Nasze strony wykorzystują pliki cookies.       Więcej AKCEPTUJĘ

   KLUB SPORTOWY POMORZANIN – 1935 TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE   

Przekaż 1% podatku

Uprzejmie prosimy o przekazanie 1 procent podatku na rzecz KS Pomorzanin Toruń!
Uzyskane pieniądze przeznaczymy na prowadzenie treningów dzieci i młodzieży w sekcjach piłkarskiej i hokeja na trawie. Będziemy wdzięczni za wsparcie najstarszego klubu sportowego Torunia, klubu który istnieje od 1935 roku.
Prosimy o wpisanie w swój PIT numeru KRS 0000270261 oraz cel szczegółowy KS Pomorzanin Toruń 1236.


23.02.2021

Rezygnacja Zarosy

Patryk Zarosa, trener III ligowej drużyny seniorów, z przyczyn osobistych rozwiązał kontrakt w trybie natychmiastowym. Panie trenerze! Dziękujemy za czas poświęcony naszej drużynie i życzymy powodzenia w życiu osobistym oraz trenerskiej karierze. Zarząd klubu w możliwie najkrótszym czasie zatrudni nowego szkoleniowca.


08.02.2021

Sparing pod balonem


Porażką 0:4 zakończyło się spotkanie Pomorzanina z II ligową Olimpią Grudziądz.
Mecz został rozegrany na krytym boisku, które od ponad tygodnia funkcjonuje w Toruniu. Z pierwszej części spotkania podopieczni Patryka Zarosy mogą być zadowoleni. Podjęli walkę z doświadczonym drugoligowcem, skutecznie pilnowali rywala nie pozwalając na rozwijanie akcji. Szkoda tylko, że dwie bramki, w 22 i 41 min., zostały podarowane po niefrasobliwych zagraniach w okolicach własnego pola karnego. W drugiej połowie goście wystąpili w silniejszym zestawieniu, z piłkarzami, którzy są testowani i zależy im na miejscu w Olimpii. Z kolei w naszym zespole też kilku zawodników miało pokazać się w ramach testu. Niestety nie wypadli najlepiej. Goście zdobyli dwa kolejne gole w 53 i 82 min.
Pomorzanin (I połowa): zawodnik testowany – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Wojciech Wołk, Wiktor Babiński, Mateusz Zbiranek, Masato Hayashi, zawodnik testowany, Jakub Sajda, Dawid Zaborowski, zawodnik testowany, (II połowa): Mateusz Złotogórski – zawodnik testowany, Więckowski (70 Wołk), zawodnik testowany, Paweł Karbowiński, Kamil Piskorski, zawodnik testowany, Hayashi (70 zawodnik testowany) Franciszek Marzec, zawodnik testowany, zawodnik testowany.


03.02.2021

Zwycięstwo 3:0


Drużyna seniorów w kontrolnym meczu pokonała brodnicką Spartę 3:0. Jednego gola zdobył zawodnik testowany.
W kolejnym sprawdzianie przed ligowym sezonem nasi piłkarze na własnym boisku podejmowali IV ligową Spartę. Po opadach śniegu i deszczu ze śniegiem liczne kałuże utrudniały rozgrywanie piłki. Mimo to obie drużyny utrzymywały duże tempo gry. Więcej dogodnych sytuacji stwarzali gospodarze, którzy w 23 min. objęli prowadzenie. W bliskiej odległości od bramki Dawid Zaborowski wykorzystał podanie Pawła Karbowińskiego. W drugiej części celnym strzałem w 68 min. popisał się zawodnik testowany. Wynik spotkania w 84 min. ustalił Kamil Piskorski.
Pomorzanin (I połowa): Mateusz Złotogórski – zawodnik testowany, Rafał Więckowski, zawodnik testowany, Paweł Karbowiński, Dawid Zaborowski, Kamil Woroniecki, Wiktor Pokorowski, Franciszek Marzec, zawodnik testowany, Patryk Straszewski
II połowa: zawodnik testowany – Wiktor Babiński, Wojciech Wołk, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Jakub Sajda, Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek, zawodnik testowany, Masato Hayashi, zawodnik testowany.

W sobotę Pomorzanin rozegra towarzyski mecz z II ligową Olimpią Grudziądz. Mecz odbędzie się na krytym boisku, ul. Przy Skarpie. Początek o 15:00.


