów w IV lidze oraz w rozgrywkach grup młodzieżowych zachęcamy do zdrowego i sportowego trybu życia. Program jest skierowany do sportowców, kibiców i mieszkańców Torunia. Jest również realizowany poza stadionem.
  W szkołach i w czasie prelekcji, organizowanych w Sali Konferencyjnej klubu, przekazywane są informacje o zagrożeniach wynikających z uzależnień wszelkiego rodzaju począwszy od spożywania używek, napojów oraz z nadmiernego korzystania z komputerów , telefonów komórkowych. Zajęcia są prowadzone w asyście dietetyka i fizjoterapeuty, którzy skupiają się na zagadnieniach zdrowego odżywiania i możliwościach uprawiania sportu. Dla uczestników programu przygotowano atrakcyjne, tematyczne gadżety. Do dzieci adresowana jest specjalna książeczka o zasadach kibicowania. Z kolei podczas meczów, dla kibiców i zawodników, serwowane są gorące zupy z palety zdrowej żywności.
  Wszelkie informacje o realizacji programu „Żyj sportowo, bez uzależnień” są zamieszczane na stronie KS Pomorzanin i na Facebooku.
  Ponadto nieustannie zapraszamy do udziału w zajęciach sportowych KS Pomorzanin. Przypominamy, że siedziba KS Pomorzanin znajduje się przy ul. Szosa Chełmińska 75, tel.56 622 49 55, pomorzanin@pomorzanin.torun.pl


  24.10.2022

  Najbliższe mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Chemik Bydgoszcz, 22.10.2022, godz. 12.00, Złotoria, ul. Sportowa 4 2:1
  A1, junior starszy, III liga okr., Pomorzanin – Unia Wąbrzeźno, 26.10.2022, godz. 18.30, ul. Szosa Chełmińska 75 5:2
  B2 junior młodszy, III liga okr, Pomorzanin – LZS Bobrowo, 29.10.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 12:0
  C2, trampkarz młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – Sparta Brodnica, 29.10.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 4:6
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin, 29.10.2022, godz. 12.00 1:2
  A1, junior starszy, I liga woj., Polonia Bydgoszcz – Pomorzanin, 29.10.2022, godz. 13.30 4:0
  B1, junior młodszy, I liga woj., Pomorzanin – Zawisza II Bydgoszcz, 30.10.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 0:5

  23.10.2022

  Dotkliwa porażka

  Pomorzanin – Chemik Bydgoszcz 2:5(0:1)


  Po wyjazdowym zwycięstwie 2:1 z Chełminianką przyszła kolej na …wyjazdowy mecz, ale w roli gospodarza, w Złotorii z Chemikiem, zakończony najwyższą porażką w tym sezonie.
  Nie mogło być inaczej, skoro nasza drużyna postanowiła, że pierwszą połowę będzie rozgrywać na własnej części boiska. Zawodnicy nie kwapili się, by konstruować akcje i tworzyć podbramkowe sytuacje na połowie bydgoszczan. W efekcie przy takim obrocie sprawy można stwierdzić, że nawet nieźle na tym wyszliśmy, wszak goście zdołali zdobyć tylko jedną bramkę … w 13 minucie. Zaś podopieczni Pawła Mądrzejewskiego w końcowych 10 min. tej części kilka razy pojawili się w okolicach bramki Chemika. Oddali też jeden strzał na ich bramkę.
  Na drugą połowę wyszła jednak odmieniona drużyna, z większą ochotą do rywalizacji, zdeterminowana i odpowiedzialna za przebieg gry. Piłkarze z zacięciem walczyli o każdą piłkę. Po prostu mecz stał się wyrównany, ba nawet zaznaczyła się dominacja Pomorzanina. A spora grupa kibiców zasadnie uwierzyła w odmianę losów spotkania. Szkoda, ale tak się nie stało. Po upływie kwadransa sytuacja nabrała kształtu z pierwszej odsłony. Lecz rezultaty były już dokuczliwe. W ciągu trzech minut strzelono trzy bramki, w tym jedną Kamil Woroniecki dla Pomorzanina. Chemik w 69. minucie prowadził 3:1. Przy całkowitym oddaniu inicjatywy gościom nasza drużyna do 84. minuty straciła jeszcze dwie bramki. Listę zdobywców goli zamknął Woroniecki, ustalając wynik spotkania w 86. minucie z rzutu karnego. Ten zawodnik może być zadowolony ze swojego występu. Inni mniej, a większość powinna wyciągnąć wnioski ze swojej nieudolności na murawie. Usprawiedliwieniem dla naszej ekipy jest osłabienie w postaci braku kontuzjowanych: Jakuba Bollina, Pawła Zaroślaka, Jakuba Sajdy, Wiktora Pokorowskiego i Joachima Trenka. W tej sytuacji w drugiej połowie na boisku wystąpił trener Paweł Mądrzejewski.
  Dodać należy, że procedura spotkań pod szyldem UEFA na toruńskim boisku przy ul. Bema, wykluczyła wykorzystanie obiektu. Dlatego mecz rozegrano na boisku Flisaka, za co kierownictwu klubu ze Złotorii bardzo dziękujemy.
  W sobotę 29 października nasz zespół zagra ze Sportisem w Łochowie.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Łukasz Cięgotura (20 Wojciech Wołk), Wiktor Babiński, Dawid Szefler, Kacper Kamiński (56 Bohdan Telychko), Hubert Cieślik (78 Wiktor Kaszyński), Kamil Woroniecki, Adam Reise (56 Paweł Mądrzejewski), Remigiusz Wojnowski


  19.10.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Chemik Bydgoszcz, 22.10.2022, godz.12.00, Złotoria, ul. Sportowa 4 2:5
  A1, junior starszy, I liga woj., Olimpia Grudziądz – Pomorzanin, 19.10.2022 5:1
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – Unia Wąbrzeźno, 19.10.2022, godz. 18:45, ul. Szosa Chełmińska 75 3:1
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – UKS Płużnica, 22.10.2022, godz. 10:00, ul. Szosa Chełmińska 75 1:1
  C2, trampkarz młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Gol Brodnica – Pomorzanin, 23.10.2022 5:1
  A1, junior starszy, I liga woj., Pomorzanin – Zawisza Bydgoszcz, 23.10.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 0:0
  B2 junior młodszy, III liga okr., Flisak Złotoria – Pomorzanin. 23.10.2022, godz. 11.00, ul. Sportowa 4 0:1
  A1, junior starszy, III liga okr., Pomorzanin – Piast Łasin, 23.10.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:6
  D2, młodzik młodszy, III liga okr. (grupa Toruń), Pomorzanin – TAF Toruń, 23.10.2022, godz. 17:30, ul. Szosa Chełmińska 75 4:0
  B1 junior młodszy, I liga woj, Wda Świecie – Pomorzanin, 23.10.2022 2:0

  3.10.2022

  Puchary za zwycięstwa

  Dariusz Durda, członek Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Jarosław Piórkowski, Prezes KS Pomorzanin wręczyli puchary przyznane przez K-PZPN dla drużyn roczników 2005 i 2004, którzy w minionym sezonie zwyciężali odpowiednio w II lidze wojewódzkiej Juniora Młodszego oraz II lidze Wojewódzkiej Juniora Starszego.
  Puchary odebrał Paweł Włosiński, reprezentujący rocznik 2004. Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.


  2.10.2022

  Wreszcie zwycięstwo

  Lider Włocławek - Pomorzanin Toruń 2:3 (1:1)


  W 9. kolejce rozgrywek Pomorzanin wygrał 3:2 z Liderem we Włocławku. Wcześniej podopieczni Pawła Mądrzejewskiego zdobyli komplet punktów w ostatni weekend sierpnia.
  Ten mecz mimo wyjazdu musiał się zakończyć zdobyciem trzech punktów. Bo gdzie je zdobywać, jak nie na boisku ostatniej drużyny w tabeli. Z tym jednak, że gospodarze również byli zdeterminowani. Lider w tym sezonie przegrał 7 spotkań, mając na koncie 5 kolejnych porażek. W tej sytuacji było jasne, że obie ekipy będą ambitnie walczyły o zwycięstwo. Przypuszczenia znalazły potwierdzenie na boisku. Gospodarze prowadzili szybką grę. Owszem po obu stronach było trochę chaosu, ale okazji na zdobycie gola nie brakowało. Najczęściej strzały były niecelne lub piłka odbijała się od słupka bądź poprzeczki. No i na swoich stanowiskach byli bramkarze. Dopiero akcja gospodarzy w 30min. otworzyła wynik. Jednak Lider prowadził tylko 15 minut. Gola „do szatni” w 45min. głową zdobył Jakub Bollin, po rzucie rożnym wykonanym przez Kamila Woronieckiego.
  Po przerwie tempo gry nie zmalało. Piłkarze szukali sposobu na zorganizowanie efektywnej akcji. Ponownie w lepszej sytuacji znaleźli się gospodarze. W 68min. objęli prowadzenie, lecz tylko na minutę, wszak w 69min. Dawid Szefler doprowadził do remisu 2:2. Czyli znów, w obliczu oczekiwań, mieliśmy jakby początek meczu. Na koniec spotkania więcej sił zachowali nasi zawodnicy, co wykorzystali na zdobycie zwycięskiego gola. Na 5 minut przed zakończeniem meczu ponownie na listę strzelców wpisano Bollina. Na szczęście gospodarzom zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.
  Nasz zespól nadal plasuje się na 14. miejscu w tabeli. Zgromadził 10pkt. i ma cztery punkty przewagi nad 15. drużyną. Tabelę zamyka Lider z dorobkiem 3pkt.
  W najbliższą sobotę Pomorzanin na stadionie przy ul. Bema podejmie Pogoń z Mogilna. Mecz rozpocznie się o 13.00. Serdecznie zapraszamy kibiców i sympatyków piłki nożnej.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Wiktor Babiński, Robert Stolarski, Remigiusz Wojnowski, Hubert Cieślik, Łukasz Cięgotura (64 Wojciech Wołk), Dawid Szefler, Jakub Bollin, Kamil Woroniecki (89 Wiktor Kaszyński), Paweł Zaroślak, Adam Reise (86 Bohdan Telychko).


  30.09.2022

  „Żyj sportowo, bez uzależnień”

  Od soboty 1 października przystępujemy do realizacji programu „Żyj sportowo, bez uzależnień”, który jest realizowany przy wsparciu Gminy Miasta Toruń.
  Podczas spotkań piłkarskich seniorów w IV lidze oraz w rozgrywkach grup młodzieżowych będziemy zachęcali do zdrowego i sportowego trybu życia. Program jest skierowany do sportowców, kibiców i mieszkańców Torunia. Będziemy zachęcali, by w jadłospisie było więcej warzyw i owoców oraz aby rozrywkę przy komputerze zamienić na zajęcia sportowe.
  Będziemy mówili o zagrożeniach wynikających z uzależnień wszelkiego rodzaju począwszy od spożywania używek, napojów oraz z nadmiernego korzystania z komputerów, telefonów komórkowych. Będzie też możliwość rozmowy z dietetykiem, podczas meczów, a także w trakcie dyżurów w klubie. Ta propozycja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych. Dla stałych uczestników programu przewidujemy atrakcyjne, tematyczne gadżety. Dla dzieci przygotowujemy specjalną książeczkę o zasadach kibicowania. Podczas meczów serwowane będą gorące zupy z palety zdrowej żywności.
  Nie zabraknie też działań poza stadionem. Planujemy serie spotkań w szkołach, gdzie w asyście dietetyka i fizjoterapeuty będziemy przekazywali informacje, jak zdrowo się odżywiać i korzystać z możliwości uprawiania sportu.
  Wszelkie nowe informacje o realizacji programu „Żyj sportowo, bez uzależnień” będą zamieszczane na stronie KS Pomorzanin i na Facebooku.
  Ponadto nieustannie zapraszamy do udziału w zajęciach sportowych KS Pomorzanin.


  26.09.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Lider Włocławek – Pomorzanin, 01.10.2022, godz. 15.00 0:2
  A1, junior starszy, III liga okr., Wisła Dobrzyń n/Wisłą – Pomorzanin II, 27.09.2022, godz. 17.00 7:4
  B1 junior młodszy, I liga woj., Olimpia Grudziądz Akademia Piłkarska – Pomorzanin, 28.09.2022, godz. 19.30 4:1
  B1 junior młodszy, I liga woj., FAF Elana Toruń – Pomorzanin, 01.10.2022, godz. 10.00, ul. 63 Pułku Piechoty 47 3:1
  B2 junior młodszy, III liga okr., Pomorzanin – Promień Kowalewo Pomorskie, 01.10.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 1:6
  C2, trampkarz młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – Włókniarz Toruń, 01.10.2022, godz. 12:00, ul. Szosa Chełmińska 75 6:0
  A1, junior starszy, I liga woj., Pomorzanin – Gwiazda Bydgoszcz, 02.10.2022, godz. 10.00, Toruń, ul. Szosa Chełmińska 75 2:0
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Legia Chełmża – Pomorzanin, 01.10.2022, godz. 13:00 2:4
  D2, młodzik młodszy, III liga okr. (grupa Toruń), Mustang II Ostaszewo – Pomorzanin, 02.10.2022, godz. 15:30, ul. Pułku Piechoty w Toruniu 0:0
  A1, junior starszy, III liga okr., Tłuchovia Tłuchowo – Pomorzanin II, 02.10.2022, godz. 11.00 3:1

  25.09.2022

  Pod kontrolą gości

  Pomorzanin – Tłuchovia Tłuchowo 0:2(0:2)


  Mecz z beniaminkiem, który jest liderem, przekonał, że Tłuchovia ma warunki do zajmowania miejsca w czołówce tabeli.
  Zdaniem osób, które ten mecz oglądały, zespół z Tłuchowa był najlepszym, z jakim Pomorzanin zagrał w tym sezonie. W ekipie dominują zawodnicy z wysokimi umiejętnościami sportowymi i dużą dojrzałością taktyczną. Oczywiście, jak na poziom IV ligi. Dzięki tym walorom od pierwszego gwizdka sędziego goście kontrolowali przebieg spotkania. Już w 10 min. po błędzie naszej obrony, czyli po stałym mankamencie naszej kipy, ich napastnik miał przed sobą tylko bramkarza. I okazję wykorzystał. Ponownie swoją przewagę Tłuchovia potwierdziła w 33 min.. Tym razem zawodnik po indywidualnej akcji i minięciu naszych obrońców nie dał szans bramkarzowi. Podopieczni Pawła Mądrzejewskiego podejmowali działania, by zmienić rezultat. Niestety ich akcje kończyły się na wysokości pola karnego. Najbardziej obiecującą okazją, już przy prowadzeniu gości 2:0, była ta, gdy z 4m główkował Dawid Szefler. Niestety bramkarz był we właściwym miejscu.
  W drugiej połowie Pomorzanin zagrał lepiej. Wykazał więcej ambicji. Jednak goście też nie zadowolili się prowadzeniem. Przynajmniej dwa razy zabrakło im szczęścia do zmiany wyniku. Zaś nasi zawodnicy mimo starań nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.
  Pomorzanin z dorobkiem 7 pkt. plasuje się w tabeli na 14 pozycji. Tłuchovia z 19 pkt. jest na czele.
  W sobotę Pomorzanin zagra we Włocławku z tamtejszym Liderem. Początek spotkania o 16.00.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki - Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Łukasz Cięgotura, (70 Joachim Trenk), Wiktor Babiński, Dawid Szefler, Jakub Bollin, Hubert Cieślik (55 Bohdan Telychko), Kamil Woroniecki, Wojciech Wołk (40 Remigiusz Wojnowski), Paweł Zaroślak.


