loader image

Dwie drużyny z awansem do lig wojewódzkich!

piątek, 17/11/23

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń

Jesień była bardzo udana dla wielu zespołów Pomorzanina Toruń. Dwie ekipy z naszej Akademii wygrały swoje ligi i zapewniły sobie awans do wyższej ligi. Wiosną zagrają w ligach wojewódzkich, co oznacza, że zagrają z najlepszymi piłkarzami wśród swoich rówieśników w województwie kujawsko-pomorskim.

Podopieczni trenera Kuby Balickiego skończyli jako pierwsza ekipa Pomorzanina Toruń jesienne rozgrywki. Rozegrali 12 spotkań, z których 10 wygrali, a 2 zremisowali. Ukończyli rozgrywki bez porażki z 19-punktową przewagą nad drugim w tabeli MKS Janikowo. Rywalizacja w lidze o drugie miejsce była bardzo wyrównana, stąd tak duża różnica punktów między naszą ekipą, a drugim miejscem w tabeli. 61 strzelonych bramek i tylko 15 straconych sprawiło, że juniorzy A1 zagrają w przyszłym sezonie w 1. lidze wojewódzkiej KPZPN. Tam czekają na nich m.in. drużyny Zawiszy Bydgoszcz, Chemika Bydgoszcz, Olimpii Grudziądz czy Elany Toruń.

Juniorzy B2, pod wodzą trenera Łukasza Wróblewskiego, w niedzielę 12 listopada wygrali bardzo ważne spotkanie przeciw Legii Chełmża 2:1, zapewniając sobie tym samym awans. Nasi piłkarze w 11 spotkaniach wygrali 9 razy, raz ich spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a raz przegraną. Przed zawodnikami B2 ostatnie, wyjazdowe spotkanie z Chełminianką Chełmno, które odbędzie się w najbliższą niedzielę. W 1. Lidze Wojewódzkiej B2 młodzi piłkarze Pomorka zagrają m.in. z Zawiszą Bydgoszcz czy Olimpią Grudziądz.

Na zdjęciu głównym juniorzy A1, zaś poniżej ekipa B2. Gratulujemy piłkarzom i trenerom!

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń

Przeczytaj także

Skip to content