31.01.2021

Kontrolna porażka


W drugim kontrolnym meczu nasz zespół przegrał w Toruniu z KS Kutno 0:2. Trener Patryk Zarosa sprawdził umiejętności kandydatów do drużyny.
W zimowej scenerii, ale na dobrze przygotowanym boisku, Pomorzanin stracił gola już w 9 minucie. Po rzucie rożnym, w podbramkowym zamieszaniu, padł gol samobójczy. Przez całe spotkanie optyczna przewaga należała do gości. Swoją wyższość przypieczętowali kilkanaście minut po wznowieniu gry. Niestety ze strony naszych graczy nie doczekaliśmy się akcji, po której można by spodziewać się honorowego gola.
Pomorzanin (I połowa): Zawodnik testowany – Wiktor Babiński, Rafał Więckowski, zawodnik testowany, Paweł Karbowiński, Dawid Zaborowski, Mateusz Zbiranek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Patryk Straszewski
II połowa: Mateusz Złotogórski – zawodnik testowany, zawodnik testowany (67 Karbowiński), Więckowski (70 zawodnik testowany), Wojciech Wołk, Jakub Sajda, Kamil Woroniecki, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Franciszek Marzec, zawodnik testowany.


22.01.2021

Wygrany sparing


Zwycięstwem 2:1 zakończył się kontrolny mecz Pomorzanina z Wdą w Świeciu. W zespole prowadzonym przez Patryka Zarosę wystąpiło 7 testowanych graczy. Będą oni brani pod uwagę przy ustalaniu składu drużyny, która na początku marca rozpocznie mistrzowskie pojedynki.
Po pierwszej wyrównanej połowie gospodarze prowadzili od 27 minuty. W drugiej części przeważali torunianie. W 60 min. wyrównującego gola zdobył zawodnik testowany. Wynik spotkania w 73 min. ustalił Dawid Zaborowski.
Pomorzanin: Mateusz Złotogórski (46 zawodnik testowany) – Adrian Wróblewski (46 Wojciech Wołk), Rafał Więckowski (46 Piskorski), zawodnik testowany (46 zawodnik testowany), Wiktor Babiński (46 Paweł Karbowiński), Jakub Sajda (46 Dawid Zaborowski), Wiktor Pokorowski (46 Mateusz Zbiranek), zawodnik testowany (46 Masato Hayashi), Franciszek Marzec (46 zawodnik testowany), Kamil Woroniecki (46 zawodnik testowany), zawodnik testowany.


20.01.2021

Kontrolne spotkania

Drużyna seniorów przygotowuje się do wiosennych rozgrywek. Pierwsze zajęcia pod okiem Patryka Zarosy, nowego trenera Pomorzanina, odbyły się w poniedziałek 18 stycznia. Oprócz treningów drużyna rozegra dziewięć spotkań kontrolnych. Pierwsze zaplanowano na piątek, 22 stycznia, z Wdą w Świeciu, które rozpocznie się o 18:00.

Oto plan pozostałych meczów:

30 stycznia, godz. 14:00 boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 Pomorzanin – KS Kutno
3 lutego, godz. 18:30 boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 Pomorzanin - Sparta Brodnica
6 lutego, godz. 14:00 boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 Pomorzanin – Olimpia Grudziądz
11 lutego, godz. 19:30 boisko w Barcinie – MECZ SIĘ NIE ODBĘDZIE Unia Janikowo – Pomorzanin
13 lutego, godz. 14:00 boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 Pomorzanin – Kujawianka Izbica Kujawska
17 lutego, godz. 18:30 boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 Pomorzanin – Unia Solec Kujawski
20 lutego, godz. 9:45 boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 Pomorzanin – Sportis Łochowo
27 lutego, godz. 14:00 boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 Pomorzanin – Chemik Bydgoszcz
Pierwszy ligowy pojedynek Pomorzanin rozegra na wyjeździe 6 marca z Nielbą Wągrowiec.


11.01.2021

Nowy trener piłkarzy


Patryk Zarosa jest trenerem III ligowej drużyny Pomorzanina. W poniedziałek 18 stycznia spotka się z piłkarzami. Tego dnia zostaną przeprowadzone badania wydolnościowe. Tym samym rozpocznie się okres przygotowawczy do ligowych zmagań.
Patryk Zarosa do końca grudnia 2020r. był trenerem IV ligowej Chełminianki Chełmno, którą prowadził przez 2,5 roku. Trener pochodzi z Bydgoszczy.
Panie trenerze, serdecznie witamy w Pomorzaninie i życzymy życiowych sukcesów.


06.01.2021

Z Pomorzanina do Cracovii

Łukasz Jankowski od 1 stycznia 2021 nie jest trenerem III ligowej drużyny seniorów. Zarząd Pomorzanina przyjął jego rezygnację, nie stając na drodze jego rozwoju, wszak propozycja pracy w renomowanym klubie jest zachęcającym wyzwaniem.
Dzisiaj możemy odkryć karty i poinformować, że oferta została złożona przez najstarszy klub w Polsce, czyli Cracovię. Tym samym Łukasz Jankowski do Krakowa trafił z najstarszego klubu Torunia. Pełni tam funkcję dyrektora Akademii oraz koordynatora grup młodzieżowych.
Gratulując szkoleniowego awansu dziękujemy za pracę w Pomorzaninie i życzymy powodzenia pod Wawelem.