  19.09.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Tłuchovia Tłuchowo, 24.09.2022, godz. 15.00, stadion przy ul. Bema 0:2
  B1 junior młodszy, I liga woj, Pomorzanin – FAF Elana Toruń, 21.09.2022, godz. 18.15, ul. Szosa Chełmińska 75 0:2
  C2, trampkarz młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – Olimpia II Grudziądz, 24.09.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 4:2
  A1, junior starszy, III liga okr., Pomorzanin – LTP Lubanie, 24.09.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:0
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Gwiazda Toruń – Pomorzanin, 24.09.2022, godz. 14.15, ul. Szosa Chełmińska 75 6:1
  B1 junior młodszy, I liga woj, Pomorzanin – Pogoń Mogilno, 25.09.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:2
  D2, młodzik młodszy, III liga okr. (grupa Toruń), Pomorzanin – Unislavia Unisław, 25.09.2022, godz. 12.15, ul. Szosa Chełmińska 75 5:0
  B2 junior młodszy, III liga okr, Węgrowianka Węgrowo – Pomorzanin, 25.09.2022 0:13
  A1, junior starszy, I liga woj., Olimpia Grudziądz – Pomorzanin, 25.09.2022 Przełożony
  na 19.10.2022

  18.09.2022

  Nam strzelać nie kazano?!

  Sparta Brodnica – Pomorzanin 2:1(1:1)


  Na to wychodzi! Jeśli zamierza się prezentować nieskuteczność, to meczu nie można wygrać. Pojedynek w Brodnicy był powtórką indolencji strzeleckiej naszych zawodników, jaką pokazali już w Łabiszynie. W tej sytuacji Sparta wygrała! Na dodatek po rzucie karnym w 85 min.
  Zdaniem osób, które mecz oglądały, po 20 minutach nasz zespół powinien prowadzić przynajmniej 3:0, bez krzywdy dla gospodarzy. Tylko jednego gola w 10 min. zdobył Jakub Bollin po rzucie rożnym. Pozostały czas był pokazem indolencji strzeleckiej z jednym prezentem dla Sparty. W 37 min. nasz zawodnik na wysokości połowy boiska skierował piłkę w kierunku swojej bramki. Z jej przejęciem nie mieli kłopotu zawodnicy z Brodnicy, którzy wykorzystali prezent i doprowadzili do remisu.
  Cóż z tego, że po przerwie, już przy bardziej zdecydowanej grze Sparty, nasz zespół nadal utrzymywał optyczną przewagę, z której jednak nic wymiernego nie wynikało. Ponowni zamiast strzałów mieliśmy podania do bramkarza lub piłki były kierowane obok bramki Sparty. Piętrzyły się nieprzemyślane zagrania. Owszem było kilka ofensywnych akcji, ale brakowało skuteczności. Trzeba jednak nadmienić, że bramkarz Sparty był wiodącym zawodnikiem tej drużyny. W 85 min. po przypadkowym zagraniu ręką naszego obrońcy Sparta wykorzystała jedenastkę.
  Wydaje się , że czas najwyższy, aby indolencja strzelecka zdenerwowała naszych zawodników, by ta niemoc korzystnie wpłynęła na ich zaangażowanie i większą odpowiedzialność. Póki co jest fatalnie. Siedem meczy i tylko sześć zdobytych goli.
  W sobotę, 24 września, Pomorzanin na stadionie przy ul. Bema podejmie Tłuchovię, beniaminka, który jest na czele tabeli mając na koncie 16 pkt. i… 21 strzelonych bramek. Pomorzanin z 7 pkt. plasuje się na 13 pozycji. Początek meczu o 15.00. Sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki - Robert Stolarski, Łukasz Cięgotura (69 Remigiusz Wojnowski), Wiktor Babiński (74 Hubert Cieślik), Dawid Szefler, Jakub Bollin, Kamil Woroniecki ((84 Joachim Trenk), Wojciech Wołk, Jakub Sajda (46 Marek Piątkowski), Paweł Zaroślak, Adam Reise.


  15.09.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Sparta Brodnica – Pomorzanin, 17.09.2022, godz. 15:00 2:1
  A1, junior starszy, I liga woj., Pomorzanin – Polonia Bydgoszcz, 18.09.2022, godz. 09:30, ul. Szosa Chełmińska 75 5:1
  D2, młodzik młodszy, III liga okr. (grupa Toruń), Toruńska Akademia Futsalu – Pomorzanin, 18.09.2022, godz. 10:45, ul. Przy Skarpie 2:3
  B2 junior młodszy, III liga okr, Pomorzanin – LZS Świedziebnia, 18.09.2022, godz. 13.45, ul. Chełmińska 75 8:0
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – FAF Elana Toruń, 18.09.2022, godz. 15:45, ul. Szosa Chełmińska 75 0:6
  B1 junior młodszy, I liga woj, Zawisza II Bydgoszcz – Pomorzanin, 18.09.2022, godz. 16:30 4:1

  12.09.2022

  Oświadczenie Zarządu Pomorzanina po meczu Pomorzanina z Elaną

  W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiły się na Facebooku, a dotyczącymi niewpuszczenia kibiców Elany na trybuny, zarząd klubu oświadcza:
  Mecz derbowy Pomorzanina z Elaną nie był imprezą masową, więc zgodnie z obowiązującymi przepisami za bezpieczeństwo podczas wydarzenia odpowiadała policja. Dlatego też funkcjonariusze poprosili, aby zdjąć z ogrodzenia specjalne konstrukcje, na których miały zostać powieszone banery. Należy też wiedzieć, że wcześniej ustalono, że można je powiesić bezpośrednio na ogrodzeniu.
  Grupa sympatyków Elany zastosowała się do poleceń funkcjonariuszy zapewniając przy tym, że w tej sytuacji rezygnuje z obejrzenia meczu z trybun i nie skorzysta z możliwości zakupu biletów. Dodajmy, że kasa była czynna na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Z tej powszechniej formy skorzystało kilkaset osób.
  Wyjaśnienie sprawy zostało też przekazane w bezpośredniej rozmowie przedstawiciela kierownictwa Elany z funkcjonariuszami policji.
  Należy też wiedzieć, że na drugą połowę meczu brama stadionu została otwarta i wiele osób, w tym grupa kibiców Elany, skorzystało z możliwości wejścia na stadion.


  9.09.2022

  Derby dla Elany

  Pomorzanin – Elana 0:2(0:0)


  Piłkarskie derby Torunia zakończyły się zwycięstwem Elany. Bramki w drugiej części zdobyli zmiennicy.
  Ostatnie derby zostały rozegrane na poziomie III ligi i zakończyły się bezbramkowym wynikiem. Teraz na trenerskich ławkach byli Paweł Mądrzejewski i Rafał Więckowski, którzy w niedalekiej przeszłości występowali w drugoligowej Elanie. Zatem ambicje były po każdej stronie. Jednak od początku meczu Elana uzyskała nie przytłaczającą, ale widoczną przewagę. Częściej była w posiadaniu piłki, próbowała tworzyć groźne sytuacje pod bramką rywala. Lecz niewiele z tego wyszło. Każda drużyna miała po zaledwie jednej okazji do zdobycia gola. W 23 min. znakomite, silne uderzenie Damiana Lenkiewicza świetnie obronił Dawid Kuchnicki. Tuż przed zakończeniem pierwszej części Kamil Woroniecki był bliski zdobycia bramki dla Pomorzanina.
  W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Elana przeważała i w 57 min. w wymierny sposób potwierdziła swoją dominację. Przy biernej postawie obrony, zawodnik Elany przyjął piłkę po rzucie rożnym i z dużą swobodą zdobył prowadzenie. Po kilkunastu minutach za dwie żółte kartki boisko opuścił Adam Reise. Gra w osłabieniu została wykorzystana dopiero w doliczonym czasie gry. Zresztą w podobnej sytuacji, po błędzie obrony gola zdobył zawodnik, który wszedł z ławki rezerwowych.
  Po sześciu kolejkach nasza drużyna zajmuje 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 pkt.. Taki stan konta mają jeszcze cztery zespoły. Liderem jest Tłuchovia, druga jest Sparta, a trzecią lokatę zajmuje Cuiavia. Te zespoły zgromadziły po 13 pkt.
  W sobotę 17 września Pomorzanin zagra ze Spartą w Brodnicy.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki - Robert Stolarski, Łukasz Cięgotura (75 Bohdan Telychko), Dawid Szefler (83Joachim Trenk), Jakub Bollin, Hubert Cieślik (46 Marek Piątkowski), Kamil Woroniecki, Wojciech Wołk (83 Remigiusz Wojnowski), Jakub Sajda (46 Wiktor Babiński), Paweł Zaroślak, Adam Reise.


  9.09.2022

  Derby Torunia

  W niedzielę 11 września o 14.00 na stadionie miejskim przy ul. Bema rozpoczną się piłkarskie derby Torunia. Pomorzanin podejmie Elanę. Bramy oraz kasy stadionu będą otwarte na godzinę przed początkiem pojedynku. Ceny biletów: normalny 15 złotych, ulgowy 8 złotych. Wejście na stadion tylko od strony lodowiska. Serdecznie zapraszamy.


  8.09.2022

  Dzięki pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki

  Ministerstwo Sportu i Turystyki sfinansowało I edycję zawodów SWIS Summer Cup., w których wystąpiły dzieci rocznik. 2009 i młodsze. Wiodącym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Sportowych Pomorzanin 1935 Toruń oraz KS Pomorzanin.
  W rywalizacji wzięli udział młodzi piłkarze Legii Chełmża, Flisaka Złotoria, AP Młode Talenty Toruń, Zdroju Ciechocinek, zespół z Kończewic oraz dwie drużyny Pomorzanina Toruń.
  W pojedynkach rozegranych na boisku MOSiR, systemem każdy z każdym, najlepszy okazał się Zdrój, przed pierwszą drużyną Pomorzanina. Trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy z Kończewic. Młodych piłkarzy dopingował m.in. poseł Mariusz Kałużny z Chełmży, sympatyk piłki nożnej.
  Dla zawodników, trenerów, rodziców i zgromadzonej publiczności przygotowano bogato wyposażony catering, medale, słodycze i nagrody.


  6.09.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Elana, 11.09.2022, godz.14.00, stadion przy ul. Bema 0:2
  C2, trampkarz młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – Drwęca Golu-Dobrzyń, 07.09.2022, godz. 17.00, ul. Szosa Chełmińska 75 7:4
  D2, młodzik młodszy, III liga okr. (grupa Toruń), Pomorzanin – Gol Chełmża, 08.09.2022, godz. 18.45, ul. Szosa Chełmińska 75 4:1
  B2 junior młodszy, III liga okr, Pomorzanin – Flisak Złotoria, 10.09.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:1
  C2, trampkarz młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – Gol Brodnica, 10.09.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 1:6
  A1, junior starszy, III liga okr., Piast Łasin – Pomorzanin, 10.09.2022 6:0
  B1 junior młodszy, I liga woj, Pomorzanin – Wda Świecie, 11.09.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 2:0
  D2, młodzik młodszy, III liga okr. (grupa Toruń), Pomorzanin – Wisła Toruń, 11.09.2022, godz. 12.15, ul. Szosa Chełmińska 75 2:4
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia),UKS Płużnica – Pomorzanin, 11.09.2022 0:0
  A1, junior starszy, I liga woj., Zawisza Bydgoszcz – Pomorzanin, 11.09.2022 3:1

  6.09.2022

  Tego jeszcze nie było!!!

  Aż pięć młodzieżowych drużyn zostało uhonorowanych przez Zarząd Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki nożnej, za zwycięstwa w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022. Tytuł informacji podkreśla historyczny sukces szkoleniowców i młodych piłkarzy.

  Puchary poszczególnym zespołom są wręczane przed meczami, w których dany zespół występuje w roli gospodarza, na boisku przy ul. Szosa Chełmińska 75.
  Za nami już dwie uroczystości z udziałem Dariusza Durdy, członka Zarządu K-PZPN, i Jarosław Piórkowskiego, Prezesa KS Pomorzanin. Puchary wręczono kapitanom: Miłoszowi Maciejewskiemu, kat. junior młodszy B2, trenowanej prze Macieja Mazura, za zwycięstwo w II lidze wojewódzkiej i Szymonowi Nadolnemu, kat. młodzik D1,z trenerem Sławomirem Wierzchowskim, za 1 miejsce w lidze okręgowej.


  4.09.2022

  Okazji było wiele

  Noteć Łabiszyn – Pomorzanin 0:0


  Bez goli zakończyło się wyjazdowe spotkanie Pomorzanina. Ważny jest zdobyty punkt, a nadzieją na efektywną grę, liczne okazje, jakie mieli podopieczni Pawła Mądrzejewskiego.
  Był to mecz niewykorzystanych okazji przez naszych piłkarzy. W pierwszej części gospodarze stworzyli dwie bardzo groźne sytuacje. Najpierw pojedynek z napastnikiem Noteci wygrał Dawid Kuchnicki, natomiast przy drugiej akcji na wysokości zadania stanęli obrońcy. W odpowiedzi nasza drużyna miała dużo więcej okazji, lecz albo strzały były niecelne, albo w ze swojej roli znakomicie wywiązywał się bramkarz Noteci. Ten styl dominował do końca spotkania. Na pewno nasi zawodnicy przeważali. Przynajmniej pięciu, sześciu piłkarzy miało po kilka okazji by strzelić gola. Gdy wydawało się, że piłka ląduje w siatce Noteci, okazało się, że jakimś niewytłumaczalnym sposobem nie było gola. Nieporadność naszych graczy była porażająca, w konsekwencji irytująca. Cóż, pozostaje się cieszyć ze zdobytego punku i miejsca w środku tabeli. Po pięciu kolejkach Pomorzanin z 7 pkt. plasuje się na 10 miejscu.
  Nasza drużyna w środę 31 sierpnia, w cyklu okręgowych rozgrywek Pucharu Polski, pokonała 4:1 Sokół Radomin.
  W najbliższą niedzielę, 11 września zapraszamy na derby Torunia. Od 14.00 na miejskim stadionie przy ul. Bema Pomorzanin podejmie Elanę.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki - Robert Stolarski, Marek Piątkowski (70 Remigiusz Wojnowski), Łukasz Cięgotura (60 Kacper Kamiński), Dawid Szefler, Jakub Bollin, Hubert Cieślik, Bohdan Telychko (46 Jakub Sajda), Wojciech Wołk, Paweł Zaroślak (86 Wiktor Babiński), Adam Reise.


  31.08.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga kujawsko-pomorska, Noteć Łabiszyn – Pomorzanin, 03.09.2022 0:0
  B2, junior młodszy, III liga okr, Pomorzanin – AP Olimpia II Grudziądz, 31.08.2022, godz. 18.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:2
  C1, trampkarz starszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Pomorzanin – JSS II Toruń, 03.09.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 9:1
  B1, junior młodszy, I liga woj, Pomorzanin – MUKS CWZS Bydgoszcz, 04.09.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 0:2
  D2, młodzik młodszy, III liga okr. (grupa Toruń), Pomorzanin – Wisła Toruń, 04.09.2022, godz. 12.15, ul. Szosa Chełmińska 75 przełożony
  C2, trampkarz młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Gwiazda Toruń – Pomorzanin, 04.09.2022, godz. 14.00, ul. Szosa Chełmińska 75 5:2
  A1, junior starszy, III liga okręgowa., Pomorzanin – Orzeł Służewo, 04.09.2022, godz. 16.00, ul. Szosa Chełmińska 75 Orzeł wycofał się z rozgrywek
  A1, junior starszy, I liga woj., Chemik Moderator Bydgoszcz – Pomorzanin, 04.09.2022, godz. 18.00, Bydgoszcz, ul. Glinki 79 2:0

  28.08.2022

  Zwycięstwo z Wdą

  Pomorzanin – Wda Świecie 1:0(1:0)


  Drużyna Pawła Mądrzejewskiego odniosła drugie zwycięstwo. Na własnym boisku Pomorzanin pokonał Wdę Świecie 1:0. Bramkę zdobył Jakub Bollin.
  Praktycznie tylko pierwszy kwadrans był wyrównanym pojedynkiem. Dalsza część meczu należała do naszej drużyny. Owszem goście zorganizowali kilka okazji pod naszą bramką, ale najczęściej piłka mijała cel lub górą był nasz bramkarz Dawid Kuchnicki. Natomiast strzały naszych zawodników były silne, a gol był tylko kwestią czasu. W 15 min. Adam Reise minimalnie minął się z piłką tuż przed linią bramkową. Zanim opuścił boisko w 71 min. miał jeszcze dwie świetne okazje, lecz piłka nie trafiła do bramki Wdy. Za to w 26 min. znakomite podanie Kamila Woronieckiego skutecznie wykorzystał Bollin. Jeszcze przed przerwą, Woroniecki, zasługujący na wyróżnienie, oddał silny strzał. Bramkarz z trudem wybił piłkę, a dobitka Reise była niecelna.
  Po przerwie strzały Wdy nadal nie stwarzały zagrożenia. Za to nasi zawodnicy dążyli do zmiany wyniku. W 51 min. piłka po strzale Woronieckiego minimalnie przeszła nad spojeniem słupka i poprzeczki. W 60 min. Bollinowi nie udało się zaskoczyć bramkarza Wdy. Obronił silny strzał wybijając piłkę na róg. Po kilku minutach podobnie było po uderzeniu Łukasza Cięgotury. Od 79 min. Wda grała w osłabieniu po czerwonej kartce jednego z zawodników. Pomorzanin to wykorzystał i jeszcze bardziej dominował dokumentując swoją przewagę dwiema akcjami, które mogły skończyć się zmianą rezultatu. Bliscy zdobycia gola byli Woroniecki i Bollin.
  Po tym zwycięstwie Pomorzanin z sześcioma punktami ulokował się w środku tabeli.
  W najbliższą sobotę nasza drużyna wystąpi na boisku Noteci Łabiszyn, która ma na swoim koncie 5 pkt. i zajmuje 13 miejsce. Natomiast już w środę, 31 sierpnia, w cyklu regionalnych rozgrywek Pucharu Polski nasz zespół zagra z Sokołem w Radominie.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki - Robert Stolarski, Łukasz Cięgotura (80 Remigiusz Wojnowski), Dawid Szefler, Jakub Bollin, Hubert Cieślik, Kamil Woroniecki, Wojciech Wołk, Paweł Zaroślak, Adam Reise (71 Marek Piątkowski), Bohdan Telychko (58 Jakub Sajda).


