KLUB SPORTOWY POMORZANIN – 1935 TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE

6.05.2021
5.05.2021

Najbliższe mecze

Seniorzy, III liga grupa 2, Pomorzanin – Chemik Police, 08 maja 2021, godz. 17.30, Stadion Miejski przy ul. Bema, transmisja w TV Toruń wynik
D2, młodzik, III liga okręgowa, (Toruń), Wisła Toruń – Pomorzanin, 05 maja 2021,godz. 15.45, ul. Szosa Chełmińska 75, Toruń wynik
C1, trampkarz, II liga woj., (grupa wschodnia), Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin, 05 maja 2021, godz. 17.00, ul. Przy Skarpie 2a, Wąbrzeźno wynik
D2, młodzik, III liga okręgowa, (Toruń), Pomorzanin – AMP Czernikowo, 08 maja 2021, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 wynik
D1, młodzik, III liga okręgowa, (grupa 2), Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Pomorzanin, 08 maja 2021, godz. 11.00, ul. Słoneczna 1, Jabłonowo Pomorskie wynik
B2 junior młodszy, II liga woj., Cuiavia Inowrocław – Pomorzanin, 08 maja 2021, godz. 12.00, ul. Krzemińskiego 4a, Inowrocław wynik
C1, trampkarz, II liga woj., (grupa wschodnia) Pomorzanin – Sparta Brodnica, 09 maja 2021, godz. 10.00, ul. Szosa Chełmińska 75 wynik
A1, junior starszy, II liga woj., Lech Rypin – Pomorzanin, 09 maja 2021, godz. 10.00, ul. Sportowa 41, Rypin wynik
B2 junior młodszy, III liga okr. Dwunastka Włocławek – Pomorzanin II, 09 maja 2021, godz.14.00, ul. Chopina 8, Włocławek wynik

3.05.2021

Mecze Akademii

C1, trampkarz, II liga woj., (grupa wschodnia) Pomorzanin – Włókniarz Toruń, 27 kwietnia 2021, ul. Szosa Chełmińska 75 3:0
D1, młodzik, III liga okręgowa, (grupa 2), Pomorzanin – Toruńska Akademia Futsalu, 28 kwietnia 2021, ul. Szosa Chełmińska 75 3:2
D2, młodzik, III liga okręgowa, (Toruń), Pomorzanin – Chełminianka Chełmno, 28 kwietnia 2021, ul. Szosa Chełmińska 75 8:0
C1, trampkarz, II liga woj., (grupa wschodnia), Legia Chełmża – Pomorzanin, 30 kwietnia 2021, ul. 3-go Maja 18, Chełmża 1:5
A1, junior starszy, II liga woj., BKS Bydgoszcz – Pomorzanin, 01 maja 2021, ul. Sielska 12, Bydgoszcz 3:0
B2 junior młodszy, II liga woj., Polonia Bydgoszcz – Pomorzanin, 01 maja 2021, ul. Sportowa, Bydgoszcz 0:1
B2 junior młodszy, III liga okr. Pomorzanin II – Tęcza Topólka, 01maja 2021, godz.13.45, ul. Szosa Chełmińska 75 1:2
D1, młodzik, III liga okręgowa, (grupa 2), Pomorzanin – Orzeł Głogowo, 02 maja 2021, Szosa Chełmińska 75 1:0
D2, młodzik, III liga okręgowa, (Toruń), Pomorzanin – Stal Grudziądz, 02 maja 2021, ul. Szosa Chełmińska 75 4:0 (goście nie wyszli na 2 połowę)