02.01.2021

Nowy trener !!!

Łukasz Jankowski nie jest trenerem Pomorzanina. W czwartek 31 grudnia Zarząd Pomorzanina przyjął rezygnację Łukasza Jankowskiego z funkcji trenera III ligowego zespołu seniorów. Najdalej w połowie stycznia kierownictwo klubu poinformuje kto będzie prowadził zespół w rundzie wiosennej.


28.12.2020

Tego jeszcze nie było!

Noworoczny mecz-trening piłkarzy i sympatyków Pomorzanina, organizowany od 1963 roku, tym razem się nie odbędzie. Teraźniejszość regulowana zasadami spowodowanymi pandemią nie pozwala na podtrzymanie tradycji. Nie będzie też toastu i piłkarskich życzeń na boisku. Pozostajemy więc w przekonaniu, że w ślad za naszymi życzeniami świąteczno-noworocznymi, Rok 2021 będzie dobrym czasem dla każdego kto czyta te słowa.22.12.2020

Podsumowanie jesiennej rywalizacji

Piłkarska drużyna seniorów po 28 latach awansowała do III ligi. Po jesiennych rozgrywkach zajęła 18 lokatę, w gronie 22 zespołów. Jak postawę beniaminka oceniają trener Łukasz Jankowski oraz Jarosław Piórkowski, prezes Zarządu?

Opinia trenera Łukasza Jankowskiego

Opinia prezesa Jarosława Piórkowskiego


17.12.2020

Wyjątkowy medal dla Pomorzanina7.12.2020

Osiemnastki


Porażką 0:2 zakończył się ostatni w tym roku występ naszej III ligowej drużyny. Pomorzanin zajął w tabeli osiemnaste miejsce z dorobkiem… 18pkt.
Rywalem Pomorzanina, w zaległym meczu 14 kolejki, był Świt Skolwin, który na własnym boisku zdobył komplet punktów. Dzięki temu nadal liczy się w rywalizacji o awans do II ligi. W pierwszej połowie gospodarze byli zaskoczeni dobrą grą naszej drużyny. Podopieczni Łukasza Jankowskiego uzyskali optyczną przewagę, natomiast piłkarze Świtu skupili się na kontratakach. Niestety aktywna postawa naszej drużyny została zakłócona w 28 min.. Wtedy kontuzji doznał Masato Hayashi, wyróżniający się w konstruowaniu gry Pomorzanina. Osłabienie drużyny, przy jednoczesnym braku w składzie Wiktora Pokorowskiego i Ariela Jastrzembskiego, w krótkim czasie wykorzystali gospodarze. W 33 min. po główce stopera do piłki doszedł napastnik Świtu i strzałem z 15m pokonał naszego bramkarza. Po zmianie stron przewaga należała do gospodarzy, którzy swoją wyższość udokumentowali w 64 min. zdobyciem drugiego gola. Nie oznacza to wcale, że nasi piłkarze godzili się z tym wynikiem. Doskonałą okazję na 5 min. przed zakończeniem spotkania miał Mateusz Zbiranek. Po podaniu Rafała Więckowskiego znakomicie przymierzył, ale po nieudanej interwencji bramkarza, szczęśliwie piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Świtu.
Drużyna w połowie grudnia zakończy treningi. Wiosną rozegra cztery mecze w ramach pierwszej rundy rozgrywek. Po czym nastąpi podział na dwie grupy. Czołowa ósemka grać będzie o awans, natomiast pozostałe zespoły o utrzymanie się w lidze. Zapowiada się mocna rywalizacja, wszak możliwy jest spadek nawet dziesięciu zespołów. Będzie to zależało od tego, kto z naszego regionu spadnie z II ligi. Do podsumowania jesiennych rozgrywek wrócimy jeszcze przed świętami.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski (78 min. Wojciech Wołk), Rafał Więckowski, Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Kamil Woroniecki, Masato Hayashi (28 min. Dawid Zaborowski), Mateusz Zbiranek, Paweł Karbowiński (88 min. Miłosz Waszczuk), Franciszek Marzec (65 min. Michał Kalitta), Patryk Straszewski (55 min. Maksymilian Boczek).


