Już w najbliższą sobotę tj. 7.12.2019 piłkarze Pomorzanina będą świętować MIKOŁAJKI. Tym razem wybraliśmy sportową formułę imprezy.

GRUPA 1 - Miejsce imprezy: ul. Szosa Chełmińska 75 godzina 11.00 – 13.00
- 2006 Mazur
- 2007 Zawadzki
- 2008 Janik
Turniej w Mini Piłce Nożnej „TALENTIADA” – jest to konkurs indywidualny!!!

GRUPA 2 - Miejsce imprezy: Szkoła Podstawowa Nr 3 ul. Legionów, godzina 15.00 – 17.00
Roczniki: - 2009 Jarosz
- 2010 Wierzchowski Sławek
- 2011 Przyziółkiewicz
- 2012 i młodsi Wierzchowski Łukasz
- plus uczniowie klas 0-III SP3

Konkurencje sprawnościowe, piłkarskie dla najmłodszych, tory przeszkód, mini gry.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ PIŁKARSKO-MIKOŁAJKOWEJ ZABAWY

1.12.2019

WYNIKI KONKURSU !

PRZEDSTAWIAMY OFICJALNE WYNIKI KONKURSU ZBIÓRKI KARMY – WSPOMAGAMY Schronisko Dla Zwierząt Toruń

UWAGA! Grupy młodzieżowe zebrały łącznie, aż 1186 kilogramów karmy !!!

Pierwsze miejsce w naszym konkursie zajął zespół prowadzony przez trenera Janika. Rocznik 2008 zebrał 270 kg !!! Drugie miejsce przypadło rocznikowi 2006. Podopieczni trenera Mazura zebrali 233 kg !!! Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy trenera Balickiego. Rocznik 2005 zebrał 231 kg. Czwarte miejsce dla rocznika 2007. Zawodnicy trenera Zawadzkiego zebrali w listopadzie 200 kg karmy. W pierwszej piątce znalazł się również zespół z rocznika 2009. Podopieczni trenera Jarosza uzbierali 160 kg. Kolejne miejsca przypadły odpowiednio: szóste: rocznik 2010 - 46 kg (trener Wierzchowski), siódme: rocznik 2003/2004 - 36 kg (trener Jarosz) oraz ósme: rocznik 2011/2012 - 10 kg (trenerzy Przyziółkiewicz oraz Wierzchowski).

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Dziękujemy wszystkim za włączenie się w naszą akcję! Ponad TONA karmy trafi do Toruńskiego schroniska.
Oficjalne wręczenie nagrody nastąpi już za tydzień – 7 GRUDNIA podczas KLUBOWYCH MIKOŁAJEK !!!

III – Trampkarz C1 trener Balicki

Rywalizujemy do końca listopada, co tydzień będziemy podawać bieżące wyniki – nagroda czeka!!!

18.11.2019

WYSOKA WYGRANA Z KUJAWIANKĄ

KS Pomorzanin Toruń – MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 4:0

BRAMKI:
16' Masato Hayashi, 24' Daniel Katerla, 30' Daniel Katerla, 81' Mateusz Grudziński.

Wysoko pokonaliśmy w dzisiejszym spotkaniu zespół z Izbicy Kujawskiej różnicą aż czterech bramek. Od pierwszego gwiazdka sędziego to nasz zespół narzucił rywalom swój styl gry. Wyraźnie przejeliśmy inicjatywę i już po 30 minutach meczu prowadziliśmy 3:0. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Hayashi. W 16 minucie do piłki ustawionej w narożniku podszedł Woroniecki. Dośrodkował on na głowę Kamila Czyżniewskiego, który fenonomenalnie przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Japończyka. Masato przyłożył głowę i otworzył wynik spotkania. W 24 minucie nasz zespół przeprowadził bardzo ładną akcję. Witucki posłał prostopadłe podanie do Zaborowskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Ten pojedynek popularny Zabor przegrał, jednak świetnie w polu karnym odnalazł się Katerla, który skierował odbitą piłkę do bramki. Sześć minut później Katerla ponownie pokonał bramkarza Kujawianki. Wykorzystał on dobre dośrodkowanie Wituckiego i uderzeniem głową zdobył bramkę. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Nawet sytuacja z 67 minuty nie wprowadziła nerwowości w nasze poczynania. Wtedy to Łukasz Witucki za drugą żółtą kartkę zobaczył czerwony kartonik. Zawodnicy Kujawianki próbowali, jednak pewnie broniliśmy dostępu do własnej bramki. Wynik spotkania ustalił Mateusz Grudziński, który w 81 minucie zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka uderzona przez naszego zawodnika odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki.
SKŁAD POMORZANINA:
Zapała, Czyżniewski, Więckowski, Kaźmierczak, Kordyla, Katerla (85' Lewandowski), Szprenglewski (73' Grudziński), Woroniecki, Hayashi (85' Ziółkowski), Zaborowski (65' Sajda), Witucki.

PO DZISIEJSZYM SPOTKANIU WRACAMY NA POZYCJĘ LIDERA IV LIGI !!!

Nasz konkurs wygrywa Pan Maciej Platta, który poprawnie wytypował wynik dzisiejszego meczu i był najbliżej minuty pierwszej bramki dla Pomorzanina. Zapraszamy do kontaktu i odbioru niespodzianki!

14.11.2019

ZAPRASZAMY NA MECZ SENIORÓW!

10.11.2019

KONKURS

Trwa bardzo zacięta rywalizacja konkursowa. Wszystkie drużyny młodzieżowe włączyły się do naszej szlachetnej zabawy i zbierają karmę dla zwierząt z toruńskiego schroniska.
III – Trampkarz C2 trener Mazur

10.11.2019

MAMY AWANS DO I LIGI

Dobre wieści przesłał trener Jakub Balicki. Prowadzony przez niego zespół Pomorzanin Toruń 2005 awansował do 1 ligi wojewódzkiej.
We wczorajszym spotkaniu nasz zespół zremisował na wyjeździe z BKS-em Bydgoszcz 1:1. Ten wynik sprawił, żeby awansować musieliśmy liczyć na potknięcie zespołu z Brodnicy. Zespół Spójnia Białe Błota 2005 w sportowej rywalizacji pokonał 3:0 Gol Brodnica. Dzięki sportowej postawie zespołu z Białych Błot możemy cieszyć się z upragnionego awansu. Nasz zespół wykonał bardzo dobrą pracę w tym sezonie. Uważam, że piłkarsko zasłużenie awansowaliśmy wyżej. Bilans naszych spotkań w tej rundzie to 9 zwycięstw, 4 remisy i tylko 1 porażka - powiedział Balicki.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

9.11.2019

POMORZANIN PEWNIE WYGRYWA W MOGILNIE

Pogoń Mogilno – KS Pomorzanin Toruń 0:2

BRAMKI:
45' Rafał Więckowski, 50' Masato Hayashi

Zapała, Czyżniewski, Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Katerla (88' Lewandowski), Szprenglewski (65' Grudziński), Woroniecki, Hayashi, Kordyla (75' Balcerowicz), Witucki.

Możecie zobaczyć już skrót z tego spotkania, który pojawił się na stronie Pogoni.

Nasz konkurs wygrywa Pan Paweł Hrycz, który poprawnie wytypował wynik meczu i był najbliżej minuty pierwszej bramki dla Pomorzanina.
Zapraszamy do kontaktu i odbioru zestawu nagród

5.11.2019

KOLEJNA WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W TORUNIU

5.11.2019 byliśmy obecni w Szkole Podstawowej NR 3 – spotkaliśmy się z rodzicami uczniów klas młodszych. Przez cały rok zachęcamy do podjęcia przez dzieci treningów w naszym klubie. Nabory uzupełniające wszystkich roczników trwają przez cały czas. Zapraszamy.
Dodatkowo nasza wizyta związana była z planami utworzenia w szkole klasy sportowej o profilu piłka nożna pod patronatem KS Pomorzanin Toruń. Ofertę składaliśmy rodzicom uczniów obecnych klas III, którzy w roku szkolnym 2020/2021 zasilą szeregi czwartoklasistów.

2.11.2019

WYGRANA Z WŁOCŁAVIĄ WŁOCŁAWEK!