  21.08.2022

  Kadra seniorów


  U góry od lewej: Jerzy Mądrzejewski drugi Trener, Wiktor Babiński, Robert Stolarski, Jakub Bollin, Łukasz Cięgotura, Joachim Trenk, Wiktor Pokorowski, Paweł Włosiński, Dawid Kuchnicki, Hubert Cieślik, Marek Piątkowski, Adam Reise, Bohdan Telychko, Wojciech Wołk, Wiktor Kaszyński, Paweł Mądrzejewski Trener
  Na dole od lewej: Kamil Woroniecki, Dawid Szefler, Jakub Sajda, Remigiusz Wojnowski, Kacper Kamiński, Paweł Zaroślak


  24.08.2022

  Turniej młodzieżowy

  Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Sportowych i KS Pomorzanin Toruń, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, organizują w najbliższą sobotę 27 sierpnia, Młodzieżowy Turniej Piłkarski. Zawody odbędą się na boisku przy ul. Szosa Chełmińska 75. Serdecznie zapraszamy sympatyków piłki nożnej i sportu.


  21.08.2022

  Porażka po dobrej grze

  Cuiavia Inowrocław – Pomorzanin 1:0(0:0)


  Nasza drużyna była bliska uzyskania korzystnego wyniku z Cuiavią, która w tym sezonie nie przegrała meczu. Po wyrównanej grze Pomorzanin stracił gola krótko po wznowieniu gry.
  Początek meczu należał do gospodarzy. Cuiavia po dwóch zwycięstwach czuła się pewnie przed własną publicznością. Jednak już po 10 min. optyczną przewagę uzyskali podopieczni Pawła Mądrzejewskiego. Nasi zawodnicy częściej gościli pod bramką rywala i oddawali więcej strzałów.
  W 36 min. po rzucie rożnym w wykonaniu Kamila Woronieckiego, piłka uderzona przez Jakuba Bollina trafiła w poprzeczkę. To była najlepsza okazja do objęcia prowadzenia. Pozostałe liczne lecz sygnalizowane strzały, były raczej podaniami do bramkarza.
  Druga część rozpoczęła się niefortunnie dla naszej ekipy. Przy wyrównanej grze gospodarze wykorzystali niezdecydowane postawy obrońców i bramkarza. W 50 min. zdobyli gola po wcale niegroźnej akcji, by nie podać, przypadkowym zagraniu. Praktycznie od tej chwili Cuiavia skupiła się na obronie wyniku. Świetną okazję na wyrównanie w 85 min. miał Joachim Trenk, ale bramkarzowi udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Należy dodać, że w barwach Pomorzanina zadebiutował szesnastolatek Kacper Kamiński, wychowanek Juventusu Toruń.
  Najbliższy mecz Pomorzanin rozegra w niedzielę 28 sierpnia, na boisku przy ul. Bema. Początek spotkania z Wdą Świecie o 17.00. Serdecznie zapraszamy.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki - Robert Stolarski, Marek Piątkowski (74 Joachim Trenk), Wiktor Babiński (46 Bohdan Telychko), Dawid Szefler (63 Łukasz Cięgotura), Jakub Bollin, Hubert Cieślik, Kamil Woroniecki, Wojciech Wołk (80 Remigiusz Wojnowski), Jakub Sajda (74 Kacper Kamiński), Paweł Zaroślak.


  15.08.2022

  Goście skuteczniejsi

  Pomorzanin – Kujawianka Izbica Kujawska 2:3(1:1)


  Nasza drużyna na własnym boisku przegrała 2:3 z Kujawianką Izbica Kujawska. Goście zwycięstwo zdobyli w doliczonym czasie gry.
  W poprzedniej kolejce to właśnie ekipa Pawła Mądrzejewskiego zdobywała zdobyła gole w doliczonym czasie gry. Tym razem z takiej sytuacji cieszyli się rywale.
  Początek pierwszej połowy należał do Kujawianki. Na szczęście po trzech groźnych akcjach nie było gola. W miarę upływu spotkania mecz się wyrównał, a w 26 min. dogodną okazję stworzyli Kamil Woroniecki i Adam Reise. Ostatni z wymienionych pokonał bramkarza gości. Nie minęło 5 minut i był remis, bo napastnik Kujawianki był szybszy od naszych obrońców.
  W drugiej części przewyższali goście. Byli szybsi, zwrotniejsi. Podopieczni Pawła Mądrzejewskiego na ich zagrania odpowiadali kontrą. Jednak w 60 min. to Kujawianka zdobyła bramkę, na którą w krótkim czasie odpowiedział Reise, ponownie z podania Woronieckiego. Obie ekipy nie były zadowolone z wyniku. Pomorzanin mógł wygrać. Niestety ostatni kwadrans był pokazem nieskuteczności. Cztery tzw. „setki” nie dały oczekiwanego efektu. Za to goście w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięskiego gola i z zadowoleniem wyjeżdżali z Torunia.
  Na czele tabeli są Sparta Brodnica i Cuiavia Inowrocław, które mają po 6pkt.. Aż 10 zespołów, od 5. do14. miejsca, ma po 3pkt.. Pomorzanin zajmuje 10 lokatę. Po dwóch kolejkach można napisać, że liga jest bardzo wyrównana, chociaż na prawdziwą moc zespołów poznamy przynajmniej do 5. kolejki. W każdym razie zapowiada się ciekawa rywalizacja.
  W sobotę 20 sierpnia nasza drużyna zagra na wyjeździe z Cuiavią Inowrocław.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki - Robert Stolarski, Marek Piątkowski (46 Bohdan Telychko), Wiktor Babiński, Dawid Szefler, Jakub Bollin (65 Łukasz Cięgotura), Hubert Cieślik, Kamil Woroniecki (65 Wiktor Pokorowski), Jakub Sajda (75 Remigiusz Wojnowski), Paweł Zaroślak (46 Joachim Trenk), Adam Reise.


  07.08.2022

  Inauguracja, marzenie!!!

  Zwycięstwem Pomorzanina zakończył się inauguracyjny mecz sezonu 2022/2023. Zespół Pawła Mądrzejewskiego pokonał 2:1 drużynę Włocłavii, prowadzoną przez Jarosława Białka.
  Pierwszym rywalem naszej drużyny w rozpoczętych rozgrywkach była Włocłavia, która przez dwa minione sezony kończyła rozgrywki na pozycji wicelidera. Teraz też włocławianie są zaliczani do faworytów w walce o awans. Natomiast nasza ekipa w poprzednim sezonie ambitnie starała się o utrzymanie w gronie IV ligi. Cel osiągnęła pod okiem Białka. Los zrządził, że w pierwszym meczu nasz zespół trafił na Włocłavię. Stawki spotkania nie trzeba komentować.
  Obie ekipy mecz, na miejskim stadionie przy ul. Bema, rozpoczęły w dużym tempie. Pomorzanin już w 6 min. znalazł się w dużych tarapatach. Na szczęście chaotyczna sytuacja pod naszą bramką zakończyła się bez gola. W odpowiedzi znakomitą okazję do objęcia prowadzenia miał w 7 min. duet Jakub Sajda i Kamil Woroniecki. Tym razem goście odetchnęli z ulgą. W 13 min. Adam Reise, nowy piłkarz Pomorzanina, oddał silny strzał, ale bramkarz z Włocławka wygrał pojedynek. Niewielką przewagę utrzymywali nasi piłkarze. Stworzyli więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Aktywni byli Jakub Bollin, wspomniani Reise, Sajda, Woroniecki. Po 30 min. zaznaczyła się lekka przewaga Włocłavii, ale ostatnie podanie w tej części spotkania należało do Pomorzanina. Znakomitym strzałem, co ważne - skutecznym strzałem, popisał się Dawid Szefler, też nowy zawodnik w barwach Pomorzanina. Po zdobyciu gola zawodnicy zeszli do szatni.
  Na drugą część włocławianie weszli z trzem zmianami, co oznaczało, że odrobienie straty było zadaniem minimum. Rzeczywiście zaczęło się od błyskawicznych podań i dużej aktywności gości. Nasi piłkarze byli na to przygotowani. Rozważnie przerywali akcje rywala i nie dopuszczali do pola karnego. Jednak w 61 min. nie ustrzegli się błędu. Włocłavia doprowadziła do remisu. Dla naszej drużyny był to sygnał do przejęcia inicjatywy. Znów przewaga należała do ekipy Mądrzejewskiego, który podkręcał tempo, sam m.in. szybko podając piłki do wznowienia gry z autu. Nasi zawodnicy zachowali więcej energii. Już w doliczonym czasie gry skopiowali akcję z pierwszej połowy. Tym razem autorem pięknej bramki był Wiktor Pokorowski, który wykorzystał podanie Jakuba Bollina. Po wyjęciu piłki z siatki Włocłavii sędzia zakończył mecz.
  Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia, Pomorzanin , również na stadionie miejskim, podejmie Kujawiankę Izbica Kujawska. Mecz rozpocznie się o 12.00. Serdecznie zapraszamy kibiców „Pomorka” i sympatyków piłki nożnej.
  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki - Robert Stolarski, Marek Piątkowski (71 Remigiusz Wojnowski), Wiktor Babiński, Dawid Szefler, Jakub Bollin, Hubert Cieślik, Kamil Woroniecki, Jakub Sajda (Łukasz Cięgotura), Adam Reise (82 Wiktor Pokorowski), Paweł Zaroślak.


  07.08.2022

  Zmiany kadrowe

  W sobotę, 6 sierpnia rozpoczęły się IV ligowe rozgrywki seniorów grupy kujawsko-pomorskiej. Pomorzanin, na miejskim boisku przy ul. Bema, podejmował Włocłavię Włocławek.
  Do ostatniej chwili trwały rozmowy transferowe. Dlatego teraz oficjalnie możemy poinformować o kadrowych zmianach. Trzeba przyznać, że są one znaczące. Z naszej drużyny odeszło aż 13 zawodników. Są to: Adrian Wróblewski, Filip Hartwich, Maciej Jankowski, Łukasz Chruścicki, Dawid Orlicki, Robert Wesołowski, Karol Bołądź, Bogusz Wiśniewski, Marek Lewandowski, Jakub Karolak, Łukasz Dormowicz, Bartosz Szprenglewski, Dawid Brojanowski. Wszystkim bardzo dziękujemy za grę w „Pomorku” i życzymy powodzenia w nowych klubach!
  Natomiast siedmiu piłkarzy dołączyło do Pomorzanina. Na reprezentowanie jego barw zdecydowali sie: Hubert Cieślik (Victoria Lisewo), Adam Reise (Stal Grudziądz), Paweł Zaroślak (Wisła Płock), Dawid Szefler (Notecianka Pakość), Łukasz Cięgotura (Unia Gniewkowo), Remigiusz Wojnowski (Orlęta Aleksandrów Kujawski), Wojciech Wołk (powrót z wypożyczenia).
  Zatem kadra Pomorzanina przedstawia się następująco:
  Dawid Kuchnicki, Paweł Włosiński, Wiktor Babiński, Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Jakub Sajda, Joachim Trenk, Wiktor Pokorowski, Kamil Woroniecki, Jakub Bollin, Wiktor Kaszyński, Hubert Cieślik, Łukasz Cięgotura, Davyd Pytel, Adam Reise, Dawid Szefler, Bohdan Telychko, Remigiusz Wojnowski, Wojciech Wołk, Paweł Zaroślak.
  Okienko transferowe kończy się 31sierpnia, więc niewykluczone są jeszcze nowe transfery.
  W okresie przygotowawczym drużyna rozegrała cztery gry kontrolne:
  Pomorzanin – Unia Solec Kujawski 0:3
  Pomorzanin – FAF Elana Toruń 1:2
  Pomorzanin – Victoria Lisewo 8:0
  Pomorzanin – Victoria Czernikowo 5:2


  03.08.2022

  Turniej z Lasami Państwowymi

  Pod Patronatem Lasów Państwowych Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Sportowych i KS Pomorzanin organizują piłkarski turniej drużyn młodzieżowych. Jest to kolejny etap współpracy naszego klubu z Lasami Państwowymi. Jego pozasportowym celem jest zwrócenie uwagi na troskę o zasoby leśne w wymiarze regionalnym i krajowym.
  Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.


  23.07.2022

  Paweł Mądrzejewski trenerem seniorów

  Zarząd klubu powierzył Pawłowi Mądrzejewskiemu obowiązki szkoleniowca IV ligowego zespołu seniorów. Mądrzejewski nie jest nową postacią w naszym klubie. Jako zawodnik grał w zespole, który z A klasy dotarł do IV ligi. Był też zawodnikiem II ligowej Elany. W swoim trenerskim stażu ma funkcję asystenta trenera w III ligowej Unii Janikowo. Jako wiodący trener awansował z Victorią Lisewo do V ligi, natomiast ostatnio zdobył awans do A klasy z Tarpanem Mrocza. A teraz? Oficjalnie od kilku dni jest trenerem Pomorzanina. Życzymy powodzenia w trenerskiej pracy. Znając ambitną postawę z boiska pozostajemy w przekonaniu, że dobra współpraca przyniesie oczekiwane wyniki. Poprzedni trener, Jarosław Białek, zrezygnował z pracy w naszym klubie i prowadzi Włocłavię Włocławek. Dziękujemy za wyniki w rundzie wiosennej, które pozwoliły utrzymać się naszej drużynie w IV lidze.