30.11.2020

Minimalna, ale porażka


Bez punktów wrócili nasi piłkarze ze Starogardu Gdańskiego. Przegrali 0:1.
Na rozegranie zaległego spotkania 16 kolejki nasza drużyna jechała z nadzieją uzyskania korzystnego wyniku. Za taki przyjęto nawet remis. Zwycięstwo było najbardziej optymistycznym wariantem, wszak w ostatnim czasie piłkarze ze Starogardu Gdańskiego uzyskiwali znakomite wyniki. M.in. na wyjeździe, w środę 25 listopada, pokonali lidera Polonię Środa Wielkopolska 1:0, zremisowali też 1:1 z Bałtykiem Gdynia i z dorobkiem 29 pkt. usadowili się na 5 miejscu w tabeli. Szkoda, ale już na początku meczu gospodarze objęli prowadzenie. W 12 min. po rzucie rożnym nasz brakarz minął się z piłką i napastnik KP skutecznie zamknął akcję . Zdobyty gol wprowadził pewność w szeregi gospodarzy, którzy do przerwy dyktowali warunki gry. Owszem nasi zawodnicy próbowali doprowadzić do remisu, ale na dobra sprawę jedynie Franciszek Marzec w 35 min. miał szansę na zdobycie gola. Po indywidualnej akcji, mając przed sobą tylko bramkarza trafił właśnie w niego. Po przerwie gospodarze stwarzali groźne sytuacje, przede wszystkim ze stałych fragmentów gry. Nasza drużyna miała klika okazji na wyrównanie, lecz zabrakło pomysłu na pokonanie obrońców gospodarzy.

Przed Pomorzaninem jeszcze jedno spotkanie. Także wyjazdowe. Szóstego grudnia rywalem będzie drużyna z czołówki tabeli, Świt Skolwin, którego celem sezonu jest awans do II ligi.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Ariel Jastrzembski, Paweł Karbowiński, Wiktor Pokorowski (66 min. Masato Hayashi), Kamil Woroniecki, Franciszek Marzec, Miłosz Waszczuk (84min. Maksymilian Boczek), Mateusz Zbiranek, Michał Kalitta (82 min Patryk Straszewski).


24.11.2020

Odpowiedź Zbigniewa Fiderewicza, Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia.


Komentarz do powyższego pisma.

W sprawie podziału 340 tys. złotych mamy odmienne zdanie. Należy podkreślić, że nie był to konkurs kosztów. Argument ten pojawił się gdy przyszło uzasadnić niesprawiedliwą decyzję.

Z wyliczeń zawartych w piśmie od Pana Zastępcy, płynie dla nas lekcja – nie należy być dobrym gospodarzem. Mamy bowiem o 46 procent niższe koszty. Nawet mimo niższych kosztów, dotacja pokryje 53 procent naszych wydatków, a nie 58 procent, jak u naszego sportowego rywala.

Wniosek jest prosty. Należy zwiększyć koszty, nie patrząc na możliwości.
Czyli:
► zarząd pracuje za darmo, a powinien mieć etaty, zaś na stanowisku prezesa najlepiej zatrudnić kogoś znanego spoza Torunia.
► angażuje do drużyny młodych piłkarzy z Torunia oraz regionu, z których kilku wcześniej grało w Elanie. Robimy błąd, bo należy podpisać kontrakty z doświadczonymi graczami z kraju, a może zatrudnić zagranicznych zawodników.
► w biurze pracuje jedna osoba na części etatu, która prowadzi sprawy sekcji piłki nożnej i hokeja na trawie. Należy, według sugestii, zatrudnić dwie, a może trzy osoby, bo przecież są dwie sekcje.

Naszym zdaniem decyzja miejskiej władzy antagonizuje zgodne środowisko piłkarskie Torunia. Nawet przedstawiciele Elany wskazywali na kuriozalną decyzję. W swojej opinii nie jesteśmy odosobnieni. Przekonują nas o tym liczne głosy mieszkańców Torunia, ba nawet osób pracujących w UMT. Zgodnie podkreślają niesprawiedliwy charakter decyzji.

Z przykrością stwierdzamy, że takie działania władz miejskich najwyższego szczebla, zniechęcają do społecznej pracy. Zniechęcają do pracy na rzecz dzieci i młodzieży, która licznie bierze udział w zajęciach organizowanych przez nasz klub. Taka decyzja utrudnia również rozmowy ze sponsorami, którzy sygnalizują, że nie potrafimy z miasta pozyskać tyle środków finansowych co inni, na tym samym poziomie rozgrywek.

To wszystko dzieje się pod szyldem Toruń miastem sportu. Hasło ładne, lecz należy je wypełnić treścią o równym poszanowaniu wszystkich.

