Nasze strony wykorzystują pliki cookies.       Więcej AKCEPTUJĘ

   KLUB SPORTOWY POMORZANIN – 1935 TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE   

17.07.2021

Pierwszy sprawdzian

Piłkarska drużyna seniorów przegrała w kontrolnym meczu z ligowym rywalem BKS Bydgoszcz 0:1.

Waldemar Czarnecki, trener Pomorzanina, jest zadowolony z inauguracyjnego testu, jaki odbył się w Bydgoszczy. - Po raz pierwszy miałem okazję poznać umiejętności poszczególnych piłkarzy. Owszem skład jest eksperymentalny, lecz nie może być inaczej, jeśli praktycznie od nowa buduje się zespół- stwierdził szkoleniowiec. Gospodarze zdobyli gola w drugiej części spotkania po rzucie rożnym. Nasza ekipa miała kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, lecz zawiodła skuteczność. W najbliższy czwartek, też na wyjeździe, rywalem w kontrolnym meczu będzie Sokół Radomin.


15.07.2021

Mecze kontrolne

Drużyna seniorów, pod wodzą Waldemara Czarneckiego, przygotowuje się do IV ligowych rozgrywek. W treningach bierze udział około 25 zawodników. Wśród nich jest kliku graczy z poprzedniego sezonu. We wtorek, 20 lipca, będzie wiadomo kto jeszcze dołączy do drużyny. Już w najbliższą sobotę, 17 lipca, Pomorzanin rozegra pierwszy mecz kontrolny. Rywalem w Bydgoszczy będzie tamtejszy BKS. W czwartek, 22 lipca, drużyna zagra z Sokołem w Radominie, a dwa dni później ze Zdrojem w Ciechocinku. Tydzień przed inauguracyjnym meczem ligowym zespół W. Czarneckiego zmierzy się z Unią w Wąbrzeźnie. Początek ligowych zmagań wyznaczono na 7-8 sierpnia.


11.07.2021

Co nowego?

  • W poniedziałek 12 lipca piłkarska drużyna seniorów rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Waldemar Czarnecki, trener zespołu, jest na etapie kompletowania zespołu. Inauguracja rozgrywek w IV lidze zaplanowana jest na 7/8 sierpnia. Wkrótce więcej szczegółów o składzie ekipy.
  • Na początku lipca zarząd klubu powołał żeńską sekcję piłki nożnej. Zawodniczki KS Pomorzanin zagrają w IV lidze. Początek zmagań w pierwszej dekadzie września.
  • Siedem drużyn młodzieżowych przygotowuje się do rozgrywek regionalnych. Pięć z nich w czasie wakacji, na przełomie lipca i sierpnia, wyjedzie do Górzna na obozy szkoleniowe.


1.07.2021

Nowy trener piłkarzy

Zarząd klubu powierzył Waldemarowi Czarneckiemu funkcję I trenera zespołu seniorów sekcji piłki nożnej. W minionym sezonie W. Czarnecki był trenerem Kujawianki Izbica Kujawska. Kontrakt został podpisany na sezon 2021/2022.
Panie trenerze, życzymy owocnej pracy, życzymy sukcesów!


30.06.2021

Koniec trenerskiej umowy

W środę 30 czerwca wygasł kontrakt z Damianem Bławatem, trenerem pierwszego zespołu seniorów sekcji piłki nożnej. Zarząd i zawodnicy serdecznie dziękują za pracę w trudnym okresie pandemii. Pozostajemy w przekonaniu, że zdobyte doświadczenie w prowadzeniu III ligowej drużyny Pomorzanina, zostanie z pożytkiem wykorzystane w dalszej karierze trenerskiej.
Panie trenerze, życzymy dalszego rozwoju i sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.


27.06.2021

Zwycięstwo na pożegnanie


Nasza drużyna pokonała w Gnieźnie tamtejsze Mieszko 3:0, kończąc w ten sposób występy w III lidze.
Przeciwnik nie był wymagający, ale chciał na zakończenie sezonu dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. Mimo starań gospodarzy to Pomorzanin dominował na boisku. W 13 min. po mocnym uderzeniu Masato Hayashi z 20m, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki. Nasza ekipa przed przerwą miała jeszcze kilka okazji do zmiany rezultatu lecz zawiodła skuteczność.
Po przerwie przewaga naszej drużyny była jeszcze wyraźniejsza i, co ważne, wpłynęła na efektywność gry. W 67 min. po dośrodkowaniu Wojciecha Wołka, Nicolas Kankowski tuż przed bramką nie miał kłopotu ze zdobyciem drugiego gola. Autorem trzeciego skutecznego strzału był Dawid Zaborowski. Po indywidualnej akcji z lewej strony boiska, zaskoczył bramkarza bezpośrednim uderzeniem.
Podopieczni Damiana Bławata kończyli pojedynek z mieszanymi nastrojami. Cieszyli się ze zwycięstwa i było im przykro, że w przyszłym sezonie Pomorzanin nie zagra w III lidze.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski (80 Jakub Mikołajczak) - Wojciech Wołk, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski, Paweł Karbowiński, Damian Szczepański, Masato Hayashi, Dawid Zaborowski, Mateusz Zbiranek, Nicolas Kankowski, Łukasz Chruścicki (46 Kacper Rybacki).


20.06.2021

Drużyna z charakterem


Nasz zespół pokonał 4:2 Nielbę w Wągrowcu. Pomorzanin mający teoretyczne szanse na utrzymanie w III lidze, co jest możliwe przy regulaminowych niuansach, wywalczył zwycięstwo w doliczonym czasie.
Obie ekipy przystąpiły do pojedynku z nadziejami zdobycia kompletu punktów, wszak dawały one jeszcze teoretyczne szanse na zachowanie III ligowego bytu. Zadecydować mogą o tym posezonowe weryfikacje, uzyskane licencje, czy nie przystąpienie do rozgrywek przez niektóre zespoły. Zatem liczyło się tylko zwycięstwo. Pierwsi szansę na zdobycie gola mieli gospodarze. Jednak rzut karny w 15 min. obronił Mateusz Złotogórski. Lecz 8 min. później musiał uznać wyższość napastnika Nielby. Po kolejnych 5 min. Paweł Karbowiński z rzutu rożnego zagrał na 16m, a silny strzał Kamila Woronieckiego był nie do obrony. To nie koniec emocji pierwszej połowy. Nasz zespół grał dojrzalej i ofensywniej. Po akcji z lewej strony dośrodkował Łukasz Chruścicki i Wiktor Pokorowski oddał skuteczny strzał do pustej bramki. Po czterech minutach piłkarze schodzili do szatni.
Po przerwie trwał wyrównany pojedynek. Dużo było akcji lecz na kolejną bramkę trzeba było czekać do 90 min.. W, nazwijmy to, strzale rozpaczy Nielby piłka po odbiciu od naszego obrońcy wpadła do bramki. Był remis 2:2. Lecz gra się nie zakończyła. Po jej wznowieniu ofensywna akcja podopiecznych Damiana Bławata została przerwana faulem na polu karnym. Masato Hayashi sprytnym strzałem zmylił bramkarza i było 3:2. Dla Nielby końcowe fragmenty meczu oznaczały odrobienie straty. Po ich rzucie rożnym w 95 min. nasi obrońcy przejęli piłkę i podali do wysuniętego Patryka Boksińskiego. Jego podanie bez kłopotu wykorzystał Dawid Zaborowski. Zadanie miał ułatwione, bo bramkarz i obrońcy nie zdążyli wrócić na swoje pozycje sprzed naszej bramki. Pomorzanin wygrał 4:2 trudny wyjazdowy mecz i co najważniejsze pokazał, że stanowi drużynę z charakterem, drużynę, która walczy do końca.
W najbliższą sobotę 26 czerwca Pomorzanina podejmie Mieszko Gniezno. Początek o 16.00.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski - Wiktor Babiński, Patryk Boksiński, Kamil Piskorski, Paweł Karbowiński (77 Wojciech Wołk), Masato Hayashi, Wiktor Pokorowski (56 Mateusz Zbiranek), Dawid Zaborowski, Kamil Woroniecki, Damian Szczepański (71 Kacper Rybacki), Łukasz Chruścicki (83 Nicolas Kankowski).