  7.07.2022

  LEŚNY BIEG NA ORIENTACJĘ z KS Pomorzanin Toruń

  W niedzielę 3 czerwca spotkaliśmy się w toruńskim lesie „na Barbarce”. Podczas prelekcji dla uczestników, zatytułowanej „SZANUJ LASY PAŃSTWOWE – NASZE DOBRO NARODOWE" poruszyliśmy szereg kwestii związanych z korzyściami, jakie wynikają z troski o zieleń i treny leśne w naszym kraju i na świecie. Podstawową kwestią według uczestników spotkania jest dbanie o zachowanie czystości na terenach leśnych podczas zbierania „darów lasu” - tj. grzybów, jagód itp. oraz w każdym aspekcie obcowania z naturą. Przed biegiem, wytyczyliśmy trasę, ogólnie dostępnymi, używanymi szlakami turystycznymi. W okresie ok. 10 dni przed wydarzeniem, przeprowadziliśmy szeroką akcję informacyjną. Plakaty o biegu rozwieszone były w wielu miejscach Torunia. W mediach i na stronie K.S. Pomorzanin przedstawiony był plan wydarzenia. Uczestnicy biegu i nie tylko, otrzymali pamiątkowe ulotki, propagujące uznanie dla firmy Lasy Państwowe oraz atrakcyjne karty okolicznościowe. Regulamin przewidywał bieg leśny na dystansie 2800 m (bez ograniczenia wieku). Całe wydarzenie odbyło się w konwencji turystyczno-towarzyskiego spotkania zawodników, rodziców i sympatyków Klubu Sportowego Pomorzanin Toruń. Po zakończonym biegu, każdy uczestnik mógł posilić się obfitym podarunkiem KS Pomorzanin, w postaci różnorakiej pieczeni i smacznych kanapek. Dziękujemy zawodnikom, sympatykom oraz naszemu Partnerowi Wydarzenia Lasy Państwowe, dzięki któremu nasze spotkanie mogliśmy zorganizować. Za wsparcie inicjatywy dziękujemy również Posłowi Mariuszowi Kałużny, który jest wielkim sympatykiem sportu. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca naszego klubu z Lasy Państwowe będzie się rozwijała na wielu płaszczyznach, w tym także na dbałości o utrzymanie w dobrej kondycji ekologicznej naszych terenów leśnych. Dodajmy, że baner informacyjny z logo naszego Partnera Wydarzenia jest umieszczony na stadionie miejskim, na ogrodzeniu boiska piłkarskiego, na którym rozgrywamy mecze piłkarskie i organizujemy szereg imprez, w których udział biorą mieszańcy Torunia i okolic.
  Zapraszamy do odwiedzenia strony Lasy Państwowe


  05.07.2022

  Duże brawa dla młodzieży i ich trenerów!!!

  Młodzi piłkarze Pomorzanina oraz ich szkoleniowcy mają za sobą znakomity sezon. W każdej grupie rozgrywkowej są powody do satysfakcji, satysfakcji z codziennej pracy w minionym sezonie. Zresztą najlepszym potwierdzeniem tej opinii niech będzie podsumowanie efektów, które prezentujemy poniżej.

  A1 - II liga wojewódzka

  Juniorzy starsi prowadzeni przez trenera Bogdana Jarosza zajęli pierwsze miejsce i uzyskali awans do I ligi. Z czternastu rozegranych spotkań wygrali jedenaście. Jeden mecz zakończył się remisem, a tylko dwa razy górą byli rywale. Juniorzy starsi strzelili 55 bramek, stracili tylko 15.

  B1 - II liga wojewódzka

  Juniorzy młodsi trenowani przez Jakuba Balickiego również uplasowali się na pierwszym miejscu. W czternastu rozegranych spotkaniach tryumfowali w dziesięciu. Dwa mecze zakończyły się remisem i dwa razy musieli uznać wyższość drużyny przeciwnej. Juniorzy młodsi strzelili 56 bramek, stracili zaledwie 14. Po ostatnim meczu strzeliły korki napoju Piccolo.

  B1 - III liga okręgowa

  Drugą drużynę juniorów młodszych tworzyli zawodnicy z trzech roczników: 2005, 2006, 2007. Dzięki dobrej współpracy trenerów Balickiego i Mazura wszyscy zawodnicy mogli regularnie grać w mistrzowskich meczach. Juniorzy zajęli pierwsze miejsce w lidze. W ośmiu spotkaniach zgromadzili 17 punktów. Pięciokrotnie cieszyli się ze zwycięstwa. Zanotowali dwa remisy i raz przegrali. Strzelili rywalom 31 bramek, stracili tylko 12.

  B2 - II liga wojewódzka

  Podopieczni trenera Macieja Mazura zajęli pierwsze miejsce i awansowali do I ligi wojewódzkiej. Z dziesięciu rozegranych spotkań juniorzy młodsi wygrali osiem. Tylko w dwóch meczach górą byli ich rywale. Skuteczność? Zdobyli 42 gole, stracili tylko 17 bramek.

  D1 - III liga okręgowa

  Piłkarze kategorii młodzik szkoleni przez Sławomira Wierzchowskiego wygrali ligową rywalizację. Tym samym uzyskali awans do II ligi wojewódzkiej. Młodzi piłkarze nie przegrali żadnego spotkania!. W dwunastu meczach strzelili 61 bramek, stracili tylko 13. Imponujący bilans!!!.

  C2 - III liga okręgowa

  Podopieczni trenera Bartosza Janika zajęli drugie miejsce w lidze trampkarzy. To efekt ośmiu zwycięstw i dwóch porażek. W dziesięciu spotkaniach 45 razy pokonali bramkarzy rywali. Stracili tylko 10 goli.

  E1 - Orlik

  Najmłodsi zawodnicy Pomorzanina trenowani przez Tomasza Przyziółkiewicza rozegrali dużo spotkań. Poznali smak mistrzowskiej rywalizacji, a tym samym przekonali się, jak ważne są treningi. W meczach o punkty stworzyli wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola, a dużo z nich zakończyło się pokonaniem bramkarzy rywali.

  Wszystkim zawodniczkom (grają w drużynie młodzików) oraz zawodnikom bardzo dziękujemy za reprezentowanie barw Pomorzanina, klubu z prawie 90.letnią tradycją. Możecie być dumni z tego co robicie. Słowa uznania, gratulacje oraz podziękowania kierujemy do trenerów, rodziców i sympatyków klubu, którzy przychodzą na mecze drużyn młodzieżowych Pomorzanina. Dziękujemy również władzom miasta za finansowe wsparcie oraz sponsorom, których pomoc ma ogromne znaczenie. Wszystkim należą się wielkie brawa.

  Młodzi piłkarze Pomorzanina!

  Do zobaczenia po krótkiej wakacyjnej przerwie! Pamiętajcie! Dbajcie o swoje bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku!

  Przypominamy!!!

  Dołącz do nas! Zapraszamy wszystkich do kontaktu! Informacje o naborze w zakładce AKADEMIA.
  W nowym sezonie reprezentuj barwy Pomorzanina i osiągaj z nami kolejne sukcesy!


  27.06.2022

  Przypieczętowanie zwycięstwa

  Chełminianka Chełmno – Pomorzanin 0:1(0:0)


  Dla naszej drużyny wiodącym celem, zwycięstwem sezonu, było utrzymanie w IV lidze. Cel został osiągnięty z nawiązką. W ostatniej kolejce ekipa Jarosława Białka pokonała Chełminiankę w Chełmnie 1:0 i zakończyła rozgrywki wysoko, na 11 miejscu.
  Nasi zawodnicy pojechali do Chełmna by zaprezentować swoje sportowe umiejętności. Mieli zapewnione miejsce w IV lidze i mogli się skupić na grze, bez obawy, że jeżeli coś się nie uda, to będą tego przykre konsekwencje.
  Więcej aktywności należało się spodziewać po zawodnikach z Chełmna. Nie byli bowiem pewni swojego miejsca w IV lidze. Mimo to, więcej inicjatywy wykazywali nasi zawodnicy, utrzymując optyczną przewagę. Okazji do zdobycia gola nie brakowało, ale strzały były najczęściej niecelne lub zbyt słabe. Dawid Kuchnicki, nasz bramkarz, tylko w 30 min. został zmuszony do wykazania swoich umiejętności. Obronił groźny strzał, ku niezadowoleniu napastnika Chełminianki.
  Druga część pojedynku nie wniosła nic nowego. Nieznaczną przewagę utrzymywał Pomorzanin, który swoją wyższość udokumentował w 69min.. Wiktor Babiński sprytnie dograł do Jakuba Bollina, który efektownie zdobył jedynego gola spotkania.
  Pomorzanin, co najważniejsze, po fatalnej jesieni, zachował miejsce w IV lidze. Od sierpnia nowy sezon i miejskie derby z Elaną Toruń. Trochę szkoda, że tylko na poziomie IV ligi.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin, Joachim Trenk (76 Jakub Karolak), Kamil Woroniecki, Marek Lewandowski (63 Dawid Orlicki), Maciej Jankowski (87 Bohdan Telychko), Adrian Wróblewski.


  22.06.2022

  Najbliższe mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Chełminianka – Pomorzanin, 25.06.2022, godz.13.00 wynik
  D1, młodzik starszy, III liga okr., Pomorzanin – Mustang Ostaszewo, 25.06.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 wynik
  B1 junior młodszy, III liga okr., Pomorzanin II Toruń – Promień Kowalewo Pomorskie, 26.06.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 wynik

  22.06.2022

  Pozostajemy w IV lidze

  Pomorzanin – Pogoń Mogilno 5:0(1:0)


  Zwycięstwem 5:0 z Pogonią Mogilno nasza drużyna zapewniła sobie utrzymanie się w IV lidze. W pojedynku, który zadecydował o pozostaniu w dotychczasowym gronie, gole zdobyli: Jakub Bollin, Wiktor Babiński (2),Jakub Sajda i Maciej Jankowski.
  Po zwycięstwie nad Chemikiem naszej drużynie do utrzymania potrzebny był tylko jeden punkt. Piłkarska zasada głosi, aby zdobyć remis najlepiej grać o zwycięstwo.
  Pierwsza połowa przebiegała pomyślnie dla podopiecznych Jarosław Białka. Zespół miał przewagę, ale przy tym kłopoty ze skutecznością, bo m.in. świetnie grał bramkarz Pogoni. Dopiero w 40 min. po dośrodkowaniu Łukasza Chruścickiego, Bollin głową zdobył gola dla Pomorzanina.
  W drugiej połowie sypnęło bramkami. Trochę za sprawą rezerwowego bramkarza Pogoni, który stanął między słupkami, ale przede wszystkim dzięki determinacji naszych zawodników. Już w 47min. Babiński popisał się efektownym strzałem pod poprzeczkę. Lecz dopiero w 63 min. gdy Sajda, z podania Jankowskiego, zdobył trzecią bramkę, w szeregach naszej drużyny zapanował większy spokój. Nadal utrzymywała się przewaga Pomorzanina, która ponownie została udokumentowana zdobyciem czwartej bramki przez Babińskiego, który trafił w obrońcę gości, a odbita piłka znalazła się w bramce Pogoni. Wynik spotkania w 71min. ustalił Jankowski z podania Sajdy.
  Po tym zwycięstwie, z dorobkiem 37 pkt., nasza drużyna awansowała na 11 miejsce i co najważniejsze, na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu osiągnęła wyznaczony cel, jakim było utrzymanie w IV lidze.
  W sobotę Pomorzanin zagra na wyjeździe z Chełminianką.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski (60 Jakub Sajda), Filip Hartwich (70 Dawid Orlicki), Wiktor Babiński, Jakub Bollin, Łukasz Chruścicki (60 Joachim Trenk), Łukasz Dormowicz (70 Jakub Karolak), Kamil Woroniecki, Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski (70 Marek Lewandowski).


  16.06.2022

  Po prostu – znakomicie!!!

  Chemik Bydgoszcz – Pomorzanin 2:3(2:1)


  Nasza drużyna pokonała Chemika, który plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Pomorzanin wygrał 3:2, przegrywając do przerwy 1:2. Zwycięskiego gola zdobył Łukasz Chruścicki w doliczonym czasie gry.
  Podopieczni Jarosława Białka wiedzieli, że do meczu z Chemikiem należy podejść bez żadnych kalkulacji. Owszem zadanie nie było łatwe, wszak rywal grał u siebie i jest czołowym zespołem rozgrywek. Na dodatek po 25 minutach prowadził 2:0. Najpierw w „nomen omen” 13 min., sprawę przespali nasi obrońcy, a za ich przykładem poszedł bramkarz i gospodarze objęli prowadzenie. Po 12 następnych minutach znów była radość w zespole gospodarzy. Jednak prowadzenie Chemika nie miało odzwierciedlenia w postawie na boisku. Pomorzanin prowadził grę i przewyższał sportowo graczy z Bydgoszczy. Nadzieją powiało w 40 min. kiedy Kamil Woroniecki skutecznie wykorzystał podanie Łukasza Dormowicza. Z kontaktowym golem schodziliśmy do szatni.
  Także po przerwie Woroniecki, który już zapomniał o niewykorzystanej jedenastce z poprzedniej kolejki, albo, kto wie, może chciał się zrehabilitować, ponownie wpisał się na listę tych zawodników, którzy zdobyli bramkę. Piękny strzał z 20 m pod porzeczkę był nie do obrony. No i był remis 2:2. Szczęście nam dopisało w 75 min. kiedy napastnik Chemika ucelował w słupek. Decydująca chwila meczu nastąpiła w doliczonym czasie gry. Bramkarz Chemika niepewnie interweniował i piłkę poza linii bramkowej do siatki skierował Chruścicki. Po chwili sędzia zakończył spotkanie. Uzasadniona eksplozja radości nastąpiła w szeregach naszej ekipy.
  Są trzy punkty, ale piłka jest w grze. Pomorzanin z dorobkiem 34pkt. zajmuje 12 lokatę. Nadal nie kalkulujemy tylko przygotowujemy się do niedzielnego meczu z Pogonią Mogilno, który zostanie rozegrany na uniwersyteckim boisku przy ul. św. Józefa 17. Początek spotkania o 17.00.
  Zapraszamy serdecznie kibiców Pomorzanina i sympatyków piłki nożnej. Stawką jest utrzymanie się w IV lidze.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin (66 Łukasz Chruścicki), Łukasz Dormowicz, Kamil Woroniecki, (80 Dawid Orlicki), Jakub Sajda (66 Joachim Trenk), Wiktor Pokorowski (20 Marek Piątkowski), Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski.


  21 – 26.06.2022  13.06.2022

  Najbliższe mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Chemik Bydgoszcz – Pomorzanin, 16.06.2022, godz. 12.00;
  Pomorzanin – Pogoń Mogilno, 19.06.2022, godz.17.00, boisko UCS, Toruń, ul. św. Józefa 17
  2:3
  5:0
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., Tucholanka – Pomorzanin, 16.06.2022 2:5
  D1, młodzik starszy, III liga okr., AP Młode Talenty Toruń – Pomorzanin, 18.06.2022, godz. 10.00, boisko UCS, ul. św. Józefa 17 2:2
  B1 junior młodszy, III liga okręgowa., Stal Grudziądz – Pomorzanin, 18.06.2022 2:2
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., Pomorzanin – Pomowiec Kijewo Królewskie, 19.06.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 8:1
  A1 junior starszy, II liga woj., Polonia Bydgoszcz – Pomorzanin, 19.06.2022 2:2

  12.06.2022

  Mogło być lepiej

  Pomorzanin – Kujawianka Izbica Kujawska 1:1(0:0)


  Podziałem punktów zakończył się pojedynek Pomorzanina z Kujawianką. Nasza drużyna miała szansę na zwycięstwo. W ostatniej akcji meczu nie wykorzystano rzutu karnego.
  Pierwsza połowa nie dostarczyła specjalnych emocji. Pojedynek był wyrównany, chociaż więcej okazji do zdobycia gola mieli podopieczni Jarosław Białka. Niestety piłka albo mijała bramkę, albo strzały były sygnalizowane i bramkarz rywali nie miał kłopotu z obroną. Najlepsze okazje mieli Jakub Sajda, Adrian Wróblewski i Kamil Woroniecki. Na szczęście goście też nie potrafili skutecznie zakończyć akcji.
  Po wznowieniu gry niewiele się zmieniło. Nadal dominowały krótkie podania, dość często wycofywano piłkę pod swoją bramkę. Nieoczekiwanie w 60 min. przy biernej postawie naszych obrońców Kujawianka objęła prowadzenie. Zrobiło się nieciekawie, ale nasi zawodnicy jakby bardziej się zmobilizowali. Do remisu w 78 min., po indywidualnej akcji, doprowadził Maciej Jankowski. Po chwili zawodnik gości opuścił boisko za dwie żółte kartki. Przełożyło się to na uzyskanie większej przewagi przez nasz zespół. Szansę na zdobycie gola miał Jakub Bollin, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Nie minęła minuta i ten zawodnik został sfaulowany na polu karnym Kujawianki. Lecz „jedenastka” nie jest równoznaczna ze zdobyciem gola. Niestety ta zasada znalazła potwierdzenie. Najbardziej niezadowolony był Woroniecki, bo piłka po jego strzale przeszła nad poprzeczką. Pozostało się cieszyć z jednego punktu. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek nasz zespół z dorobkiem 31 pkt. plasuje się na 14 miejscu.
  W czwartek 16 czerwca nasza drużyna zagra z Chemikiem w Bydgoszczy, a w niedzielę 19 czerwca podejmie Pogoń Mogilno na boisku UMK. Początek spotkania o 17.00.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Filip Hartwich (77 Jakub Bollin), Wiktor Babiński, Łukasz Chruścicki (77 Dawid Orlicki), Łukasz Dormowicz, Kamil Woroniecki, Jakub Sajda (67 Joachim Trenk), Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski.


