loader image

Zmiany w drużynie seniora. Nowy sztab trenerski!

poniedziałek, 22/01/24

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń

Przygotowania rozpoczęte, testy motoryczne przeprowadzone – seniorzy Pomorzanina już nie myślą o przerwie świątecznej, a od dwóch tygodni ciężko pracują nad formą. Jesteśmy w intensywnej fazie przygotowań do rundy wiosennej. Te odbywają się pod okiem nowego sztabu trenerskiego.

Przyczyny osobiste spowodowały, że trener Marcin Zawadzki zrezygnował z pracy z drużyną seniorów Pomorzanina. Zarząd powierzył misję prowadzenia I zespołu obecnemu dyrektorowi sportowemu, trenerowi Łukaszowi Wróblewskiemu, na okres całej rundy wiosennej. Pierwszą decyzją trenera było włączenie do sztabu najbardziej doświadczonych trenerów akademii – Maciej Mazura jako II trenera oraz Jakuba Balickiego jako asystenta i trenera bramkarzy. Do sztabu dołączył również Patryk Stec w roli analityka pierwszego zespołu. Przedłużono również współpracę z kierownikiem zespołu – Ryszardem Kobakiem.

Intensywne prace nad okresem przygotowawczym trwały prawie dwa miesiące. Sztab trenerów z trenerem Łukaszem Wróblewskim na czele zaplanował każdy trening, aż do rozpoczęcia zmagań w rundzie wiosennej IV Ligi Kujawsko-Pomorskiej. Dzięki temu, mimo zmiany na pozycji pierwszego trenera, kontynuujemy przygotowania zgodnie z planem, niezależnie od zmian personalnych.

– Ciężko pracujemy nad tym, aby poprawić nasze wyniki wiosną. Do drużyny dołączyło kilku wartościowych zawodników, którzy są z nami od początku przygotowań. Liczymy, że wraz z dość mocno poszerzonym sztabem zaliczymy spory progres – mówi trener Łukasz Wróblewski, trener drużyny seniorów, a także dyrektor sportowy Pomorzanina.

Pierwszy sparing Pomorzanin rozegra 3 lutego o godz. 12:00 ze Startem Toruń. Rywalizacja w lidze ruszy na nowo 9 marca. Wtedy pojedziemy do Bydgoszczy na mecz z Chemikiem.

Sztab trenerski seniorów Pomorzanina Toruń:

Łukasz Wróblewski – pierwszy trener
Maciej Mazur – drugi trener
Jakub Balicki – trener bramkarzy
Patryk Stec – trener analityk

Sparingi Pomorzanina Toruń:

  • 03.02, 12:00 – Pomorzanin Toruń – Start Toruń
  • 10.02, 12:00 – Pomorzanin Toruń – Zdrój Ciechocinek
  • 17.02, 12:00 – Pomorzanin Toruń – Cyklon Kończewice
  • 24.02, 12:00 – Pomorzanin Toruń – Unia Gniewkowo
  • 02.03, 12:00 – Pomorzanin Toruń – Victoria Lisewo

Przeczytaj także

Skip to content