1.05.2021

Mecz Rafała

Rafał Więckowski rozegrał 57. mecz w barwach Pomorzanina, będąc na boisku 5tys. minut. Świetny jubileusz przypieczętował zdobyciem gola. Pomorzanin wygrał z Gryfem Wejherowo 2:0.
Na toruńskim stadionie spotkały się zespoły lokujące się w strefie spadkowej, co zapowiadało zaciętą rywalizację. Tak też się stało. Z tym jednak, że w pierwszej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się goście. Przez początkowy kwadrans gra toczyła się na połowie gospodarzy. Już w 8 min. musiał interweniować nasz bramkarz. Po następnych czterech minuta piłka przeszła tuż obok jego bramki. Owszem po kwadransie gra się wyrównała, lecz brakowało ofensywnych zagrań podopiecznych Damiana Bławata. Zbyt często piłka z połowy boiska była kierowana na nasze pole karne. Akcja, po której Pomorzanin mógł objąć prowadzenie została rozegrana dopiero w 39 min.. Piłka po świetnym strzale głową Damiana Szczepańskiego, dzięki interwencji bramkarza Gryfa, minimalnie przeszła nad poprzeczką.
W drugiej części nasi piłkarze przejęli inicjatywę. Najpierw w 50 min. okazję do zdobycia gola miał Szczepański. Jego strzał z ostrego kąta efektownie na róg wybił bramkarz, dla którego pechowa okazała się 56 minuta. Po uderzeniu Masato Hayashi piłka trafiła w słupek, odbiła się od bramkarza i minęła linię bramkową, co do czego wątpliwości nie miał sędzia liniowy. Później Hayashi jeszcze dwa razy zagroził gościom, ale następnego gola nie było. Natomiast świetna okazja do zmiany wyniku pojawiła się w 74 minucie. Rzut wolny z ok. 20m to idealna okazja dla Więckowskiego, który silnym strzałem w prawe górne okienko nie dał szans bramkarzowi gości. Owszem Gryf próbował odrobić straty, ale młodej ekipie z Wejherowa zabrakło kondycji. Do końcowego gwizdka przebieg spotkania kontrolowali piłkarze Pomorzanina.
W sobotę 8 maja nasza ekipa ponownie zagra na stadionie przy ul. Bema. Rywalem będzie Chemik Police. Mecz rozpocznie się o 17.30 i będzie transmitowany przez Telewizję Toruń.
Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski (83 Kamil Woroniecki), Łukasz Chruścicki (46 Mateusz Zbiranek), Masato Hayashi (86 Paweł Karbowiński), Dawid Zaborowski, Jakub Sajda (80 Wiktor Pokorowski), Damian Szczepański (69 Nicolas Kankowski).

24.04.2021

Niedosyt po remisie

Bezbramkowym wynikiem zakończył się mecz Pomorzanina z Gwardią w Koszalinie.
Zespół Damiana Bławata przystąpił do wyjazdowego meczu bez czterech zawodników. Za kartki pauzowali Kamil Piskorski i Mateusz Zbiranek. Z powodu kontuzji nie wystąpili Jakub Sajda i Wiktor Pokorowski. Mimo dużego osłabienia warunki gry dyktowała nasza drużyna. W pierwszej połowie świetną okazję w 28 min. miał Dawid Zaborowski. Jego strzał z dystansu obronił bramkarz. Natomiast po jego następnych dwóch uderzeniach piłka poszybowała nad poprzeczką. Z kolei w 63 min. Masato Hayashi skierował piłkę w boczną siatkę. Przed przerwą raz jeszcze pokazał się Zaborowski. Po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Nicolas Kankowski, ale bramkarz rywala bez trudu zażegnał niebezpieczeństwo. W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Mecz toczył się pod dyktando Pomorzanina. Największą przewagę torunianie uzyskali w końcowych 30 minutach. Niestety żadna akcja nie zakończyła się skutecznym strzałem. Biorąc pod uwagę dominację naszej drużyny tytułowe stwierdzenie jest w pełni zasadne. Pozostaje zadowoleniem przyjąć jeden punkt i wykorzystać atut trzech najbliższych spotkań na własnym boisku.
Już w najbliższą sobotę, 1 maja, Pomorzanin podejmie Gryfa Wejherowo. Początek meczu o godz. 13.00. Spotkanie będzie transmitowane przez Telewizję Toruń.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Masato Hayashi, Kamil Woroniecki, Dawid Zaborowski, Kacper Rybacki (60 Łukasz Chruścicki), Nicolas Kankowski, Damian Szczepański (85 Paweł Karbowiński).