  09.06.2022

  Walkower dla Pomorzanina


  W meczu 30 kolejki Sportis Łochowo – Pomorzanin, gospodarze wygrali 1:0. Jak się okazało w drużynie Sportisu wystąpił nieuprawniony zawodnik, co znaczy, że naszej drużynie przyznano walkower. Trzy punkty sprawiły, że Pomorzanin z dorobkiem 30 pkt. awansował na 13 miejsce w tabeli.


  6.06.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Kujawianka Izbica Kujawska, 11.06.2022, godz.17.00, stadion miejski przy ul. gen. Bema 1:1
  B2 junior młodszy, II liga woj.(grupa wschodnia)., Pomorzanin – Naprzód Jabłonowo Pomorskie, 11.06.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:0
  B1 junior młodszy, II liga woj. Pomorzanin – Szubinianka Szubin, 11.06.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:0
  A1 junior starszy, II liga woj., Włókniarz Toruń – Pomorzanin, 11.06.2022 2:10
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Pomorzanin – Piast Łasin, 12.06.2022, godz. 17.30, ul. Szosa Chełmińska 75 6:2

  05.06.2022

  Okazji coraz mniej

  Sportis Łochowo – Pomorzanin 1:0(0:0)


  Bez punktów wrócili nasi piłkarze z Łochowa. Pojedynek wygrali gospodarze 1:0 i tym samym, nie wykorzystaliśmy okazji na bardzo potrzebne punkty, okazji, których nie zostało już wiele. Raptem cztery.
  Mecz ze Sportisem, jeśli chodzi o grę Pomorzanina, był bardzo podobny do tego z poprzedniej kolejki, z Liderem Włocławek. Ponownie brakowało pomysłu na stworzenie dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Owszem wszyscy zawodnicy wykazywali dużą chęć do gry, ale było zbyt wiele niecelnych podań, co sprawiało wrażenie chaosu. Natomiast gospodarze już w 9 min. mieli świetną okazją na objęcie prowadzenia. Lecz z pojedynku „sam na sam” zwycięsko wyszedł nasz bramkarz, Dawid Kuchnicki. Szczęście do nas się uśmiechnęło w 55 min., kiedy piłka trafiła w poprzeczkę. Niestety nie udało się uratować czystego konta. W 80 min., do niemrawo wybitej piłki z linii obrony, dobiegł napastnik Sportisu i strzałem z ok. 16m zdobył zwycięskiego gola.
  Nasza drużyna zajmuje 16 miejsce z dorobkiem 27pkt. Na trzynastym miejscu jest Chełminianka, która ma na koncie o jeden punkt więcej. Więc gra jest ciągle otwarta. Tylko trzeba wygrać! Najlepiej już w najbliższą sobotę.
  A w sobotę 11 czerwca nasza drużyna podejmie Kujawiankę z Izbicy Kujawskiej. Mecz na stadionie przy ul. gen. Bema rozpocznie się o 17.00. Kibiców „Pomorka” i sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy. Doping bardzo się przyda, bo dopóki piłka w grze, szansa na utrzymanie w IV lidze ciągle pozostaje.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski (86 Joachim Trenk), Wiktor Babiński, Jakub Bollin (70 Łukasz Chruścicki), Kamil Woroniecki, Jakub Sajda (70 Łukasz Dormowicz), Wiktor Pokorowski, Maciej Jankowski, Dawid Orlicki (86 Filip Hartwich), Adrian Wróblewski.


  31.05.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Sportis Łochowo – Pomorzanin, 04.06.2022 1:0
  A1 junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – Pogoń Mogilno, 01.06.2022, godz. 17.00, ul. Szosa Chełmińska 75 9:1
  B1 junior młodszy, III liga okręgowa., Promień Kowalewo Pomorskie – Pomorzanin, 01.06.2022 1:6
  B2 junior młodszy, II liga wojewódzka (grupa wschodnia)., Pomorzanin – Sparta Brodnica, 04.06.2022,godz.10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 4:1
  D1 młodzik starszy, III liga okr., Pomorzanin – Orzeł Głogowo, 04.06.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 10:0
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., UKS SMS Włocławek – Pomorzanin, 04.06.2022 4:1
  A1 junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – Orzeł Służewo, 05.06.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:0
  B1 junior młodszy, III liga okręgowa., Pomorzanin – Legia Chełmża, 05.06.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 5:0
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Wojownik Wabcz – Pomorzanin, 05.06.2022 0:7

  30.05.2022

  Bez sekcji piłki nożnej kobiet

  Z przyczyn organizacyjnych w połowie tego miesiąca została rozwiązana sekcja piłki nożnej kobiet.


  29.05.2022

  Liczy się zwycięstwo

  Pomorzanin – Lider Włocławek 1:0(0:0)


  Bramka zdobyta przez Macieja Jankowskiego zapewniła naszej drużyny trzy punkty, niezwykle cenne w rywalizacji o utrzymanie się w IV lidze.
  Mecz z Liderem miał duże znaczenie dla obu zespołów. Jednak atut własnego boiska wskazywał, że to Pomorzanin jest faworytem pojedynku. Rzeczywiście przebieg spotkania to potwierdził. Podopieczni Jarosława Białka od początku uzyskali wyraźną przewagę. Lecz tylko optyczną przewagę, wszak nie potrafili swojej wyższości przełożyć na zdobyte gole. A okazji było aż nadto. Skromnie licząc Pomorzanin po pierwszej połowie mógł prowadzić przynajmniej 3:0. Niestety znakomite okazje nasi zawodnicy kończyli słabym strzałem w środek bramki, w której, bez żadnego wysiłku, piłkę przejmował włocławski bramkarz. Gola mogli zdobyć: Maciej Jankowski, Jakub Sajda , Łukasz Dormowicz, by wymienić tylko tych, którzy mieli najlepsze sytuacje do wpisania się na listę strzelców. Dodać należy, że goście ani razu nie stworzyli zagrożenia pod bramką Pomorzanina.
  W drugiej części obraz gry był powtarzalny. Znów duża przewaga, fatalne dośrodkowania i piłka mijała bramkę Lidera lub trafiała w ręce bramkarza. Na pewno o sporym pechu może mówić Jankowski, najbardziej pracowity zawodnik Pomorzanina. Także Sajda się starał, choć nie zawsze wybierał najlepszy wariant rozegrania. Dopiero akcja w 79 minucie okazała się skuteczna. Piłka po silnym strzale Jankowskiego wpadła do siatki Lidera. Strata gola sprawiła, że włocławianie stali się bardziej aktywni, ale nie na tyle by odrobić stratę, tym bardziej, że nasi piłkarze wcale nie zadowolili się skromnym prowadzeniem. Kilka minut przed końcem meczu najbardziej wyborną okazję miał Chruścicki, lecz za mocno przelobował bramkarza i piłka wylądowała za bramką.
  Reasumując, najważniejsze, Pomorzanin wygrał, zdobył trzy punkty i dołączył do grupy czterech zespołów, które mają po 27 punktów i bronią się przed spadkiem. W tej grupie jest Lider. Unia Gniewkowo z 24 pkt. zajmuje przedostatnie miejsce. Tabelę zamyka drużyna z Aleksandrowa Kujawskiego z 19 pkt.. Z ligą pożegnają się trzy ekipy. Do zakończenia rozgrywek pozostało 5 kolejek. Czyli jeszcze wiele zdarzyć się może.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Jakub Bollin (89 Joachim Trenk), Łukasz Dormowicz, Kamil Woroniecki, Jakub Sajda (80 David Pytel), Wiktor Pokorowski (69 Łukasz Chruścicki), Maciej Jankowski, Dawid Orlicki, Adrian Wróblewski.


  24.05.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Lider Włocławek, 29.05.2022, godz.17.00, stadion przy ul. gen. Bema 1:0
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Wisła Nowe – Pomorzanin, 28.05.2022 Gospodarze nie przystąpili do spotkania
  B1 junior młodszy, II liga woj., Cuiavia Inowrocław – Pomorzanin, 28.05.2022 0:0
  A1 junior starszy, II liga woj., UKS SMS II Włocławek – Pomorzanin 28.05.2022 1:0
  B2 junior młodszy, II liga woj. (grupa wschodnia), Włókniarz Toruń – Pomorzanin, 28.05.2022, godz. 12.30, ul. Przy Skarpie 2a 5:3
  B1 junior młodszy, III liga okr., Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin, 29.05.2022 4:4
  Orlik E1, Grupa Toruń, Błękitni Podwiesk /Naprzód Jabłonowo /GKS Górsk / Pomorzanin, 29.05.2022, godz. 10.30, Podwiesk Pomorzanin – Błękitni 7:3
  Pomorzanin – Naprzód 3:0
  Pomorzanin – GKS Górsk 7:3
  D1 młodzik starszy, III liga okr., GKS Górsk – Pomorzanin, 29.05.2022 3:6

  22.05.2022

  Bez postępu

  Start Pruszcz – Pomorzanin 3:2(3:0)


  W meczu Startu z Pomorzaninem strzelono 5 goli. Szkoda, ale o jedną bramkę więcej zdobyli gospodarze. Nasza drużyna zajmuje przedostanie miejsce w tabeli.
  Losy spotkania rozstrzygnęły się w I połowie. Bo jak inaczej stwierdzić, jeśli gospodarze po 45 min. prowadzili 3:0. W drugiej części mogli się skupić tylko na „pilnowaniu” wyniku. I tak też zrobili. Start objął prowadzenie już w 11 minucie po samobójczym golu Roberta Stolarskiego. To drugi „swojak „ naszego piłkarza, na dodatek mecz po meczu. Lecz nie należy winić naszego zawodnika. Piłka w podbramkowym zamieszaniu odbiła się od Stolarskiego i akcja została zakończona. W krótkim czasie gospodarze cieszyli się ze zdobycia drugiej bramki, w której napastnik gospodarzy był zwyczajnie szybszy od naszych obrońców. Pięć minut później, w 20min., było 3:0 dla Startu. Wybitą przez naszego zawodnika przejął gracz Startu i z ok. 18 m celnie przymierzył. Nasi piłkarze mieli kilka okazji do zmiany wyniku, lecz strzały były niecelne, albo zbyt słabe i sygnalizowane.
  W drugiej części Pomorzanin zdobył dwa gole. W 53 min. Jakub Sajda znakomicie wykorzystał podanie Jakuba Bollina, a 20 min. później Stolarski po rzucie rożnym ustalił wynik meczu. Niewiele brakowało do odrobienia strat, wszak piłka po zagraniu naszych zawodników, o centymetry mijała bramkę Startu. Owszem w drugiej połowie przewaga podopiecznych Jarosław Białka nie podlegała dyskusji, ale ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.
  Kolejny mecz Pomorzanina zagra w niedzielę 29 maja z Liderem Włocławek. Początek spotkania na stadionie przy ul. gen. Bema o 17.00.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Łukasz Dormowicz (46 Łukasz Chruścicki), Dawid Orlicki, Adrian Wróblewski, Marek Piątkowski, Wiktor Pokorowski (80 David Pytel), Kamil Woroniecki, Jakub Sajda, Maciej Jankowski, Jakub Bollin.


  18.05.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Start Pruszcz – Pomorzanin, 21.05.2022, godz.16.00 3:2
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Pomorzanin – Legia Chełmża, 20.05.2022, godz. 20.10, ul. Szosa Chełmińska 75 1:2
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., Pomorzanin – BKS Bydgoszcz, 21.05.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 7:0
  B2 junior młodszy, II liga wojewódzka (grupa wschodnia)., Pomorzanin – Wisła Nowe, 21.05.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 6:0
  D1 młodzik starszy, III liga okr., TAF Toruń – Pomorzanin, 22.05.2022,godz. 09.00, ul. Przy Skarpie 1:2
  A1 junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – Victoria Niemcz Osielsko, 22.05.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 5:2
  Orlik E1, Grupa Toruń, Mustang II Łysomice/ TAF II Toruń / Pomorzanin, 22.05.2022, godz. 15.00 Orlik w Łysomicach Pomorzanin-Mustang 0:1
  Pomorzanin-TAF 2:2
  B1 junior młodszy, III liga okręgowa., Promień Kowalewo Pomorskie – Pomorzanin Przełożony na 01.06.2022

  16.05.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Pomorzanin – BKS Bydgoszcz, 14.05.2022, godz.16.00, stadion przy ul. gen. Bema 2:3
  Seniorki, IV liga grupa kujawsko-pomorska, KKP II Bydgoszcz – Pomorzanin, 14.05.2022 3:0(wo), nasza drużyna zrezygnowała z wyjazdu na mecz
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka, Skra Paterek – Pomorzanin, 14.05.2022 3:3
  B2 junior młodszy, II liga wojewódzka (grupa wschodnia), Drwęca Golub Dobrzyń – Pomorzanin, 14.05.2022 5:3
  A1 junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – Lech Rypin, 15.05.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 1:0
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Błękitni Podwiesk – Pomorzanin, 15.05.2022 1:8
  D1 młodzik starszy, III liga okr., Flisak Złotoria – Pomorzanin, 15.05.2022 1:7
  B1 junior młodszy, III liga okręgowa., Pomorzanin – Stal Grudziądz, 15.05.2022,godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 0:1
  Orlik E1, Grupa Toruń, Wojownik Toruń / Żak Zbiczno / Pomorzanin, 15.05.2022 Pomorzanin – Żak Zbiczno 5:3,
  Pomorzanin – Młode Lwy Kowalewo 3:0,
  Pomorzanin – Wojownik Wabcz 1:1

  15.05.2022

  Pechowa porażka

  Pomorzanin – BKS Bydgoszcz 2:3(0:1)


  Piłkarze BKS Bydgoszcz wygrali z Pomorzaninem w pojedynku, z którego uzyskane punkty są szczególnie cenne w rywalizacji o utrzymanie się w lidze. Po meczu wyżej w tabeli są bydgoszczanie. Nasz zespół jest w strefie spadkowej. Do końca rozgrywek jeszcze siedem kolejek, czyli na boisku można wygrać 21 punktów.
  Przegrana z BKS Bydgoszcz 2:3 jest przykrą niespodzianką. Był to mecz z kategorii tych najważniejszych, mecz z sąsiadem w tabeli, który walczy o utrzymanie. Trzeba przyznać, że od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali goście. Dyktowali warunki gry, opanowali środek boiska i w łatwy sposób organizowali akcje w bliskiej odległości od naszej bramki. Ekipa Jarosława Białka nie miała pomysłu na przejęcie inicjatywy. Pierwszy strzał na bramkę rywala oddano po upływie 21 minut. Po tym niecelnym uderzeniu można mówić o dużym pechu. Piłka po zagraniu Macieja Jankowskiego odbiła się od poprzeczki i spadła tuż przed linią bramkową. W zamieszaniu szczęśliwie została wybita przez bydgoszczan. W 23min. rzut wolny połączony z interwencją Roberta Stolarskiego, naszego obrońcy, okazał się szczęśliwy dla BKS. Piłka wpadła do bramki Pomorzanina. Pech bez dyskusji. Cóż, zdarza się na boiskach piłki nożnej. Lecz ta akcja w pewnym sensie „ustawiła” mecz. Nadal przeważali goście, którzy po przerwie też radzili sobie lepiej. Nadzieja pojawiła się w 53 minucie, kiedy efektownym strzałem z ponad 30m, w prawe górne okienko, popisał się Jakub Bollin. Niestety lepszy nastrój został zmącony dwie minuty później, kiedy goście po rzucie rożnym zdobyli drugą bramkę. Na dodatek krótko po tym, w 60min., po niepotrzebnym faulu na naszym polu karnym, goście prowadzili 3:1. Tuż przed końcem spotkania w 88 min., nadzieję na dobry wynik pobudził Bollin wykorzystując rzut karny. Jednak na odrobienie strat zabrakło czasu i siły uderzenia, gdyż przez końcowe 20 minut graliśmy w osłabieniu, po dwóch żółtych kartkach Wiktora Babińskiego.
  W sobotę, 21 maja, Pomorzanin zagra w Pruszczu ze Startem.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski (76 Dawid Orlicki), Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin, Łukasz Chruścicki (56 Jakub Sajda), Łukasz Dormowicz, Kamil Woroniecki (46 Marek Piątkowski), Wiktor Pokorowski (77 Jakub Karolak), Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski.