17.06.2021

Ostatnie mecze

Seniorzy, III liga, grupa 2, Nielba Wągrowiec – Pomorzanin, 19 czerwca 2021, godz. 17.00 2:4
Seniorzy, III liga, grupa 2, Mieszko Gniezno – Pomorzanin, 26 czerwca, godz. 16.00 wynik
B2 junior młodszy, III liga okr. Pomorzanin – LTP Lubanie, 15 czerwca 2021, godz. 18.45, ul. Szosa Chełmińska 75 9:0
D1, młodzik, III liga okręgowa, (grupa 2), Pomorzanin – Żak Zbiczno, 16 czerwca 2021, godz. 18.45, ul. Szosa Chełmińska 75 wynik
B2 junior młodszy, II liga woj., Pomorzanin – Polonia Bydgoszcz, 19 czerwca 2021, godz. 10.00, Szosa Chełmińska 75 5:0
A1 junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – BKS Bydgoszcz, 20 czerwca 2021, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 1:0
D1, młodzik, III liga okręgowa, (grupa 2), Orzeł Głogowo – Pomorzanin, 20 czerwca 2021, godz.16.00 4:2

13.06.2021

Smutno!!!


W ostatnim meczu sezonu na własnym boisku Pomorzanin przegrał z Jarotą Jarocin 1:3.
O tym, że Jarota jest groźnym rywalem przekonaliśmy się już w 3 min.. W sytuacji sam na sam zwycięsko wyszedł nasz bramkarz. Mimo groźnej akcji gości przewaga należała do Pomorzanina. W 10 min. Jakub Sajda niecelnie zakończył akcję. W lepszej sytuacji znalazł się po następnych dwóch minutach. Mając przed sobą tylko bramkarza nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Po kilku minutach Jarota strzałem z dystansu mogła objąć prowadzenie, lecz piłka była niecelna. W podobnej sytuacji był Paweł Karbowiński. On też minimalnie chybił. Jednak najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miał w 38 min. Kamil Woroniecki. Jego strzał z 20m, po interwencji bramkarza, trafił w spojenie.
Najwidoczniej w przerwie meczu dyskusja Jaroty była burzliwa i w konsekwencji miała wpływ na skuteczność gry. W 54 i 64 min. goście cieszyli się ze zdobytych goli. Prowadzenie uskrzydliło gości. Jarota dyktowała warunki gry, co wcale nie znaczy, że podopieczni Damiana Bławata pogodzili się z porażką. Nadzieja, na przynajmniej remis, pojawiła się w 81 min. Wiktor Pokorowski po rzucie rożnym, wykonanym przez Wiktora Babińskiego, zdobył kontaktowego gola. Niestety odpowiedź gości, z pomocą naszej drużyny, nastąpiła po sześciu minutach. Po faulu na polu karnym jedenastka została wykorzystana.
Wygrała drużyna, która w dotychczasowych rozgrywkach zdobyła 66 goli. Skuteczność naszej ekipy jest wyraźnie mniejsza, co widać w tabeli.
W sytuacji gdy z II ligą pożegnały się drużyny: Olimpii Grudziądz, Błękitnych Stargard i Bytovii Bytów, z drugiej grupy III ligi spadnie aż 10 zespołów.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski – Wiktor Babiński, Rafał Więckowski, Kamil Piskorski, Paweł Karbowiński, Jakub Sajda (66 Kacper Rybacki), Masato Hayashi, Kamil Woroniecki, Mateusz Zbiranek (77 Wiktor Pokorowski), Dawid Zaborowski, Damian Szczepański (66 Łukasz Chruścicki).


09.06.2021
06.06.2021

Ach ta 90 minuta!


Remis na wyjeździe jest dobrym wynikiem. Natomiast porażka po akcji w ostatniej minucie pozostawia żal. Pomorzanin przegrał z Unią w Janikowie 1:2.
To był kolejny mecz o być albo nie być w III lidze. Na boisku w Janikowie nasi zawodnicy zmierzyli się z rywalem wyżej notowanym w tabeli. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando podopiecznych Damiana Bławata. Swoją dominację Pomorzanin przypieczętował w 37 minucie. Dawid Zaborowski przyjął podanie od Rafała Więckowskiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Unii. Do przerwy nadal warunki gry dyktowali nasi zawodnicy.
Dwie minuty po wznowieniu gry w podbramkowym zamieszaniu został sfaulowany Mateusz Zbiranek. Niestety sędzia ocenił, że to nasz zawodnik faulował, za co został ukarany żółtą kartką. A ponieważ akcja była przed naszą bramką arbiter podyktował rzut karny, wskutek czego gospodarze doprowadzili do remisu. Mimo krzywdzącej decyzji nasi zawodnicy nie poddali się. Nadal mieli optyczną przewagę. Oddali kilka strzałów na bramkę rywala, lecz strzały nie były precyzyjne. Kiedy wydawało się, że Pomorzanin uzyska cenny punkt na wjeździe, napastnik Unii uwolnił się spod opieki naszych piłkarzy i skutecznie zakończył akcję sam na sam z naszym bramkarzem. Była to ostatnia minuta spotkania.
Należy dodać, że arbiter hojnie rozdzielał żółte kartki dla ekipy Pomorzanina. Otrzymali je również trener, jego asystent i zawodnik z ławki rezerwowych. Nie dziwi więc, że w minorowych nastrojach drużyna wracała z Janikowa. Najbliższy mecz w niedzielę 13 czerwca z Jarotą. Początek o godz. 11:00.

Pomorzanin: Mateusz Złotogórski – Wiktor Babiński, Rafał Więckowski, Kamil Piskorski, Paweł Karbowiński, Mateusz Zbiranek (70 Wiktor Pokorowski), Masato Hayashi, Kamil Woroniecki, Jakub Sajda (80 Łukasz Chruścicki), Dawid Zaborowski, Damian Szczepański (86 Kacper Rybacki).


