loader image

KS Pomorzanin Toruń nominowany do nagrody Sport Biznes Polska 2023

piątek, 16/02/24

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń

KS Pomorzanin Toruń, najstarszy działający klub piłkarski w Toruniu, został nominowany do prestiżowej nagrody Sport Biznes Polska 2023 w kategorii “Klub Sportowy 2023 roku”. To wielkie wyróżnienie dla klubu, który w ciągu ostatniego roku przeszedł znaczącą transformację organizacyjną i marketingową.

Pomorzanin Toruń to klub z bogatą historią i tradycją, sięgającą 1935 roku. W przeszłości był klubem wielosekcyjnym, który wychował wielu reprezentantów Polski, występujących na Igrzyskach Olimpijskich (lekkoatletyka, hokej na trawie, hokej na lodzie, boks). Obecnie klub skupia się na rozwoju piłki nożnej, zarówno na poziomie seniorskim, jak i młodzieżowym.

W 2023 roku klub podjął szereg działań, mających na celu poprawę jego wizerunku, zwiększenie zainteresowania kibiców i sponsorów, a także podniesienie jakości sportowej. Klub odżył w mediach społecznościowych, gdzie regularnie publikował informacje, relacje i materiały wideo. Posty Pomorzanina na Facebooku w 2023 roku wyświetlono prawie 100 tys. razy (96,4 tys.), zaś profil odwiedzono 188 tys. razy, co stanowi wzrost o 84% w porównaniu z rokiem 2022. Liczba obserwujących profil wzrosła o 550 użytkowników. Klub mocno rozwinął się także na Instagramie, gdzie poprawił swój zasięg o 1300%. Liczba wizyt również wzrosła diametralnie o 834% do 6710.

Klub wyszedł również do swojej społeczności, organizując ciekawe inicjatywy, takie jak warsztaty LEGO dla najmłodszych piłkarzy, połączone z treningiem piłkarskim, czy zajęcia w przedszkolach. Pomorzanin odbudował również piramidę sponsorską, pozyskując w 2023 roku 10 nowych partnerów.

Klub wszedł na falę wznoszącą dzięki mądremu zarządzaniu, weryfikacji wydatków, a także zmianom marketingowym. Marka kojarzona ze starym stylem zarządzania stała się pozytywnym przykładem udanej transformacji. Pomorzanin stał się nowoczesnym klubem z poszanowaniem dla wieloletniej historii.

W listopadzie 2023 roku klub zakończył prace nad strategią rozwoju na najbliższe 5 lat, która zakłada m.in. dalszy rozwój w sferze marketingowej i organizacyjnej. Zgłoszenie kandydatury Pomorzanina do nagrody Sport Biznes Polska 2023 jest symbolem zmian zachodzących w klubie i ma na celu podkreślenie progresu, który został wykonany w 2023 roku.

Nagrody Sport Biznes Polska 2023 mają na celu wyróżnienie najlepszych podmiotów i projektów związanych ze sportem i biznesem w Polsce. Laureatów nagrody wybierze jury złożone z ekspertów z branży sportowej, medialnej i biznesowej. Gala wręczenia nagród odbędzie się w marcu 2024 roku w Warszawie.

Stowarzyszenie Sport Biznes Polska powstało w listopadzie 2020 roku z inicjatywy kilkunastu ekspertów, którzy swoje doświadczenie zdobywali pracując w klubach sportowych, agencjach, samorządach czy firmach sponsorujących sport. SBP to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń, ale też dobrych praktyk i zasad współpracy pomiędzy podmiotami działającymi na rynku.

Przeczytaj także

Skip to content