  7.05.2022

  Bez punktów

  Notecianka Pakość – Pomorzanin 1:0(1:0)


  Po wygranym meczu z liderem, Unią z Solca Kujawskiego, nasza drużyna musiała uznać wyższość Notecianki Pakość, która plasuje się w środkowej części tabeli. Gospodarze strzelili gola w 19 min. i utrzymali wynik do końca meczu.
  Pomorzanin zagrał przyzwoicie, lecz nie na tyle dobrze, by przynajmniej zremisować. Gospodarze w 19 min. wykorzystali nieporozumienie w naszych szeregach i pokonali Dawida Kuchnickiego. Zawodnicy Jarosław Białka przeprowadzali śmiałe ataki, ale zawodziła skuteczność. Okazji do odrobienia straty nie brakowało, tyle że, większość strzałów mijała bramkarski prostokąt. Natomiast gospodarze umiejętnie się bronili i z powodzeniem opóźniali grę. Dzięki temu „dowieźli” korzystny dla siebie rezultat.
  Po tym meczu Pomorzanin nadal zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 24 pkt. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze 8 spotkań, czyli na boisku są 24 punkty. A to oznacza, że w IV lidze grupy kujawsko-pomorskiej zmagania o awans do III ligi, jak i o utrzymanie w tym gronie, będą raczej trwać do ostatniej kolejki. Zatem nudy nie będzie.
  W sobotę, 14 maja, Pomorzanin na toruńskim boisku przy ul. Bema podejmie BKS Bydgoszcz. Początek spotkania o 16:00.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin, Łukasz Chruścicki (71 Dawid Orlicki), Kamil Woroniecki (77 Jakub Karolak), Łukasz Dormowicz, Wiktor Pokorowski (86 Joachim Trenk), Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski


  4.05.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Notecianka Pakość – Pomorzanin, 07.05.2022 1:0
  Kobiety, IV liga grupa kujawsko – pomorska, Pomorzanin – Wda/Strażak Przechowo (Świecie), 08.05.2022, godz. 15.45, ul. Szosa Chełmińska 75 3:1
  Orlik E1, Grupa Toruń, Pomorzanin / Cyklon Kończewice, LZS Świedziebnia, 07.05.2022, godz. 11.00 Orlik w Toruniu, ul. Ugory 103/105 Pomorzanin – Cyklon Kończewice 6:1
  Pomorzanin – LZS Świedziebnia 7:2
  D1 młodzik starszy, III liga okr., Mustang Ostaszewo – Pomorzanin, 07.05.2022, godz. 16.30, w Toruniu, ul. Szosa Chełmińska 75 0:5
  A1 junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – Polonia Bydgoszcz, 08.05.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 2:1
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., Pomowiec Kijewo Królewskie – Pomorzanin, 08.05.2022 0:3
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Piast Łasin – Pomorzanin, 08.05.2022 3:7

  1.05.2022

  Zwycięstwo z liderem!!!

  Pomorzanin – Unia Solec Kujawski 2:0(1:0)


  Wspaniały początek i znakomite zakończenie. Pomorzanin pokonał Unię Solec Kujawski po golach Wiktora Babińskiego w 3 min. i Łukasza Dormowicza w doliczonym czasie gry. W minioną sobotę drużyna Jarosław Białka stanęła przed trudnym wyzwaniem. Na toruńskim boisku przy ul. Bema rywalem był niezwykle skuteczny lider tabeli, Unia z Solca Kujawskiego. Bilans bramek 86-25może budzić respekt. Przed meczem remis byłby sukcesem. A tu proszę! Nasi zawodnicy przystąpili do rywalizacji niezwykle skoncentrowani. Ale dodajmy, sama koncentracja, bez umiejętności, niewiele by dała. Od samego początku gra toczyła się w dużym tempie, z przewagą Pomorzanina. Już w 2 min. dogodną okazję z bliskiej odległości miał Łukasz Chruścicki. Strzelił celnie, ale bramkarz obronił, wybijając piłkę na róg. Wykonawcą rzutu rożnego był Wiktor Pokorowski a … Wiktor Babiński ulokował piłkę w siatce Unii. Takiego początku chyba nikt się nie spodziewał. Nie tylko początku. Nasza drużyna była równorzędnym partnerem i co rusz stwarzała groźne sytuacje przed bramką Unii. Ich autorami byli Chruścicki, Maciej Jankowski, który silnym strzałem w 13 min był bliski zdobycia gola. Znakomicie w bramce, i na przedpolu, spisywał się Dawid Kuchnicki, któremu zawdzięczamy czyste konto. Bronił trudne strzały i brylował na polu karnym po stałych fragmentach gry. Do przerwy goście, mimo starań, nie zdołali doprowadzić do remisu.
  Po wznowieniu gry dominowała Unia, lecz gra toczyła się w środkowej części boiska. Było klika akcji, z których goście mogli zdobyć gola, ale uważna i zdeterminowana postawa naszych zawodników, oraz, przyznajmy, trochę szczęścia, sprawiły, że Unia nie zdobyła gola. Ba, gdy wydawało się że wynik 1:0 utrzyma się do końca meczu, Pomorzanin po kontrze zdobył bramkę w doliczonym czasie gry. Jego strzelcem był Łukasz Dormowicz, który wcześniej miał dwie świetne okazje, lecz chyba za wcześnie decydował się na oddanie strzału. Natomiast w 92 min. przyjął podanie Jankowskiego i tym razem był skuteczny, 2:0 oraz ogromna radość ze zwycięstwa nad liderem. Po meczu Białek nie krył zadowolenia. - Bardzo się cieszę z przebiegu tego spotkania. Wygraliśmy z drużyną bardzo dobrze zorganizowaną, z drużyną, która gra świetną piłkę i jest dojrzała taktycznie. Jestem dumny z moich zawodników. Wszyscy dali z siebie maksimum. Lecz pamiętajmy gra się toczy. Teraz już myślę o następnym meczu – podsumował trener Pomorzanina.
  Po 25 kolejce Pomorzanin awansował na 14 miejsce, lecz pamiętajmy, że różnica pomiędzy drużynami, w dorobku punktowym w dolnej części tabeli, jest nieznaczna i każdy następny mecz ma ogromne znaczenie w rywalizacji o utrzymanie się w IV ligowym gronie.
  W sobotę, 7 maja, nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Notecią Pakość.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin, Łukasz Chruścicki (81 Kamil Woroniecki), Łukasz Dormowicz, Wiktor Pokorowski (88 Joachim Trenk), Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski.


  1% podatku

  Szanowni Państwo!

  Kolejny raz jest możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku z rocznej deklaracji PIT, na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Do takich organizacji zalicza się również nasz klub Pomorzanin Toruń.
  KS Pomorzanin Toruń jest najstarszym klubem sportowym Torunia. Powstał w 1935 roku, czyli istnieje 87 lat. W naszym klubie wychowano m.in. siedmioro olimpijczyków. Bogatą historię klubu wypełniają rezultaty na arenie międzynarodowej, udział w Mistrzostwach Świata i Europy, liczne tytuły Mistrzostw Polski zarówno w zmaganiach drużynowych oraz indywidualnych. Reprezentanci Pomorzanina zdobyli w tej rywalizacji bez mała 400 medali. Obecnie w klubie działają dwie sekcje: hokeja na trawie i piłki nożnej. W głównej mierze skupiamy się na szkoleniu dzieci i młodzieży. W tym zakresie pracą trenerską obejmujemy około 200 adeptów sportu. Każda pomoc finansowa jest dla nas bezcenna, wszak pozwala na utrzymanie działalności klubu.

  Uprzejmie prosimy o przekazanie 1% dla naszego klubu.

  Jak przekazać 1% podatku? – na podstawie druku PIT-37


  27.04.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Unia Solec Kujawski, 30.04.2022, godz.16.000, stadion przy ul. gen. Bema 2:0
  D1 młodzik starszy, III liga okr., Pomorzanin – AP Młode Talenty Toruń, 26.04.2022, godz. 17.15, ul. Szosa Chełmińska 75 7:1
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Pomorzanin – Wojownik Wabcz, 26.04.2022, godz. 18.35, ul. Szosa Chełmińska 75 Wojownik nie przyjechał na mecz
  A1 junior starszy, II liga woj., Pogoń Mogilno - Pomorzanin, 27.04.2022 1:6
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., Pomorzanin – Tucholanka BS Hydromat Tuchola, 30.04.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 2:0
  Orlik E1, Grupa Toruń, Pomorzanin / Start Toruń / Włókniarz Toruń / Wisła Toruń, 30.04.2022, Orlik w Toruniu, ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6 Pomorzanin – Start 2:3
  Pomorzanin – Wisła 2:5
  Pomorzanin – Włókniarz 1:4
  B1, junior młodszy, III liga okręgowa, Legia Chełmża – Pomorzanin, 01.05.2022 0:5

  24.04.2022

  Inauguracyjny remis pań!

  Pomorzanin – Mustang Wielgie 1:1(1:1)


  Wiosenne rozgrywki zawodniczki Pomorzanina rozpoczęły od remisu z Mustangiem Wielgie. Gola dla naszej ekipy zdobyła Adrianna Lipowska.
  Początek spotkania należał do drużyny przyjezdnej. Ale tylko początek, udokumentowany objęciem prowadzenia. Gol był rezultatem kontrataku i bramkarka Klaudia Siuda praktycznie w sytuacji sam na sam musiała uznać wyższość rywalki. Jeszcze przez chwilę po stracie bramki nasze zawodniczki były dość niepewnie w swoich poczynaniach. Były straty piłki, przegrane pojedynki indywidualne, słowem brakowało uporządkowanej gry. Z czasem nasza drużyna przejęła kontrolę nad przebiegiem spotkania. W efekcie po upływie 20 min. od straty bramki do remisu doprowadziła Adrianna Lipowska. Wynik utrzymał się do przerwy, ale minimalną przewagę utrzymywały podopieczne Mariusza Łangowskiego.
  W drugiej części więcej z gry miały nasze zawodniczki. Aktywna była Justyna Frankowska, świetnie akcje rozgrywała Marta Ossowska, a na obronie Daria Gul znakomicie rozbijała ataki rywalek. Do zwycięstwa zabrakło tylko szczęścia. Po długim podaniu z prawej strony boiska znakomity strzał oddała Marta Muszyńska. Niestety zabrakło kilku centymetrów. Piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła w pole karne. Rywalki też miały okazję do zmiany wyniku, ale najczęściej ich akcje kończyły się przed polem karnym lub z powodzeniem interweniowała Siuda.
  Warto zaznaczyć, że trener miał do dyspozycji zaledwie 13 zawodniczek. Wyróżniająca się Miroslava Fisenko nie zagrała w drugiej połowie, wszak po chorobie nie jest jeszcze w pełni sił.

  Pomorzanin: Klaudia Siuda – Natalia Arbuz, Adrianna Urbańska, Daria Gul, Monika Borowiec, Adrianna Lipowska, Marta Muszyńska (71 Ada Szymańska), Kinga Troszyńska, Marta Ossowska, Miroslava Fisenko (46 Justyna Frankowska), Karolina Ostrowska


  24.04.2022

  Brawo Maciej!

  Cuiavia Inowrocław – Pomorzanin 0:1(0:0)


  Trzy cenne punkty zainkasowali nasi piłkarze pokonując w Inowrocławiu tamtejszą Cuiavię 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Maciej Jankowski.
  Niedosyt, jaki powstał po remisie z Orlętami na własnym boisku, sprawił, że drużyna zamierzała zdobyć więcej na wyjeździe. Jednak osiągnięcie celu nie było łatwe. Owszem gospodarze nie stworzyli groźnych sytuacji ofensywnych, ale za to w obronie grali uważnie i nie pozwalali na wejście w swoje pole karne. Było kilka okazji na strzelenie gola, ale do przerwy jedynie nasza ekipa uzyskała optyczną przewagę.
  Po wznowieniu gry rywalizacja stała się bardziej dynamiczna. Ponownie dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Jarosław Białka. Jednak wymierną przewagę uzyskali dopiero w 73 minucie. Po dośrodkowaniu Wiktora Babińskiego, piłkę tuż za polem karnym przyjął Jankowski i strzałem w dolny lewy róg pokonał bramkarza Cuiavii. Obie drużyny do końca spotkania próbowały atakować, ale wynik nie uległ zmianie. Dzięki trzem punktom Pomorzanin ponownie zajmuje 16 lokatę, z dorobkiem 21 pkt.. Wyniki tej kolejki sprawiły, że w dolnej części tabeli różnice punktowe są niewielkie. Orlęta z 18pkt.zamykają tabelę, a Cuiavia z 25pkt. jest na 12 miejscu. W najbliższą sobotę, 30 kwietnia, do Torunia przyjedzie lider Unia Solec Kujawski, która imponuje skutecznością. Mecz na stadionie przy ul. gen. Bema rozpocznie się o 16.00.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin, Łukasz Chruścicki, Łukasz Dormowicz, Wiktor Pokorowski (90 Joachim Trenk), Maciej Jankowski (87 Jakub Karolak), Adrian Wróblewski.


  19.04.2022

  Remis. Szczęśliwy!!

  Pomorzanin – Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:1(0:0)


  Nie tego spodziewali się sympatycy „Pomorka”. W meczu z Orlętami Aleksandrów Kujawski, zamykającymi tabelę, nasza ekipa zdołała jedynie zremisować 1:1, zdobywając gola na 3 min. przed końcem meczu. Wcale nie znaczy, że podopieczni Jarosława Białka grali źle. Wręcz przeciwnie. Przez cały mecz przeważali, lecz zaprezentowali porażającą nieskuteczność. Nie ma sensu wymieniać, kto zaprzepaścił dogodną sytuację. Wystarczy donieść, że gdyby Pomorzanin wygrał ten mecz, dodajmy, na własnym boisku, nawet 5:0, nikt, nawet przeciwnik, nie miałby pretensji. Niestety stało się inaczej, zaledwie zremisowaliśmy 1:1. A mogło być gorzej! W 61 min. po rzucie rożnym, nasz obrońca nie trafił w piłkę, a doświadczony Witucki, skierował ją do naszej bramki. Po stracie gola nastąpiła szarża naszej drużyny, szkoda, ale mało efektywna. Wszak dopiero na trzy minuty przed końcem pojedynku Łukasz Dormowicz, w podbramkowym młynie po rzucie karnym, wepchnął piłkę do bramki Orląt.
  Czy warto pisać więcej? No może jedynie tyle, że konsekwencją nieporadności strzeleckiej jest spadek na 17 miejsce. Orlęta są na 18. Zamykają tabelę. Nie tracimy nadziei. W sobotę 23 kwietnia Pomorzanin zagra w Inowrocławiu z Cuiavią.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Marek Piątkowski, Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin, Łukasz Chruścicki (74 Bartosz Szprenglewski, 90 Robert Wesołowski), Łukasz Dormowicz, Jakub Sajda, Wiktor Pokorowski, Dawid Orlicki, Adrian Wróblewski (34 Joachim Trenk ,74 Robert Stolarski).


  19.04.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Cuiavia Inowrocław – Pomorzanin, 23.04.2022, godz. 16.00 0:1
  Kobiety, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Mustang Wielgie, 24.04.2022, godz. 17.15, ul. Szosa Chełmińska 75 1:1
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Pomorzanin – Wisła Nowe, 23.04.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 Przełożony na prośbę gości
  A1 junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – Włókniarz Toruń, 24.04.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 6:2
  B1, junior młodszy, III liga okręgowa, Pomorzanin – Unia Wąbrzeźno, 24.04.2022. Godz. 12.00, boisko w Brodnicy, Królowej Jadwigi 5 6:4
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka. Szubinianka Szubin – Pomorzanin, 24.04.2022. Godz. 15.00, boisko w Szubinie, Jana Pawła II 14 1:5

  12.04.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Orlęta Aleksandrów Kujawski 16.04.2022, godz. 16.00, stadion miejski, ul. Gen. Bema 1:1
  B2, junior młodszy, II liga wojewódzka, (grupa wschodnia), Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Pomorzanin, 14.04.2022 4:8
  B2, junior młodszy, II liga wojewódzka, (grupa wschodnia), Węgrowianka Węgrowo – Pomorzanin, 16.04.2022 Węgrowianka wycofała się z rozgrywek

  11.04.2022

  Współczujemy!