Z poszanowaniem
Jarosław Piórkowski
Prezes Zarządu KS Pomorzanin


15.11.2020

Szósty remis


Nie było goli w ostatnim tegorocznym meczu, jaki nasza drużyna rozegrała z Kotwicą Kołobrzeg na własnym boisku.
To nie był emocjonujący pojedynek. Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla naszej drużyny, gdyż już w 7 min. kontuzji doznał Jakub Sajda. Podopieczni Łukasza Jankowskiego wcale nie skupili się na pilnowaniu dostępu do swojej bramki. Wyżej notowana Kotwica nie mogła sobie poradzić z drużyną beniaminka. Gra toczyła się na całym boisku, lecz brakowało zdecydowanych akcji, po których można się było z spodziewać gola. Okazję do zdobycia bramki w 26 min. miał Kamil Woroniecki, ale po strzale z ok. 25m piłka poszybowała wysoko nad bramką gości. Także w 36 min. po rzucie wolnym, wykonywanym tuż przy linii pola karnego, Rafał Więckowski nie przejął piłki. Po przerwie nie było inaczej. Dużo biegania, mało ciekawych sytuacji. Szansę na objecie prowadzenia ponownie miał Woroniecki. Po rzucie rożnym w 61min. piłka minimalnie minęła słupek. Goście też nie zachwycali skutecznością. Dopiero w doliczonym czasie stworzyli groźną sytuację, lecz bramkarz, Jakub Mikołajczak, uprzedził napastnika Kotwicy, po czym obaj upadli na murawę. Goście w tej sytuacji widzieli jedenastkę, lecz sędzia miał odmienną opinię. W rezultacie kolejny remis i … zdobyty ważny punkt z doświadczoną drużyną z Kołobrzegu. To nie koniec rozgrywek w tym roku. Nasza ekipa ma do rozegrania dwa zaległe mecze. W Starogardzie Gdańskim wystąpi 28 listopada, a 6 grudnia zmierzy się na wyjeździe ze Świtem.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak - Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Kamil Woroniecki, Franciszek Marzec (89min. Maksymilian Boczek), Jakub Sajda (7min. Paweł Karbowiński, 78min. Miłosz Waszczuk), Wiktor Pokorowski (87min.Patryk Straszewski), Ariel Jastrzembski, Adrian Wróblewski.


10.11.2020 Transmisję meczu można oglądać również na: https://youtu.be/K-bzGyhD3CQ
8.11.2020

Efektywnie i efektownie


Pomorzanin na własnym boisku zdobył komplet punktów w pojedynku z Gryfem Wejherowo, który w minionym sezonie występował w II lidze. Na otwarcie meczu, już w 4min., Rafał Więckowski wykorzystał rzut karny za zagranie ręką przez obrońcę Gryfa. Zdobyta bramka uskrzydliła naszych graczy, którzy wyraźnie przeważali. Świetnie prezentowali się Franciszek Marzec, Jakub Sajda, jak również Kamil Piskorski. Jednak na udokumentowanie przewagi czekaliśmy do 32 minuty. Wtedy to Sajda wykorzystał podanie Marca i uderzeniem z 16m nie dał szans brakarzowi Gryfa. W drugiej połowie nasi piłkarze oddali inicjatywę gościom, przez co gra się wyrównała. Nie brakowało dogodnych sytuacji, lecz gola nie było. W końcowych minutach świetną okazję zaprzepaścił Paweł Karbowiński, bliski zdobycia gola był też Wiktor Babiński. Dopiero w doliczonym czasie gry, po rzucie wolnym wykonanym przez Babińskiego, najszybszy okazał się Masato Hayashi, który ustalił wynik spotkania na 3:0.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak - Paweł Karbowiński, Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Kamil Woroniecki (56min. Mateusz Zbiranek), Franciszek Marzec (66min.Dawid Zaborowski), Jakub Sajda (86min. Miłosz Waszczuk), Wiktor Pokorowski, Ariel Jastrzembski

W sobotę, 14 listopada nasz zespół na własnym boisku podejmie Kotwicę Kołobrzeg. Mecz, na oświetlonym boisku, będzie transmitowany przez Telewizję Toruń. Początek o godz. 18.00.


