loader image

Zmiany w Pomorzaninie. Klub ma nowego prezesa

poniedziałek, 20/11/23

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń

Pomorzanin Toruń ma nowego sternika – to jedna z najważniejszych zmian, do których doszło podczas poniedziałkowego spotkania członków klubu. Oprócz tego zmianie uległa struktura klubu.

Z końcem listopada funkcję prezesa Pomorzanina Toruń przestanie pełnić Jarosław Piórkowski. Stało się to na prośbę dotychczasowego prezesa, który uznał, że jego dotychczasowa misja dobiegła końca. Jarosław Piórkowski pełnił tę rolę od początku 2018 roku. W następnych latach triumfy święciła sekcja hokeja na trawie. Ale nie tylko – po serii dwóch spadków piłkarze wrócili do 4. Ligi Kujawsko-Pomorskiej, w której grają do dzisiaj. Nowym prezesem został Krzysztof Balczerski, dotychczasowy członek zarządu klubu. Na stanowisku wiceprezesa oraz dyrektora sportowego klubu pozostał Łukasz Wróblewski.

– Dziękuję wszystkim członkom Stowarzyszenia za zaufanie. Przed nami bardzo ważny dla klubu 2024 rok. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wydarzyło się już wiele dobrego, ale oczywiście chcemy więcej. Naszym głównym celem na najbliższy czas będzie oddłużenie klubu, odzyskanie dostępu do boisk, dalsza odbudowa piramidy szkoleniowej oraz aktywizacja naszej społeczności. Chcielibyśmy również usprawnić wszelkie procesy związane z zarządzaniem i organizacją klubu – mówi nowy prezes.

W 2023 roku sekcja piłkarska mocno się rozwinęła. Do Pomorzanina zgłosiło się wielu nowych piłkarzy, a nabory cieszyły się dużym powodzeniem, co doprowadziło do powstania kolejnych zespołów młodzieżowych. W lipcu na boiskach całego Torunia z sukcesem odbywały się „Wakacje z Pomorzaninem”. Klub też rozwinął się marketingowo, sukcesywnie cały czas odbudowując swoją pozycję w Toruniu oraz województwie kujawsko-pomorskim. Warto również dodać, że jesienią dwa zespoły juniorskie – A1 oraz B2 awansowały na najwyższy szczebel rozgrywek regionalnych, czyli do I Ligi Wojewódzkiej.

Zmiany w zarządzie nie były jedynym powodem poniedziałkowego spotkania. Podjęto również decyzję o wydzieleniu sekcji hokeja na trawie – ta ma działać pod egidą innego, nowoutworzonego podmiotu prawnego – Stowarzyszenie Hokejowy Klub “Pomorzanin” Toruń. Ma to ułatwić funkcjonowanie obu sekcji i uprościć proces decyzyjny.

O Krzysztofie Balczerskim

Krzysztof Balczerski to absolwent Legia Sport Business Programme. Pasjonat piłki nożnej, uczestnik wielu konferencji branżowych skoncentrowany na wdrażania rozwiązań biznesowych do organizacji sportowych.

W świecie biznesu prezes firmy APRO Construction wyspecjalizowanej w generalnym wykonawstwie budynków wielorodzinnych i usługowych. W początkowej fazie odpowiedzialny za kompleksową restrukturyzację firmy a następnie jej operacyjne i strategiczne zarządzanie poprzez stworzenie wizji i strategii, nowych struktur organizacyjnych, systemu zarządzania, systemów informatycznych, rekrutację i tworzenie zespołów.

Absolwent programu Management w ICAN Institute, studiów podyplomowych w University of Applied Sciences Utrecht (Zarządzanie projektami w praktyce) i Szkole Głównej Handlowej (Studia menedżerskie dla deweloperów) a także Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Zarządzanie i Marketing) Politechniki Bydgoskiej i Politechniki Warszawskiej (Budownictwo).

Od wielu lat Trener biznesu skupiony wokół przekazywania doświadczeń i praktycznej wiedzy z obszaru zarządzania projektami. Posiada wiedzę w zakresie metodologii zarządzania projektami PRINCE2, Agile, Scrum, PMI oraz KISS 12 pytań potwierdzoną odpowiednimi certyfikatami.

Przeczytaj także

Skip to content