  Ze smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Ojca Adriana Wróblewskiego, naszego piłkarza z IV ligowej drużyny. Zarząd, zawodnicy oraz sportowa społeczność KS Pomorzanin Toruń składa Adrianowi szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca! O smutnym zdarzeniu Adrian dowiedział się w sobotę, na krótko przed meczem Pomorzanina ze Spartą. Mimo osobistej tragedii nie zrezygnował z występu. Adrian zwycięstwo nad Spartą zadedykował Ojcu.


  10.04.2022

  Trzecie wiosenne zwycięstwo

  Pomorzanin – Sparta Brodnica 2:0


  Pomorzanin na własnym boisku pokonał 2:0 Spartę Brodnica, która zajmuje miejsce w czołówce tabeli. Gole zdobyli Kamil Woroniecki z karnego oraz Maciej Jankowski.
  Na początek krótka refleksja. Nasza drużyna rozpoczęła wiosenne rozgrywki od spotkań z ekipami z dużym dorobkiem punktowym. Wda, Włocłavia, Lech czy Sparta to ścisła czołówka. Z kolei nasz zespół przystąpił do wiosennych rozgrywek mocno przebudowany, by nie napisać zupełnie nowym składzie. Z podstawowym celem, jakim jest utrzymanie się w IV lidze. Po pięciu kolejkach, i piłkarze, i trener Jarosław Białek, i cały sztab szkoleniowy mogą mieć powody do zadowolenia. Choć Białek należy do tych szkoleniowców, którzy patrzą w przyszłość i obiecuje zawodnikom nadal ciężką pracę.
  Mecz ze Spartą rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Goście przyjechali wygrać i przez początkowe 20 min. dyktowali warunki. Świetnie radzili sobie z powstrzymywaniem ataków Pomorzanina i dążyli do objęcia prowadzenia. Lecz nasi piłkarze skutecznie im przeszkadzali i nie rezygnowali z akcji ofensywnych. Ta pierwsza, bardzo groźna, pojawiła się za sprawą Jakuba Sajdy, bardzo aktywnego w całym meczu. W 23 min. po solowym rajdzie niespodziewanie oddał strzał na bramkę. Piłka trafiła w słupek, a efektowna dobitka Macieja Jankowskiego nie okazała się efektywna. Lecz od tego momentu przeważali nasi piłkarze. Obrońcy Sparty najwięcej zajęcia mieli przy powstrzymaniu Łukasza Chruścickiego. Jedna ich interwencja zakończyła się faulem na polu karnym. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Kamil Woroniecki, który w 27 min. zastąpił kontuzjowanego Wiktora Pokorowskiego. Objęcie prowadzenia uskrzydliło naszych piłkarzy. Jeszcze przed przerwą goście mogli się cieszyć, że silny strzał Chruścickiego poszybował nad poprzeczką, a strzał głową Roberta Stolarskiego przejął bramkarz.
  Po wznowieniu, gra stała się bardziej dynamiczna, ale też i chaotyczna. Tak na „oko” lepsze wrażenie sprawiali goście, którym nie pozostało nic innego, jak atakować, by nie przegrać meczu. Trzeba przyznać, że konstruowali akcje z dużą determinacją. Lecz nasi zawodnicy skutecznie kontrolowali te zagrania i na 25 min. przed końcem meczu znów byli równorzędnym partnerem. W 70 min. ponownie z piłką na polu karnym znalazł się Chruścicki, a będący obok Jankowski, efektownym strzałem z półobrotu zmienił rezultat spotkania. Wynik 2:0 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego, chociaż spokojnie nie było, bo Sparta nie zrezygnowała z ofensywnej gry.
  W tabeli nadal bez zmian, 16 lokata, ale na koncie już 17 pkt., z czego 10 zdobytych wiosną.
  W sobotę, 16 kwietnia, Pomorzanin na własnym boisku podejmie Orlęta Aleksandrów Kujawski. Początek meczu na stadionie miejskim przy ul. gen. Bema o 16.00. Sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski (67 Dawid Orlicki), Marek Piątkowski, Filip Hartwich, Jakub Bollin (87 Bartosz Szprenglewski), Łukasz Chruścicki, Łukasz Dormowicz, Jakub Sajda, Wiktor Pokorowski (27 Kamil Woroniecki), Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski.


  2.04.2022

  Zapraszamy na reprezentacyjną siatkówkę!!


  Od 7 do 9 kwietnia w Arenie Toruń odbędzie się turniej eliminacyjny mistrzostw Europy U20 mężczyzn w siatkówce, którego współorganizatorem jest Miasto Toruń. Zapraszamy sympatyków sportu na mecze z udziałem Hiszpanii, Turcji, Ukrainy i Polski. Tylko zwycięzca weźmie udział w siatkarskich finałach kontynentu! Szczegóły poniżej.

  Kto pojedzie na Mistrzostwa Europy U20 mężczyzn?

  Reprezentacje Polski, Ukrainy Turcji i Hiszpanii zaczynają rywalizację o jedno miejsce w siatkarskich finałach kontynentu!
  Zapraszamy na turniej kwalifikacyjny!
  Termin: 7-9 kwietnia
  Miejsce: Arena Toruń
  Zobacz na żywo złotą drużynę Michała Bąkiewicza - aktualnych Mistrzów Świata U19.
  Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest bezpłatny!
  Więcej informacji: https://bit.ly/KwalifikacjeMEu20Toruń


  8.04.2022

  Od przedszkola do seniora

  Pomorzanin podpisał umowę z Gwiazdą Toruń o współpracy w zakresie szkolenia młodzieży. W Gwieździe pod okiem 11 trenerów szkoliło się około 350 dzieci i młodzieży, w „Pomorku” pod opieką 9 szkoleniowców jest około 150 młodych adeptów piłki nożnej.

  Według zapisu w umowie, Gwiazda będzie prowadzić szkolenia do wieku trampkarza, po czym do wieku juniora zawodnicy będą kontynuowali treningi w Pomorzaninie. W konsekwencji najlepsi trafią do seniorskich zespołów. Poza tym oba kluby będą nadal prowadziły zajęcia z dziećmi i młodzieżą pod swoim szyldem.
  – Proponujemy pełną ścieżkę rozwoju poprzez dalsze treningi w grupach juniorskich i seniorskich w Pomorzaninie. Na co dzień korzystamy z orlików przy szkołach, a także z obiektów MOSiR-u i z nowego boiska UMK. Bardzo zależało nam na kontynuacji szkolenia naszych adeptów i stąd podpisanie umowy – powiedział Piotr Rojek, prezes Gwiazdy.
  Zdaniem Jarosława Piórkowskiego, prezesa Pomorzanina, współpraca z Gwiazdą stwarza możliwości piłkarskiego rozwoju od wieku przedszkolnego, aż do seniora. – Naszym celem jest wyszkolenie dobrych juniorów, którzy będą mogli grać w drużynach seniorskich. Dopływ młodych, utalentowanych zawodników do pierwszej drużyny ma być nieprzerwany. Chcemy, aby ci młodzi adepci mogli realizować swoje marzenia i będziemy zadowoleni, jeśli te plany się powiodą – podsumował prezes Pomorzanina.


  4.04.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Sparta Brodnica, 09.04.2022, godz. 16.00, stadion miejski, ul. Gen. Bema 2:0
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., Pomorzanin – UKS SMS Włocławek, 09.04.2022, godz. 10.00, boisko ul. Szosa Chełmińska 75 2:0
  D1 młodzik starszy, III liga okr., Orzeł Głogowo – Pomorzanin, 09.04.2022 1:2
  B2, junior młodszy, II liga wojewódzka, (grupa wschodnia), Sparta Brodnica – Pomorzanin, 10.04.2022 0:2
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Legia Chełmża – Pomorzanin, 10.04.2022 2:1
  A1 junior starszy, II liga woj., Orzeł Służewo – Pomorzanin, 10.04.2022, godz. 16.00, boisko ul. Szosa Chełmińska 75 0:3 (wo)

  03.04.2022

  Najmniejsza, ale porażka

  Włocłavia – Pomorzanin 1:0(0:0)


  Z Włocławka nasi piłkarze nie przywieźli punktów. Włocłavia wygrała 1:0, zdobywając gola w 85 minucie. To pierwsza porażka w tej rundzie.
  O tym, że dla naszej drużyny każdy punkt jest na miarę utrzymania się w IV lidze, nikt w całej ekipie Pomorzanina nie ma wątpliwości. Dlatego podopieczni Jarosława Białka nie spoglądają na miejsce rywala w tabeli i na to gdzie mecz jest rozgrywany. Podchodzą do każdego spotkania z jednym celem, zdobyć punkty. Niestety tym razem do szczęścia, jakim było uzyskanie przynajmniej remisu, zabrakło raptem 5 minut.
  Był to pojedynek dwóch równorzędnych drużyn, w którym główną rolę odgrywał wiatr. Dlatego w pierwszej połowie, gdy aura nam sprzyjała, przeważała nasza drużyna i gra się toczyła najczęściej na połowie Włocłavii. Po zmianie stron dominowali goście. Podopieczni J. Białka wypracowali kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, lecz najczęściej na przeszkodzie stanęły spóźnione decyzje z oddaniem strzału. Na 5 minut przed końcem spotkania gospodarze wykonywali, z dość dużej odległości, rzut wolny. W sumie nic groźnego. Jednak dogodny wiatr sprawił, że piłka trafiła na pole karne, gdzie najniższy zawodnik główką zdobył zwycięskiego gola.
  Po występie we Włocławku nasza ekipa nadal plasuje się na 16 miejscu. W sobotę 9 kwietnia zapraszamy na mecz Pomorzanina ze Spartą Brodnica. Początek piłkarskiej rywalizacji na stadionie miejskim przy. ul. Bema o godz. 16:00.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski (86 Jakub Karolak), Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Łukasz Chruścicki, Kamil Woroniecki (80 Łukasz Dormowicz), Jakub Sajda (66 Jakub Bollin), Wiktor Pokorowski, Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski.


  6.03.2022

  Pomorzanin dla Ukrainy


  Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Klubu!

  Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. W wyniku nieakceptowanej rosyjskiej agresji na Ukrainę, do Polski przybywają tysiące uchodźców. Do naszego miasta również. Wiemy, że pierwszą potrzebą jest w tej sytuacji dotarcie do bezpiecznego punktu, znalezienie miejsca tymczasowego zamieszkania, zabezpieczenie podstawowych potrzeb.

  Jednak wychodząc naprzeciw osobom, które przebywają na terenie Torunia i okolic, Klub Sportowy Pomorzanin przy współpracy z Klubem Sportowym Niedźwiedzie zaprasza na bezpłatne treningi piłki nożnej oraz sportowe animacje wszystkie dzieci, dziewczynki i chłopców przybyłych z terenu objętego wojną. Aby bariera językowa nie była problemem, na treningu obecna będzie osoba, która swobodnie porozumiewa się w obu językach.

  Dla małych przyjaciół z Ukrainy będziemy starali się zapewnić cały potrzebny sprzęt do treningów. Chęć udziału można zgłosić na dwa sposoby: telefonicznie pod numerem 537189420 i mailowo pod adresem: jakub.balicki@kspomorzanin.pl

  W naszym klubie odbywa się również zbiórka potrzebnych rzeczy. Na tą chwilę najpotrzebniejsze są: termosy, powerbanki, batony energetyczne, termofory, leki przeciwbólowe, dmuchane materace, bielizna termiczna, skarpety, koce, śpiwory, karimaty, środki higieny osobistej (żele, pasty do zębów, szampony, podpaski, pampersy dla dzieci, ręczniki papierowe, płyny do kąpieli dla dzieci, płyny do prania), żywność długoterminowa (żywność do szybkiego gotowania, suszone owoce, woda butelkowana), mleko modyfikowane, maski, baterie, świece, zapałki, zapalniczki, materiały opatrunkowe, gazy jałowe, opaski uciskowe, opatrunki żelowe, bandaże, nożyczki itd.

  Warto pamiętać, że dary przekazywane w ramach zbiórki powinny być nowe. Gdzie pojadą zebrane przez nas dary? Bezpośrednio na granicę, do rodzin, które są w Toruniu, do szpitala w partnerskim mieście Łuck.

  UA ----------------------------------

  Пані та панове, шановні друзі та прихильники Клубу!

  Вже тиждень на нашому східному кордоні йде війна. В результаті неприпустимої російської агресіїв Україні до Польщі приїжджають тисячі біженців. Також і до нашого міста. Ми знаємо, що перша потреба в цій ситуації – це дістатися в безпечне місце, знайти місце тимчасового проживання, забезпечити основні життєві потреби.Однак, щоб допомогти людям, які перебувають в самому Торуні та поблизу нашого міста, Спортивний Клуб Pomorzanin у співпраці зі Cпортивним Kлубом Niedźwiedzie запрошує всіх дітей, дівчат та хлопців, які прибули з зони бойових дій, на безкоштовні тренування з футболу та спортивні ігри. Щоб мовний бар’єр не був проблемою, на тренуваннях буде присутній волонтер, яка вільно спілкується польською і українською мовами.Ми постараємося забезпечити наших маленьких друзів з України всім необхідним тренувальним обладнанням.Готовність взяти участь можна подати двома способами: – за телефоном 537189420 та – електронною поштою: jakub.balicki@kspomorzanin.pl


  28.03.2022

  Wcześniejsze mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Włocłavia Włocławek – Pomorzanin 02.04.2022 1:0
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., Pomorzanin – Cuiavia Inowrocław, 02.04.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 3:0
  B2, junior młodszy, II liga wojewódzka, (grupa wschodnia), Pomorzanin – Włókniarz Toruń, 02.04.2022, godz. 12.00, ul. Szosa Chełmińska 75 2:1
  D1 młodzik starszy, III liga okr., Pomorzanin – GKS Górsk, 02.04.2022, godz. 14.00, ul. Szosa Chełmińska 75 8:1
  C2, trampkarz młodszy, III liga okr., Pomorzanin – Błękitni Podwiesk, 02.04.2022, godz. 15.45, ul. Szosa Chełmińska 75 6:0
  A1 junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – UKS SMS II Włocławek, 03.04.2022, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 4:1

  27.03.2022

  Szczęśliwy remis... dla Lecha

  Pomorzanin – Lech Rypin 1:1(0:0)


  Remisem 1:1 zakończył się mecz Pomorzanina z Lechem Rypin. Goście zdobyli gola po rzucie karnym.
  Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, by nie napisać, że prowadzonym w ostrożnym tempie. W pierwszej połowie podopieczni Jarosława Białka po około 25 minutach uzyskali optyczną przewagę, lecz brakowało okazji na zdobycie gola. Raptem tylko dwie sytuacje można zaliczyć do tych dających nadzieję na strzelenie bramki. Nie były one groźne i bramkarz Lecha bez trudu wygrał pojedynki. Z kolei goście ani razu nie zmusili Dawida Kuchnickiego do większego wysiłku.
  Po zmianie stron ponownie większą aktywność wykazali nasi piłkarze. Lecz nadal okazji na zdobycie gola nie było zbyt wiele. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym wynikiem świetną akcję w 75 minucie przeprowadził Pomorzanin. Łukasz Dormowicz skutecznie dośrodkował do Kamila Woronieckiego, który strzałem głową pokonał bramkarza Lecha. Jednak po następnych 5 minutach pozytywne emocje zmieniły się w niedosyt. W podbramkowym zamieszaniu na polu karnym spadająca piłka otarła się o rękę jednego z naszych zawodników. Sędzia wskazał na jedenastkę!. Efekt już znamy. Dla gości było to szczęśliwe zakończenie meczu. Owszem po zdobyciu gola uwierzyli w swoje powodzenie i przeprowadzili … pierwszą groźną akcję. Lecz Kuchnicki nie dał się zaskoczyć.
  Nasz zespół z dorobkiem 14 pkt. zajmuje 16 lokatę. W sobotę 2 kwietnia Pomorzanin zagra na wyjeździe z Włocłavią.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin (55 Jakub Sajda), Łukasz Chruścicki, Łukasz Dormowicz, Kamil Woroniecki, Wiktor Pokorowski, Maciej Jankowski, Adrian Wróblewski.