03.06.2021

Zacięta rywalizacja


Aż siedem goli strzelono w meczu Bałtyku z Pomorzaninem. Szkoda, ale o jedną bramkę więcej zdobyli gospodarze.
Pojedynek w Koszalinie miał najwyższą stawkę. Była nią rywalizacja o zachowanie miejsca w III lidze. Zespoły dzielił tylko jeden punkt. Gospodarze w krótkim czasie poprawili sobie humory. W 5 min. po błędzie w środku boiska akcja pod naszą bramką zakończyła się celnym strzałem przy lewym słupku. Po kilkunastu minutach ponownie radość w zespole Bałtyku. Tym razem po niefrasobliwym faulu, rzut karny okazał się skuteczny. Uskrzydleni gospodarze zbyt wcześnie uwierzyli w swoją dominację. W 22min. Jakub Sajda podał do Wiktora Babińskiego, który spokojnie ulokował piłkę w bramce Bałtyku. Niestety po następnych 10 min., przy niezdecydowanej postawie naszych obrońców, strzał z linii bocznej trafił pod poprzeczkę. Dwie minuty później zrobiło się groźnie po faulu naszego zawodnika na polu karnym. Okazja została wykorzystana i było 4:1 dla Bałtyku. Lecz nasi piłkarze, brawa im za to, nie rezygnowali. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy z rogu dośrodkował Dawid Zaborowski i Mateusz Zbiranek głową trafił do siatki Bałtyku. Do szatni schodziliśmy z nadzieją.
Na kontaktowego gola nie trzeba było długo czekać. W 52 min. ponownie z rzutu rożnego tym razem egzekwowanego przez Babińskiego, akcję zamknął Rafał Więckowski. Uzasadniona radość zapanowała w szeregach ekipy Damiana Bławata. Do końca meczu Pomorzanin dyktował warunki gry, miał kilka okazji do zmiany wyniku, ale piłka mijała upragniony cel. Natomiast gospodarze skupili się na obronie korzystnego rezultatu i wyszli zwycięsko z trudnego pojedynku. - My znów ładnie przegraliśmy – podsumował Ryszard Kobak, kierownik drużyny.
Najbliższy mecz, już w niedzielę 6 czerwca. Pomorzanin zagra na boisku Unii w Janikowie, a tydzień później 13 czerwca z Jarotą w Toruniu.
Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński (46 Kamil Piskorski), Wiktor Babiński, Jakub Sajda (63 Paweł Karbowiński), Masato Hayashi, Wiktor Pokorowski (46 Kamil Woroniecki), Mateusz Zbiranek, Dawid Zaborowski (78 Kacper Rybacki), Łukasz Chruścicki (76 Nicolas Kankowski).


30.05.2021

Medal dla Pomorzanina

Z okazji jubileuszu 85. lecia istnienia Klub Sportowy Pomorzanin Toruń został uhonorowany Medalem 100 rocznicy Powrotu Torunia do Wolnej Polski.
Decyzję o uhonorowaniu klubu Medalem 100. rocznicy Powrotu Torunia do Wolnej Polski Prezydent Miasta Torunia przekazał 2 grudnia 2020 roku. Ze względu na pandemię uroczyste wręczenie okolicznościowego medalu i dyplomu odbyło się 30 maja br. Medal Jarosławowi Piórkowskiemu, prezesowi klubu, wręczył Zbigniew Fiderewicz, zastępca prezydenta Miasta Torunia. W spotkaniu udział wzięli także Marcin Czyżniewski, Przewodniczący Rady Miasta Torunia i Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. - Dziękujemy zawodnikom Pomorzanina, i tym dawnym i obecnym, za wiele sportowych emocji. Życzymy wielu sukcesów, radości z uprawiania sportu i dalszego tworzenia historii toruńskiego sportu – mówił podczas wystąpienia Z. Fiderewicz.
W uroczystości wzięli udział Leszek Minge i Marek Kasprzak, byli zawodnicy hokeja na lodzie oraz Henryk Żołnowski, były pięściarz i obecnie trener Międzyszkolnego Klubu Sportów Walki Pomorzanin. Władze klubu reprezentowali: Jarosław Piórkowski, Prezes Zarządu, Mieczysław Wiśniewski, dyrektor sekcji piłki nożnej, Radosław Popowski, dyrektor sekcji hokeja na trawie oraz Dariusz Durda, dyrektor sportowy, członek Zarządu KPZPN.
Wręczenie wyróżnienia poprzedziło mecz 29. kolejki III ligi pomiędzy Pomorzaninem a Sokołem Kleczew.


30.05.2021

Pod okiem Sokoła


Niewiele mogli zdziałać piłkarze naszej drużyny w rywalizacji z Sokołem. Piłkarze z Kleczewa wygrali w Toruniu 2:0.
Tradycyjnie w pierwszej połowie meczu nasi zawodnicy oddali inicjatywę rywalowi, przez co zmuszeni zostali do gry na własnej połowie. Ambitna postawa przed bramką i trochę szczęścia sprawiły, że do przerwy nie straciliśmy więcej niż jednego gola. Bo goście mieli kilka okazji. Na boisku dominowali przede wszystkim dwaj skuteczni napastnicy, którzy w tym sezonie zdobyli ponad 30 goli. Podopieczni Damiana Bławata dopiero w 29 min. przeprowadzili pierwszą akcję pod bramką rywala, zakończoną rzutem rożnym. Po chwili w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Szczepański. To było wszystko co udało się zorganizować. Natomiast Sokół kontrolował poczynania na boisku i próbował udokumentować swoją przewagę. Zrobił to w 40 min.. Ich pomocnik płaskim strzałem po murawie, tuż przy prawym słupku, pokonał naszego bramkarza. Po wznowieniu pojedynku nasi gracze zagrali zdecydowanie lepiej. Można napisać, że gra się wyrównała. W efekcie pod bramką Sokoła aktywni byli Wiktor Babiński, Dawid Zaborowski, Masato Hayashi, Łukasz Chruścicki oraz Wiktor Pokorowski. Niestety zabrakło precyzji przy wykończeniu akcji, a szczęście dopisało bramkarzowi gości. Nie można tak stwierdzić o Jakubie Mikołajczaku, bo ten miał akurat pecha. W 53min. po rzucie rożnym przejętym przez napastnika Sokoła, piłka w podbramkowym zamieszaniu nie wpadła do siatki, ale według sędziego liniowego przekroczyła linię bramkową i grę wznowiono …na środku boiska. Goście więcej okazji już nie mieli, natomiast nasi zawodnicy mogli zdobyć przynajmniej kontaktowego gola. Jednak znów zawiodła skuteczność.
Do zakończenia rywalizacji o III ligowy byt pozostało pięć kolejek, czyli na murawie jest jeszcze 15 pkt.. Ile z tego zgarnie Pomorzanin?
Najbliższy mecz, już w czwartek 3 czerwca w Koszalinie z Bałtykiem. Trzy dni później Pomorzanin wystąpi na boisku Unii w Janikowie. W Toruniu zagra 13 czerwca z Jarotą.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Kamil Piskorski (69 Wiktor Pokorowski), Kamil Woroniecki (46 Łukasz Chruścicki), Mateusz Zbiranek, Dawid Zaborowski (85 Kacper Rybacki), Damian Szczepański (60 Paweł Karbowiński).