5.11.2020

Transmisję meczu można oglądać również na: https://youtu.be/SvoQG3yClUQ


25.10.2020

Nie przegraliśmy


Jednego gola i jeden punkt zdobyli nasi piłkarze w meczu z Gwardią Koszalin.
To miał być przełomowy mecz podopiecznych Łukasza Jankowskiego. Po trzech spotkaniach bez punku, Pomorzanin na własnym boisku podejmował równorzędną Gwardię z Koszalina. Własne boisko nie do końca było atutem. W pierwszej części optyczną przewagę zdobyli goście. Przez 20 minut gra praktycznie toczyła się na stronie torunian, lecz obyło się bez groźnego strzału. Natomiast nadzieja na objęcie prowadzenia pojawiła się w 16 min.. Jednak po mocnym uderzeniu Rafała Więckowskiego, z rzutu wolnego, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Gwardii. Po chwili szansę miał też Masato Hayashi, lecz po interwencji bramkarza, akcja skończyła się rzutem rożnym. Kolejny kontratak Pomorzanina zakończył się faulem na Mateuszu Zbiranku, w polu karnym. Pewnym egzekutorem jedenastki w 24 min. był Ariel Jastrzembski. Goście chcieli jeszcze do przerwy odrobić stratę, ale jedyną dogodną sytuację do zmiany wyniku miał… nasz zawodnik Paweł Karbowiński. Niestety podanie było zbyt mocne i nie zdołał zamknąć akcji. Po przerwie mecz był wyrównany, lecz czytelnych akcji do zdobycia gola brakowało. Nikt też nie myślał, że to nastąpi w 72 minucie. Z pozoru spokojna akcja gości sprawiła, że po minięciu naszych obrońców, którzy nie kwapili się przerwać akcji, również nasz bramkarz minął się z piłką. Do pustej bramki z 3m strzelił Bartosz Maciąg. W końcowym kwadransie meczu najdogodniejszą okazję do zdobycia drugiego gola dla Pomorzanina miał jeszcze Franciszek Marzec, który wrócił do gry po kontuzji. Goście też nie godzili się podziałem punktów. W 82 min. silny strzał pod poprzeczkę, efektownie obronił Mateusz Złotogórski. W sumie zostało się cieszyć ze zdobytego punktu, chociaż apetyt był na trzy. Następny mecz Pomorzanin zagra na wyjeździe w listopadzie. Pojedynek z 31 października został przełożony na środę 4 listopada. Ten dzień jest niefortunny dla naszych piłkarzy, wszak koliduje z ich pracą i nauką. Dlatego zarząd klubu stara się, by odbył się w sobotę 21 listopada. Do tego jednak jest potrzebna zgoda działaczy Świtu Skolwin.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski – Adrian Wróblewski, Mateusz Zbiranek, Paweł Karbowiński (87min. Maksymilian Boczek), Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Jakub Sajda (55min. Franciszek Marzec), Wiktor Pokorowski (85min. Kamil Woroniecki), Ariel Jastrzembski.


18.10.2020

Jedna minuta


Dwie bramki w ciągu jednej minuty stracił Pomorzanin w meczu z Unią w Swarzędzu.
Do pojedynku nasza drużyna przystąpiła bez pięciu zawodników z podstawowego składu. Powód, kontuzje i przeziębienie. Nie było też Rafała Więckowskiego, z racji meczu zespołu rezerw Elany, którego jest trenerem. Mimo to nasi zawodnicy byli równorzędnym partnerem dla ekipy, która w poprzedniej kolejce zremisowała z liderem, Polonią Środa Wielkopolska. Pierwsza połowa była wyrównana. Obie drużyny grały ostrożnie i praktycznie nie stworzyły dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, koncentrując się na obronie. Po przerwie zarysowała się przewaga Pomorzanina. Okazji do zdobycia prowadzenia nie wykorzystał Mateusz Zbiranek. Po jego strzale piłka znalazła się tuż przy wewnętrznej stronie słupka. Prawdopodobnie nawet bramkarz Unii był zaskoczony, że piłka nie minęła linii bramkowej. Nasza drużyna utrzymywała optyczną przewagę i częściej była w posiadaniu piłki. Niestety w 80 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłki znalazła się na 5 m przed naszą bramką. Po serii odbić od kilku zawodników wtoczyła się do naszej bramki. Na dobrą spraw nie wiadomo kto był jej strzelcem. Nasi gracze chcieli jak najszybciej odrobić stratę, lecz niefortunnie stracili piłkę. Napastnik Unii po błyskawicznej kontrze znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem. Niestety, ale wykorzystał okazję z pożytkiem dla swojej drużyny. Szkoda kolejnego wyrównanego meczu, w którym nie zdobywamy punktów. Ba, w trzech pojedynkach nie strzeliliśmy gola. Pozostaje czekać na przełamanie fatalnej serii. Najbliższa okazja pojawi się w sobotę 24 października. Pomorzanin podejmie Gwardię Koszalin. Początek meczu o godz. 13:00.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski – Adrian Wróblewski (86min. Oliwier Kowalczyk), Kamil Piskorski, Ariel Jastrzembski, Wiktor Babiński, Wiktor Pokorowski (71min. Kamil Woroniecki), Mateusz Zbiranek, Masato Hayashi (83min. Michał Kalitta), Miłosz Waszczuk, Paweł Karbowiński, Maksymilian Boczek (83min. Patryk Straszewski).


15.10.2020

Pismo do Prezydenta – 12.10.2020

W połowie września br. Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie szkolenia sportowego, organizacji i udziału toruńskich zespołów piłki nożnej mężczyzn w rozgrywkach seniorskich w III lidze w okresie od 1.10.2020r. do 31.12.2020r. Do podziału przeznaczono 340 tys. złotych. W tej klasie rozgrywkowej w obecnym sezonie występują dwa toruńskie kluby: Elana Toruń i Pomorzanin Toruń.