KS Pomorzanin Toruń – Wloclavia Włocławek 4:0

BRAMKI:
34' Rafał Więckowski, 41' Dawid Zaborowski, 70' Łukasz Witucki, 83' Łukasz Witucki

Pewnie pokonaliśmy we wczorajszym spotkaniu zespół z Włocławka różnicą aż czterech bramek. Na ławce trenerskiej Daniela Osińskiego zastąpił Dariusz Durda, który z przytupem przywitał się z kibicami Pomorzanina. Wygrana naszych piłkarzy pozwoliła zbliżyć się do lidera rozgrywek IV Ligi. Tracimy tylko punkt do pierwszego miejsca w lidze i pozostajemy dalej w grze o awans. Wczorajszy mecz lepiej rozpoczęli nasi goście. Między 15 a 18 minutą stworzyli sobie trzy znakomite sytuacje. Świetna postawa Łukasza Zapały uchroniła nas przed utratą bramek. Z każdą minutą gry nas zespół się rozkręcał. W 34 minucie do piłki ustawionej w narożniku podszedł Kamil Woroniecki. Popularny Wrona precyzyjnie wrzucił futbolówkę na głowę Rafała Więckowskiego, który otworzył wynik spotkania. Nasz zespół poszedł za ciosem i w 41 minucie Dawid Zaborowski wpisał się na listę strzelców. Dobił on uderzenie Wituckiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Druga odsłona meczu należała już zdecydowanie do nas. W 70 minucie Mateusz Grudziński wrzucił piłkę na głowę Jastrzembskiego, a ten dograł ją wzdłuż pola karnego do Wituckiego, który dołożył nogę i podwyższył nasze prowadzenie. W 83 minucie wynik spotkania ustalił ponownie Witucki. Po prostopadłym podaniu od Katerlii nasz napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i pewnie go pokonał.
Zapała, Czyżniewski, Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Katerla, Szprenglewski, Woroniecki (78' Sajda), Hayashi (69' Grudziński), Zaborowski, Witucki.

Nasz konkurs wygrywa Pan Marcin Marchwiński, który jako jedyny poprawnie wytypował wynik dzisiejszego meczu. Zapraszamy do kontaktu i odbioru zestawu nagród.

2.11.2019

UWAGA KONKURS!!!

ZBIERAMY KARMĘ DLA ZWIERZĄT – WSPOMAGAMY TORUŃSKIE SCHRONISKO

PRZEZ CAŁY LISTOPAD WSZYSTKIE DRUŻYNY PIŁKARSKIE POMORZANINA PODEJMUJĄ RYWALIZACJĘ – KTÓRY ZESPÓŁ PRZYNIESIE DO KLUBU NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ (LICZONE W KG) KARMY DLA ZWIERZĄT WYGRYWA NAGRODĘ NIESPODZIANKĘ!!!
PAMIETAJCIE TAK, JAK NA BOSIKU LICZY SIĘ PRACA ZESPOŁOWA!!! KAŻDY ZAWODNIK NASZEGO KLUBU WŁĄCZA SIĘ DO AKCJI – PO ZAKOŃCZENIU KONKURSU ZWYCIĘSKI ZESPÓŁ OPRÓCZ NAGRODY GŁÓWNEJ POJEDZIE RÓWNIEŻ DO TORUŃSKIEGO SCHRONISKA I PRZEKAŻE ZEBRANĄ KARMĘ!!!

31.10.2019

Daniel Osiński nie jest już trenerem pierwszej drużyny Pomorzanina

W ostatni dzień października została podjęta bardzo istotna decyzja w naszym klubie. W tym właśnie dniu zakończył pracę z pierwszą drużyną trener Daniel Osiński.
Zaistniałą sytuację skomentował Prezes klubu Pan Jarosław Piórkowski:
– Umowa z trenerem została rozwiązana za porozumieniem stron. Nie ma tutaj żadnej sensacji. Uznaliśmy, że w tych okolicznościach, które nastąpiły, najlepiej będzie się pożegnać. Sprawy sportowe nie miały wpływy na naszą decyzję. Jesteśmy zadowoleni z pracy trenera i życzymy trenerowi wszystkiego najlepszego w kolejnej pracy.
W czterech ostatnich kolejkach ligowych zespół poprowadzi dyrektor sportowy Dariusz Durda. Natomiast decyzje, co do nowego szkoleniowca zostaną podjęte po Nowym Roku.