24.05.2021
23.05.2021

Morze nam nie sprzyja


Po czterech kolejkach bez porażki nasza drużyna przegrała 0:2 mecz z Kotwicą w Kołobrzegu. Poprzednia strata kompletu punktów miała miejsce na boisku Floty.
Przed spotkaniem trener Kotwicy nie krył, że jego drużyna jest faworytem, a goście skupią się na obronie. Rzeczywistość okazała się inna. W pierwszej połowie meczu gracze Kotwicy ani razu nie zagrozili bramce Pomorzanina, ba, nie zdołali oddać celnego strzału. Natomiast podopieczni Damiana Bławata mieli przynajmniej pięć okazji do zdobycia gola. Były to strzały z dystansu, zaliczane do takich, które mogły dać prowadzenie. Na listę strzelców próbowali się wpisać: Adrian Wróblewski, Mateusz Zbiranek i Rafał Więckowski.
W drugiej części pojedynek się wyrównał, ale gospodarze uzyskali wymierną przewagę po błędach naszych zawodników. W 70 min. piłka po dośrodkowaniu minęła naszego gracza i akcję z bliskiej odległości skutecznie zakończył napastnik Kotwicy. Po kilku następnych minutach ponownie błąd w szeregach Pomorzanina. Kamil Piskorski w 74 min. sfalował na polu karnym. Jedenastka została wykorzystana. Nasza drużyna nie zrezygnowała z odrobienia strat. Nadzieje dały ostanie minuty meczu, gdy mieliśmy przynajmniej trzy świetne okazje do zmiany wyniku. Szkoda, ale piłka po zagraniach Łukasza Chruścickiego i Więckowskiego minęła bramkę Kotwicy. Cóż, ponownie znad morza nie udało się przywieźć przynajmniej jednego punktu.
W najbliższą niedzielę, 30 maja o godz. 11.00, na stadionie miejskim przy ul. Bema Pomorzanin podejmie drużynę Sokoła z Kleczewa. Serdecznie zapraszamy kibiców. Przyda się doping tym bardziej, że rywalizacja o III ligowy byt wkroczyła w decydującą fazę. Poza tym będzie to przedostatni mecz „Pomorka” sezonu 20/21 w roli gospodarza.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Jakub Sajda (60 Paweł Karbowiński), Kamil Piskorski (79 Wiktor Pokorowski), Mateusz Zbiranek, Dawid Zaborowski, Masato Hayashi, Damian Szczepański (73 Łukasz Chruścicki).


16.05.2021

Nie wygrali


Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Pomorzanina z Górnikiem Konin. Gospodarze nie wykorzystali atutu własnego boiska z niżej notowaną drużyną z Konina.
To był kolejny w mecz podopiecznych Damiana Bławata z fatalną pierwszą częścią. Ocena nie jest zbyt surowa, skoro przez 45 minut tylko Masato Hayashi w 13 min i Dawid Zaborowski w 29 min. mieli okazje do zdobycia gola. W kierunku bramki strzelał jeszcze Mateusz Zbiranek. Na szczęście goście nie mieli żadnej okazji do objęcia prowadzenia.
Druga połowa była nieco lepsza w wykonaniu naszych graczy. Lepsza o tyle, że mieli oni optyczną przewagę i gra toczyła się przede wszystkim na połowie gości. Już w 48 min. Wiktor Babiński uderzeniem z ok.20m zmusił bramkarza do wysiłku, ale piłka po jego interwencji minimalnie przeszła nad poprzeczką. Z kolei Jakub Sajda, który dołączył do zespołu w 46 min., był bliski zdobycia bramki. W 60 min. po jego strzale bramkarz Górnika z trudem wybił piłkę na róg. Kilka minut później Hayashi miał pecha. Z kilku metrów, atakowany przez obrońców, trafił w bramkarza. Świetne okazje mieli jeszcze Mateusz Zbiranek i Paweł Karbowiński. Niestety piłka nie znalazła się w bramce gości i do konta „Pomorka” pozostało dopisać tylko jeden punkt. O dwa za mało!
W najbliższą sobotę nasza ekipa wystąpi w Kołobrzegu w pojedynku z Kotwicą.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski (89 Nicolas Kankowski), Masato Hayashi, Dawid Zaborowski (77 Paweł Karbowiński), Kacper Rybacki (46 Jakub Sajda), Mateusz Zbiranek (82 Wiktor Pokorowski), Łukasz Chruścicki (46 Damian Szczepański).


11.05.2021

Zmarł Andrzej Drygalski


Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w poniedziałek, 10 maja, zmarł Andrzej Drygalski, wieloletni zawodnik Pomorzanina Toruń, jego aktywny kibic. Miał 71 lat.
Piłkarską karierę, jako junior, rozpoczął w Pomorzaninie w 1965 roku. W barwach „Pomorka” grał do końca swoich piłkarskich występów, do 1983 roku. W barwach Pomorzanina grał na pozycji pomocnika, strzelił 29 bramek. Po zakończeniu zawodniczej kariery pozostał wierny regionalnej piłce nożnej. Zajął się szkoleniem młodzieży. Był trenerem: Pomorzanina Toruń, Orląt Aleksandrów Kujawski, Ogniwa Zegartowice, Unii Wąbrzeźno, Zdroju Ciechocinek. Trenował juniorów w toruńskim OZPN oraz był szkoleniowcem juniorów starszych makroregionu. Działał także w strukturach KPZPN, w Komisji Rewizyjnej Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 15 maja. Msza Święta rozpocznie się o godz.12.00 w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy l. Niesiołowskiego 21. Po Mszy Świętej ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Centralnym Cmentarzu Komunalnym przy ul. Grudziądzkiej 192 – wejście główne.
Rodzinie i bliskim Andrzeja Drygalskiego wyrazy szczerego współczucia przekazują Zarząd oraz sportowa społeczność KS Pomorzanin Toruń.


8.05.2021

Udany rewanż


Sześć goli strzelono podczas meczu Pomorzanina z Chemikiem Police. Cztery trafienia po stronie gospodarzy sprawiły, że nasi gracze z nawiązką zrewanżowali się za jesienną porażkę w Policach.
Zaczęło się fatalnie. Chemik, podobnie jak u siebie, już po kilku minutach objął prowadzenie. W 3min. ich najskuteczniejszy napastnik, Mikołaj Midzio, z kilku metrów skierował piłkę do pustej bramki. Czyżby jesienna powtórka? Obawy były zasadne wszak do przerwy nasi zawodnicy nie zdobyli się na stworzenie groźnej sytuacji pod bramką rywala. Nie można było się tego spodziewać gdyż grali chaotycznie i najczęściej podawali... do tyłu.
Druga połowa rozpoczęła się szczęśliwie. Napastnik Chemika w 47 minucie trafił w naszego bramkarza. Od tego momentu podopieczni Damiana Bławata ruszyli do ataku. Zobaczyliśmy zupełnie inny zespół. Aktywny, ofensywny i z determinacją zmierzający do zniwelowania starty. Wreszcie swoje możliwości zaprezentował Dawid Zaborowski, który z Masato Hayashi konstruował niebezpieczne sytuacje na polu karnym rywala. Szansa na zdobycie gola pojawiła się w 51 minucie. Za taką uznaliśmy rzut wolny z około 20 m. Wiadomo, że to znakomita okazja dla Rafała Więckowskiego, który dokładnie powtórzył uderzenie sprzed tygodnia. Tym razem też piłka trafiła w górne prawe okienko. Wyrównujący gol jeszcze bardziej zachęcił naszych graczy. Na efekty nie trzeba długo czekać. Po następnych 4 minutach, w odstępie 10 minut, dwa gole po silnych uderzeniach zdobył Kacper Rybacki, który dołączył do kolegów w 46 minucie. Jednak goście nie poddali się widząc dla siebie szansę od 76 min., kiedy za dwie żółte kartki z boiska zszedł Kamil Piskorski. Osłabienie wykorzystali w 85 min. Po kontaktowym golu Chemik uwierzył w zdobycie jednego punktu. Za to Pomorzanin wcale nie skupił się na obronie wyniku. Piłkarze Bławata grali jak w transie. Dwoił się i troił kapitan Adrian Wróblewski, w każdym miejscu był Paweł Karbowiński. To właśnie on w doliczonym czasie ustalił wynik na 4:2. Końcowy gwizdek sędziego został zagłuszony radosnym okrzykiem ekipy Pomorzanina.
W niedzielę 16 maja Pomorzanin na miejskim stadionie przy ul. Bema podejmie Górnika Konin. Początek meczu o godz.18.00 z udziałem kibiców, których serdecznie zapraszamy. To pierwsza możliwość w tym roku, którą należy wykorzystać by dopingować drużynę „Pomorka”.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski, Masato Hayashi, Dawid Zaborowski (69 Paweł Karbowiński), Jakub Sajda (46 Mateusz Zbiranek), Damian Szczepański (69 Nicolas Kankowski, 91 Łukasz Chruścicki), Kamil Woroniecki (46 Kacper Rybacki).