Na początku października br. Zarząd klubu otrzymał informację, z Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, o przyznaniu dotacji w wysokości 130 tys. złotych. Zatem Pomorzanin otrzymał o 80 tys. złotych mniej, jako że do podziału na dwa kluby była kwota 340tys. złotych. Ponieważ w bezpośrednich rozmowach telefonicznych nie uzyskano wyjaśnień o kryteriach podziału pieniędzy, Zarząd klubu skierował pismo do Prezydenta Miasta Torunia.


Pozostajemy w przekonaniu, że otrzymamy odpowiedź od Pana Prezydenta. Jej treść zamieścimy także na klubowej witrynie.


10.10.2020

Przodkowo z przodu


W meczu beniaminków Pomorzanin na własnym boisku musiał uznać wyższość gości. GKS Przodkowo wygrał 2:0.
Obie ekipy przystąpiły do rywalizacji z dużą ostrożnością. W dużej mierze dbano, by piłka znajdowała się jak najdalej od własnej bramki. Stąd niewiele było okazji do zdobycia gola. Pierwsi szansę na objęcie prowadzenia mieli goście. Jednak strzał głową, dopiero w 20 min., nie sprawił Jakubowi Mikołajczakowi kłopotu. Kilkanaście minut później silne uderzenie Rafała Więckowskiego z trudem obronił bramkarz GKS. Niestety ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do gości. Swoją przewagę przypieczętowali w 38 min., kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, mający dużo swobody, Dawid Patelczyk z ponad 20m, skierował piłkę pod poprzeczkę. Po przerwie gra była bardziej wyrównana, chociaż goście częściej dyktowali warunki. W 56 min. poprzeczka uratowała nas od straty gola. Z kolei w 64 min. Wiktor Babiński był bliski wyrównania, lecz bramkarz dość szczęśliwe wypiąstkował. Jak się okazało była to ostatnia okazja do zdobycia bramki przez Pomorzanina. Na dodatek goście w doliczonym czasie gry wykorzystali rzut karny. Ponownie na listę strzelców wpisano Patelczyka. Zdobyte 3pkt. sprawiły, że GKS Przodkowo wyprzedził w tabeli naszą drużynę.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak - Paweł Karbowiński (71 min. Miłosz Waszczuk), Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafał Więckowski, Michał Kalitta (64min. Patryk Straszewski), Kamil Woroniecki (60min. Mateusz Zbiranek), Jakub Sajda (81min. Maksymilian Boczek), Ariel Jastrzembski, Adrian Wróblewski


6.10.2020
4.10.2020

Bez punktów


Nasza drużyna przegrała 0:1 z Chemikiem w Policach. Gospodarze zdobyli bramkę już w 3min. po rzucie rożnym. W podbramkowym zamieszaniu nasi gracze nie potrafili wybić piłki, co przypadkowo wykorzystali piłkarze Chemika. Pomorzanin próbował przejąć inicjatywę, ale bez powodzenia. Niestety, zbyt wiele było niecelnych podań i brakowało pomysłu na zniwelowanie straty. Mecz do przerwy był wyrównany. Po wznowieniu gry przewagę uzyskali podopieczni Łukasza Jankowskiego. Gospodarze skupili się na utrzymaniu korzystnego rezultatu organizując nieliczne kontrataki. Najbliżej wyrównania był Michał Kalitta. W 70 min. piłka po jego strzale trafiła w słupek. Do końcowego gwizdka Pomorzanin miał przynajmniej cztery świetne okazje do zmiany wyniku. Szkoda, ale zabrakło gola, przynajmniej jednego. Pomorzanin wrócił do Torunia bez punktowego dorobku.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Ariel Jastrzembski, Rafał Więckowski, Wiktor Babiński, Mateusz Zbiranek (46min. Kamil Woroniecki), Kamil Piskorski, Masato Hayashi, Franciszek Marzec (30min. Paweł Karbowiński), Jakub Sajda (75min. Miłosz Waszczuk), Patryk Straszewski (46 min. Michał Kalitta).

W sobotę 10 października nasza drużyna w III ligowym pojedynku podejmie GKS Przodkowo. Mecz rozpocznie się o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Bema. Serdecznie zapraszamy.


26.09.2020

Po prostu! SENSACJA!!!