17.04.2021

Porażka po karnym

Nasza drużyna nie przywiozła punktów ze Świnoujścia. Zwyciężyła Flota 1:0 po rzucie karnym.
Pierwsza połowa była wyrównanym pojedynkiem. Obie ekipy miały kilka okazji do zdobycia gola. Zespół Damiana Bławata mógł objąć prowadzenie kilka minut po rozpoczęciu spotkania. Mateusz Zbiranek z kilku metrów nie wykorzystał dogodnej okazji. Niecelnym strzałem pod bramką Floty zakończył akcję Jakub Sajda. Gospodarze też mieli dobre sytuacje, ale nasi obrońcy i bramkarz Jakub Mikołajczak nie dali się zaskoczyć.
Zacięta i nadal wyrównana gra toczyła się po wznowieniu gry. Drużyny szukały sposobu na objęcie prowadzenia, zdając sobie sprawę, że celny strzał, przy zachowaniu czystego konta, wart jest trzy punkty. Do gospodarzy szczęście uśmiechnęło się w 59 min. W walce o górną piłkę, na naszym polu karnym, arbiter dopatrzył się nieregulaminowego zagrania Patryka Boksińskiego. Niestety, gospodarze wykorzystali jedenastkę. Nie zrażeni utratą gola podopieczni Damiana Bławata z determinacją dążyli do odrobienia straty. Szybkie rozgrywana piłka dawała nadzieję na osiągnięcie celu. Lecz gospodarze skoncentrowali się na przerywaniu akcji naszych piłkarzy. Dogodną sytuację na doprowadzenie do remisu miał Łukasz Chruścicki. Chwilę później wydawało się, że gol będzie udziałem Masato Hayashi. Jednak piłka minęła cel. Natomiast pod koniec spotkania, kiedy nasi zawodnicy nie mając nic do stracenia, prowadzili otwartą grę, świetne okazje wypracowali piłkarze Floty. Skończyło się na korzystnych sytuacjach, wszak znakomicie w bramce spisywał się Mikołajczak. Należy odnotować kontuzję Kamila Piskorskiego, któremu, po urazie nosa, udzielono pomocy w szpitalu. W Toruniu okaże się czy konieczna będzie przerwa w treningu i występach.
Najbliższy mecz Pomorzanin również zagra na wyjeździe. W sobotę 24 kwietnia rywalem będzie Gwardia Koszalin.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski (82 Kamil Woroniecki), Mateusz Zbiranek, Masato Hayashi, Dawid Zaborowski (72 Kacper Rybacki), Jakub Sajda (82 Łukasz Chruścicki), Damian Szczepański.

14.04.2021

Pożegnanie z Pucharem

Nasi piłkarze zakończyli rywalizację w okręgowym Pucharze Polski. W ćwierćfinale przegrali z Włocłavią na wyjeździe 0:1.
Mecz był bezbarwny i niemrawy. Być może wynikało to z ostatnich trudnych pojedynków ligowych. Włocłavia, wicelider IV ligi, w meczu na szczycie z prowadzącym Zawiszą, zremisowała w Bydgoszczy. Natomiast podopieczni Damiana Bławata nie odzyskali świeżości po wygranym meczu z Unią Swarzędz. W rezultacie w pierwszej połowie gra toczyła się w środkowej części boiska, a każda drużyna zdobyła się na oddanie jednego celnego strzału. W drugiej części nie było lepiej. Nasi piłkarze nastawili się na grę z kontry, ale nie udało się zorganizować żadnej akcji, z której byłaby szansa na zdobycie bramki. Z kolei gospodarzom powiodło się w 65 min. Po niezbyt groźnym uderzeniu, z kilkunastu metrów, piłka minęła Mateusza Złotogórskiego, bramkarza Pomorzanina, na wysokości głowy. Okazji do wyrównania nasi zawodnicy nie wypracowali.

W najbliższą sobotę nasz zespół w III ligowej potyczce wystąpi na boisku Floty Świnoujście. Mamy nadzieję, że będzie o czym pisać.