6.05.2021
1.05.2021

Mecz Rafała


Rafał Więckowski rozegrał 57. mecz w barwach Pomorzanina, będąc na boisku 5tys. minut. Świetny jubileusz przypieczętował zdobyciem gola. Pomorzanin wygrał z Gryfem Wejherowo 2:0.
Na toruńskim stadionie spotkały się zespoły lokujące się w strefie spadkowej, co zapowiadało zaciętą rywalizację. Tak też się stało. Z tym jednak, że w pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się goście. Przez początkowy kwadrans gra toczyła się na połowie gospodarzy. Już w 8 min. musiał interweniować nasz bramkarz. Po następnych czterech minuta piłka przeszła tuż obok jego bramki. Owszem po kwadransie gra się wyrównała, lecz brakowało ofensywnych zagrań podopiecznych Damiana Bławata. Zbyt często piłka z połowy boiska była kierowana na nasze pole karne. Akcja, po której Pomorzanin mógł objąć prowadzenie została rozegrana dopiero w 39 min.. Piłka po świetnym strzale głową Damiana Szczepańskiego, dzięki interwencji bramkarza Gryfa, minimalnie przeszła nad poprzeczką.
W drugiej części nasi piłkarze przejęli inicjatywę. Najpierw w 50 min. okazję do zdobycia gola miał Szczepański. Jego strzał z ostrego kąta efektownie na róg wybił bramkarz, dla którego pechowa okazała się 56 minuta. Po uderzeniu Masato Hayashi piłka trafiła w słupek, odbiła się od bramkarza i minęła linię bramkową, co do czego wątpliwości nie miał sędzia liniowy. Później Hayashi jeszcze dwa razy zagroził gościom, ale następnego gola nie było. Natomiast świetna okazja do zmiany wyniku pojawiła się w 74 minucie. Rzut wolny z ok. 20m to idealna okazja dla Więckowskiego, który silnym strzałem w prawe górne okienko nie dał szans bramkarzowi gości. Owszem Gryf próbował odrobić straty, ale młodej ekipie z Wejherowa zabrakło kondycji. Do końcowego gwizdka przebieg spotkania kontrolowali piłkarze Pomorzanina.
W sobotę 8 maja nasza ekipa ponownie zagra na stadionie przy ul. Bema. Rywalem będzie Chemik Police. Mecz rozpocznie się o 17.30 i będzie transmitowany przez Telewizję Toruń.
Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski (83 Kamil Woroniecki), Łukasz Chruścicki (46 Mateusz Zbiranek), Masato Hayashi (86 Paweł Karbowiński), Dawid Zaborowski, Jakub Sajda (80 Wiktor Pokorowski), Damian Szczepański (69 Nicolas Kankowski).


28.04.2021 Transmisję meczu można oglądać również na: https://youtu.be/7AmfyVdqJVc
24.04.2021

Niedosyt po remisie


Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Pomorzanina z Gwardią w Koszalinie.
Zespół Damiana Bławata przystąpił do wyjazdowego meczu bez czterech zawodników. Za kartki pauzowali Kamil Piskorski i Mateusz Zbiranek. Z powodu kontuzji nie wystąpili Jakub Sajda i Wiktor Pokorowski. Mimo dużego osłabienia warunki gry dyktowała nasza drużyna. W pierwszej połowie świetną okazję w 28 min. miał Dawid Zaborowski. Jego strzał z dystansu obronił bramkarz. Natomiast po jego następnych dwóch uderzeniach piłka poszybowała nad poprzeczką. Z kolei w 63 min. Masato Hayashi skierował piłkę w boczną siatkę. Przed przerwą raz jeszcze pokazał się Zaborowski. Po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Nicolas Kankowski, ale bramkarz rywala bez trudu zażegnał niebezpieczeństwo. W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Mecz toczył się pod dyktando Pomorzanina. Największą przewagę torunianie uzyskali w końcowych 30 minutach. Niestety żadna akcja nie zakończyła się skutecznym strzałem. Biorąc pod uwagę dominację naszej drużyny tytułowe stwierdzenie jest w pełni zasadne. Pozostaje zadowoleniem przyjąć jeden punkt i wykorzystać atut trzech najbliższych spotkań na własnym boisku.
Już w najbliższą sobotę, 1 maja, Pomorzanin podejmie Gryfa Wejherowo. Początek meczu o godz. 13.00. Spotkanie będzie transmitowane przez Telewizję Toruń.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Kamil Woroniecki, Dawid Zaborowski, Kacper Rybacki (60 Łukasz Chruścicki), Nicolas Kankowski, Damian Szczepański (85 Paweł Karbowiński).


17.04.2021

Porażka po karnym


Nasza drużyna nie przywiozła punktów ze Świnoujścia. Zwyciężyła Flota 1:0 po rzucie karnym.
Pierwsza połowa była wyrównanym pojedynkiem. Obie ekipy miały kilka okazji do zdobycia gola. Zespół Damiana Bławata mógł objąć prowadzenie kilka minut po rozpoczęciu spotkania. Mateusz Zbiranek z kilku metrów nie wykorzystał dogodnej okazji. Niecelnym strzałem pod bramką Floty zakończył akcję Jakub Sajda. Gospodarze też mieli dobre sytuacje, ale nasi obrońcy i bramkarz Jakub Mikołajczak nie dali się zaskoczyć.
Zacięta i nadal wyrównana gra toczyła się po wznowieniu gry. Drużyny szukały sposobu na objęcie prowadzenia, zdając sobie sprawę, że celny strzał, przy zachowaniu czystego konta, wart jest trzy punkty. Do gospodarzy szczęście uśmiechnęło się w 59 min. W walce o górną piłkę, na naszym polu karnym, arbiter dopatrzył się nieregulaminowego zagrania Patryka Boksińskiego. Niestety, gospodarze wykorzystali jedenastkę. Nie zrażeni utratą gola podopieczni Damiana Bławata z determinacją dążyli do odrobienia straty. Szybkie rozgrywana piłka dawała nadzieję na osiągnięcie celu. Lecz gospodarze skoncentrowali się na przerywaniu akcji naszych piłkarzy. Dogodną sytuację na doprowadzenie do remisu miał Łukasz Chruścicki. Chwilę później wydawało się, że gol będzie udziałem Masato Hayashi. Jednak piłka minęła cel. Natomiast pod koniec spotkania, kiedy nasi zawodnicy nie mając nic do stracenia, prowadzili otwartą grę, świetne okazje wypracowali piłkarze Floty. Skończyło się na korzystnych sytuacjach, wszak znakomicie w bramce spisywał się Mikołajczak. Należy odnotować kontuzję Kamila Piskorskiego, któremu, po urazie nosa, udzielono pomocy w szpitalu. W Toruniu okaże się czy konieczna będzie przerwa w treningu i występach.
Najbliższy mecz Pomorzanin również zagra na wyjeździe. W sobotę 24 kwietnia rywalem będzie Gwardia Koszalin.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski (82 Kamil Woroniecki), Mateusz Zbiranek, Masato Hayashi, Dawid Zaborowski (72 Kacper Rybacki), Jakub Sajda (82 Łukasz Chruścicki), Damian Szczepański.