Pomorzanin 2:1 pokonał wicelidera Radunię Stężyca. Z pewnością to rozstrzygnięcie można zaliczyć do największej niespodzianki 9 kolejki III ligowych rozgrywek grupy 2. Nikt nie ukrywał, że Pomorzanina czeka trudne spotkanie. Radunia jest bowiem doświadczonym i mocnym zespołem. Dość napisać, że w poprzednich spotkaniach zdobyła aż 27 goli i straciła zaledwie sześć. Z tym też większym zdziwieniem obserwowaliśmy grę toruńskiego beniaminka, bez respektu, z dużą wolą walki i spokojem pod własną bramką. Mimo lekkiej przewagi gości nie byli oni w stanie przeprowadzić podbramkowej sytuacji. Raptem jeden, dwa sygnalizowane i niezbyt silne strzały mogły dać prowadzenie, lecz bramkarz Pomorzanina czuł się pewnie w swojej roli. Chociaż pierwszą groźniejszą akcję stworzył toruński zespół, kiedy w 8 min. Patryk Straszewski skierował piłkę nieco nad poprzeczką. Z kolei goście mieli szansę na gola w 29 min.. Lecz silny strzał kierowany w okienko, Jakub Mikołajczak wybił na rzut rożny. Po przerwie gra stała się zdecydowanie ciekawsza. Radunia, która przyjechała po pewne trzy punkty, chciała jak najwcześniej objąć prowadzenia. Już w 48 min. silny strzał z dużej odległości minął nasz słupek po zewnętrznej stronie. Lecz maksymalne ożywienie na trybunach nastąpiło dwie minuty później. W podbramkowej sytuacji najwięcej spokoju zachował Michał Zbiranek i pewnie pokonał bramkarza Raduni. Po chwili w swoim stylu, czyli mocnym uderzeniem, popisał się Rafał Więckowski. Szkoda, lecz piłkę kierowaną pod poprzeczkę bramkarz wybił za końcową linię. Z upływem czasu mecz stawał się coraz bardziej interesujący. Przed dużym wyzwaniem, jakim jest dla bramkarza rzut karny, stanął Mikołajczak w 72 min.. Ku radości kibiców efektownie obronił jedenastkę. Po upływie czterech minut przed szansą podwyższenia prowadzenia z rzutu karnego, stanął Więckowski. I ją wykorzystał. Pomorzanin, aż trudno było uwierzyć, prowadził 2:0!!. Lecz goście nie rezygnowali . W 80 min. płaskim strzałem z ponad 20 m trafili do bramki gospodarzy. Od tego momentu gra stała się jeszcze ciekawsza. Goście dążyli do remisu, a nasi gracze wcale nie myśleli o obronie wyniku. Najbliżej zdobycia trzeciej bramki dla Pomorzanina był Masato Hayashi. Jego strzał z kilku metrów, obronił bramkarz gości. Końcowy gwizdek arbitra zagłuszyły radosne okrzyki piłkarzy i sympatyków Pomorzanina. Coś co przed meczem wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Pomorzanin pokonał wicelidera.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Mateusz Zbiranek (69 min.Kamil Woroniecki), Kamil Piskorski (91min. Maksymilian Boczek), Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Rafar>ł Więckowski, Franciszek Marzec (86min. Miłosz Waszczuk), Jakub Sajda (82min. Paweł Karbowiński), Patryk Straszewski (63min. Michał Kalitta), Ariel Jastrzembski, Adrian Wróblewski.


23.09.2020

Pucharowe zwycięstwo


Piłkarze Pomorzanina awansowali do 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. W III rundzie na wyjeździe zwyciężyli Drwęcę Golub-Dobrzyń 5:0. Rywal naszych piłkarzy występuje w rozgrywkach Klasy A. Zgodnie z oczekiwaniem mecz miał jednostronny przebieg. Nasza drużyna dominowała, chociaż pierwszego gola zdobyła w 37 min. po celnym uderzeniu Patryka Straszewskiego. Podopieczni Łukasza Jankowskiego zdecydowanie skuteczniej zagrali w drugiej połowie spotkania. Serię goli otworzył Straszewski, który ponownie na listę strzelców wpisał się w 62 minucie. Trzy następne bramki Pomorzanin zdobył w ostatnich dziesięciu minutach. Franciszek Marzec strzelił bramkę w 80 min., a Michał Kalitta pokonał bramkarza w 81 i 83 min. Kolejny mecz Pucharu Polski nasza drużyna zagra na wiosnę.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski – Wojciech Wołk, Oliwier Kowalczyk, Paweł Karbowiński, Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek, Maksymilian Boczek (60min. Franciszek Boczek), Dawid Zaborowski (75min. Jakub Sajda), Patryk Straszewski, Miłosz Waszczuk (70min. Michał Kalitta), Adrian Wróblewski (72min. Wiktor Babiński)

TABELA III LIGI, GRUPA 2

KILKA ZDJĘĆ Z GALERII


NASI PARTNERZY


PARTNER MEDIALNY


PARTNER MEDYCZNY


PARTNER TECHNICZNY


KLUBY I AKADEMIE PARTNERSKIE