10.04.2021

Szczęśliwe. Ale zwycięstwo!

Drużyna Damiana Bławata pokonała 1:0 na własnym boisku piłkarzy Unii Swarzędz. Zwycięstwo choć niezbyt efektowne należy zaliczyć do efektywnych, a dokładniej do szczęśliwych.
O tym, że każdy mecz do końca sezonu jest ważny w rywalizacji o trzecioligowy byt nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego drużyny do każdego spotkania przystępują w stanie maksymalnej determinacji. Tym razem początek meczu był lepszy w wykonaniu Unii. Na szczęście skończyło się na optycznej przewadze. O tym, że Pomorzanin będzie się liczył w tej walce w 10min. zasygnalizował Damian Szczepański. Po rzucie rożnym strzałem z woleja trafił w spojenie poprzeczki i słupka. Kilka chwil później Jakub Sajda, po indywidualnej akcji, zmusił bramkarza do interwencji. Skończyło się na rzucie rożnym. Nie minęły dwie minuty i aktywny Dawid Zaborowski podaje do Szczepańskiego. A ten silnym, płaskim strzałem w długi róg, lokuje piłkę w siatce Unii. Była 16 minuta meczu. Szkoda, ale po objęciu prowadzenia nasi piłkarze cofnęli się na własną połowę. Szczęśliwie goście nie udokumentowali swojej przewagi. Początek drugiej połowy również należał do gości. W 47 min. piłka minimalnie minęła naszą bramkę. W odpowiedzi Mateusz Zbiranek przy asyście Zaborowskiego także minimalnie przestrzelił bramkarski prostokąt. Sporo szczęścia mieliśmy w 56 min. kiedy z 5 m napastnik Unii zachwycił uderzeniem nad bramką, na miarę rugby. Nieliczne grono organizatorów meczu miało uzasadnione obawy o wynik meczu, wszak zaangażowani goście swobodnie dyktowali warunki gry. Na szczęście kwadrans przed końcem pojedynku nasi gracze stali się równorzędnym rywalem. Jednak pomysłu wystarczyło na 10 minut. Końcowy fragment spotkania należał zdecydowanie do gości. Potwierdzeniem niech będą cztery strzały z bliskiej odległości, które szczęśliwym zbiegiem okoliczności minęły bramkę Mikołajczaka. Końcowy gwizdek sędziego piłkarze Pomorzanina przyjęli z ulgą i zadowoleniem. Można było bowiem do konta dopisać trzy punkty.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski (65 Kacper Rybacki), Patryk Boksiński, Kamil Piskorski, Wiktor Babiński, Rafał Więckowski, Masato Hayashi (77 Kamil Woroniecki), Dawid Zaborowski, Damian Szczepański (72 Nicolas Kankowski), Jakub Sajda (65 Paweł Karbowiński), Mateusz Zbiranek

31.03.2021

Bez wysiłku

Zwycięstwem Pomorzanina 5:0 zakończył się pojedynek 1/8 okręgowego Pucharu Polski ze Sportisem Łochowo. Dominacja podopiecznych Damiana Bławata nie podlegała dyskusji. Jednak na zdobycie bramki należało trochę poczekać. Pod koniec pierwszej części w ciągu dwóch minut gole dla naszej drużyny zdobyli Rafał Więckowski (41 min.) i Mateusz Zbiranek (43 min.). Z kolei po przerwie na listę strzelców wpisali się Dawid Zaborowski (57min.), Nicolas Kankowski (62 min.). Wynik meczu w 78 min. ustalił Kamil Woroniecki. Kolejny pucharowy pojedynek Pomorzanin zagra 14 kwietnia na boisku Włocławii Włocławek.

29.03.2021

Duża pomoc dla Klubu!!!