14.04.2021

Pożegnanie z Pucharem


Nasi piłkarze zakończyli rywalizację w okręgowym Pucharze Polski. W ćwierćfinale przegrali z Włocłavią na wyjeździe 0:1.
Mecz był bezbarwny i niemrawy. Być może wynikało to z ostatnich trudnych pojedynków ligowych. Włocłavia, wicelider IV ligi, w meczu na szczycie z prowadzącym Zawiszą, zremisowała w Bydgoszczy. Natomiast podopieczni Damiana Bławata nie odzyskali świeżości po wygranym meczu z Unią Swarzędz. W rezultacie w pierwszej połowie gra toczyła się w środkowej części boiska, a każda drużyna zdobyła się na oddanie jednego celnego strzału. W drugiej części nie było lepiej. Nasi piłkarze nastawili się na grę z kontry, ale nie udało się zorganizować żadnej akcji, z której byłaby szansa na zdobycie bramki. Z kolei gospodarzom powiodło się w 65 min. Po niezbyt groźnym uderzeniu, z kilkunastu metrów, piłka minęła Mateusza Złotogórskiego, bramkarza Pomorzanina, na wysokości głowy. Okazji do wyrównania nasi zawodnicy nie wypracowali.

W najbliższą sobotę nasz zespół w III ligowej potyczce wystąpi na boisku Floty Świnoujście. Mamy nadzieję, że będzie o czym pisać.


10.04.2021

Szczęśliwe. Ale zwycięstwo!


Drużyna Damiana Bławata pokonała 1:0 na własnym boisku piłkarzy Unii Swarzędz. Zwycięstwo choć niezbyt efektowne należy zaliczyć do efektywnych, a dokładniej do szczęśliwych.
O tym, że każdy mecz do końca sezonu jest ważny w rywalizacji o trzecioligowy byt nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego drużyny do każdego spotkania przystępują w stanie maksymalnej determinacji. Tym razem początek meczu był lepszy w wykonaniu Unii. Na szczęście skończyło się na optycznej przewadze. O tym, że Pomorzanin będzie się liczył w tej walce w 10min. zasygnalizował Damian Szczepański. Po rzucie rożnym strzałem z woleja trafił w spojenie poprzeczki i słupka. Kilka chwil później Jakub Sajda, po indywidualnej akcji, zmusił bramkarza do interwencji. Skończyło się na rzucie rożnym. Nie minęły dwie minuty i aktywny Dawid Zaborowski podaje do Szczepańskiego. A ten silnym, płaskim strzałem w długi róg, lokuje piłkę w siatce Unii. Była 16 minuta meczu. Szkoda, ale po objęciu prowadzenia nasi piłkarze cofnęli się na własną połowę. Szczęśliwie goście nie udokumentowali swojej przewagi. Początek drugiej połowy również należał do gości. W 47 min. piłka minimalnie minęła naszą bramkę. W odpowiedzi Mateusz Zbiranek przy asyście Zaborowskiego także minimalnie przestrzelił bramkarski prostokąt. Sporo szczęścia mieliśmy w 56 min. kiedy z 5 m napastnik Unii zachwycił uderzeniem nad bramką, na miarę rugby. Nieliczne grono organizatorów meczu miało uzasadnione obawy o wynik meczu, wszak zaangażowani goście swobodnie dyktowali warunki gry. Na szczęście kwadrans przed końcem pojedynku nasi gracze stali się równorzędnym rywalem. Jednak pomysłu wystarczyło na 10 minut. Końcowy fragment spotkania należał zdecydowanie do gości. Potwierdzeniem niech będą cztery strzały z bliskiej odległości, które szczęśliwym zbiegiem okoliczności minęły bramkę Mikołajczaka. Końcowy gwizdek sędziego piłkarze Pomorzanina przyjęli z ulgą i zadowoleniem. Można było bowiem do konta dopisać trzy punkty.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski (65 Kacper Rybacki), Patryk Boksiński, Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Rafał Więckowski, Masato Hayashi (77 Kamil Woroniecki), Dawid Zaborowski, Damian Szczepański (72 Nicolas Kankowski), Jakub Sajda (65 Paweł Karbowiński), Mateusz Zbiranek


31.03.2021

Bez wysiłku


Zwycięstwem Pomorzanina 5:0 zakończył się pojedynek 1/8 okręgowego Pucharu Polski ze Sportisem Łochowo. Dominacja podopiecznych Damiana Bławata nie podlegała dyskusji. Jednak na zdobycie bramki należało trochę poczekać. Pod koniec pierwszej części w ciągu dwóch minut gole dla naszej drużyny zdobyli Rafał Więckowski (41 min.) i Mateusz Zbiranek (43 min.). Z kolei po przerwie na listę strzelców wpisali się Dawid Zaborowski (57min.), Nicolas Kankowski (62 min.). Wynik meczu w 78 min. ustalił Kamil Woroniecki. Kolejny pucharowy pojedynek Pomorzanin zagra 14 kwietnia na boisku Włocławii Włocławek.


29.03.2021

Duża pomoc dla Klubu!!!

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna została sponsorem KS Pomorzanin Toruń.
W poniedziałek, 29 marca br., na Stadionie Miejskim w Toruniu odbyło się przekazanie dofinansowania w wysokości 50 tys. złotych. W wydarzeniu wzięli udział: Iwona Michałek, poseł, wiceminister Rozwoju Pracy i Technologii, Michał Zaleski prezydent Miasta Torunia, Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Maciej Kazienko, wiceprezes zarządu PSSE oraz Dariusz Mądrzejewski, radny Miasta Torunia.
Jarosław Piórkowski, prezes KS Pomorzanin serdecznie podziękował kierownictwu PSSE za duże wsparcie finansowe dla najstarszego klubu sportowego w Toruniu, klubu który powstał 86 lat temu. Szczególne słowa uznania za pomoc w pozyskaniu sponsora przekazał też Iwonie Michałek. To właśnie pani poseł Michałek podjęła się trudnego zadania i w krótkim czasie poznaliśmy efekt, w postaci okazałej pomocy dla naszego Klubu.
Dodajmy, że obszar Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) odpowiedzialnej za kompleksową obsługę inwestorów obejmuje województwa: pomorskie i kujawsko-pomorskie. Jej zadaniem jest wsparcie przedsiębiorczości, poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju małych, średnich i dużych firm m.in. poprzez zwolnienie z podatku dochodowego oraz możliwość rozwoju przedsiębiorstwa bez konieczności zmiany lokalizacji.
Społeczność naszego klubu jest wdzięczna za okazaną pomoc. Jesteśmy dumni, że kierownictwo Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wpisało się w budowę przyszłości, sportowy rozwój i sięganie po nowe sukcesy KS Pomorzanin Toruń.

fot. Lech Kamiński:


29.03.2021

Puchar Polski

Mecz 1/8 Okręgowego Pucharu Polski Pomorzanin rozegra w środę 31 marca ze Sportisem Łochowo. Spotkanie odbędzie się na boisku Chemika Bydgoszcz. Początek o godz. 17:00.