29.10.2019

27.10.2019

BRAMKOWY REMIS W INOWROCŁAWIU

Cuiavia Inowrocław – KS Pomorzanin Toruń 2:2

BRAMKI:
8' Damian Adamski, 54' Mikołaj Błaszczyk, 11' Mateusz Grudziński, 75' Łukasz Witucki

Cztery bramki obejrzeli dziś kibice zgromadzeni na trybunach Inowrocławskiego stadionu. Spotkanie 13 kolejki pomiędzy Cuiavia a Pomorzaninem zakończyło się podziałem punktów. Pierwsi do naszej siatki trafili gospodarze. W 8 minucie gry po uderzeniu Damiana Adamskiego piłka odbiła się od naszego obrońcy i rykoszetem zmyliła Łukasza Zapałę. Trzy minuty później wynik był już remisowy. Bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Grudziński. Niestety w 27 minucie Mateusz podkręcił staw skokowy i musiał opuścić plac gry z kontuzją. Na boisku w jego miejsce pojawił się Łukasz Witucki. Po przerwie w 54 minucie gry gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, nasz bramkarz tak niefortunnie wypiąstkował piłkę, że trafił nią w zawodnika gospodarzy Mikołaja Błaszczaka. Na nasze nieszczęście futbolówka znalazła się w naszej bramce i to gospodarze cieszyli się z gola. W 75 minucie po rajdzie Zaborowskiego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Witucki, który doprowadził do remisu. Drużyna z Inowrocławia miała swoje sytuacje, jednak to nasz zespół mógł wywieźć komplet punktów z trudnego terenu. W doliczonym czasie gry po podaniu Wróblewskiego w dobrej sytuacji znalazł się Masato, jednak jego strzał został zablokowany.
To już drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa Pomorzanina, a w sumie trzeci remis w 13 spotkaniach.

Zapała, Czyżniewski (46' Kordyla), Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Grudziński (27' Witucki), Katerla, Szprenglewski (64' Ziółkowski), Woroniecki, Hayashi, Zaborowski (86' Kaźmierczak).

Po 13 kolejce:
1. Lider Włocławek 28 pkt
2. KS Pomorzanin Toruń 27 pkt
3. Sportis Łochowo 26 pkt

Nasz konkurs wygrywa Kuba Krebel, który jako jedyny poprawnie wytypował wynik dzisiejszego meczu. Zapraszamy do kontaktu i odbiór zestawu nagród!!!

16.10.2019

6.10.2019

WYGRYWAMY Z BKS-em BYDGOSZCZ!!!

KS Pomorzanin Toruń - Budowlany KS Bydgoszcz 2:0

BRAMKI:
43', 64' Masato Hayashi

W sobotnie popołudnie seniorzy pokonali różnicą dwóch trafień ambitnie grający zespół z Bydgoszczy. Dwukrotnie do siatki rywali trafił Masato Hayashi. W końcówce pierwszej połowy Japończyk zamienił centrostrzał Zaborowskiego na bramkę. W 64 minucie po ładnej akcji, dobrą wrzutką z prawej strony popisał się Wróblewski, a najlepiej ustawiony w polu karnym Masato nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości. Od 68 minuty goście grali w dziesiątkę. Mateusz Papaj nieprzepisowo zatrzymał Dawida Zaborowkiego, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, chociaż mogliśmy wygrać wyżej. Znakomitą sytuację zmarnował najpierw Katerla, a poźniej Witucki.

Z dorobkiem 23 punktów po 10 kolejkach przewodzimy w ligowej tabeli o Mistrzostwo IV Ligi!!!

Zapała, Czyżniewski (90' Orlicki), Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Woroniecki, Katerla (90' Lewandowski), Szprenglewski (72' Grudziński), Hayashi, Zaborowski (83' Sajda), Witucki.

4.10.2019

29.09.2019

PIERWSZA PORAŻKA SENIORÓW

KS Legia Chełmża – KS Pomorzanin Toruń 4:2

BRAMKI:
14' Łukasz Bielski, 29' Paweł Zieliński, 68' Rafał Etmański, 90' Miłosz Waszczuk, 48' Łukasz Witucki, 57' Daniel Katerla

W 9 kolejce przegrywamy pierwsze spotkanie w sezonie 2019/2020. Zagraliśmy słabe zawody, popełniliśmy dużo błędów i po raz pierwszy schodzimy z boiska pokonani. Mecz mógł rozpocząć się dla nas znakomicie. W pierwszej akcji strzał Katerli zatrzymał się jednak na poprzeczce. W 14 minucie po rzucie wolnym gospodarze strzelili pierwszą bramkę. Piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska na bramkę głową zamienił - Łukasz Bielski. 7 minut później zawodnik gospodarzy - Łukasz Domrowicz zachował się bardzo nie fair. Opluł on Jastrzembskiego i otrzymał od sędziego czerwoną kartkę. Od 21 minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Niestety w 29 minucie spotkania zagranie w polu karnym Rafała Więckowskiego przechwycił - Paweł Zieliński i pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani z chęcią odrobienia strat. W przeciągu 12 minut wyrównaliśmy stan rywalizacji. W 48 minucie - Łukasz Witucki strzelił bramkę po dośrodkowaniu Dawida Zaborowskiego, a w 57 minucie - Daniel Katerla skierował do siatki piłkę głową po dośrodkowaniu Kamila Woronieckiego. Wydawało się że kwestią czasu jest objęcie prowadzenia. Nic bardziej mylnego. Pomimo kliku naszych sytuacji to gospodarze strzelili trzecią bramkę. W 68 minucie sędzia dopatrzył się przewinienia naszego obrońcy i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się kapitan gospodarzy - Rafał Etmański. W doliczonym czasie gry Legia strzeliła jeszcze czwartą bramkę - Miłosz Waszczuk ustalił wynik spotkania.
Zapała, Kordyla (75' Czyżniewski), Więckowski, Jastrzembski, Wróblewski, Woroniecki (75' Sajda), Katerla, Szprenglewski (46' Grudziński), Hayashi, Lewandowski (46' Zaborowski), Witucki.

Pomimo porażki utrzymujemy fotel lidera rozgrywek. GRAMY DALEJ!!!

25.09.2019

WYGRYWAMY W PUCHARZE!!!

LKS Naprzód Jabłonowo Pomorskie - KS Pomorzanin Toruń 1:3

W ramach rozgrywek o Okręgowy Puchar Polski pokonujemy zespół Naprzód Jabłonowo Pomorskie i meldujemy się w IV fazie rozgrywek.
Bramki dla Pomorzanina: 2' Mateusz Grudziński, 41' Jakub Sajda, 47' Wojciech Lewandowski
Nowicki, Czyżniewski (60' Zaborowski) Burnosienko, Orlicki, Wróblewski (60' Katerla), Kaźmierczak, Woroniecki (75' Hayashi), Lewandowski, Grudziński, Sajda (50' Szprenglewski) , Balcerowicz.

22.09.2019

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO SENIORÓW

KS Pomorzanin Toruń – MLKS Unia Gniewkowo 1:0

Bramka: 23’ Masato Hayashi
Mecz, który obfitował w wiele sytuacji bramkowych mógł się podobać zgromadzonym kibicom.
Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy w 10 minucie oddali groźny strzał z okolic pola karnego. Kapitalną interwencją popisał się Łukasz Zapała, który odbił piłkę zmierzającą do naszej bramki. W 23 minucie padła jedyna bramka. Po składnej akcji i ładnym podaniu Kamila Woronieckiego, nasz zawodnik Masato Hayashi umieścił piłkę w bramce gości.
W dzisiejszym pojedynku „obijane” były słupki i poprzeczki z obu stron, jednak do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.
Mecz na szczycie nie zawiódł i do końca trzymał w napięciu. Drużyna z Gniewkowa postawiła nam dziś trudne warunki, jednak to nasz zespół dopisał komplet punktów do ligowej tabeli!