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna została sponsorem KS Pomorzanin Toruń.
W poniedziałek, 29 marca br., na Stadionie Miejskim w Toruniu odbyło się przekazanie dofinansowania w wysokości 50 tys. złotych. W wydarzeniu wzięli udział: Iwona Michałek, poseł, wiceminister Rozwoju Pracy i Technologii, Michał Zaleski prezydent Miasta Torunia, Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Maciej Kazienko, wiceprezes zarządu PSSE oraz Dariusz Mądrzejewski, radny Miasta Torunia.
Jarosław Piórkowski, prezes KS Pomorzanin serdecznie podziękował kierownictwu PSSE za duże wsparcie finansowe dla najstarszego klubu sportowego w Toruniu, klubu który powstał 86 lat temu. Szczególne słowa uznania za pomoc w pozyskaniu sponsora przekazał też Iwonie Michałek. To właśnie pani poseł Michałek podjęła się trudnego zadania i w krótkim czasie poznaliśmy efekt, w postaci okazałej pomocy dla naszego Klubu.
Dodajmy, że obszar Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) odpowiedzialnej za kompleksową obsługę inwestorów obejmuje województwa: pomorskie i kujawsko-pomorskie. Jej zadaniem jest wsparcie przedsiębiorczości, poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju małych, średnich i dużych firm m.in. poprzez zwolnienie z podatku dochodowego oraz możliwość rozwoju przedsiębiorstwa bez konieczności zmiany lokalizacji.
Społeczność naszego klubu jest wdzięczna za okazaną pomoc. Jesteśmy dumni, że kierownictwo Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wpisało się w budowę przyszłości, sportowy rozwój i sięganie po nowe sukcesy KS Pomorzanin Toruń.

29.03.2021

Puchar Polski

Mecz 1/8 Okręgowego Pucharu Polski Pomorzanin rozegra w środę 31 marca ze Sportisem Łochowo. Spotkanie odbędzie się na boisku Chemika Bydgoszcz. Początek o godz. 17:00.

27.03.2021

Gol z akcji

Zwycięstwem 1:0 zakończył się pojedynek Pomorzanina z Bałtykiem Koszalin. Komplet punktów torunianie dopisali do swojego konta po zdobyciu gola z akcji. Fakt ten należy odnotować, wszak w poprzednich, marcowych spotkaniach, bramki strzelano ze stałych fragmentów gry.
Obie drużyny przystąpiły do meczu ze świadomością, że następne mecze, po podziale tabeli, będą rozgrywać w grupie, gdzie wiodącym celem będzie rywalizacja o III ligowy byt. Po ostrożnym początku spotkania, w którym jakby Bałtyk chciał przejąć inicjatywę doszło do pomyślnej akcji gospodarzy. Tuż przed polem karnym Bałtyku Rafał Więckowski podał piłkę do Damiana Szczepańskiego. Ten po indywidualnej akcji, bardzo spokojnie skierował piłkę w długi róg. Lekki strzał zaskoczył bramkarza Bałtyku, bo na dobrą sprawę piłka wtoczyła się do siatki. Była 8 min. meczu. Po chwilowej radości należało się skupić na dalszej grze, bo koszalinianie byli dobrze zorganizowani i gra częściej toczyła się na połowie Pomorzanina. W 18 min. Jakub Mikołajczak wybił piłkę na róg, natomiast w 34 min. strzał napastnika Bałtyku minimalnie minął słupek.
Po przerwie wzrosło tempo gry. Przed wszystkim za sprawą Bałtyku, który chciał wywieźć z Torunia chociaż jeden punkt. Nasi piłkarze jednak wiedzieli co już wywalczyli i nie zamierzali tego stracić. Toczyła się zacięta i wyrównana rywalizacja o każdą piłkę. W naszej drużynie największą aktywność wykazał Dawid Zaborowski. Zdecydowanie był najlepszym zawodnikiem na boisku. W 87 min. Bałtyk miał jeszcze jedną okazję do wyrównania, lecz znów w naszej bramce Mikołajczak wygrał pojedynek. Obronił groźny strzał z zaledwie kilku metrów. Po meczu w szeregach Pomorzanina zapanowała uzasadniona radość. Trzy punkty zostały w Toruniu, trzy punkty zdobyte z doświadczoną drużyną, która plasuje się wyżej w tabeli.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Woroniecki (83 Kacper Rybacki), Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek, Dawid Zaborowski, Jakub Sajda (64 Paweł Karbowiński), Damian Szczepański (75 Nicolas Kankowski)