27.03.2021

Gol z akcji


Zwycięstwem 1:0 zakończył się pojedynek Pomorzanina z Bałtykiem Koszalin. Komplet punktów torunianie dopisali do swojego konta po zdobyciu gola z akcji. Fakt ten należy odnotować, wszak w poprzednich, marcowych spotkaniach, bramki strzelano ze stałych fragmentów gry.
Obie drużyny przystąpiły do meczu ze świadomością, że następne mecze, po podziale tabeli, będą rozgrywać w grupie, gdzie wiodącym celem będzie rywalizacja o III ligowy byt. Po ostrożnym początku spotkania, w którym jakby Bałtyk chciał przejąć inicjatywę doszło do pomyślnej akcji gospodarzy. Tuż przed polem karnym Bałtyku Rafał Więckowski podał piłkę do Damiana Szczepańskiego. Ten po indywidualnej akcji, bardzo spokojnie skierował piłkę w długi róg. Lekki strzał zaskoczył bramkarza Bałtyku, bo na dobrą sprawę piłka wtoczyła się do siatki. Była 8 min. meczu. Po chwilowej radości należało się skupić na dalszej grze, bo koszalinianie byli dobrze zorganizowani i gra częściej toczyła się na połowie Pomorzanina. W 18 min. Jakub Mikołajczak wybił piłkę na róg, natomiast w 34 min. strzał napastnika Bałtyku minimalnie minął słupek.
Po przerwie wzrosło tempo gry. Przed wszystkim za sprawą Bałtyku, który chciał wywieźć z Torunia chociaż jeden punkt. Nasi piłkarze jednak wiedzieli co już wywalczyli i nie zamierzali tego stracić. Toczyła się zacięta i wyrównana rywalizacja o każdą piłkę. W naszej drużynie największą aktywność wykazał Dawid Zaborowski. Zdecydowanie był najlepszym zawodnikiem na boisku. W 87 min. Bałtyk miał jeszcze jedną okazję do wyrównania, lecz znów w naszej bramce Mikołajczak wygrał pojedynek. Obronił groźny strzał z zaledwie kilku metrów. Po meczu w szeregach Pomorzanina zapanowała uzasadniona radość. Trzy punkty zostały w Toruniu, trzy punkty zdobyte z doświadczoną drużyną, która plasuje się wyżej w tabeli.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Woroniecki (83 Kacper Rybacki), Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek, Dawid Zaborowski, Jakub Sajda (64 Paweł Karbowiński), Damian Szczepański (75 Nicolas Kankowski)


22.03.2021

Remis jak zwycięstwo


Nasza drużyna zremisowała 1:1 na boisku Polonii, wicelidera tabeli. Gola dla Pomorzanina zdobył Rafał Więckowski.

Po spotkaniu z Flotą Świnoujście, w którym naszej ekipie udało się nie przegrać, tylko najwięksi optymiści liczyli na dobry występ w Środzie Wielkopolskiej. I się nie zawiedli. Podopieczni Damiana Bławata po rozważnie prowadzonej grze przywieźli do Torunia jeden punkt. W pierwszej połowie nasi piłkarze przeważali, ale więcej okazji do zdobycia gola mieli gospodarze, którzy wyszli na boisko po komplet punktów. Mimo starań tylko przy jednej akcji nasz bramkarz musiał się wykazać najwyższym kunsztem. Po błędzie obrony Jakub Mikołajczak pewnie obronił groźny strzał napastnika Polonii.
Do drugiej części spotkania gospodarze przystąpili z większą determinacją, lecz przy uważnej grze naszych piłkarzy w każdej formacji , niewiele to dało. Mało tego, w 54 min. w sytuacji sam na sam znalazł się Masato Hayashi. Był bliski zdobycia gola, lecz został sfaulowany na polu karnym. Okazję do objęcia prowadzenia pewnie wykorzystał Więckowski. Dla Polonii to był alarmujący sygnał, tym bardziej, że po tym faulu gospodarze grali w dziesiątkę. W 68 min. piłka pechowo trafiła w rękę Hayashi. Niestety, po rzucie wolnym z ponad 20m był remis, który ku zadowoleniu naszej drużyny utrzymał się do końca spotkania. Po remisie Polonia straciła pozycję wicelidera, zaś Pomorzanin awansował na 16 miejsce.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński (90 Kamil Woroniecki), Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek, Masato Hayashi (73 Kankowski), Dawid Zaborowski (63 Kacper Rybacki), Łukasz Chruścicki (45 Paweł Karbowiński), Damian Szczepański (86 Jakub Sajda)

W sobotę, 27 marca, Pomorzanin zagra z Bałtykiem Koszalin. Początek spotkania na stadionie przy ul. Bema o godz. 14:00. Transmisja w TV Toruń.


14.03.2021

Tylko remis


Nie było goli w pojedynku Pomorzanina z Flotą Świnoujście. Gospodarze nie wykorzystali swojego boiska dla zdobycia kompletu punktów, jakże ważnych w rywalizacji o III ligowy byt. Tym bardziej szkoda, bo rywal sąsiaduje z nami w tabeli.
O pierwszej połowie niewiele da się napisać. Dużo krótkich podań, gra w środku boiska bardzo grząskiego po opadach deszczu. Według uważnych obserwatorów to goście przeważali. Jednak akcje, z których mogły paść gole pojawiły się tuż przed zejściem do szatni. W 44min.napastnik Floty nie zdołał pokonać Jakuba Mikołajczaka. Po chwili Wiktor Babiński posłał piłkę nad bramką gości. Po przerwie nie zrobiło się ciekawiej. W 71min. Masato Hayashi zmusił bramkarza do najwyższego wysiłku. Odbitą piłkę próbował głową skierować do siatki Rafał Więckowski. Bez powodzenia. Flota, w ostatnich minutach spotkania stworzyła jeszcze groźniejszą sytuację pod naszą bramką. Cztery strzały z bliskiej odległości były wybijane na przemian przez bramkarza i obrońców, a po piątym uderzeniu piłka trafiła w boczną siatkę. To były najbardziej emocjonujące chwile meczu. Niestety, tylko chwile!