  22.03.2022

  Powołanie do reprezentacji!

  Ada Szymańska, piłkarka Pomorzanina Toruń, została powołana, przez Komisję Piłkarstwa Kobiecego Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy, na selekcyjną konsultację, która odbędzie się 30 marca we Włocławku. Na jednodniowe zajęcia zostało zaproszonych 26 zawodniczek. Piętnastoletnia Ada trenuje w grupie trampkarzy młodszych pod okiem Bartosza Janika. Bierze też udział w zajęciach kobiecej drużyny seniorek naszego klubu, która występują w IV lidze, w grupie kujawsko-pomorskiej. Już sam fakt powołania na konsultację jest wyróżnieniem. Gratulujemy i kibicujemy Adzie, by znalazła uznanie Karoliny Bietrackiej, trenerki kadry K-PZPN U-15 dziewcząt.


  21.03.2022

  Poprzednie mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Pomorzanin – Lech Rypin, 26.03.2022, godz. 15:00, Stadion Miejski, ul. Gen. Bema 1:1
  B2, junior młodszy, II liga wojewódzka, (grupa wschodnia), Wisła Nowe – Pomorzanin, 26.03.2022, godz. 10:00 0:3
  B1 junior młodszy, II liga wojewódzka., BKS Bydgoszcz – Pomorzanin, 26.03.2022, godz. 12:00 2:1
  D1 młodzik starszy, III liga okr., Pomorzanin – TAF Toruń, 27.03.2022, godz. 10:00, ul. Szosa Chełmińska 75 5:1
  A1 junior starszy, II liga woj., Victoria Niemcz Osielsko – Pomorzanin, 27.03.2022, godz. 16:00 2:1

  20.03.2022

  Wda popłynęła

  Wda Świecie – Pomorzanin 1:3(0:2)


  Drugi mecz i drugie zwycięstwo odnieśli nasi piłkarze w rundzie rewanżowej. W sobotę w Świeciu Pomorzanin pokonał Wdę 3:1. Dzięki temu opuścił ostatnie miejsce w tabeli.
  Bez wątpienia był to jeden z lepszych meczów, jakie Pomorzanin rozegrał w ostatnim czasie. Podopieczni Jarosława Białka przez całe spotkanie wykazywali ogromne zaangażowanie, prezentowali dużą dojrzałość taktyczną i konsekwencję w grze. Zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie udokumentowali zdobyciem dwóch goli. Pierwszą bramkę strzelił Łukasz Chruścicki w 19 min., a Maciej Jankowski wynik pierwszej części ustalił w 28min. Dwa stracone gole są najkorzystniejszym rezultatem dla gospodarzy. Tylko znakomita postawa bramkarza Wdy sprawiła, że po kilku następnych strzałach naszych zawodników, wynik się nie zmienił. Natomiast gospodarze raptem mieli dwie dogodne sytuacje po rzutach rożnych.
  Po przerwie nasza drużyna spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i utrzymywała optyczną przewagę. Jej efektem był trzeci gol, którego zdobywcą był Kamil Woroniecki. W 72 min. spoza pola karnego strzelał na bramkę. Nikt się nie spodziewał, że z tej akcji może być gol. A jednak! Piłka, którą zlekceważyli obrońcy, minęła zaskoczonego bramkarza Wdy.
  Po siedmiu następnych minutach gospodarze zdobyli gola, gdy piłka odbita od słupka wpadła do naszej bramki. To był ostatni wymierny akcent tego ciekawego spotkania. Pomorzanin spokojnie panował nad przebiegiem meczu. Zwycięstwo jest miłą niespodzianką i co najważniejsze, wynik odzwierciedla przebieg gry. Poza tym, kolejne trzy punkty sprawiły, że nasza drużyna opuściła ostatnią lokatę w tabeli. Pomorzanin z 13 pkt. plasuje się na 16 pozycji. Liderem jest Unia Solec Kujawski z dorobkiem 44 pkt.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Robert Stolarski, Marek Piątkowski, Filip Hartwich, Wiktor Babiński, Jakub Bollin (66 Jakub Sajda), Łukasz Chruścicki, Kamil Woroniecki (86 Jakub Karolak), Wiktor Pokorowski (76 Bogusz Wiśniewski), Maciej Jankowski (76 Joachim Trenk), Adrian Wróblewski.


  16.03.2022

  Ostatnie mecze

  Seniorzy, IV liga grupa kujawsko-pomorska, Wda Świecie – Pomorzanin, 19.03.2022, godz. 12:00 1:3(0:2)
  B1, junior młodszy, II liga wojewódzka., Pomorzanin – Skra Paterek, 19.03.2022, godz. 10:00, boisko ul. Szosa Chełmińska 75 13:1
  B2, junior młodszy, II liga wojewódzka, (grupa wschodnia), Pomorzanin – Drwęca Golub Dobrzyń, 19.03.2022, godz. 12:00, boisko ul. Szosa Chełmińska 75 8:1
  A1, junior starszy, II liga woj., Lech Rypin – Pomorzanin, 20.03.2021, godz. 10:00 0:3
  D1 młodzik starszy, III liga okr., Pomorzanin – Flisak Złotoria, 20.03.2022, godz. 10:00, ul. Szosa Chełmińska 75 4:1

  13.03.2022

  Było nerwowo

  Pomorzanin – Unia Gniewkowo 4:2(2:0)


  Nasza drużyna wygrała 4:2 z Unią Gniewkowo w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej. Tuż po przerwie Pomorzanin prowadził 3:0, a końcowy wynik został ustalony w doliczonym czasie.
  Pomorzanin przystąpił do wiosennej rundy w mocno zmienionym składzie. W ekipie 21 piłkarzy 14 to nowi zawodnicy. Na trenerskiej ławce są Jarosław Białek i Nicolau Neagu, szkoleniowiec bramkarzy. Celem jest utrzymanie się w gronie IV ligowców.
  Mecz rozpoczął ł się po myśli gospodarzy. Już po 16 minutach dwa razy pokonany został Mateusz Skibiński, który jesienią był bramkarzem naszej drużyny. Pierwszego gola w 6 min. zdobył Maciej Jankowski, pozyskany z Lech Rypin. Dziesięć minut później, praktycznie w podobny sposób, tuż przy prawym słupku, Filip Hartwich posłał piłkę za plecy Skibińskiego. Jednak nie był to efekt przewagi naszej drużyny. Pojedynek był wyrównany. Goście w 23 min. nie wykorzystali rzutu karnego, bo Dawid Kuchnicki, pozyskany z Elany, świetnie obronił karnego. Jeszcze przed zejściem do szatni znakomitej okazji nie wykorzystał Łukasz Chruścicki. Nie strzelał na bramkę tylko podał do kolegi, który, zdaniem sędziego, był na pozycji spalonej.
  Co nie udało się w pierwszej połowie, Chruścicki nadrobił tuż po wznowieniu gry. Po błędzie obrony zdobył trzeciego gola dla Pomorzanina. Gdy wydawało się, że „jest po meczu”, inicjatywę przejęli goście. Efekt? W ciągu pięciu minut (61 i 65) zdobyli dwie bramki. Mało tego, nasi zawodnicy nie zamierzali dyktować warunków. Natomiast w końcowych 10 minutach skupili się na obronie. Napiętą sytuację przeciął Jakub Sajda. Po kontrataku został sfaulowany na polu karnym, a Chruścicki pewnie wykorzystał jedenastkę. Po chwili sędzia zakończył pojedynek, w którym, co najważniejsze, Pomorzanin zdobył trzy punkty.
  Nasza drużyna nadal zajmuje w tabeli ostatnią lokatę. Liderem, mimo porażki z Pogonią Mogilno, jest Unia Solec Kujawski. W najbliższą sobotę podopieczni J. Białka zmierzą się na wyjeździe z Wdą Świecie.

  Pomorzanin: Dawid Kuchnicki – Wiktor Babiński, Filip Hartwich, Robert Stolarski, Adrian Wróblewski (85 Łukasz Dormowicz), Marek Piątkowski, Kamil Woroniecki (78 Jakub Sajda), Wiktor Pokorowski, Maciej Jankowski (78 Joachim Trenk), Łukasz Chruścicki, Jakub Bollin (89 Bogusz Wiśniewski).


  8.03.2022

  Wiosenna inauguracja

  W sobotę 12 marca rozpoczną się IV ligowe rozgrywki seniorów grupy kujawsko-pomorskiej. Pomorzanin na miejskim boisku przy ul. Bema podejmie Unię Gniewkowo. Mecz rozpocznie się o 15:00. Nasz drużyna do rundy rewanżowej przystąpi w mocno zmienionym składzie. W podstawowej kadrze prowadzonej przez Jarosława Białka jest 21. piłkarzy w tym 14. nowych zawodników. Przypomnijmy, że trenerem bramkarzy jest Nicolau Neagu.
  Skład kadry Pomorzanina tworzą:

  Bramkarze:

  Kamil Bołądź (z Flisaka Złotoria), Dawid Kuchnicki (z Elany)

  Obrońcy:

  Wiktor Babiński, Filip Hartwich, Marek Lewandowski (wychowanek), Dawid Orlicki (z Chełminianki Chełmno), Robert Stolarski (z Mustanga Ostaszewo), Adrian Wróblewski (ze Sportis Łochowo)

  Pomocnicy:

  Jakub Karolak, Marek Piątkowski, Jakub Sajda, Joachim Trenk (z Unii Gniewkowo), Robert Wesołowski, Bogusz Wiśniewski, Łukasz Dormowicz (z Legii Chełmża), Maciej Jankowski (z Lecha Rypin), Wiktor Pokorowski (ze Startu Pruszcz Gdański), Bartosz Szprenglewski (z Legii Chełmża), Kamil Woroniecki (ze Sparty Brodnica)

  Napastnicy:

  Jakub Bollin (ze Startu Warlubie), Łukasz Chruścicki (z Polonii Bydgoszcz)

  Ponadto w szerokiej kadrze znajdują się: Paweł Włosiński (bramkarz), Dawid Brojanowski, Wiktor Kaszyński – obrońcy, Alan Opoka – pomocnik.


  28.02.2022

  Remis z Elaną


  Kontrolny mecz Pomorzanina z Elaną zakończył się remisem 1:1.
  Rezultat w pełni odzwierciedla przebieg rywalizacji. Obie ekipy grały z dużym zaangażowaniem. Trzeba przyznać, że piłkarze zdecydowanie lepiej radzili sobie w grze obronnej. Niewiele było strzałów na bramkę, podobnie jak sytuacji podbramkowych. W 55 min. podopieczni Jarosława Białka wykorzystali błąd obrony Elany i testowany zawodnik wpisał się na listę strzelców. Celnym uderzeniem Elana odpowiedziała 12 minut przed końcem spotkania. Po rzucie wolnym zdobywcą wyrównującego gola był Paweł Karbowiński, który w sezonie 2019/2020 grał w III ligowym Pomorzaninie.
  Warto wiedzieć, że Elana jest zdecydowanym liderem do awansu z V ligi, natomiast celem naszej drużyny jest zachowanie miejsca w IV lidze.
  W sobotę 5 marca Pomorzanin zagra ostatni sparing. Rywalem będzie Victoria Czernikowo. Tydzień później nastąpi inauguracja wiosennych rozgrywek, w której nasza ekipa podejmie Unię Gniewkowo.


  20.02.2022

  Dwa zwycięstwa


  W cyklu przygotowań do ligowej rywalizacji nasz zespół rozegrał dwa kontrolne mecze. W sobotę, 12 lutego, rywalem na toruńskim boisku UMK była drużyna Gopło Kruszwica. Mecz wygrał Pomorzanin 3:2(3:1). Natomiast w minioną sobotę, 19 lutego, podopieczni Jarosława Białka zmierzyli się z bardziej wymagającym przeciwnikiem, Startem Pruszcz Gdański, zajmującym dziewiąte miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. Spotkanie w Świeciu zakończyło się zwycięstwem Pomorzanina 2:1 (2:0). W obu meczach trener Białek sprawdzał umiejętności nowych zawodników pod względem przydatności do gry w rundzie rewanżowej. Już wiadomo, że część zawodników występujących jesienią w Pomorzaninie, do wiosennych rozgrywek nie przystąpi, ale o szczegółach napiszemy po ukształtowaniu zespołu.
  Następny mecz kontrolny Pomorzanin zagra 26 lutego z Elaną Toruń, zaś tydzień później rywalem będzie Victoria Czernikowo. Mecze odbędą się na boisku UMK przy ul. św. Józefa. Początek o 14:15.


  30.01.2022

  Kontrolny remis


  Zwycięstwem i porażką zakończyły się kontrolne mecze Pomorzanina. W pierwszym pojedynku, rozegranym 22 stycznia, podopieczni Jarosława Białka pokonali MUKS Bydgoszcz 5:2(2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli testowani zawodnicy. Mecz odbył się w trudnych warunkach, w zimowej scenerii, przy niewielkim mrozie.
  Natomiast w minioną sobotę nasz zespół miał innego rodzaju przeszkodę. Wystąpił we Włocławku na boisku wicelidera IV ligi. Mimo to, pierwsza połowa była wyrównanym pojedynkiem i zakończyła się bezbramkowym wynikiem. Dopiero po przerwie zaznaczyła się przewaga, bardziej zgranej drużyny Włocłavii. Gospodarze wygrali 3:0.
  W najbliższą sobotę, 5 lutego, na boisku Uniwersyteckiego Centrum Sportowego przy ul. Józefa, Pomorzanin rozegra sparing z Legią Chełmża. Natomiast 12 lutego, także na boisku UCS, podejmie Gopło Kruszwica. Początek spotkań zaplanowano na 14:15.


  17.01.2022

  Treningi oraz mecze kontrolne

  Od poniedziałku, 10 stycznia piłkarze IV ligowej drużyny przygotowują się do wiosennych rozgrywek. W głównej mierze koncentrują się na szkoleniu pod okiem Jarosława Białka i Nicolae Neagu, który prowadzi zajęcia z bramkarzami.
  W planie przygotowań jest siedem spotkań kontrolnych. Najbliższe zostanie rozegrane w sobotę 22 stycznia z MUKS Bydgoszcz. Mecz odbędzie się na boisku UMK, przy ul. św. Józefa. Jego początek wyznaczono na godz. 12.00. Tydzień później Pomorzanin spotka się na kontrolnej grze na boisku Włocławii Włocławek.


  04.01.2022

  Powrót Wróblewskiego!


  Adrian Wróblewski ponownie będzie zawodnikiem Pomorzanina. W ostatni dzień minionego roku rozwiązał kontrakt ze Sportisem Łochowo i podjął decyzję o powrocie do naszego klubu. Przypomnijmy, że A. Wróblewski był kapitanem III ligowego zespołu Pomorzanina w sezonie 2020/2021. W rundzie jesiennej grał w IV ligowym Sportisie Łochowo.


  01.01.2022

  Kilkanaście goli

  Od 1963 roku piłkarze Pomorzanina spotykają się na treningu noworocznym. Nie inaczej było 1 stycznia 2022 roku. Zgodnie z tradycją zawodnicy i sympatycy klubu punktualnie w południe rozpoczęli towarzyskie spotkanie. Zanim przystąpili do gry przyjęli życzenia od Jarosława Piórkowskiego, prezesa klubu. Godzinny pojedynek był bardzo efektywny. W sumie strzelono kilkanaście goli. Wygrała drużyna „Sympatycy”, w większości byli zawodnicy klubu, pokonując 9:4 (3:0) ekipę złożoną z młodzieżowych zawodników klubu. Pierwszego gola w 2022 roku zdobył w 17 min. Bartosz Rychcik.


  KILKA ZDJĘĆ Z GALERII


  NASI PARTNERZY


  PARTNER MEDIALNY


  PARTNER MEDYCZNY


  PARTNER TECHNICZNY


  KLUBY I AKADEMIE PARTNERSKIE