22.03.2021

Seniorzy, III liga, II grupa, Pomorzanin – Bałtyk Koszalin, 27 marca 2021, godz. 14:00, stadion miejski przy ul. Bema wynik
D1, młodzik, Iii liga okr. (grupa 2) Pomorzanin – Toruńska Akademia Futsalu, 27 marca 2021, godz. 10:00, boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 wynik
B2, junior młodszy, II liga woj., JSS Toruń - Pomorzanin, 27 marca 2021, godz. 15:30, boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 wynik
A1, junior starszy, II liga woj., Pomorzanin – CWZS II Bydgoszcz, 28 marca 2021,. godz. 10:00, boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 wynik
C1, trampkarz, II liga woj., (grupa wschodnia) Pomorzanin – Włókniarz Toruń, 28 marca 2021, godz. 12:00, boisko przy ul. Szosa Chełmińska 75 wynik

22.03.2021

Remis jak zwycięstwo

Nasza drużyna zremisowała 1:1 na boisku Polonii, wicelidera tabeli. Gola dla Pomorzanina zdobył Rafał Więckowski.

Po spotkaniu z Flotą Świnoujście, w którym naszej ekipie udało się nie przegrać, tylko najwięksi optymiści liczyli na dobry występ w Środzie Wielkopolskiej. I się nie zawiedli. Podopieczni Damiana Bławata po rozważnie prowadzonej grze przywieźli do Torunia jeden punkt. W pierwszej połowie nasi piłkarze przeważali, ale więcej okazji do zdobycia gola mieli gospodarze, którzy wyszli na boisko po komplet punktów. Mimo starań tylko przy jednej akcji nasz bramkarz musiał się wykazać najwyższym kunsztem. Po błędzie obrony Jakub Mikołajczak pewnie obronił groźny strzał napastnika Polonii.
Do drugiej części spotkania gospodarze przystąpili z większą determinacją, lecz przy uważnej grze naszych piłkarzy w każdej formacji , niewiele to dało. Mało tego, w 54 min. w sytuacji sam na sam znalazł się Masato Hayashi. Był bliski zdobycia gola, lecz został sfaulowany na polu karnym. Okazję do objęcia prowadzenia pewnie wykorzystał Więckowski. Dla Polonii to był alarmujący sygnał, tym bardziej, że po tym faulu gospodarze grali w dziesiątkę. W 68 min. piłka pechowo trafiła w rękę Hayashi. Niestety, po rzucie wolnym z ponad 20m był remis, który ku zadowoleniu naszej drużyny utrzymał się do końca spotkania. Po remisie Polonia straciła pozycję wicelidera, zaś Pomorzanin awansował na 16 miejsce.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński (90 Kamil Woroniecki), Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek, Masato Hayashi (73 Kankowski), Dawid Zaborowski (63 Kacper Rybacki), Łukasz Chruścicki (45 Paweł Karbowiński), Damian Szczepański (86 Jakub Sajda)

W sobotę, 27 marca, Pomorzanin zagra z Bałtykiem Koszalin. Początek spotkania na stadionie przy ul. Bema o godz. 14:00. Transmisja w TV Toruń.

14.03.2021

Tylko remis

Nie było goli w pojedynku Pomorzanina z Flotą Świnoujście. Gospodarze nie wykorzystali swojego boiska dla zdobycia kompletu punktów, jakże ważnych w rywalizacji o III ligowy byt. Tym bardziej szkoda, bo rywal sąsiaduje z nami w tabeli.
O pierwszej połowie niewiele da się napisać. Dużo krótkich podań, gra w środku boiska bardzo grząskiego po opadach deszczu. Według uważnych obserwatorów to goście przeważali. Jednak akcje, z których mogły paść gole pojawiły się tuż przed zejściem do szatni. W 44min.napastnik Floty nie zdołał pokonać Jakuba Mikołajczaka. Po chwili Wiktor Babiński posłał piłkę nad bramką gości. Po przerwie nie zrobiło się ciekawiej. W 71min. Masato Hayashi zmusił bramkarza do najwyższego wysiłku. Odbitą piłkę próbował głową skierować do siatki Rafał Więckowski. Bez powodzenia. Flota, w ostatnich minutach spotkania stworzyła jeszcze groźniejszą sytuację pod naszą bramką. Cztery strzały z bliskiej odległości były wybijane na przemian przez bramkarza i obrońców, a po piątym uderzeniu piłka trafiła w boczną siatkę. To były najbardziej emocjonujące chwile meczu. Niestety, tylko chwile!