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Patryk Boksiński, Kamil Piskorski (35 Mikołaj Brzeski), Rafał Więckowski, Wiktor Babiński, Mateusz Zbiranek (86 Kamil Woroniecki), Masato Hayashi, Dawid Zaborowski (64 Damian Szczepański), Nicolas Kankowski (61 Łukasz Chruścicki), Jakub Sajda (46 Kacper Rybacki), Adrian Wróblewski


13.03.2021

Mecz z Flotą

Niedzielny mecz Pomorzanina z Flotą Świnoujście można będzie śledzić na:
https://www.se.pl/torun/
oraz
https://www.facebook.com/torunprojektmiasto
Początek spotkania o godz. 11:00


06.03.2021

Wymarzona inauguracja


Zwycięstwem Pomorzanina 2:1 zakończył się mecz z Nielbą w Wągrowcu. Był to znakomity debiut Damiana Bławata w roli pierwszego trenera. Występ naszych zawodników na boisku Nielby można podsumować stwierdzeniem, dobrze zaczęli, a jeszcze lepiej zakończyli.
Już w 4 min. Wiktor Babiński z rzutu rożnego posłał piłkę na długi słupek. Wyskoczył do niej Masato Hayashi i głową skierował ją w stronę bramki gospodarzy. Ta trafiła w poprzeczkę i spadła za linię bramkową. Gospodarze byli kompletnie zaskoczeniu takim początkiem meczu. Jednak po kwadransie opanowali emocje i gra się wyrównała. Dogodną sytuację nasza drużyna miała w 33 min. kiedy po strzale Mateusza Zbiranka piłka odbiła się od słupka do słupka i znalazła się tym razem … na boisku. Tuż przed przerwą, w 43 min., doświadczony Rafał Leśniewski, były gracz ekstra ligowego Zawiszy, strzałem obok słupka doprowadził do remisu.
Po przerwie nasz zespół skupił się na grze z kontry. Z kolei gospodarze chcieli jak najwcześniej uzyskać prowadzenie. Lecz podopieczni Bławata spokojnie kontrolowali przebieg meczu i szukali okazji na zdobycie gola. W 81min. Dawid Zaborowski był z piłką przed pustą bramką, ale został sfaulowany przez bramkarza. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Rafał Więckowski. Piłka po słupku trafiła do siatki Nielby. Jeszcze w doliczonym czasie gry gospodarze za sprawą Leśniewskiego mieli szansę na wyrównanie, ale było to trafienie w poprzeczkę. Trzy punkty, bardzo cenne, zdobył Pomorzanin.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek (69 Mikołaj Brzeski), Masato Hayashi, Dawid Zaborowski (89 Łukasz Chruścicki) Kacper Rybacki (62 Jakub Sajda), Damian Szczepański (62 Kankowski)


3.03.2021

Bławat trenerem seniorów

Damian Bławat jest trenerem III ligowej drużyny Pomorzanina. Kontrakt podpisano w poniedziałek 1 marca. Pan Damian był asystentem Łukasza Jankowskiego, który z Pomorzanina przeszedł do Cracovii Kraków, oraz Patryka Zarosy, który zrezygnował z prowadzenia drużyny. Panu Damianowi i zawodnikom życzymy efektywnej gry oraz dobrych wyników w rywalizacji o III ligowy byt.

Warto wiedzieć!

W zimowym okienku transferowym dokonano zmiany w kadrze III-ligowego zespołu Pomorzanina Toruń:
ODESZLI:
- Mateusz Grudziński,
- Ariel Jastrzembski,
- Oliwier Kowalczyk,
- Maksymilian Boczek,
- Franciszek Marzec,
- Mikołaj Michalak,
- Michał Kalitta,
- Sebastian Owczarczyk,
- Patryk Straszewski,
- Miłosz Waszczuk.
PRZYBYLI:
- Patryk Boksiński, Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, 24 lata, środkowy obrońca
- Mikołaj Brzeski, FASE Szczecin, 20 lat, środkowy pomocnik
- Hubert Maciąg, TKP Elana Toruń, 20 lat, skrzydłowy
- Kacper Rybacki, Legia Chełmża, 21 lat, skrzydłowy
- Jakub Sajda, Unia Wąbrzeźno (przedłużenie wypożyczenia), 20 lat, skrzydłowy
- Łukasz Chruścicki, Polonia Bydgoszcz, 22 lata, napastnik
- Nicolas Kankowski, Kaszubia Kościerzyna, 20 lat, napastnik
- Damian Szczepański, KS Kutno, 25 lat, napastnik


23.02.2021

Rezygnacja Zarosy

Patryk Zarosa, trener III ligowej drużyny seniorów, z przyczyn osobistych rozwiązał kontrakt w trybie natychmiastowym. Panie trenerze! Dziękujemy za czas poświęcony naszej drużynie i życzymy powodzenia w życiu osobistym oraz trenerskiej karierze. Zarząd klubu w możliwie najkrótszym czasie zatrudni nowego szkoleniowca.


08.02.2021

Sparing pod balonem


Porażką 0:4 zakończyło się spotkanie Pomorzanina z II ligową Olimpią Grudziądz.
Mecz został rozegrany na krytym boisku, które od ponad tygodnia funkcjonuje w Toruniu. Z pierwszej części spotkania podopieczni Patryka Zarosy mogą być zadowoleni. Podjęli walkę z doświadczonym drugoligowcem, skutecznie pilnowali rywala nie pozwalając na rozwijanie akcji. Szkoda tylko, że dwie bramki, w 22 i 41 min., zostały podarowane po niefrasobliwych zagraniach w okolicach własnego pola karnego. W drugiej połowie goście wystąpili w silniejszym zestawieniu, z piłkarzami, którzy są testowani i zależy im na miejscu w Olimpii. Z kolei w naszym zespole też kilku zawodników miało pokazać się w ramach testu. Niestety nie wypadli najlepiej. Goście zdobyli dwa kolejne gole w 53 i 82 min.
Pomorzanin (I połowa): zawodnik testowany – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Wojciech Wołk, Wiktor Babiński, Mateusz Zbiranek, Masato Hayashi, zawodnik testowany, Jakub Sajda, Dawid Zaborowski, zawodnik testowany, (II połowa): Mateusz Złotogórski – zawodnik testowany, Więckowski (70 Wołk), zawodnik testowany, Paweł Karbowiński, Kamil Piskorski, zawodnik testowany, Hayashi (70 zawodnik testowany) Franciszek Marzec, zawodnik testowany, zawodnik testowany.


03.02.2021

Zwycięstwo 3:0


Drużyna seniorów w kontrolnym meczu pokonała brodnicką Spartę 3:0. Jednego gola zdobył zawodnik testowany.
W kolejnym sprawdzianie przed ligowym sezonem nasi piłkarze na własnym boisku podejmowali IV ligową Spartę. Po opadach śniegu i deszczu ze śniegiem liczne kałuże utrudniały rozgrywanie piłki. Mimo to obie drużyny utrzymywały duże tempo gry. Więcej dogodnych sytuacji stwarzali gospodarze, którzy w 23 min. objęli prowadzenie. W bliskiej odległości od bramki Dawid Zaborowski wykorzystał podanie Pawła Karbowińskiego. W drugiej części celnym strzałem w 68 min. popisał się zawodnik testowany. Wynik spotkania w 84 min. ustalił Kamil Piskorski.
Pomorzanin (I połowa): Mateusz Złotogórski – zawodnik testowany, Rafał Więckowski, zawodnik testowany, Paweł Karbowiński, Dawid Zaborowski, Kamil Woroniecki, Wiktor Pokorowski, Franciszek Marzec, zawodnik testowany, Patryk Straszewski
II połowa: zawodnik testowany – Wiktor Babiński, Wojciech Wołk, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Jakub Sajda, Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek, zawodnik testowany, Masato Hayashi, zawodnik testowany.

W sobotę Pomorzanin rozegra towarzyski mecz z II ligową Olimpią Grudziądz. Mecz odbędzie się na krytym boisku, ul. Przy Skarpie. Początek o 15:00.

TABELA III LIGI, GRUPA 2

KILKA ZDJĘĆ Z GALERII


NASI PARTNERZY


PARTNER MEDIALNY


PARTNER MEDYCZNY


PARTNER TECHNICZNY


KLUBY I AKADEMIE PARTNERSKIE