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Patryk Boksiński, Kamil Piskorski (35 Mikołaj Brzeski), Rafał Więckowski, Wiktor Babiński, Mateusz Zbiranek (86 Kamil Woroniecki), Masato Hayashi, Dawid Zaborowski (64 Damian Szczepański), Nicolas Kankowski (61 Łukasz Chruścicki), Jakub Sajda (46 Kacper Rybacki), Adrian Wróblewski

Wymarzona inauguracja

Zwycięstwem Pomorzanina 2:1 zakończył się mecz z Nielbą w Wągrowcu. Był to znakomity debiut Damiana Bławata w roli pierwszego trenera. Występ naszych zawodników na boisku Nielby można podsumować stwierdzeniem, dobrze zaczęli, a jeszcze lepiej zakończyli.
Już w 4 min. Wiktor Babiński z rzutu rożnego posłał piłkę na długi słupek. Wyskoczył do niej Masato Hayashi i głową skierował ją w stronę bramki gospodarzy. Ta trafiła w poprzeczkę i spadła za linię bramkową. Gospodarze byli kompletnie zaskoczeniu takim początkiem meczu. Jednak po kwadransie opanowali emocje i gra się wyrównała. Dogodną sytuację nasza drużyna miała w 33 min. kiedy po strzale Mateusza Zbiranka piłka odbiła się od słupka do słupka i znalazła się tym razem … na boisku. Tuż przed przerwą, w 43 min., doświadczony Rafał Leśniewski, były gracz ekstra ligowego Zawiszy, strzałem obok słupka doprowadził do remisu.
Po przerwie nasz zespół skupił się na grze z kontry. Z kolei gospodarze chcieli jak najwcześniej uzyskać prowadzenie. Lecz podopieczni Bławata spokojnie kontrolowali przebieg meczu i szukali okazji na zdobycie gola. W 81min. Dawid Zaborowski był z piłką przed pustą bramką, ale został sfaulowany przez bramkarza. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Rafał Więckowski. Piłka po słupku trafiła do siatki Nielby. Jeszcze w doliczonym czasie gry gospodarze za sprawą Leśniewskiego mieli szansę na wyrównanie, ale było to trafienie w poprzeczkę. Trzy punkty, bardzo cenne, zdobył Pomorzanin.

Pomorzanin: Jakub Mikołajczak – Adrian Wróblewski, Rafał Więckowski, Patryk Boksiński, Wiktor Babiński, Kamil Piskorski, Mateusz Zbiranek (69 Mikołaj Brzeski), Masato Hayashi, Dawid Zaborowski (89 Łukasz Chruścicki) Kacper Rybacki (62 Jakub Sajda), Damian Szczepański (62 Kankowski)

3.03.2021

Bławat trenerem seniorów

Damian Bławat jest trenerem III ligowej drużyny Pomorzanina. Kontrakt podpisano w poniedziałek 1 marca. Pan Damian był asystentem Łukasza Jankowskiego, który z Pomorzanina przeszedł do Cracovii Kraków, oraz Patryka Zarosy, który zrezygnował z prowadzenia drużyny. Panu Damianowi i zawodnikom życzymy efektywnej gry oraz dobrych wyników w rywalizacji o III ligowy byt.

Warto wiedzieć!

W zimowym okienku transferowym dokonano zmiany w kadrze III-ligowego zespołu Pomorzanina Toruń: